گلکسی نوت ۱۰ پرو احتمالا قوی‌ترین مدل نوت ۱۰ سامسونگ خواهد بود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. تکنولوژی
گلکسی نوت ۱۰ پرو احتمالا قوی‌ترین مدل نوت ۱۰ سامسونگ خواهد بود

گلکسی نوت ۱۰ پرو احتمالا قوی‌ترین مدل نوت ۱۰ سامسونگ خواهد بود

زومیتخبرگزاری زومیت |
گزارش‌های اخیر می‌گویند سامسونگ قصد دارد نام‌گذاری سری گلکسی نوت ۱۰ را دستخوش تغییر کند و ظاهرا قوی‌ترین مدل این سری گلکسی نوت ۱۰ پرو نام خواهد داشت.

با اینکه فعلا در آوریل۲۰۱۹ هستیم و ماه‌ها تا زمان رونمایی رسمی گوشی‌های خانواده‌ی گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ فاصله داریم، شایعات و اخبار منتسب به این گوشی‌ها از همین حالا آغاز شده‌اند و به‌مرورزمان به‌ تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. ظاهرا توجه عموم مردم، کم‌کم از سری گلکسی اس ۱۰ دور و به سریگلکسی نوت ۱۰ معطوف می‌شود.

همچون همیشه، نخستین اخبار و تصاویر مربوط‌به گوشی‌های معرفی‌نشده را برخی منابع افشاگر دردسترس رسانه‌ها قرار می‌دهند. صفحه‌ی توییتر آیس یونیورس یکی از شناخته‌شده‌ترین افشاگران است که سابقه‌ی درخشانی درزمینه‌ی افشای اطلاعات مربوط‌به گوشی‌های سامسونگ پیش از رونمایی رسمی دارد. این صفحه‌ی توییتر اخیرا اطلاعات جالبی درباره‌ی خانواده‌ی گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ منتشر کرده است.

آیس یونیورس به‌رسم همیشه، تنها به جمله‌ای ساده بسنده کرد و اطلاعات بیشتری درباره‌ی آن به‌اشتراک نگذاشت. ساعاتی پیش در این صفحه، عبارت «نوت ۱۰ پرو» نقش بست تا از‌این‌طریق بفهمیم سامسونگ به‌احتمال زیاد قصد دارد روند نام‌گذاری سری نوت را تغییر دهد. این، یعنی انتظار می‌رود کره‌ای‌ها درکنار مدل معمولی گلکسی نوت ۱۰، مدل پیشرفته‌تر آن با نام گلکسی نوت ۱۰ پرو را عرضه کنند.

گلکسی نوت ۱۰ پرو احتمالا قوی‌ترین مدل نوت ۱۰ سامسونگ خواهد بود - 4

مقاله‌های مرتبط:بررسی گلکسی نوت ۹بررسی گلکسی اس ۱۰ پلاس

پیش‌تر در شایعاتی اعلام شده بود سامسونگ در پی عرضه‌ی چند مدل از سری گلکسی نوت در سال جاری میلادی است. در این شایعات، گفته شده بود حتی امکان دارد این شرکت کره‌ای چهار مدل مختلف از گلکسی نوت ۱۰ را روانه‌ی بازار کند؛ اتفاقی که البته کمی دورازانتظار به‌نظر می‌رسد.

گرچه پسوند «پرو» در دنیای گوشی‌های موبایل پسوندی آشنا است و معمولا به مدل حرفه‌ای گوشی‌ها اشاره می‌کند، استفاده از این پسوند برای محصولی همچون گلکسی نوت کمی گیج‌کننده به‌نظر می‌رسد. مطمئنا شما هم قبول دارید که دستگاه‌های سری گلکسی نوت، ‌ به‌خودی‌خود گوشی‌هایی رده‌بالا با طراحی جذاب و سخت‌افزاری  قدرتمند هستند و عملا محصولاتی رده‌بالا و حرفه‌ای به‌شمار می‌آیند.

بااین‌اوصاف، به‌نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد برای گلکسی نوت (های) سال ۲۰۱۹، برخی از گوشی‌های این سری را حرفه‌ای‌تر و پیشرفته‌تر از دیگر دستگاه‌ها بسازد. براساس تجربه‌های پیشین‌، باید بگوییم گوشی‌های گلکسی نوت همواره جزو بهترین‌های بازار بوده‌اند و این حقیقت هیجان‌انگیز به‌نظر می‌رسد که سامسونگ می‌خواهد چنین دستگاهی را حتی بهتر از قبل بکند و مدلی بسیار پیشرفته نیز دردسترس کاربران قرار دهد.

تمامی این‌ها بدین‌معنا هستند که احتمالا مدل کوچک‌تر و ضعیف‌تر این سری با نام احتمالی گلکسی نوت ۱۰ ای (Galaxy Note ۱۰e) اصلا وجود خارجی نخواهد داشت و درواقع، خود نوت ۱۰ مدل ضعیف‌تری درمقایسه‌با نوت ۱۰ پرو به‌حساب خواهد آمد. درواقع، یکی از پیش‌بینی‌ها این است که سامسونگ قصد دارد دو مدل از خانواده‌ی گلکسی نوت ۱۰ را روانه‌ی بازار کند.

گلکسی نوت ۱۰ پرو احتمالا قوی‌ترین مدل نوت ۱۰ سامسونگ خواهد بود - 10

بااین‌همه، می‌توان به‌نحو دیگری نیز محصولات این سری را پیش‌بینی کرد. درواقع، امکان عرضه‌ی سه گوشی سامسونگ وجود دارد: ۱. گلکسی نوت ۱۰ ای به‌عنوان ضعیف‌ترین مدل؛ ۲. گلکسی نوت ۱۰ به‌عنوان مدلی معمولی؛ ۳. گلکسی نوت ۱۰ پرو به‌عنوان قوی‌ترین مدل. این تصمیم سامسونگ باعث خواهد شد اسامی گوشی‌های جدید خانواده‌های گلکسی اس و گلکسی نوت با‌ یکدیگر تاحدزیادی یکسان شود تا هماهنگی بیشتری در بین آن‌ها را شاهد باشیم. تنها تفاوت به گلکسی اس ۱۰ «پلاس» و گلکسی نوت ۱۰ «پرو» مربوط خواهد شد.

یکی از سؤالات مهم این است که مدل‌های مختلف نوت ۱۰ چه تفاوت‌هایی با‌ یکدیگر خواهند داشت؟ درهرصورت، سخت است باور کنیم سامسونگ بخواهد مدلی از نوت را با نمایشگر کوچک‌تر از ۶ اینچ بسازد. این موضوع ذهنمان را به‌سمت قابلیت مهم و جدید این روزهای صنعت موبایل معطوف می‌کند؛ یعنی نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی یا همان 5G.

با درنظرگرفتن آنچه پیش‌تر از سامسونگ برای خانواده‌ی گلکسی اس ۱۰ دیده‌ایم، می‌توانیم پیش‌بینی کنیم این شرکت کره‌ای رویکرد مشابهی برای گلکسی نوت ۱۰ اتخاذ خواهد کرد. درواقع، احتمالا تنها یکی از این گوشی‌ها (طبعا مدل پرو) از مزیت‌های ۵G بهره خواهد گرفت. البته، امکان دیگری نیز وجود دارد که فکر نمی‌کنیم عملی شود: سامسونگ احتمالا مدل ویژه‌ای از نوت ۱۰ را با نام گلکسی نوت ۱۰ فایو جی (Galaxy Note ۱۰ ۵G) روانه‌ی بازار خواهد کرد.

در خبری بخوانید: اخبار مهم فناوری روز دنیا

شایعه‌ی دیگری که مدتی است در فضای مجازی دهان‌به‌دهان می‌چرخد، به احتمال عرضه‌ی پنج دستگاه از خانواده‌ی گلکسی نوت ۱۰ اشاره می‌کند. در این شایعه‌، آمده است که کره‌ای‌ها درکنار گلکسی نوت ۱۰ ای و نوت ۱۰ معمولی و نوت ۱۰ پرو، قصد دارند گوشی‌های گلکسی نوت ۱۰ فایو جی و گلکسی نوت ۱۰ پرو فایو جی را نیز عرضه کنند که البته دورازانتظار به‌نظر می‌رسد.

گلکسی نوت ۱۰ پرو احتمالا قوی‌ترین مدل نوت ۱۰ سامسونگ خواهد بود - 16

سامسونگ بدون‌شک در نوت ۱۰ پرو از نمایشگر غول‌پیکری استفاده خواهد کرد

طبق شایعات پیشین، کوچک‌ترین مدل گلکسی نوت ۱۰ قرار است از نمایشگر ۶٫۲۸ اینچ و مدل معمولی از نمایشگری ۶٫۴ اینچی و قوی‌ترین و پیشرفته‌ترین مدل از نمایشگری ۶٫۷۵ اینچی بهره بگیرند. درکنار این موضوع، پیش‌بینی می‌کنیم گلکسی نوت ۱۰ پرو از ۱۲ گیگابایت حافظه‌ی رم درکنار ۵۱۲ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی و نوت ۱۰ معمولی و نوت ۱۰ ای نیز احتمالا به‌ترتیب از ۱۰ و ۸ گیگابایت رم برخوردار باشند.

یکی دیگر از تفاوت‌های مهم گوشی‌های این سری قطعا به تعداد دوربین‌ها مربوط خواهد شد. براساس آنچه تاکنون از گوشی‌های باکیفیت سری نوت دیده‌ایم، تصویر اینکه سامسونگ بخواهد در این گوشی‌ها از کمتر از سه دوربین استفاده کند، کمی سخت به‌نظر می‌رسد. این، یعنی احتمالا نوت ۱۰ ای از دوربین سه‌گانه بهره خواهد گرفت. درضمن، استفاده از چهار دوربین اصلی در پنل پشتی مدل‌های قوی‌تر، امری اجتناب‌ناپذیر به‌حساب می‌آید.

مهم‌ترین موضوع را شاید بتوان به قلم S Pen ربط داد و این سؤال را مطرح کرد که این قلم کاربردی قرار است چه تغییراتی به‌خود ببیند؟ سؤال مهم دیگر این است که اس پن به‌همراه تمامی گوشی‌های این خانواده عرضه خواهد شد؟ حتی نوت ۱۰ ای؟ برخی از شایعات، احتمال وقوع این اتفاق را ضعیف می‌دانند و می‌گویند نوت ۱۰ ای از اس پن بهره نخواهد گرفت.

این حقیقت مهم را نباید فراموش کنیم که سال‌ها است سامسونگ از اس پن به‌عنوان یکی از ویژگی‌های برجسته و مهم گوشی‌های گلکسی نوت یاد می‌کند و نبود آن درکنار حتی یکی از گوشی‌های جدید این خانواده، ‌ کمی عجیب خواهد بود. درواقع، پیش‌بینی ما این است که نوت ۱۰ ای، ارزان‌قیمت‌ترین مدل گلکسی نوت ۱۰، از نسخه‌ی ساده‌ی قلم اس پن بهره بگیرد. شاید سامسونگ همان قلم گلکسی نوت ۹ را به‌همراه نوت ۱۰ ای عرضه کند.

گلکسی نوت ۱۰ پرو احتمالا قوی‌ترین مدل نوت ۱۰ سامسونگ خواهد بود - 22

درهرصورت، به‌نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد این‌بار گوشی‌های خانواده‌ی گلکسی نوت را برای شمار بیشتری از کاربران با بودجه‌ها و سلایق مختلف دردسترس قرار دهد. اگر مدل e به سری‌ گوشی‌های گلکسی نوت ملحق شود، به‌احتمال قوی عرضه‌ی مدلی از این سری با قیمت کمتر از هزار دلار را شاهد خواهیم بود. قطعا مدلی از گلکسی نوت ۱۰ که کمتر از هزار دلار قیمت داشته باشد، با استقبال زیادی مواجه خواهد شد.

در انتها، شایان ذکر است تمامی اطلاعات یادشده در این مطلب، بر حدس و گمان و برخی شایعات متکی هستند و زومیت نمی‌تواند به‌طور مستقل هیچ‌یک از آن‌ها را تا زمان اعلام رسمی سامسونگ تأیید یا تکذیب کند.

دیدگاه شما زومیتی‌ها دراین‌باره چیست؟ چه انتظاراتی از این سری دارید؟ فکر می‌کنید رویکرد سامسونگ برای قیمت‌گذاری سری گلکسی نوت ۱۰ چگونه خواهد بود؟قیمت انواع گوشی سامسونگ

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دقایقی پیش در یک حادثه عجیب راننده سواری خودروی پراید به علت نامعلومی با خودروی خود وارد جمعیتی از مردم در محوطه تفرجگاهی چشمه اعلای دماوند شد و شماری از آنان را زیر گرفت. طبق مشاهده شاهدان عینی در این حادثه، دست کم ۵ نفر مجروح شدند که اورژانس دماوند با اعزام آمبولانس و تکنسین‌های خود به مجروحان امدادرسانی کرد. ماموران انتظامی در حال بررسی موضوع هستند و گفته می‌شود که راننده پراید از صحنه حادثه متواری شده است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
افزایش آپشن‌ها ۳۰۱ در برنامه‌های ایران خودرو قراردارد و لذا پیش بینی شده تا ۲ مورد استفاده از سقف سانروف و نصب مولتی مدیا جدید به پژو ۳۰۱ اضافه شود. ۳ ماه پس از ارائه خودرو به صورت دستی نمونه گیربکس اتوماتیک نیز روانه بازار خواهد شد. پژو ۳۰۱ بناست تا در ۲ تیپ ساده و فول تولید شود که در ابتدا نوع فول آن روانه بازار می‌شود. به گفته منصوری پژو ۳۰۱ ایرانی از مدل ۲۰۱۷ این خودرو برداشت شده است و توانسته است کلیه استاندارهای ۸۵ گانه را اخذ کند. هنوز ایران خودرو در مورد قیمت این خودرو هیچگونه اظهار نظری نکرده است و بنابر این قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
فروش اقساطی ۳ محصول ایران خودرو به صورت اقساطی با تحویل فوری ویژه ۲۶ تیر آغاز شد. به گزارش خبرنگار عصر ایران طرح فروش اینترنتی اقساطی محصولات ایران خودرو از ساعت ۱۱ صبح چهارشنبه ۲۶ تیر در وبسایت فروش ایران خودرو به نشانی esale. ikco. ir آغاز خواهد شد. در این طرح خودروهای پژو ۲۰۶ تیپ ۵، پارس TU۵، پژو ۴۰۵ اس ال ایکس صورت اقساطی با تحویل ۳۰ روزه انجام می‌شود. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح «سامانه صیاد» را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
ویس میل یکی از قابلیت‌های مهم برای کاربرانی است که مرتب باید پیغامهای خود را بررسی کنند و دسترسی به صندوق دریافت پیغام‌ها برای آنان مهم است. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اگر شما یک گوشی گلکسیS۱۰ سامسونگ داشته باشید می‌توانید با روشی بسیار ساده به قابلیت ویس میل دسترسی داشته باشید. نحوه تنظیم یک پیام شخصی صوتی شخصی در گوشی گلکسی S۱۰ به این ترتیب است: _برنامه تلفن را اجرا کنید و اگر صفحه کلید عددی را مشاهده نمی‌کنید، روی «صفحه کلید» در پایین صفحه ضربه بزنید_با ضربه زدن و نگه داشتن کلید «۱» می‌توانید به بخش ویس میل دسترسی پیدا کنید_ برای مدت زمان حدود ۲ ثانیه، «۱» را نگه دارید تا تلفن به صورت خودکار پیام صوتی را فراخوانی کند_ برای دسترسی به تنظیمات پست صوتی، بلافاصله روی «۳» ضربه بزنید_به گزینه‌ها گوش دهید_در بیشتر سیستم‌های صوتی باید روی «۲» ضربه بزنید تا فرآیند را برای ضبط یک تب جدید ایجاد شود_ برای باز کردن یک تب جدید، دوباره روی «۲» ضربه بزنید_پس از انجام کار، روی «#» ضربه بزنید_ برای ذخیره روی «۱» ضربه بزنید_تماس را قطع کنید
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
سردار هداوند تصریح کرد: متهمان در تحقیقات پلیسی به جرم خود مبنی بر گوشی قاپی از راننده نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، اقرار کردند. جانشین رئیس پلیس پایتخت در پایان خاطرنشان کرد: متهمان در اعترافات خود اذعان داشتند که گوشی سرقتی را به یک مالخر فروخته‌اند که دستگیری این مالخر نیز در دستور کار است. پیدا شدن ۲ خواهر زمین شناس در ارتفاعات روستای ده همسینجانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ از پیدا شدن ۲ خواهر زمین شناس خبر داد که برای مطالعات زمین شناسی به ارتفاعات روستای «ده همسین» رفته بودند. این مقام انتظامی تصریح کرد: بلافاصله ماموران کلانتری ۱۲۸ تهران نو به ارتفاعات روستای «ده همسین» اعزام شدند و با همکاری تیم‌های هلال احمر تحقیقات خود را برای پیدا کردن این ۲ دخترآغاز کردند. به گفته جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ این ۲ خواهر زمین شناس دچار ضعف جسمانی شده بودند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر