1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. تکنولوژی
گلکسی نوت ۱۰ پرو احتمالا قوی‌ترین مدل نوت ۱۰ سامسونگ خواهد بود

گلکسی نوت ۱۰ پرو احتمالا قوی‌ترین مدل نوت ۱۰ سامسونگ خواهد بود

زومیتخبرگزاری زومیت |
گزارش‌های اخیر می‌گویند سامسونگ قصد دارد نام‌گذاری سری گلکسی نوت ۱۰ را دستخوش تغییر کند و ظاهرا قوی‌ترین مدل این سری گلکسی نوت ۱۰ پرو نام خواهد داشت.

با اینکه فعلا در آوریل۲۰۱۹ هستیم و ماه‌ها تا زمان رونمایی رسمی گوشی‌های خانواده‌ی گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ فاصله داریم، شایعات و اخبار منتسب به این گوشی‌ها از همین حالا آغاز شده‌اند و به‌مرورزمان به‌ تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. ظاهرا توجه عموم مردم، کم‌کم از سری گلکسی اس ۱۰ دور و به سریگلکسی نوت ۱۰ معطوف می‌شود.

همچون همیشه، نخستین اخبار و تصاویر مربوط‌به گوشی‌های معرفی‌نشده را برخی منابع افشاگر دردسترس رسانه‌ها قرار می‌دهند. صفحه‌ی توییتر آیس یونیورس یکی از شناخته‌شده‌ترین افشاگران است که سابقه‌ی درخشانی درزمینه‌ی افشای اطلاعات مربوط‌به گوشی‌های سامسونگ پیش از رونمایی رسمی دارد. این صفحه‌ی توییتر اخیرا اطلاعات جالبی درباره‌ی خانواده‌ی گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ منتشر کرده است.

آیس یونیورس به‌رسم همیشه، تنها به جمله‌ای ساده بسنده کرد و اطلاعات بیشتری درباره‌ی آن به‌اشتراک نگذاشت. ساعاتی پیش در این صفحه، عبارت «نوت ۱۰ پرو» نقش بست تا از‌این‌طریق بفهمیم سامسونگ به‌احتمال زیاد قصد دارد روند نام‌گذاری سری نوت را تغییر دهد. این، یعنی انتظار می‌رود کره‌ای‌ها درکنار مدل معمولی گلکسی نوت ۱۰، مدل پیشرفته‌تر آن با نام گلکسی نوت ۱۰ پرو را عرضه کنند.

گلکسی نوت ۱۰ پرو احتمالا قوی‌ترین مدل نوت ۱۰ سامسونگ خواهد بود - 4

مقاله‌های مرتبط:بررسی گلکسی نوت ۹بررسی گلکسی اس ۱۰ پلاس

پیش‌تر در شایعاتی اعلام شده بود سامسونگ در پی عرضه‌ی چند مدل از سری گلکسی نوت در سال جاری میلادی است. در این شایعات، گفته شده بود حتی امکان دارد این شرکت کره‌ای چهار مدل مختلف از گلکسی نوت ۱۰ را روانه‌ی بازار کند؛ اتفاقی که البته کمی دورازانتظار به‌نظر می‌رسد.

گرچه پسوند «پرو» در دنیای گوشی‌های موبایل پسوندی آشنا است و معمولا به مدل حرفه‌ای گوشی‌ها اشاره می‌کند، استفاده از این پسوند برای محصولی همچون گلکسی نوت کمی گیج‌کننده به‌نظر می‌رسد. مطمئنا شما هم قبول دارید که دستگاه‌های سری گلکسی نوت، ‌ به‌خودی‌خود گوشی‌هایی رده‌بالا با طراحی جذاب و سخت‌افزاری  قدرتمند هستند و عملا محصولاتی رده‌بالا و حرفه‌ای به‌شمار می‌آیند.

بااین‌اوصاف، به‌نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد برای گلکسی نوت (های) سال ۲۰۱۹، برخی از گوشی‌های این سری را حرفه‌ای‌تر و پیشرفته‌تر از دیگر دستگاه‌ها بسازد. براساس تجربه‌های پیشین‌، باید بگوییم گوشی‌های گلکسی نوت همواره جزو بهترین‌های بازار بوده‌اند و این حقیقت هیجان‌انگیز به‌نظر می‌رسد که سامسونگ می‌خواهد چنین دستگاهی را حتی بهتر از قبل بکند و مدلی بسیار پیشرفته نیز دردسترس کاربران قرار دهد.

تمامی این‌ها بدین‌معنا هستند که احتمالا مدل کوچک‌تر و ضعیف‌تر این سری با نام احتمالی گلکسی نوت ۱۰ ای (Galaxy Note ۱۰e) اصلا وجود خارجی نخواهد داشت و درواقع، خود نوت ۱۰ مدل ضعیف‌تری درمقایسه‌با نوت ۱۰ پرو به‌حساب خواهد آمد. درواقع، یکی از پیش‌بینی‌ها این است که سامسونگ قصد دارد دو مدل از خانواده‌ی گلکسی نوت ۱۰ را روانه‌ی بازار کند.

گلکسی نوت ۱۰ پرو احتمالا قوی‌ترین مدل نوت ۱۰ سامسونگ خواهد بود - 10

بااین‌همه، می‌توان به‌نحو دیگری نیز محصولات این سری را پیش‌بینی کرد. درواقع، امکان عرضه‌ی سه گوشی سامسونگ وجود دارد: ۱. گلکسی نوت ۱۰ ای به‌عنوان ضعیف‌ترین مدل؛ ۲. گلکسی نوت ۱۰ به‌عنوان مدلی معمولی؛ ۳. گلکسی نوت ۱۰ پرو به‌عنوان قوی‌ترین مدل. این تصمیم سامسونگ باعث خواهد شد اسامی گوشی‌های جدید خانواده‌های گلکسی اس و گلکسی نوت با‌ یکدیگر تاحدزیادی یکسان شود تا هماهنگی بیشتری در بین آن‌ها را شاهد باشیم. تنها تفاوت به گلکسی اس ۱۰ «پلاس» و گلکسی نوت ۱۰ «پرو» مربوط خواهد شد.

یکی از سؤالات مهم این است که مدل‌های مختلف نوت ۱۰ چه تفاوت‌هایی با‌ یکدیگر خواهند داشت؟ درهرصورت، سخت است باور کنیم سامسونگ بخواهد مدلی از نوت را با نمایشگر کوچک‌تر از ۶ اینچ بسازد. این موضوع ذهنمان را به‌سمت قابلیت مهم و جدید این روزهای صنعت موبایل معطوف می‌کند؛ یعنی نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی یا همان 5G.

با درنظرگرفتن آنچه پیش‌تر از سامسونگ برای خانواده‌ی گلکسی اس ۱۰ دیده‌ایم، می‌توانیم پیش‌بینی کنیم این شرکت کره‌ای رویکرد مشابهی برای گلکسی نوت ۱۰ اتخاذ خواهد کرد. درواقع، احتمالا تنها یکی از این گوشی‌ها (طبعا مدل پرو) از مزیت‌های ۵G بهره خواهد گرفت. البته، امکان دیگری نیز وجود دارد که فکر نمی‌کنیم عملی شود: سامسونگ احتمالا مدل ویژه‌ای از نوت ۱۰ را با نام گلکسی نوت ۱۰ فایو جی (Galaxy Note ۱۰ ۵G) روانه‌ی بازار خواهد کرد.

در خبری بخوانید: اخبار مهم فناوری روز دنیا

شایعه‌ی دیگری که مدتی است در فضای مجازی دهان‌به‌دهان می‌چرخد، به احتمال عرضه‌ی پنج دستگاه از خانواده‌ی گلکسی نوت ۱۰ اشاره می‌کند. در این شایعه‌، آمده است که کره‌ای‌ها درکنار گلکسی نوت ۱۰ ای و نوت ۱۰ معمولی و نوت ۱۰ پرو، قصد دارند گوشی‌های گلکسی نوت ۱۰ فایو جی و گلکسی نوت ۱۰ پرو فایو جی را نیز عرضه کنند که البته دورازانتظار به‌نظر می‌رسد.

گلکسی نوت ۱۰ پرو احتمالا قوی‌ترین مدل نوت ۱۰ سامسونگ خواهد بود - 16

سامسونگ بدون‌شک در نوت ۱۰ پرو از نمایشگر غول‌پیکری استفاده خواهد کرد

طبق شایعات پیشین، کوچک‌ترین مدل گلکسی نوت ۱۰ قرار است از نمایشگر ۶٫۲۸ اینچ و مدل معمولی از نمایشگری ۶٫۴ اینچی و قوی‌ترین و پیشرفته‌ترین مدل از نمایشگری ۶٫۷۵ اینچی بهره بگیرند. درکنار این موضوع، پیش‌بینی می‌کنیم گلکسی نوت ۱۰ پرو از ۱۲ گیگابایت حافظه‌ی رم درکنار ۵۱۲ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی و نوت ۱۰ معمولی و نوت ۱۰ ای نیز احتمالا به‌ترتیب از ۱۰ و ۸ گیگابایت رم برخوردار باشند.

یکی دیگر از تفاوت‌های مهم گوشی‌های این سری قطعا به تعداد دوربین‌ها مربوط خواهد شد. براساس آنچه تاکنون از گوشی‌های باکیفیت سری نوت دیده‌ایم، تصویر اینکه سامسونگ بخواهد در این گوشی‌ها از کمتر از سه دوربین استفاده کند، کمی سخت به‌نظر می‌رسد. این، یعنی احتمالا نوت ۱۰ ای از دوربین سه‌گانه بهره خواهد گرفت. درضمن، استفاده از چهار دوربین اصلی در پنل پشتی مدل‌های قوی‌تر، امری اجتناب‌ناپذیر به‌حساب می‌آید.

مهم‌ترین موضوع را شاید بتوان به قلم S Pen ربط داد و این سؤال را مطرح کرد که این قلم کاربردی قرار است چه تغییراتی به‌خود ببیند؟ سؤال مهم دیگر این است که اس پن به‌همراه تمامی گوشی‌های این خانواده عرضه خواهد شد؟ حتی نوت ۱۰ ای؟ برخی از شایعات، احتمال وقوع این اتفاق را ضعیف می‌دانند و می‌گویند نوت ۱۰ ای از اس پن بهره نخواهد گرفت.

این حقیقت مهم را نباید فراموش کنیم که سال‌ها است سامسونگ از اس پن به‌عنوان یکی از ویژگی‌های برجسته و مهم گوشی‌های گلکسی نوت یاد می‌کند و نبود آن درکنار حتی یکی از گوشی‌های جدید این خانواده، ‌ کمی عجیب خواهد بود. درواقع، پیش‌بینی ما این است که نوت ۱۰ ای، ارزان‌قیمت‌ترین مدل گلکسی نوت ۱۰، از نسخه‌ی ساده‌ی قلم اس پن بهره بگیرد. شاید سامسونگ همان قلم گلکسی نوت ۹ را به‌همراه نوت ۱۰ ای عرضه کند.

گلکسی نوت ۱۰ پرو احتمالا قوی‌ترین مدل نوت ۱۰ سامسونگ خواهد بود - 22

درهرصورت، به‌نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد این‌بار گوشی‌های خانواده‌ی گلکسی نوت را برای شمار بیشتری از کاربران با بودجه‌ها و سلایق مختلف دردسترس قرار دهد. اگر مدل e به سری‌ گوشی‌های گلکسی نوت ملحق شود، به‌احتمال قوی عرضه‌ی مدلی از این سری با قیمت کمتر از هزار دلار را شاهد خواهیم بود. قطعا مدلی از گلکسی نوت ۱۰ که کمتر از هزار دلار قیمت داشته باشد، با استقبال زیادی مواجه خواهد شد.

در انتها، شایان ذکر است تمامی اطلاعات یادشده در این مطلب، بر حدس و گمان و برخی شایعات متکی هستند و زومیت نمی‌تواند به‌طور مستقل هیچ‌یک از آن‌ها را تا زمان اعلام رسمی سامسونگ تأیید یا تکذیب کند.

دیدگاه شما زومیتی‌ها دراین‌باره چیست؟ چه انتظاراتی از این سری دارید؟ فکر می‌کنید رویکرد سامسونگ برای قیمت‌گذاری سری گلکسی نوت ۱۰ چگونه خواهد بود؟قیمت انواع گوشی سامسونگ

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
ماجرای حذف طلگرام طلایی چیست؟ حذف هاتگرام و تلگرام طلایی از گوشیکاربران تلگرام طلایی و هاتگرام از صبح امروز در شبکه‌های اجتماعی از هشدار گوگل برای حذف این پیام رسان‌ها از روی گوشی خود خبر دادند؛ حال به نظر می‌رسد گوگل وارد عمل شده و این دو اپلیکیشن را به صورت خودکار از روی گوشی کاربران حذف کرده است. چندی پیش تلگرام بر استفاده کردن از این نسخه‌ها و عدم ایمن بودن آن‌ها هشدار داده بود و حال به‌نظر می‌رسد نوبت به خود گوگل و سیستم عامل اندروید رسیده است تا به کاربران در این ارتباط یک هشدار بسیار جدی بدهد. اخیرا آنتی‌ویروس Play Protect تلگرام طلایی و هاتگرام را به علت آنچه که تلاش برای به سرقت بردن اطلاعات حساس عنوان کرده، مسدود و از روی گوشی افراد پاک کرده است و تلاش کاربران برای نصب مجدد این اپلیکیشن‌ها بی فایده بوده و اجازه نصب را به کاربر نمی‌دهد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
چندی پیش تلگرام بر استفاده کردن از این نسخه‌ها و عدم ایمن بودن آن‌ها هشدار داده بود و حال به‌نظر می‌رسد نوبت به خود گوگل و سیستم عامل اندروید رسیده است تا به کاربران در این ارتباط یک هشدار بسیار جدی بدهد. اخیرا آنتی‌ویروس Play Protect تلگرام طلایی و هاتگرام را به علت آنچه که تلاش برای به سرقت بردن اطلاعات حساس عنوان کرده، مسدود و از روی گوشی افراد پاک کرده است و تلاش کاربران برای نصب مجدد این اپلیکیشن‌ها بی فایده بوده و اجازه نصب را به کاربر نمی‌دهد. «جواد دادگر» کارشناس حوزه فناوری اطلاعات در گفتگو با دیجیاتو ماجرای پیش آمده را بیشتر یک موضوع سیاسی می‌داند تا یک موضوع فنی و باور دارد که گزارشات رسیده به دست گوگل دستمایه موضوعات سیاسی شدند. او البته تاکید می‌کند که اساسا وجوداین دو برنامه با وجود هشدارهای کارشناسان و سازمان‌های دولتی همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. گوگل در هنگام نصب تلگرام طلایی به‌صورت کاملا شفاف نوشته که این اپلیکیشن (تلگرام طلایی) خطرناک بوده و سعی بر جاسوسی از اطلاعات شخصی همچون پیامک، عکس، صداهای ضبط شده و تاریخچه تماس‌های کاربر دارد.
دیجیاتودیجیاتو22 ساعت قبل
گروه NPD که به صورت ماهانه به بررسی آمار فروش کنسول‌ها و بازی‌های ویدئویی در آمریکا می‌پردازد، بالاخره گزارش ماه مارس را در اختیار عموم مردم قرار داد. با توجه به این گزارش، نینتندو سوییچ توانست برای چهارمین ماه پیاپی صدر لیست پرفروش‌‌ترین کنسول‌ها را از آن خود کند. بدین ترتیب، سوییچ نه تنها پرفروش‌ترین کنسول سه ماهه اول سال بوده، بلکه پرفروش‌ترین کنسول سال تا به این لحظه نیز بوده است. با نگاهی به لیست پرفروش‌ترین بازی‌های ماه مارس، بازی The Division ۲ را در رتبه نخست می‌بینیم. نکته ۲: علامت ^ نشاندهنده این است که فروش دیجیتالی نسخه پی سی بازی لحاظ نشده است.
همشهریهمشهری22 ساعت قبل
در اکثر کشورهای دنیا ازجمله کشوری که من تحصیل و کار کرده‌ام، سامانه پزشک خانواده و یا پزشک درمانگر وجود دارد. این پزشک که پزشک عمومی است، در حقیقت نقش واسطه بین بیمار، مراکز درمانی و مراکز بهداشتی و بیمه را به عهده دارد. البته بیمار آزاد است که هر پزشک عمومی را که در شهر یا دست‌کم در استانی که زندگی می‌کند، طبابت می‌نماید به‌عنوان پزشک درمانگر برگزیند. این افراد ترجیح می‌دهند که پزشک متخصص خود را خویش انتخاب کنند چون اطمینان دارند که خود بهتر می‌دانند مشکلشان چیست و نیازی به توصیهٔ پزشک عمومی ندارند یا مراجعه به پزشک عمومی را خاص طبقه محروم می‌دانند! به‌جز این علت غیرمنطقی و بی‌پایه، از عارف و عامی گرفته تا مرفه و بینوا عملا در اکثر موارد مستقیم به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند که علت اصلی آن همان‌طور که گفتم عدم وجود سامانه پزشک درمانگر است.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
کارنامه تولید خودرو در سال گذشته که همراه با کاهش ۳۹ درصدی بود، را شاید بتوان مهم‌ترین خبر هفته گذشته قلمداد کرد. هرچند کاهش تولید در سال ۹۷ با توجه به اعمال تحریم‌های بین‌المللی قابل پیش‌بینی بود با این حال مسوولان صنعتی کشور سال جدید را سال جبران کسری‌های خودروسازی خوانده‌اند و تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو را برای سال‌جاری پیش‌بینی کرده‌اند. بررسی آمار ماهانه خودروسازان بزرگ نشان می‌دهد تیراژ محصولات سواری آنها در اسفند و نسبت به بهمن، حدود ۴۲ درصد رشد کرده است. اما خبر دیگری که طی هفته جاری در بسیاری از رسانه‌ها بازتاب پیدا کرد پیشنهاد عضو کمیسیون صنایع مجلس برای برگزاری کمپین نخریدن خودروی نو بود. به این ترتیب رضا رحمانی زمان اجرای آزادسازی قیمت‌ها را به افزایش تیراژ خودرو در دو شرکت خودروساز کشور موکول کرده است.
فردا نیوزفردا نیوز3 ساعت قبل
نحوه نصب تلگرام طلایی بدون مشکل نصب هاتگرام بدون ارور چونه هاتگرام و طلگرام طلایی را نصب کنیمدر روزهای گذشته تلگرام طلایی و هاتگرام به دلیل مشکلات امنیتی توسط گوگل پلی از روی گوشی‌های هوشمند و موبایل‌های مختلف حذف شده است و گوگل پلی اجازه نصب آن را نمی‌دهد احتمال وجود جاسوسی و بد افزار در این نرم افزار‌ها باعث شده است که حتی امنیتی مانع از نصب آن‌ها در گوشی شودتوصیه ما این است که هرگز از این دو نرم افزار به دلیل وجود احتمال خطرات امنیتی استفاده نکنید با این حال برخی همچنان می‌خواهند این نرم افزار‌ها را بر روی گوشی خود نصب کند برای نصب تلگرام طلایی و هاتگرام بر روی گوشی خود کافیست همانطور که در عکس‌های زیر مشاهده می‌کنید آموزش ما را اجرا کرده تا بتوانیم تلگرام طلایی و هاتگرام را بدون مشکل و ارور بر روی گوشی خود نصب کنیدبه قسمت مشخص شده در عکس بروید و تیک مربوط به حفاظت از گوشی خودتان را غیر فعال کنید و پس از آن می‌توانید تلگرام طلایی و یا هاتگرام را نصب کنید

نظرها

اخبار بیشتر