خسارت بیش از ۲۲۰۰ میلیارد تومانی سیل به بخش صنعت، معدن و تجارت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. اجتماعی

خسارت بیش از ۲۲۰۰ میلیارد تومانی سیل به بخش صنعت، معدن و تجارت

انتخابخبرگزاری انتخاب |
خسارت‌های وارد شده به واحدهای صنعتی تاکنون ۵ هزار میلیارد ریال، واحدهای صنفی حدود ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، قالیبافان حدود هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال و زیرساخت‌ها و تأسیسات شهرک‌های صنعتی و راه‌های دسترسی به معادن حدود هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
خسارت بیش از ۲۲۰۰ میلیارد تومانی سیل به بخش صنعت، معدن و تجارت - 0

خسارت‌های اولیه بخش صنعت، معدن و تجارت در سیل اخیر تاکنون ۲۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، خسارت‌های وارد شده به واحدهای صنعتی تاکنون ۵ هزار میلیارد ریال، واحدهای صنفی حدود ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، قالیبافان حدود هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال و زیرساخت‌ها و تأسیسات شهرک‌های صنعتی و راه‌های دسترسی به معادن حدود هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

خسارت‌های صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان با توجه به وضعیت فعلی قابل بررسی نیست، اما طبق برآوردهای اولیه حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال به این استان خسارت وارد شده است.

بنابراین گزارش، طبق برآوردهای اولیه تاکنون به ۳۸۲ واحد صنعتی و ۱۷ هزار و ۹۰۰ نفر قالیباف در سیل اخیر خسارت برآورد شده است.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

در استان گلستان ۱۰۰ واحد و ۱۰ هزار نفر، استان مازندران ۳۰ واحد و هزار نفر، استان ایلام ۸۰ واحد و ۲۰۰ نفر، استان لرستان ۱۲۵ واحد و ۶ هزار و ۲۰۰ نفر، استان کرمانشاه ۳۰ واحد و ۵۰۰ نفر و چهار محال و بختیاری ۱۷ واحد در قالیبافی خسارت دیده‌اند. خسارت‌های وارد شده به بخش قالیبافی استان خوزستان هنوز قابل بررسی نیست.

همچنین تاکنون در استان‌های گلستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، مازندران، لرستان و چهارمحال و بختیاری ۲۶ شهرک صنعتی از لحاظ زیرساخت و تأسیسات شهرک دچار خسارت شده‌اند که از محل اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای بازسازی آن‌ها و دسترسی به معادن ۱۵۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شده است. خسارت مربوط به استان خوزستان در این بخش تاکنون برآورد نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دستگیری سارق زن منازل+فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- توضیحات رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، توضیحات سرهنگ احمد ناصری رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید: انتهای پیام/

انتخابات شورایاری، قانون ندارد

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
قاضی ناصر سراج در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما درباره نامه‌اش به سران سه قوه و وزیر کشور مبنی بر غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری‌ها افزود: این نامه ما به منزله هشدار است و ضمانت اجرا دارد و اگر کسی به آن توجه نکند طبق ماده ۸ قانون سازمان بازرسی کل کشور با عامل آن برخورد خواهد شد.
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جشنواره فرهنگ رانندگی و انضباط ترافیکی یکی از برنامه‌های معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا است که در هفته نیروی انتظامی برگزار می‌شود. جشنواره فرهنگ رانندگی و انضباط ترافیکی در ۵ بخش فیلم با موضوعات جشنواره تا سقف ۱۲۰ ثانیه، موشن گرافی، انیمیشن، عکس و گزارش‌های خبری (شامل رسانه‌های دیداری، شنیداری و مکتوب) برگزار می‌شود. بنابراین لازم است شرکت کنندگان با مراجعه به نشانی WWW. TB۹۸. IR کاربرگ تقاضای شرکت در جشنواره را تکمیل کنند. -در بخش فیلم موشن گرافی و انیمیشن شرکت کنندگان آثار خود را از طریق سایت اینترنتی یا ارسال DVD به آدرس دبیرخانه ارسال کنند. - مهلت ارسال آثار به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود و در تاریخ اعلام شده، سایت ثبت نام بسته خواهد شد.
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شکراله حسن بیگی صبح دوشنبه در جلسه شورای اجتماعی استان تهران که با حضور حبیب الله مسعودی، فرید معاون اجتماعی سازمان بهزیستی، فرزانه مروستی مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری، فرهادی فرماندار تهران، بیات نژاد مدیرکل بهزیستی استان و سایر مدیران استانی عضو شورا در محل استانداری تهران برگزار شد با اشاره به طرح جذب و ساماندهی ۲۶۷ کودک کار و خیابان در تهران گفت: افرادی که به اجرای این طرح اعتراض دارند باید توجه کنند، تهران به عنوان پایتخت نقش مهمی در ارائه تصویری از نظام در اذهان دارد حضور کودکان و متکدیان سر چهار راه‌ها چهره مناسب و در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست. وی افزود: کودکان کار و خیابان در مناسب‌ترین شرایط جذب و برای ساماندهی به مکان‌های پیش بینی شده منتقل می‌شوند و امکانات بهداشتی و درمانی و غذایی رایگان در اختیار آنها قرار داده می‌شود. حسن بیگی ادامه داد: در مقابل مخالفت برخی از معترضان و انجمن‌ها به اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان در تهران این سوال مطرح می‌شود که حضور کودکان کار در مراکز نگهداری و تحت مراقبت نسبت به حضور آنها سر چهار راه‌ها و در معرض انواع آسیب‌ها مناسب‌تر نیست؟ معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران با بیان اینکه شورای امنیت کشور به عنوان مرجعی تصمیم گیرنده از اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان در تهران اعلام رضایت کرده است گفت: رئیس جمهور و وزیر کشور نیز رضایت خود را از اجرای این طرح در تهران اعلام کرده‌اند. وی افزود: با وجود همه ضعف‌هایی که ممکن است در جذب و ساماندهی کوکان کار وخیابان وجود داشته باشد، اما تصمیم گیران و مجریان این طرح با قدرت در کنار رفع همه ضعف‌ها و بهبود زیرساخت‌ها اجرای آن را ادامه خواهند داد. گفتنی است؛ با دستور معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران در این نشست مقرر شد؛ کمبودها و نیازهای مراکز نگهداری کودکان کار و خیابان با همراهی شهرداری و تأیید بهزستی تا پایان هفته مرتفع شود.
مهرمهر19 ساعت قبل
وی بابیان حجم خدمات درمانی در تأمین اجتماعی بالا است، اظهار کرد: در سال ۹۷ متوسط روزانه ۳ هزار نفر به مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان زنجان مراجعه کرده‌اند. مدیر درمان تأمین اجتماعی استان زنجان بابیان اینکه یک میلیون و ۶۲ هزار نفر از مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان زنجان خدمات درمانی دریافت کرده‌اند، گفت: ۲۱ هزار مورد بستری، ۱۱ هزار مورد جراحی، ۵ هزار و ۲۰۰ موالید و ۱۶۳ هزار ویزیت سالمندان در مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان انجام‌شده است. وی از وجود ۳ هزار و ۶۰۰ بیمار خاص تحت پوشش تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: هزینه درمان این تعداد بیمار بسیار بالا بوده و خدمات درمانی به این بیماران ۱۰۰ درصد رایگان است. مدیر درمان تأمین اجتماعی استان زنجان بابیان اینکه برخی از بیمه‌شدگان از تنوع خدمات درمانی اطلاع ندارند، گفت: اطلاع‌رسانی در حوزه درمانی بسیار مهم است که باید رسانه‌ها با تأمین اجتماعی همکاری کنند. مدیر درمان تأمین اجتماعی استان زنجان بابیان اینکه زایمان فیزیولوژیک نیاز به فرهنگ‌سازی دارد، افزود: دوره‌های آموزشی لازم برای مادران باردار با مدیریت لازم و درستی اجرا می‌شود.

ماجرای اصابت گلوله به محافظ نماینده اصفهان

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما نماینده اصفهان در مجلس برای انجام مصاحبه به خیابان لبافی نژاد می‌رود، بعد از اینکه از ماشین پیاده می‌شوند دو نفر سارق به راننده ایشان حمله می‌کنند. راننده هم از سلاح استفاده و تیراندازی می‌کند که یکی از شلیک‌ها به پای خودش می‌خورد و به بیمارستان منتقل می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر