ولایتی: آمریکایی‌ها بدانند اگر یک سنگ بزنند، ۱۰ سنگ خواهند خورد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
ولایتی: آمریکایی‌ها بدانند اگر یک سنگ بزنند، ۱۰ سنگ خواهند خورد

ولایتی: آمریکایی‌ها بدانند اگر یک سنگ بزنند، ۱۰ سنگ خواهند خورد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تأکید کرد: سپاه پاسداران مدافع انقلاب است و یکی از رموز موفقیت انقلاب، وجود این رکن رکین در جمهوری اسلامی ایران است و مخالفت با سپاه پاسداران، مخالفت با ملت ایران است.

به گزارش ایسنا، علی اکبر ولایتی در همایش بزرگ «من هم یک سپاهی‌ام» که در واکنش به اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور در این همایش، گفت: برای بنده توفیقی است که در خدمت شما بزرگواران و همکاران گرامی، اساتید، فرماندهان سپاه و مسئولان بسیج هستم تا بگوییم ما هم یک سپاهی هستیم.

ولایتی با اشاره به بیانیه اخیر خود در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: چند روز پیش در بیانیه‌ای عرض کردم که به عنوان یک عضو کوچک بسیج اساتید، یک سپاهی هستم، بنابراین اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند بگویند سپاه تروریست است، ما به عنوان سپاهی می‌گوییم که شما مبدأ تروریست هستید و این پاسخی است که آمریکایی‌ها در این مدت از همه مردم ایران با هر تفکری شنیدند که همگی سپاهی هستند.

وی خاطرنشان کرد: اگر قرار بود که طرحی داشته باشیم که نشان دهیم سپاه عصاره فضائل ملت است، جز این عمل نمی‌شد و چنین نتیجه‌ای به دست نمی‌آمد. آمریکایی‌ها با این اقدام خود، کار ما را آسان کردند تا نشان دهیم سپاه عصاره فضیلت‌های ملت است. براساس قانون اساسی، سپاه پاسداران مدافع انقلاب است و برای دفاع از انقلاب اسلامی به وجود آمده و یکی از رموز موفقیت انقلاب، وجود این رکن رکین در جمهوری اسلامی ایران است.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل با اشاره به دلایل آمریکا برای تحریم سپاه پاسداران، تصریح کرد: بنای آمریکا به طور خاص و غربی‌ها به طور عام این است که کشورهای اسلامی را یا تضعیف و یا تجزیه کنند.

ولایتی با اشاره به برنامه‌های آمریکا و دولت‌های غربی برای سوریه، گفت: برنامه‌ای که در افغانستان و لیبی پیاده شد، قرار بود در سوریه هم اجرا شود، اما چه عاملی جز اینکه جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی دولت سوریه در آن کشور حضور یافت، باعث شد که موفق نشوند؟ سپاه پاسداران، تبلور حضور ایران در سوریه بود و طی چهار سال تنها ایران در کنار سوریه قرار داشت و پس از آن، زمانی که کشورهای دیگر دیدند که حکومت سوریه پابرجاست، به کمک این کشور آمدند و در دیگر کشورها مانند عراق، لبنان و … هم با ایستادگی ملت مظلوم منطقه و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران شکست خوردند و حتی رئیس‌جمهور هرزه‌گوی آمریکا اعلام کرد که هفت تریلیون دلار در منطقه هزینه کردند، اما چیزی به دست نیاوردند.

ولایتی ادامه داد: با توجه به موفقیت‌های سپاه در منطقه، آمریکایی‌ها به جایی رسیدند که باطن خود را بروز دهند و بگویند که سپاه پاسداران تحریم می‌شود به این دلیل که تروریست است. این موضوع عادت شناخته‌شده و سلاح مصرف‌شده و تاریخ گذشته غرب است که هرکس که با آنها مخالف باشد، تروریست خوانده می‌شود و هر کشوری که به حرف آنها گوش ندهد، آن را مخالف حقوق بشر معرفی می‌کنند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

وی افزود: ایران یک ابرقدرت بالقوه است و نماد آن هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. آحاد مردم ایران هرکدام یک سپاهی بالقوه هستند و روز حادثه سلاح به دست می‌گیرند و بنابراین مخالفت با سپاه پاسداران، مخالفت با ملت ایران است.

وی تصریح کرد: برخی از رسانه‌های خارجی که طرفدار غرب هستند، رئیس‌جمهور بی‌عقل آمریکا را شماتت می‌کردند که چرا علیه سپاه دست به چنین اقدامی زده و باعث شده از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان گرفته تا عام و خاص ایران دوشادوش هم از سپاه حمایت کنند و روزنامه‌های داخلی با گرایش‌های مختلف در صف حمایت از سپاه قرار گرفتند. این اقدام آمریکا به نفع سپاه پاسداران تمام شد و این اقدام آمریکا مصداق بارز حدیث امام سجاد (ع) که فرمودند «الحمدلله الذی جعل اعدائنا من الحمقاء» است.

ولایتی با اشاره به علل تحریم سپاه توسط آمریکا، اظهار داشت: علت اینکه آمریکا سپاه پاسداران را تروریست اعلام کرد، این است که ایران بنای یک همکاری واقعی منطقه‌ای را با کشورهای اصلی منطقه گذاشته و ایران، عراق، سوریه، لبنان و فلسطین یک جبهه مقاومت تشکیل داده‌اند و هرجا مشکلی پیش می‌آید، به عنوان ید واحد عمل می‌کنند. این در حالی است که هیچ یک از همکاری‌های بین‌المللی چنین قوتی ندارد.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همکاری‌های منطقه را مبتنی بر همکاری و همیاری ملت‌های منطقه و کشورهایی که حکومت آن نماینده ملت آن است، بنا نهاده است، به همین دلیل زمانی که آمریکا کشورها را تهدید کرد که اگر سپاه را تحریم نکنند، با آنها برخورد می‌کند، رئیس‌جمهور و دیگر مسئولان عراقی اعلام کردند که از این تحریم‌ها تبعیت نمی‌کنند. این نتیجه کاری است که جمهوری اسلامی ایران توسط سپاه پاسداران در منطقه انجام داد و توانست مقابل سقوط بغداد، دمشق و بیروت را بگیرد.

وی با بیان اینکه عدم سقوط بغداد و دمشق در مرحله اول با مشارکت مردم این کشورها و در مرحله بعد با حمایت ایران محقق شد، گفت: اگر کمک ایران به مجاهدان عراقی نبود، معلوم نبود چه سرنوشتی برای بغداد رقم می‌خورد. امیدواریم در آینده دیگر کشورهای اسلامی هم به همکاری واقعی میان کشورهای اسلامی که هسته اصلی امت اسلامی خواهد بود، بپیوندند و دامنه این همکاری هر روز گسترده‌تر شود.

رئیس هیأت مؤسس و دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که آنها کاری کردند که در نهایت به نفع ایران و انجسام ملی است و حمایت عامه مردم از سپاه و سیل ویرانگری که موجب شد مردم از همه اقشار مانند دوران جنگ تحمیلی دوشادوش یکدیگر قرار گیرند، باعث می‌شود آمریکایی‌ها که در اتاق شیشه‌ای خود نشسته‌اند و به بیرون سنگ پرتاب می‌کنند، بدانند که اگر یک سنگ بزنند، ده سنگ خواهند خورد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افکارنیوزافکارنیوز20 ساعت قبل
اخبار سیاسی- ترامپ بعد از ظهر روز سه‌شنبه به وقت محلی در یک نشست خبری اعلام کرد: «آنها [ایرانی‌ها] باید با ما گفتگو کنند. این خیلی ساده است.» تهدید و تمنای مذاکره، آن هم در فاصله تنها چند ساعت، چیزی است که در هفته‌های اخیر بارها از طرف ترامپ و سایر مقامات آمریکایی شاهدش بوده‌ایم. مطرح شدن این اظهارات متناقض از سوی مقامات آمریکایی به‌خوبی نشان می‌دهد که دولت آمریکا تا چه اندازه در مورد ایران بی‌برنامه و سردرگم است. در سمت مقابل اما ایران در برابر درخواست‌های آمریکا برای مذاکره، موضع کاملا منسجم و مستحکمی اتخاذ کرده است. مقامات ایران بارها تأکید کرده‌اند که ایران کشوری نیست که در برابر فشارها و تهدیدهای آمریکا تسلیم شود و مذاکره تحت فشار را بپذیرد.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، مسعود پزشکیان صبح امروز در نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی در هتل کوثر اصفهان اظهار داشت: امیدوارم این نشست آغازی برای تقویت همکاری‌ها در قاره آسیا به منظور مقابله با چالش‌ها باشد. وی تصریح کرد: یک‌جانبه گرایی و اقدامات یک ساله برخی از دولت‌ها و ایجاد سیاست‌های تحریمی مشکلاتی را ایجاد کرده است که تعرض پهپاد آمریکایی نمونه‌ای از این مسائل است. پزشکیان گفت: هوشمندی در اقدامات سیاسی دولت‌های آسیایی برای حرکت در مسیر تقویت همکاری‌ها و ایجاد پتانسیل لازم برای نهادیه شدن قانون و مقابله با تهدیدها لازم است. وی افزود: باید همکاری‌ها به سمت و سوی هدفمند حرکت کند، زمان آن فرا رسیده که از دبیرکل مجمع بخواهیم موضوعاتی که قابلیت اجرایی دارند را اجرا و از کشورهای عضو بخواهد گزارشی از اجرای آن اقدام‌ها در مجالس بعدی اعلام کنند. وی تاکید کرد: پارلمان جمهوری اسلامی ایران مشارکت‌های بسیاری در این زمینه داشته و از هیچ کوششی دریغ نکرده است، دولت جمهوری اسلامی ایران نیز بر منافع مشترک با دیگر کشورها متعهد و آماده است تا به تحقق و دستیابی به صلح آسیایی کمک کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
رهبر انقلاب صبح امروز در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه: قوه قضائیه در جمهوری اسلامی یک بنای جدید بود. این نهال باید روز به روز رشد کند/ تحول بدون برنامه امکان ندارد. قبل از مسئولیت رئیس محترم جدید قوه قضائیه از ایشان خواسته شد و یک برنامه جامعی تهیه کردند. بنده توصیه اولم این است که همین برنامه خوبی که تهیه شد طبق زمانبندی و بدون اغماض پیش ببرید و عملیاتی کنید. راهپیماییها و انتخاباتها را ببینید/ آخر امسال هم یک انتخاباتی هست؛ من میدانم که ملت ایران با وجود تردیدآفرینی هایی که بعضی میکنند، با شور و شوق در این انتخابات هم حضور پیدا میکند

در موضوع نفتکش‌ها نمی‌توانیم طرف خاصی را متهم کنیم

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما تلویزیون روسیا الیوم، در خبری به نقل از عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای روسی در مسکو، تاکید کرد، درباره حملاتی که در دریای عمان رخ داد نمی‌توانیم طرف خاصی را متهم کنیم، زیرا دلایل مشخصی در اختیار نداریم. وی افزود، خواستار تنش و نگرانی بیشتر در منطقه نیستیم خواسته‌ها استقرار و آرامش در منطقه است. عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات تاکید کرد، هر توافق جدیدی در منطقه برای موفق بودن باید در برگیرنده تمامی کشور‌های منطقه باشد. وی افزود، آرامش دائمی آبراه‌های بین المللی برای ما مهم است.
انتخابانتخاب15 ساعت قبل
مرتضی صفاری نطنزی که امروز دار فانی را وداع گفت چند روز پیش بخاطر بیماری در جلسه مهم کمیسیون امنیت غایب بود. او عضو کمیسیون امنیت ملی بود و درست در روز انتخابات کمیسیون‌ امنیت برای انتخاب رئیس این کمیسیون مهم، به علت بیماری در بیمارستان بستری بود. فردی که از حامیان ریاست فلاحت‌پیشه بر کمیسیون بود و غیبتش آنقدر در کمیسیون محسوس بود که ذوالنوری از چهره‌های نزدیک به جبهه پایداری توانست با یک رای بیشتر رئیس کمیسیون امنیت ملی شد. پیام تسلیت رئیس مجلس برای درگذشت نماینده نطنزعلی لاریجانی» امروز- چهارشنبه- در این پیامی درگذشت مرتضی صفاری نطنزی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: درگذشت همکار ارجمند و پرتلاش، مرتضی صفاری نطنزی نماینده مردم نطنز و قمصر موجب تاسف و تأثر فراوان شد.
وانانیوزوانانیوز1 ساعت قبل
انفجار مشکوک و عظیم در وینانفجار مشکوک و عظیم در وینپلیس اتریش امروز چهارشنبه اعلام کرد که انفجار بزرگ و مشکوکی در پایتخت این کشور روی داده است. به گزارش وانانیوز، بر اساس اعلام پلیس، در بررسی‌های اولیه ۶ نفر در این حادثه زخمی شده‌اند. به گزارش پلیس، بر اثر این حادثه چندین طبقه از ۲ ساختمان مجاور تخریب شده است. برخی از رسانه‌ها پیشتر این حادثه را به دلیل انفجار گاز اعلام کرده بودند؛ اما پلیس هم اکنون از مشکوک بودن این رویداد خبر داده است. پلیس اعلام کرد که حادثه تحت بررسی قرار گرفته است.

نظرها

اخبار بیشتر