متن کامل حکم اعضای هیأت مدیره بانک سرمایه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اقتصادی
متن کامل حکم اعضای هیأت مدیره بانک سرمایه

متن کامل حکم اعضای هیأت مدیره بانک سرمایه

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
جزئیات حکم علی بخشایش، پرویز کاظمی و محمدرضا توسلی(اعضای هیأت مدیره سابق بانک سرمایه) منتشر شد.

به گزارش مشرق، ۲۵ دی ماه سال گذشته بود که اولین جلسه رسیدگی به اتهامات علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیأت مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم و محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.

در این جلسه، نماینده دادستان به تشریح عناوین اتهامی متهمان پرونده پرداخت و در ادامه متهم علی بخشایش دفاعیات خود را ارائه کرد.

در ادامه اولین جلسه رسیدگی به اتهامات علی بخشایش، پرویز کاظمی و محمدرضا توسلی، نماینده بانک سرمایه به ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه اعطای تسهیلات پرداخت و پس از آن نماینده سازمان بازرسی کل کشور به دستور قاضی در جایگاه قرار گرفت و توضیحات خود را ارائه کرد و در ادامه وکیل متهم بخشایش نیز به ارائه دفاعیات خود پرداخت.

دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این افراد در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام در یکم بهمن ماه سال گذشته برگزار شد و در این جلسه متهم کاظمی توضیحات خود را ارائه کردند و پس از آن وکیل متهم کاظمی به ارائه دفاعیات خود پرداخت.

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات این افراد در روز هشتم بهمن ماه سال گذشته برگزار شد؛ در این جلسه از دادگاه، نماینده دادستان در ابتدا اظهارات خود را ارائه کرد و در ادامه از مطلعین خواست تا برای پاسخگویی به سؤالات در جایگاه قرار گیرند؛ پس از آن متهم بخشایش برای ارائه آخرین دفاعیات خود در جایگاه قرار گرفت و وکیل متهم نیز به دفاع از موکل خود پرداخت.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات آنها در روز نهم بهمن ماه سال گذشته برگزار شد و در این جلسه از دادگاه، متهم محمدرضا توسلی دفاعیات خود را در محضر دادگاه ارائه کرد و به سؤالات قاضی پاسخ داد و پس از آن نماینده دادستان به ارائه توضیحاتی در خصوص اقدامات متهم پرداخت و پس از آن وکیل متهم توسلی دفاعیات پایانی خود را ارائه داد.

در ادامه چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات این افراد، متهم پرویز کاظمی برای ارائه آخرین دفاعیات خود در جایگاه قرار گرفت و به تشریح دفاعیات خود پرداخت.

قاضی مسعودی مقام، در روز ۲۷ اسفندماه سال گذشته و در حاشیه پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و متهمان مرتبط از صدور احکام اعضای هیأت مدیره بانک سرمایه، علی بخشایش، پرویز کاظمی و محمدرضا توسلی خبر داد و گفت: هر کدام از این متهمان به ۲۰ سال حبس، تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت دائم از مشاغل دولتی محکوم شدند.

متن کامل حکم علی بخشایش، پرویز کاظمی و محمدرضا توسلی، اعضای هیات مدیره بانک سرمایه را اینجا بخوانید.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
گفته‌های رضایی حاکی از این است که با افزایش تولید گوشت قرمز و مرغ در بازار و افت ۱۰ هزار تومانی قیمت گوشت قرمز، قیمت کنونی هر کیلو گوشت گوسفند زنده ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان است. بدین ترتیب قیمت منطقی هر کیلوگرم گوشت گوسفندی تازه نباید از ۷۵ هزار تومان بیشتر باشد. با این حال مقاومت دلالان در بازار، اجازه کاهش قیمت‌ها را نمی‌دهد و همین موضوع، فاصله ۲۰ هزار تومانی قیمت گوشت را با آن چه باید باشد، رقم زده است. وی در ادامه با اشاره به شرط تداوم عرضه گوشت پیش بینی کرده است که بالاماندن قیمت گوشت زیاد پایدار نخواهد بود. البته در این میان مسئله نوسان قیمت نهاده‌ها تعیین کننده است. هم اینک نیز وزارت جهاد به این نرخ جدید ۱۲۵۰ تومانی معترض است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
در پی دستور قاضی سیدجواد حسینی، گروه ویژه‌ای از نیروهای تجسس و اطلاعات کلانتری میرزاکوچک خان با نظارت و فرماندهی مستقیم سرهنگ احمد محتشمی (رئیس کلانتری میرزاکوچک خان) وارد عمل شدند و به تحقیق در این باره پرداختند. همزمان با پایان یافتن مجلس عروسی یا مولودی خوانی، عضو دیگر باند به تعقیب زنی می‌پرداخت که مشخصات وی به عنوان بیشترین دارنده طلا در مجلس عروسی به وی ارسال شده بود! با وجود این عملیات نیروهای کلانتری میرزاکوچک خان همچنان با دستور قاضی حسینی ادامه یافت ولی شب بعد مالک منزل قبل از دستبرد سارقان با موتورسیکلت به منزلش رسید و این سرقت نیز ناکام ماند. در بازرسی از منازل اعضای باند تاکنون مقداری طلا و جواهر و انگشترهای نگین دار کشف شده است اما متهمان مدعی هستند که طلاهای سرقتی توسط دیگرهمدستانشان فروخته شده است. اما هنوز با احتمال کشف دستگاه فلزیاب، بررسی‌های پلیسی در حالی ادامه دارد که زنان همدست آنان نیز شناسایی شده‌اند و این پرونده به پلیس آگاهی ارسال شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 ساعت قبل
وی اضافه کرد: خط کشتیرانی بوشهر - قطر به افزایش صادرات، استفاده بیشتر از ظرفیت‌های استان بوشهر و همچنین جذب گردشگر منجر می‌شود. در ادامه رئیس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بوشهر با قدردانی از راه‌اندازی خط کشتیرانی بوشهر- قطر گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در عرصه گردشگری دریایی، در راستای حمایت از این بخش، تسهیلات بدون سود پرداخت می‌شود. با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در عرصه گردشگری دریایی، در راستای حمایت از این بخش، تسهیلات بدون سود پرداخت می‌شود. گراوند با تاکید بر رونق اقتصادی و تجاری در استان بوشهر اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین‌ ظرفیت‌های استان ساحلی بوشهر فعالیت تجارت دریایی است که در این راستا امکانات مورد نیاز فراهم شده است. وی با تاکید بر همکاری اتاق بوشهر با استان‌های همجوار برای توسعه فعالیت‌های تجاری در بنادر و گمرکات استان بوشهر گفت: نشست تخصصی بازرگانان استان‌های بوشهر با دیگر استان‌ها می‌تواند با زبان مشترک مشکلات را بررسی و برطرف کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز16 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، بورس اوراق بهادار تهران در معاملات پنجمین روز تیر ماه با صعود ۳۴۷۹ واحدی به پله ۲۴۸ هزار و ۵۷۷ واحدی رسید. در معاملات امروز تعداد ۳ هزار و ۹۵۱ سهم اوراق بهادار به ارزش ۱۴ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۶۵۵ ریال در بیش از ۳۷۷ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد. بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۹۸۲ واحد، شاخص بازار دوم ۷۵۶۰ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۳۶۷ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۲۵۰ واحد، شاخص بازار اول ۲۴۲۳ واحد، آزاد شناور ۳۶۴۸ واحدرا تجربه کرد. *معاملات بازار فرابورسشاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با صعود ۴۴ واحدی به پله ۳ هزار و ۱۷۸ واحدی رسید. در بازار فرابورس نیز تعداد ۲ هزار و ۳۶۲ سهم اوراق بهادار به ارزش ۸ میلیون و ۸۶۰ هزار و ۶۰۸ ریال در بیش ۲۱۸ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.
مهرمهر16 ساعت قبل
این درحالی انجام می‌شود که پکن در نظر دارد به عنوان بخشی از جنگ تجاری خود با آمریکا، صادرات این محصول به ایالات‌متحده را محدود کند. طبق داده‌های اداره کالا، در ماه می، صادرات فلزات نادر مغناطیسی دائمی، یا فلزات نادری که برای ایجاد آهنرباهای دائمی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به آمریکا، با ۲۱٫۵ درصد جهش نسبت به ماه آوریل، یا ۴٫۴ درصد رشد نسبت به ماه می‌سال گذشته، به ۴۳۰۹۶۱ کیلوگرم، یا ۴۳۱ تن، رسید. طبق داده‌های اداره کالا، ارزش صادرات فلزات نادر مغناطیسی به آمریکا در سال ۲۰۱۸ به ۱٫۳۲۵ میلیارد یوآن، یا ۱۹۲٫۷ میلیون دلار رسیده است. بازدید رییس‌جمهور شی جین‌پینگ از کارخانه فلزات نادر مغناطیسی استان جیانگشی در ۲۰ می‌امسال، این گمانه‌زنی را به وجود آورد که حکمرانی چین در تولید جهانی فلزات نادر، می‌تواند به عنوان اسلحه‌ای در جنگ تجاری آمریکا و چین مورد استفاده قرار بگیرد. پکن از آن زمان اعلام کرده است که در نظر دارد کنترل صادرات فلزات نادر را تقویت کند.
مهرمهر19 ساعت قبل
۳- شرکت موزع این کاغذ قبل از در اختیار گذاشتن کاغذ از طریق فرم مخصوص، مشخصات فنی کاغذ مورد اشاره را به خریداران اعلام کرده و کارشناسان فنی روزنامه‌ها پس از رویت نمونه کاغذ نسبت به خرید کاغذ اقدام کرده‌اند. همچنین معاونت مطبوعاتی برای رسانه‌هایی که به هر دلیلی با این کاغذ مشکل داشته‌اند، دو راه حل پیشنهاد داده؛ اولا عودت کاغذ به یک شرکت اعلامی و دریافت کاغذ مورد نظرشان، ثانیا شرکت موزع متعهد شده که در صورت عدم هماهنگی تجهیزات چاپخانه با کاغذ توزیعی، نسبت به عودت کالا و بازپرداخت وجه پرداختی اقدام نماید. ۴- معاونت مطبوعاتی در شرایط فعلی، با بسیج همه امکانات و بخشهای داخلی و حتی سازمان‌ها و نهادهای خارج از مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بدنبال کمک به رسانه‌ها برای حل مشکل کاغذ مطبوعات بر اساس موجودی انبارها و شرکت‌های واردکننده است و خود را موظف به کمک برای تامین کاغذ مطبوعات می‌داند و قطعا در این مسیر با توجه به مشکلات موجود، امکان بروز برخی گلایه‌ها وجود دارد. با این حال نوع نظارت بر توزیع کاغذ در حال حاضر بر اساس میزان موجودی و بررسی شمارگان واقعی مطبوعات، صورت می‌گیرد؛ ضمن آنکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولیتی در قبال کاغذهای وارداتی با ارز غیر دولتی و قبل از تشکیل کارگروه‌های ساماندهی کاغذ ندارد. هدف اصلی، کمک به رسانه‌هایی است که اکنون دچار کمبود کاغذ هستند چرا که اصولا نظارت بر واردات و توزیع کاغذ جزء وظایف ذاتی معاونت مطبوعاتی نبوده و تنها به دلیل شرایط اضطرار فعلی، نسبت به آن اقدام نموده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

سخنان روحانی در نشست امروز هیئت دولت + فیلم

خبری15 ساعت قبل

ماجرای کودک‌آزاری در بوشهر که برای آن پرونده قضایی تشکیل شد چیست؟

خبری17 ساعت قبل

از مدرسه تا مسجد؛ استخراج هر واحد بیت‌کوین، معادل مصرف برق سالانه 24 واحد مسکونی!

خبری17 ساعت قبل

توریرا: هیچ تماسی از سوی مسئولان میلان دریافت نکرده‌ام

نود3 دقیقه قبل

شروع صبح با «قرآن کریم»؛ صفحه ۲۲۱+صوت

مشرق‌نیوز10 دقیقه قبل

مجلس نمایندگان آمریکا بودجه طراحی تحریم علیه ایران را افزایش داد

مهر11 دقیقه قبل

تصویری دردناک از دختران وزنه‌بردار/ تمرین با سیمان و لاستیک موتورسیکلت در خانه!

خبرآنلاین11 دقیقه قبل

از چرم پوست پرتقالی تا کمدهای کپسولی

ایسنا11 دقیقه قبل

مروری بر اخبار مهم روز (۵ تیر-۲۶ ژوئن)؛ از بازگشایی سوپرمارکت رم تا رسمی شدن انتقال رکوردشکن ژائو فلیکس به اتلتیکو مادرید

طرفداری17 دقیقه قبل

چرخش ناگهانی نظرات کاربران اینستاگرام درباره رامبد جوان

خبرآنلاین18 دقیقه قبل