شکایت شکات از پرونده شاندیز بررسی می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

شکایت شکات از پرونده شاندیز بررسی می‌شود

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: قرار است شکایت شکات از پرونده شاندیز با حضور نماینده کمیسیون قضایی و وزارت دادگستری بررسی و گزارش مکتوب به کمیسیون ارائه شود
شکایت شکات از پرونده شاندیز بررسی می‌شود - 0

اللهیار ملکشاهی در حاشیه جلسه کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره حضور آقای آوایی وزیر دادگستری در نشست کمیسیون افزود: امروز سه سوال از سوی نمایندگان از وزیر دادگستری مطرح شد که یک سوال میان تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله آقایان قاضی‌پور، محجوب، محبیان و برخی دیگر از نمایندگان درباره پرونده پدیده شاندیز مشهد مشترک و این بود که جمعی از مردم (شاکیان پرونده) شکایت کرده بودند که دادگستری شکایات ما را دریافت نمی‌کند، در این خصوص دادگستری استان توضیحاتی داده بود که از طریق وزیر دادگستری به نمایندگان سوال کننده داده شد، اما آن پاسخ‌ها کافی نبود و سوال کنندگان قانع نشدند.

وی ادامه داد: بنابراین با حضور وزیر در جلسه کمیسیون بنا شد نماینده‌ای از طرف آقای وزیر و نماینده‌ای نیز از طرف کمیسیون قضایی موضوع را بررسی و به صورت مکتوب گزارشی تهیه کنند تا در جهت احقاق حق سهامداران به کمیسیون ارائه شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

ملکشاهی گفت: سوال دیگر درباره نشر آگهی‌های قوه قضاییه بود که به صورت انحصاری نباید باشد و تنها در یک روزنامه خاص منتشر شود و باید به صورت عادلانه تقسیم شود که وزیر دادگستری توضیحاتی داد که بخشی از آگهی‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و قرار شد مابقی آگهی در همه روزنامه‌ها تقسیم شود.

وی افزود: سوال دیگر درباره تعداد پرونده‌هایی است که درباره پرونده‌های کلان مفاسد اقتصادی رسیدگی شده و اموالی که مربوط به این پرونده هاست این‌ها تعیین تکلیف شدند و این سوال را آقای آوایی به صورت شفاهی پاسخ داده بود، اما چون به صورت مکتوب بررسی نکرده بود بنا شد ظرف یک هفته آینده به صورت مکتوب در سراسر کشور رسیدگی انجام شود و اموالی که از این پرونده‌ها بوده تعیین تکلیف شده است، مشخص شود به چه شکلی است و آن را به صورت مکتوب به کمیسیون ارائه کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دورهمی ائمه جمعه سراسر کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارندمردم، ولی نعمتان ما هستندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارند.

دوچرخه‌هایی که به مقصد نرسیدند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ رکاب‌هایی که سالهاست قرار است در خیابان‌های پایتخت زده شود، موضوع دوچرخه سواری پیشینه‌اش به بیش از یک دهه پیش باز می‌گردد که قرار بود پایتخت نشینان را برای یک زندگی بدون آلودگی هوا آماده کند، اما این طرح در زمان هر شهرداری که روی کار امد در همان سکوی اول باقی ماند.

افزایش ۵ درصدی بسته‌های مشترکان اینترنت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سیدمجید صدری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به اینکه رویکرد اصلی شرکت مخابرات توجه به مشترکان و ارائه خدمات خوب است و با توجه به قطعی‌هایی که در ماه گذشته داشتیم و تاکید وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه حقی از کسی ضایع نشود با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات مقرر شد بخشی از اجحافی که در حق مشتریان شده است جبران شود. وی گفت: بر همین اساس پنج درصد به حجم همه مشترکان اینترنت مخابرات اضافه کردیم که به صورت خودکار و اتوماتیک اضافه می‌شود. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: این کار از دیروز آغاز شد و همه بسته‌های مصرفی مشمول افزایش پنج درصدی وضعیت می‌شوند. وی گفت: امیدواریم پس از این شاهد قطعی نباشیم و بتوانیم خدماتی خوب، با کیفیت و با هزینه مناسب به مردم ارائه کنیم. صدری گفت: ما نخستین شرکتی هستیم که این کار را کرده‌ایم.

۴۰ سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملیاتی می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۲ تصویب، نهایی و ابلاغ شد و مهم‌ترین محور این قانون بازدارندگی و پیشگیری از قاچاق با توسعه سامانه‌هاست. وی با بیان اینکه حدود ۱۲ دستگاه اجرایی باید این سامانه‌ها را عملیاتی کنند، گفت: بخشی از سامانه‌ها فعال شده، اما ارتباط سامانه‌ها و سرویس‌دهی دستگاه‌های مختلف با یکدیگر دچار اشکال بود. وزیر کشور افزود: با نمایندگان دستگاه‌های حاضر در نشست امروز توافق نامه‌ای امضا کردیم و همه مراحل نهایی کردن حدود ۴۰ سامانه مشخص شد. رحمانی فضلی یادآور شد: هر کدام از این سامانه‌ها دارای زیرسامانه‌های مختلفی هستند که تاریخ قطعی اتمام همه آن‌ها بجز چند مورد انتهای سال ۹۸ خواهد شد و البته از ماه مرداد این سامانه‌ها عملیاتی می‌شود، ولی در انتهای سال ۹۸ همه سامانه‌ها باید فعال شوند. وزیر کشور گفت: با راه اندازی این سامانه‌ها در زمینه پیشگیری بازدارندگی، هدایت مؤثر و نظارت بر روند فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و مالی؛ کنترل‌های خوبی خواهیم داشت. وی بیان کرد: امیدواریم با راه اندازی این سامانه‌ها از میزان تخلفات کاسته و سرعت عمل دستگاه‌ها برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیشتر شود که دستگاه‌های اجرایی، تجار، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ما با اطمینان و اعتماد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.

نسل سوم

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی‌اکبر موسایی‌نژاد دانش اموخته انیمیشن ۷ سال است در نقاشی دیجیتال خوش درخشیده و توانسته با ابزار هنر پیام رسان ارزش‌های انقلاب باشد.
فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
فرانگر: محمد علی نجفی در دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در خصوص سابقه خودکشی خودش به قاضی کشکولی گفت: آبان سال ۹۷ به خاطر اختلافاتی که با میترا استاد داشتم و، چون فکر می‌کردم راه به خطا رفته می‌خواستم جدا شوم، اما میترا قبول نمی‌کرد به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم و بعد از آن وقتی زنده ماندم چند نفر درباره حکم شرعی اقدام به خودکشی صحبت کردند که همانجا از کارم پشیمان شدم و در صحنه قتل هم به خاطر همین حکم شرعی خودکشی نکردم. وی افزود: به یکی از هتل‌های تهران رفتم و قرص خوردم و، چون نمی‌خواستم کسی متوجه مرگ من شود در اتاق هتل تصمیم گرفتم پس از خوردن قرص، رگ دستم را بزنم که با توجه به زیاد بودن تعداد قرص‌ها بیهوش شدم و دیگر نتوانستم رگ دستم را بزنم.

نظرها

اخبار بیشتر