1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. تکنولوژی
زوم‌اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان

زوم‌اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان

زومیتخبرگزاری زومیت |
اپلیکیشن Life360، اپلیکیشنی پرطرفدار برای اطلاع از موقعیت مکانی زنده‌ی خانواده و دوستان و به‌اشتراک‌گذاری موقعیت کاربر با آن‌ها است. برای آشنایی با این اپ با زومیت همراه باشید.

احتمالا برای شما هم پیش آمده که بخواهید بدانید اعضای خانواده‌تان کجا هستند یا بخواهید این امکان را داشته باشید که در مواقع خاص، برای دیگران درخواست کمک بفرستید. در این قسمت از زوم‌اپ، اپلیکیشن Life۳۶۰ را معرفی می‌کنیم که این کارها را برایتان انجام می‌دهد.

Life۳۶۰ درمقایسه‌با Find My Friends اپل، برای هر دو سیستم‌عاملاندروید و iOS موجود است و برخلاف Trusted Contacts گوگل، کاربران ایرانی نیز می‌توانند از آن بهره ببرند. این قابلیت‌ها درکنار ویژگی‌های کاربردی، Life۳۶۰ آن را به انتخابی مناسب تبدیل می‌کنند. همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این برنامه، دردسترس‌بودن آن ازطریق وب‌سایت life۳۶۰. com است.

پس از نصب اپلیکیشن، از شما خواسته می‌شود به حساب کاربری خود وارد شوید یا حساب جدید بسازید. پس از طی این مرحله، اجازه‌ی دسترسی به موقعیت مکانی‌تان برای اطلاع به دیگران خواسته می‌شود. اگر کاربر iOS هستید و می‌خواهید موقعیت زنده‌ی خود را با دیگران به‌اشتراک بگذارید، گزینه‌ی Always Allow را باید انتخاب کنید تا پس از خروج از اپ، به‌اشترک‌گذاری متوقف نشود.

در این برنامه، مفهومی به‌نام Circle یا دایره تعریف شده است. بدین‌ترتیب، افراد داخل دایره می‌توانند اطلاعات به‌اشتراک‌گذاشته‌شده‌ی یکدیگر را مشاهده کنند. با انتخاب نام دایره‌ی فعلی در بالای صفحه، دایره‌هایتان را می‌بینید و می‌توانید دایره‌ی جدید بسازید یا به دایره‌ی دیگری ملحق شوید. با انتخاب هر دایره، اطلاعات مرتبط روی نقشه به‌نمایش درمی‌آید. در قسمت پایین نقشه نیز، می‌توانید مکانی که دیگران در آن هستند، زمان ورودشان به آنجا و میزان شارژ دستگاهشان را ببینید. علاوه‌براین، با انتخاب هر کاربر سابقه‌ی دو روز گذشته‌ی او نمایش داده می‌شود.

زوم‌اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان - 5زوم‌اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان - 6

در صفحه‌ی Places، می‌توانید مکان‌های پرکاربرد و دلخواهتان را اضافه کنید و زمانی‌که افراد دیگر به این مکان‌ها وارد یا از آن‌ها خارج می‌شوند، اعلان (Notification) دریافت کنید. صفحه‌ی Safety اطلاعات مربوط‌به رانندگی‌تان را نشان می‌دهد که بیشتر آن‌ها از امکانات پولی Life۳۶۰ هستند. همچنین در این صفحه، می‌توانید درخواست کمک بفرستید یا فهرست مخاطبان اضطراری (Emergency Contacts) خود را تنظیم کنید.

زوم‌اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان - 8زوم‌اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان - 9زوم‌اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان - 10

صفحه Settings شامل تنظیمات مختلف مانند اعلان‌های هوشمند، مدیریت دایره‌ها و … است. از قسمت‌های مهم‌تر این بخش می‌توان به قسمت Location Sharing اشاره کرد. با روشن‌کردن این گزینه، موقعیت زنده‌ی شما با دیگران به‌اشتراک گذاشته می‌شود و اگر آن را خاموش کنید، افراد صرفا مکان‌هایی را می‌بینند که خودتان ورود به آنجا را اعلام می‌کنید (Check In). علاوه‌براین، بخش پرسش‌های متداول (FAQs) پرسش‌وپاسخ‌های زیادی دربر دارد و راهنمای مناسبی محسوب می‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

زوم‌اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان - 13زوم‌اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان - 14زوم‌اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان - 15

با انتخاب دکمه‌ی «+» در نوار پایین، به قابلیت‌های مختلف ازجمله Check In و Help Alert (ارسال هشدار کمک) دسترسی دارید. همچنین با انتخاب آیکون پیام‌ها در بالا سمت راست صفحه، می‌توانید از داخل اپ با دیگران مکالمه کنید.

زوم‌اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان - 17زوم‌اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان - 18

همه‌ی قابلیت‌های ذکرشده امکانات رایگان این برنامه بودند. این برنامه دو نوع اشتراک پولی دارد: ۱. با حق اشتراک ماهیانه‌ی ۲٫۹۹ دلاری که ویژگی‌هایی مانند مشاهده‌ی تاریخچه‌ی ۳۰ روز گذشته (به‌جای دو روز) و دریافت اعلان‌های نامحدود برای مکان‌های خاص (به‌جای تنها دو مکان) را شامل می‌شود؛ ۲. با حق اشتراک ماهیانه‌ی ۷٫۹۹ دلاری که مربوط‌به رانندگی است و علاوه‌بر تمام ویژگی‌های اشتراک قبلی، اطلاعات دقیق‌تر رانندگی، مانند گزارش‌های مختلف و تشخیص تصادف را ارائه می‌کند و بیشتر امکانات این اشتراک صرفا در آمریکا کاربردی هستند.

زوم‌اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان - 20زوم‌اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان - 21

درپایان، می‌توان گفت Life۳۶۰ امکانات نسبتا کاملی دارد و قابلیت‌های حالت رایگان آن نیز به‌حدی هستند که آن را به اپلیکیشنی قدرتمند درزمینه‌ی اطلاع از موقعیت خانواده و دوستان تبدیل کنند. این برنامه در میان کاربران نیز بسیار محبوب است و در اپ‌استور بیش از ۳۵۰,۰۰۰ کاربر به آن امتیاز عالی ۴٫۸ داده‌اند. گفتنی است در گوگل‌پلی نیز این اپ بیش از ۵۰ میلیون بار نصب شده و امتیاز بسیارخوب ۴٫۵ را کسب کرده است.

پیش‌ازاین با Life۳۶۰ آشنایی داشتید؟ شما از چه اپلیکیشن‌هایی برای اطلاع از موقعیت آشنایان و به‌اشتراک‌گذاری مکان خود استفاده می‌کنید؟

نکات مثبت

رابط کاربرپسندامکان مشاهده‌ی موقعیت زنده‌ی دیگرانامکان ساخت دایره‌های مختلفنمایش میزان شارژ دستگاه دیگران و اعلام کم‌بودن آنامکان افزودن مکان‌های خاص و اعلام رفت‌وآمد مربوط‌به آن‌هاامکان افزودن مخاطبان اضطراری و ارسال هشدار کمک

نکات منفی

دردسترس‌نبودن برخی امکانات مربوط‌به رانندگی در ایراندانلود اپلیکیشن پلی‌استور اپ‌استوراپلیکیشن‌های محبوب خود را ازطریق ایمیل app@zoomit. ir به زومیت معرفی کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز18 ساعت قبل
ماجرای حذف طلگرام طلایی چیست؟ حذف هاتگرام و تلگرام طلایی از گوشیکاربران تلگرام طلایی و هاتگرام از صبح امروز در شبکه‌های اجتماعی از هشدار گوگل برای حذف این پیام رسان‌ها از روی گوشی خود خبر دادند؛ حال به نظر می‌رسد گوگل وارد عمل شده و این دو اپلیکیشن را به صورت خودکار از روی گوشی کاربران حذف کرده است. چندی پیش تلگرام بر استفاده کردن از این نسخه‌ها و عدم ایمن بودن آن‌ها هشدار داده بود و حال به‌نظر می‌رسد نوبت به خود گوگل و سیستم عامل اندروید رسیده است تا به کاربران در این ارتباط یک هشدار بسیار جدی بدهد. اخیرا آنتی‌ویروس Play Protect تلگرام طلایی و هاتگرام را به علت آنچه که تلاش برای به سرقت بردن اطلاعات حساس عنوان کرده، مسدود و از روی گوشی افراد پاک کرده است و تلاش کاربران برای نصب مجدد این اپلیکیشن‌ها بی فایده بوده و اجازه نصب را به کاربر نمی‌دهد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
چندی پیش تلگرام بر استفاده کردن از این نسخه‌ها و عدم ایمن بودن آن‌ها هشدار داده بود و حال به‌نظر می‌رسد نوبت به خود گوگل و سیستم عامل اندروید رسیده است تا به کاربران در این ارتباط یک هشدار بسیار جدی بدهد. اخیرا آنتی‌ویروس Play Protect تلگرام طلایی و هاتگرام را به علت آنچه که تلاش برای به سرقت بردن اطلاعات حساس عنوان کرده، مسدود و از روی گوشی افراد پاک کرده است و تلاش کاربران برای نصب مجدد این اپلیکیشن‌ها بی فایده بوده و اجازه نصب را به کاربر نمی‌دهد. «جواد دادگر» کارشناس حوزه فناوری اطلاعات در گفتگو با دیجیاتو ماجرای پیش آمده را بیشتر یک موضوع سیاسی می‌داند تا یک موضوع فنی و باور دارد که گزارشات رسیده به دست گوگل دستمایه موضوعات سیاسی شدند. او البته تاکید می‌کند که اساسا وجوداین دو برنامه با وجود هشدارهای کارشناسان و سازمان‌های دولتی همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. گوگل در هنگام نصب تلگرام طلایی به‌صورت کاملا شفاف نوشته که این اپلیکیشن (تلگرام طلایی) خطرناک بوده و سعی بر جاسوسی از اطلاعات شخصی همچون پیامک، عکس، صداهای ضبط شده و تاریخچه تماس‌های کاربر دارد.
دیجیاتودیجیاتو21 ساعت قبل
گروه NPD که به صورت ماهانه به بررسی آمار فروش کنسول‌ها و بازی‌های ویدئویی در آمریکا می‌پردازد، بالاخره گزارش ماه مارس را در اختیار عموم مردم قرار داد. با توجه به این گزارش، نینتندو سوییچ توانست برای چهارمین ماه پیاپی صدر لیست پرفروش‌‌ترین کنسول‌ها را از آن خود کند. بدین ترتیب، سوییچ نه تنها پرفروش‌ترین کنسول سه ماهه اول سال بوده، بلکه پرفروش‌ترین کنسول سال تا به این لحظه نیز بوده است. با نگاهی به لیست پرفروش‌ترین بازی‌های ماه مارس، بازی The Division ۲ را در رتبه نخست می‌بینیم. نکته ۲: علامت ^ نشاندهنده این است که فروش دیجیتالی نسخه پی سی بازی لحاظ نشده است.
همشهریهمشهری21 ساعت قبل
در اکثر کشورهای دنیا ازجمله کشوری که من تحصیل و کار کرده‌ام، سامانه پزشک خانواده و یا پزشک درمانگر وجود دارد. این پزشک که پزشک عمومی است، در حقیقت نقش واسطه بین بیمار، مراکز درمانی و مراکز بهداشتی و بیمه را به عهده دارد. البته بیمار آزاد است که هر پزشک عمومی را که در شهر یا دست‌کم در استانی که زندگی می‌کند، طبابت می‌نماید به‌عنوان پزشک درمانگر برگزیند. این افراد ترجیح می‌دهند که پزشک متخصص خود را خویش انتخاب کنند چون اطمینان دارند که خود بهتر می‌دانند مشکلشان چیست و نیازی به توصیهٔ پزشک عمومی ندارند یا مراجعه به پزشک عمومی را خاص طبقه محروم می‌دانند! به‌جز این علت غیرمنطقی و بی‌پایه، از عارف و عامی گرفته تا مرفه و بینوا عملا در اکثر موارد مستقیم به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند که علت اصلی آن همان‌طور که گفتم عدم وجود سامانه پزشک درمانگر است.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
کارنامه تولید خودرو در سال گذشته که همراه با کاهش ۳۹ درصدی بود، را شاید بتوان مهم‌ترین خبر هفته گذشته قلمداد کرد. هرچند کاهش تولید در سال ۹۷ با توجه به اعمال تحریم‌های بین‌المللی قابل پیش‌بینی بود با این حال مسوولان صنعتی کشور سال جدید را سال جبران کسری‌های خودروسازی خوانده‌اند و تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو را برای سال‌جاری پیش‌بینی کرده‌اند. بررسی آمار ماهانه خودروسازان بزرگ نشان می‌دهد تیراژ محصولات سواری آنها در اسفند و نسبت به بهمن، حدود ۴۲ درصد رشد کرده است. اما خبر دیگری که طی هفته جاری در بسیاری از رسانه‌ها بازتاب پیدا کرد پیشنهاد عضو کمیسیون صنایع مجلس برای برگزاری کمپین نخریدن خودروی نو بود. به این ترتیب رضا رحمانی زمان اجرای آزادسازی قیمت‌ها را به افزایش تیراژ خودرو در دو شرکت خودروساز کشور موکول کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر