1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

بسیج بانوان ایرانی برای کمک به سیل زدگان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان: در پایگاه‌های بسیج پذیرای بانوان علاقه‌مند به کمک رسانی به سیل زدگان هستیم.
بسیج بانوان ایرانی برای کمک به سیل زدگان - 0

مینو اصلانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره امداد رسانی‌های بسیج خواهران به مناطق سیل زده گفت: ­ خواهران ما از همان روز اول سیل در استان گلستان کمک رسانی خود را آغاز کردند. این امداد رسانی در دو بخش عمده اتفاق افتاد در یک بخش بانوان بسیجی که در مناطق سیل زده حضور داشتند، بانوان گردان‌های کوثر که بالغ بر ۳۰ گردان است به کمک مردم آمدند، در ادامه سعی کردیم بانوان بسیجی که در آن مناطق هستند اداره اردوگاه‌های را به عهده بگیرند.

وی ادامه داد: در بیش از ۱۷ اردوگاه در جنوب کشور مهد‌های کودک برای نونهالان راه اندازی کرده‌ایم. بیش از ۳ هزار نفر از عزیزانمان در این مهد‌ها حضور دارند و باید برای رفتن به مدرسه آماده شوند. در پل دختر هم مهد‌ها و مراکز قرانی را فعال کرده‌ایم تا کودکان و نونهالان بتوانند این روز‌ها را سپری کنند.

اصلانی افزود: بیش از ۲۰ هزار پایگاه بانوان بسیجی در کشور فعال هستند تا کنون هزار پتو و هزار تخته فرش، بیش از ۳ کامیون لباس ویژه بانوان و لوازم بهداشتی ارسال شده است. در تمام شهر‌های کشور ستاد‌هایی توسط بانوان بسیجی تشکیل شده است و برای توزیع درست با ستاد‌های بحران هماهنگ شده‌اند.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور درباره کمک‌های نقدی بسیج خواهران گفت: بالغ بر ۱۰ میلیون ریال کمک نقدی جمع شده است. همچنین هماهنگی‌هایی با خیرین صورت گرفته است تا بلافاصله پس از مهیا شدن شرایط لوازمی خریداری شود و در اختیار مردم قرار گیرد. صد‌ها یخچال نیز تهیه کرده‌ایم. اکنون بحث جهاد ملی شکل گرفته و بنا بر این است که تا هر مسجد بتواند یک خانه برای عزیزانمان در مناطق سیل زده بسازد و ما لوازم خانه تهیه کنیم البته طبیعی است که زمان می‌برد.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان | حوادث واقعی و تکان دهنده در ایران

وی افزود: با توجه به زیاد بودن اردوگاه‌ها ۳ هزار کار آفرین بانو به ترتیب در اردوگاه‌ها حضور پیدا می‌کنند و صنایع دستی مشاغل خانگی و … را به بانوان آموزش می‌دهند. تشکیل گروه‌های تئاتر، سرود و.. توسط نوجوانان این اردوگاه‌ها از دیگر برنامه‌های ما است ما قرارگاه فرهنگی تشکیل داده‌ایم که در آن اعزام مربیان فرهنگی در دستور کار ما قرار دارد. اعزام گروه‌های مختلف هنری و آموزشی را برای نونهالان داریم. همچنین هماهنگی برای تهیه میان وعده‌های مناسب و لوازم بازی برای کودکان انجام شده است. نزدیک به ۹ میلیون خانم عضو بسیج هستند که برای کمک رسانی و آموزش اعلام امادگی کرده‌اند.

وی درباره تشابه پشتیبانی بانوان در ۸ سال دفاع مقدس و اکنون افزود: در دوران دفاع مقدس بسیاری از پایگاه‌های ما در مساجد به پایگاه‌های کمک رسانی در جبهه‌ها تبدیل شد الان هم اینچنین است ان شاءالله کمک‌های ما به صورت مرتب برنامه ریزی شده و مداوم به دست عزیزانمان برسد مردم ما این سیل را به یک فرصت همدلی تبدیل کرده‌اند و تا پایان همراه عزیزانمان هستیم.

وی در پایان گفت: از همه خواهش می‌کنم برای کمک به مناطق سیل زده حضور پیدا کنند. الان برنامه ریزی و ساماندهی در کشور داریم، اما این فضا باز است که بانوان علاقه‌مند در پایگاه‌های بسیج حضور پیدا کنند. این یک وظیفه دینی و ملی است که کمک کنیم و مردم نشان داده‌اند که همواره حضور دارند و اگر خودشان هم گاهی با مشکل مواجه هستند، اما کمک هایشان را به مردم ارائه می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
نویسنده ایتالیایی، یادداشت‌های روزانه حمید معصومی نژاد خبرنگار خبرگزاری صداوسیما را در زندان رم به رشته تحریر درآوردبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ آلساندرا مولاس روزنامه نگار و نویسنده ایتالیایی، آزار و اذیت‌های پلیس و دستگاه‌های امنیتی ایتالیا علیه خبرنگار خبرگزاری صداوسیما و ناگفته‌های حمید معصومی نژاد را در دوران حبس در زندان رم بصورت کتاب منتشر کرد. این کتاب با عنوان «حمید معصومی نژاد رم» در ۶ فصل شامل اظهارنظر ۳۰ خبرنگار برجسته ایتالیایی و خارجی مقیم ایتالیا درباره خبرنگار صداوسیما است که حمید معصومی نژاد به همراه داوود عباسی آنرا به زبان فارسی ترجمه کردند. انتشارات سروش این کتاب مستند را تا ۲ روز دیگر روانه بازار نشر می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، شهاب اسفندیاری طی سخنرانی در نشست تخصصی با عنوان سیاست گذاری در عصر جهانی شدن که در سالن همایش دانشگاه صدا و سیما برگزار شد افزود: با وجود اینکه مدیریت رسانه در دانشگاه‌های کشور تدریس می‌شود اما در حوزه سیاست گذاری سینمایی هنوز مباحث دانشگاهی نیست و گاهی با ادبیاتی مواجه هستیم که هرگونه مداخله دولت در بخش سینما را تحقیر می‌کند. وی گفت: امروزه در اغلب کشورهای جهان دولت‌ها در بخش سیاست گذاری سینما فعال هستند و برای جبران این نقیصه ما لازم دیده‌ایم که با آنچه در جهان اتفاق می‌افتد آشنا شویم. اسفندیاری ادامه داد: در نشست تخصصی امروز شاهد حضور ۲ استاد بین المللی در بخش سیاست گذاری بین المللی هستیم که هر کدام از این استادان در این بخش مقالات علمی و پژوهشی داشته و رتبه‌های زیادی کسب کرده‌اند.
فارسفارس15 ساعت قبل
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مهلت ثبت نام یازدهمین دوره مسابقات ملی هوافضا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تا ۷ اردیبهشت تمدید شد این مسابقات اردیبهشت ماه در ۶ لیگ برگزار می‌شود. مهدی سبزه پرور عضو هیات علمی دانشکده مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: یازدهمین دوره مسابقات ملی هوافضا ۱۲ تا ۱۳ اردیبهشت ماه در دو سطح دانش آموزی و دانشجویی برگزار می‌شود. دبیر علمی مسابقات هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه ریزی برای تاسیس رشته هوافضا در سال ۶۶ در وزارت علوم آغاز شد و اولین دانشکده مستقل هوافضا در همان سال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ایجاد شد. وی عنوان کرد: مسابقات هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سال ۸۶ آغاز شد و به دلیل استقبال خوب دانش آموزان و دانشجویان این مسابقه به صورت ملی فعالیت خود را ادامه می‌دهد. عضو هیات علمی دانشکده هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: پس از برگزاری این مسابقه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر حدود ۱۰ دانشگاه کشور نیز باتوجه به تجربیات دانشگاه صنعتی امیرکبیر اقدام به برگزاری مسابقات مشابه کرده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه بیستمین جلسه اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی در جمع خبرنگاران افزود: حدود ۷ - ۸ هزار میلیارد تومان به صورت بلاعوض اعم از بخش خانه و کشاورزی پرداخت خواهد شد و حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان به صورت تسهیلات پرداخت می‌شود. وی گفت: اکنون به غیر از بخش هایی از خوزستان در بقیه مناطق و استان‌ها مشکلی در بحث سیل نداریم و اکنون به فکر جبران خسارت هستیم که در بخش مسکونی، بخشی از واحدها باید بازسازی صورت بگیرد اما بخش دیگر صرفا تعمیر نیاز دارد.

سیل بزرگ در ایالت نبراسکای آمریکا: ۱٫۳ میلیارد دلار خسارت (+تصاویر/فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
عصرایران- ایالت نبراسکا (آمریکا) یک ماهی است که درگیر سیلی فراگیر است؛ فرماندار نبراسکا میزان خسارات سیل را حدود ۱٫۵ میلیارد دلار اعلام کرده که ۸۴۰ میلیون دلار آن مربوط به مزارع و دامداری‌ها می‌شود. بیش از ۲ هزار واحد مسکونی و ۳۴۰ کار و کسب بر اثر سیل تخریب شده است. در خبرهای تکمیلی به آب گرفتگی هایی در آیووا نیز اشاره شده است. ساختمان هایی که بر اثر سیل بیشتر قسمت‌های آنها زیر آب رفته است. این یخ‌ها که روی رودخانه پلت را پوشانده بودند براثر سیل به اطراف پرتاب شده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سیدمحمد بطحایی پس از جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: این موضوع به دلیل حجم اعتباراتی که نیاز دارد در یک بازه زمانی کوتاه اتفاق نخواهد افتاد اما شیب به نسبت مناسبی را طی می‌کند. وی گفت: امیدواریم با تلاش نمایندگان مجلس و دولت در سریع‌ترین زمان ممکن بازنشستگان از حیث نظام پرداخت‌ها با شاغلان برابر شوند. بطحایی افزود: حقوق بازنشستگان از اختیار دستگاه اجرایی نیست به این معنا که دولت توسط صندوق‌های بازنشستگی انجام می‌دهد اما به عنوان عضوی از خانواده آموزش و پرورش وظیفه داریم این موضوع را برای بازنشستگان فرهنگی پیگیری کنیم. وی در پاسخ به پرسشی درباره بیمه تکمیلی فرهنگیان گفت: برای رفع مشکلاتی که در فرآیندهای بیمه تکمیلی داریم، برخی از نمایندگان نظراتی داشتند که ما آنها را به کار خواهیم گرفت. بطحایی افزود: یکی از مهمترین مواردی که نمایندگان در کمیسیون بهداشت و درمان بر آن تأکید داشته‌اند این بود که اگر بیمه تکمیلی از حالت متمرکز خارج شده باشد و آن را در اختیار استان‌ها قرار دهیم، کارآیی و عملکردش افزایش پیدا می‌کند. وی ادامه داد: بناشد برای دور جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان از اواسط تابستان این کار را به اجرا دربیاوریم. بطحایی همچنین در پاسخ به پرسشی درخصوص حضورش در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری گفت: در این کمیسیون اقدامات انجام شده در استان‌های سیل زده ارایه شد. وی افزود: این گزارش درباره فضاهای آموزشی، تسهیلات و کمک‌ها برای دانش آموزان و همچنین تسهیلات برای فرهنگیان در مناطق سیل زده بود. بطحایی گفت: قرار شد گزارش‌ها به صورت مستمر به کمیسیون ارایه شود و نمایندگان مجلس نیز برای تسریع در بازسازی‌ها و آماده کردن مدارس برای سال تحصیلی جدید کمک کنند.

نظرها

اخبار بیشتر