1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

گزارش فعالیت جمعیت هلال احمر در مناطق سیل‌زده در یک ماه اخیر

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- در پی وقوع سیل در استان‌های کشور، جمعیت هلال احمر اقدام به امدادرسانی به استان‌های درگیر سیل کرد و در طول یک ماه اخیر در ۳۱ استان عملیات انجام شد و در بیش از ۲۱۴۵ شهر، روستا و محور‌های کوهستانی به ۴۵۷ هزار نفر از هموطنان امدادرسانی شده است.
گزارش فعالیت جمعیت هلال احمر در مناطق سیل‌زده در یک ماه اخیر - 0

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، از ۲۵ اسفند تا ۲۵ فروردین در ۳۱ استان کشور بیش از ۲۱۴۵ شهر، روستا و محور‌های کوهستانی به ۴۵۷ هزار نفر از هموطنان امدادرسانی شده و بیش از ۲۳۹ هزار نفر اسکان اضطراری داده و ۸۱۷۰ نفر توسط نیرو‌های امدادی و بالگرد به مناطق امن منتقل شدند.

در طول این مدت ۴۸۰۹ دستگاه خودرو از برف رهاسازی و بیش از ۵۸۵۳ مورد تخلیه آب از منازل انجام شد و بیش از ۱۸ هزار نیروی عملیاتی در قالب ۴۳۰۰ تیم امدادی در حال فعالیت هستند.

باتوجه به محاصره برخی از روستا‌ها توسط آب و تخریب راه‌های ارتباطی، یکی از نکات برجسته عملیات روز‌های گذشته، استفاده از توان امداد هوایی جمعیت هلال احمر بوده که در این مدت نسبت به انتقال بیش از ۷۵۶ هزار کیلوگرم اقلام غذایی و زیستی طی ۸۲۳ ساعت پرواز بالگرد‌های جمعیت و انتقال ۲۷۳۷ از امدادگران و نجاتگران اقدام کرده‌اند.

امدادرسانی در استان‌های ایلام، خراسان شمالی، فارس، کرمانشاه، کهگیلویه بویر احمد، گلستان، خوزستان، مازندران و لرستان همچنان ادامه دارد.

اقلام زیستی و غذایی توزیع شده در سطح کشور

۴۳۲۰۱ دستگاه چادر و ۱۴۲۴۵۱ بسته غذایی، ۴۱۲۰۰ ست بهداشتی و اقلام دیگری از جمله پتو، موکت، ست ظروف، کنسروجات، نان، خرما و والور، قند و شکر، روغن و برنج از جمله اقلامی بود که در طول یک ماه در سطح کشور توزیع شده است.

در استان‌های آسیب‌دیده کشور نیز ۶۵۲۲۳ دستگاه چادر، ۹۴۷۶۵ بسته غذایی یکماهه و ۷۲ ساعته، موکت، نایلون، والور، پتو، چکمه و … توزیع شده است.

امدادرسانی در استان مازندران

تغییرات شرایط جوی در ۱۴ شهرستان استان مازندران باعث شد تا در ۱۱۶ شهر، روستا و محور‌های کوهستانی به بیش از ۱۵ هزار نفر امدادرسانی صورت بگیرد و تعداد ۵۰۹ نفر اسکان اضطراری داده شدند. همچنین ۴۴۵ دستگاه خودرو از برف رهاسازی شد و ۸۸۰ منزل از آب تخلیه شدند.

در این استان نیز تعداد ۷۰۰ نفر در قالب ۱۸۰ تیم امدادی با ۱۹ فروند قایق (امدادی و محلی) امدادرسانی کردند و اقلام را میان حادثه دیدگان توزیع کردند.

در ۶ فرودین عملیات در استان مازندران به اتمام رسید، اما در موج جدید بارش مجددا از تاریخ ۸ فرودین عملیات در منطقه سواد کوه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

اقدامات صورت گرفته در استان گلستان از ۲۵ اسفند تا ۲۵ فروردین

در ۱۰ شهرستان گرگان، بندرترکمن، آزادشهر، آق قلا، گنبدکاووس، بندرگز، علی آباد، کلاله، کردکوی و مینودشت، تعداد ۱۲۴ شهر، روستا و محور‌های کوهستانی به بیش از ۶۲ هزار نفر امدادرسانی شده و قریب به ۱۵۹۵۹ نفر اسکان اضطراری و بیش از ۶۱ هزار بسته غذایی بین آسیب دیدگان توزیع شد و تعداد ۳۵ نفر از مصدومین به بیمارستان منتقل شده و ۱۰۶۲۲ خانه نیز از آب تخلیه گردید.

باتوجه به محاصره برخی از روستا‌ها توسط آب و تخریب راه‌های ارتباطی، یکی از نکات برجسته عملیات استفاده از ۶ فروند بالگرد امدادی جهت ایجاد راه دسترسی هوایی برای انتقال بیش از ۲۷۳ هزار کیلوگرم اقلام غذایی و زیستی طی ۲۳۰ ساعت پرواز بالگرد‌های (جمعیت ۲۰۰ ساعت، سپاه و ارتش ۳۰ ساعت) بوده است.

همچنین با ایجاد اردوگاه‌هایی در مناطق مختلف شهرستان آق قلا و گرگان، بخش عمده‌ای از آسیب دیدگان در این اماکن اسکان اضطراری داده شدند و جهت تغذیه نیز با هماهنگی خیرین تعداد ۱۵۳۵۲۸ پرس غذای گرم توزیع گردید.

اقلام زیستی و غذایی توزیع شده در استان گلستان

در میان آسیب دیدگان این استان نیز ۳۷۲۲ دستگاه چادر، ۶۱۶۱۳ بسته غذایی، بیش از ۱۲۰۰ شعله والور، ۳۲۱۸ ست بهداشتی، موکت، پتو، کنسروجات، نان آب معدنی برنج قند و شکر و… توزیع شد.

در این استان روزانه بیش از ۲۴۰ نجاتگر در قالب ۵۰ تیم عملیاتی در حال فعالیت و امدادرسانی بوده و همچنین ۶۰ دستگاه خودروی امدادی و آمبولانس نیز با همکاری سازمان دیگر و مردم محلی روزانه ۳۳ فروند قایق در حال توزیع اقلام غذایی و امدادی میان آسیب دیدگان هستند.

حضور تیم‌های بهداشت و درمان در گلستان

در طول یک ماه گذشته تیم‌های بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر نیز در مناطق حادثه دیده استان گلستان حاضر شدند که خدمات ارائه شده از سوی آن‌ها به شرح زیر است:

پزشک و پرستار: ۱۳۱ نفر

خدمات پزشکی: ۲۴۲۱ مورد

خدمات پرستاری: ۴۵۰۳ مورد

خدمات مامایی: ۹۹ مورد

کارشناس بهداشت: ۲۴ نفر

خدمات بهداشت روان: ۳۹۲ مورد

خدمات بهداشت محیط: ۶۶۵ مورد

خدمات بهداشت تغذیه: ۲۲۹ مورد

فعالیت تیم‌های سحر در استان گلستان

اعضای سازمان جوانان نیز در منطقه به ارائه خدمات هنری، فرهنگی و مشارکت در بسته بندی اقلام اهدایی پرداختند. ۲۵۱ نفر در قالب ۵۲ تیم در منطقه حاضر شدند و همینطور ۸۲۹۸ نفر نیز از خدمات تیم‌های سحر این سازمان بهره بردند.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران | اخبار تازه پزشکی در ایران

اقدامات صورت گرفته در استان لرستان از ۴ تا ۲۵ فروردین ۹۸

در استان لرستان نیز در ۱۱ شهرستان به تعداد ۱۰۰ هزار نفر امدادرسانی شد و بیش از ۵۵ هزار نفر اسکان اضطراری داده و ۲۱۶۰ واحد مسکونی از آب تخلیه شده است. همچنین تعداد ۹۰۵ نفر در ازنا، پلدختر، الشتر، کوهدشت، نورآباد، الیگودرز، خرم آباد، دورود، دوره چگینی و بروجرد به مکان امن منتقل شدند.

برای امدادرسانی در مناطق حادثه دیده استان لرستان ۶ فروند بالگرد امدادی در منطقه مستقر شدند و همچنین ۶ فروند بالگرد ارتش و ۲ فروند بالگرد سپاه برای توزیع اقلام و جا به جایی حادثه دیدگان حاضر شدند.

همچنین تیم‌های امدادی از استان‌های معین اصفهان، کردستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، البرز، زنجان و قم نیز حاضر شدند.

در شهرستان‌های نورآباد، الیگودرز، پلدختر و دورود نیز اردوگاه اسکان اضطراری ایجاد شد. ۱۳۵۴ امدادگر در قالب ۲۲۷ تیم عملیاتی در این استان فعالیت کردند.

در مناطق آسیب دیده ۱۰۶۱۲ دستگاه چادر، ۲۸۶۶۰ بسته غذایی، نان، ست بهداشتی، والور آب معدنی کنسروجات و.. توزیع شد.

با توجه به عدم دسترسی زمینی تیم‌های عملیاتی به مناطق آسیب دیده، تعداد ۶ فروند بالگرد جمعیت هلال احمر در استان مستقر شد و فرآیند انتقال محموله‌های امدادی، نیرو و تجهیزات را بر عهده گرفتند. امداد هوایی با ۲۶۰ ساعت و ۶۵۶ سورتی پرواز انجام شد که در این بین ۳۰۹ هزار کیلوگرم اقلام امدادی و ۲۸۲۲ نفر جا به جا شدند. امدادرسانی در معمولان با انجام پرواز‌های مستمر صورت گرفت.

۴۰ تیم عملیاتی از جمعیت هلال احمر استان‌های کردستان، همدان، اصفهان، مرکزی، قزوین، قم، زنجان، البرز، چهار محال و بختتیاری و سازمان امداد و نجات که مجموعا شامل ۴۰۰ نیروی عملیاتی بود کار امدادرسانی به مناطق آسیب دیده را انجام دادند.

اقدامات صورت گرفته در استان خوزستان از ۲۵ اسفند تا ۲۵ فروردین

در پی سیلاب در استان خوزستان ۹۶۶ امدادگر در قالب ۲۰۳ تیم به ۲۱ شهرستان این استان و در ۲۵۴ شهر، روستا، مناطق عشایرنشین و محور‌های کوهستانی به بیش از ۱۶۶ هزار نفر امدادرسانی کردند و نزدیک به ۱۱۹ هزار نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند. همچنین تعداد ۶۵۰۹ نفر نیز به مناطق امن انتقال داده شدند

همچنین برای اسکان حادثه دیدگان ۹۱ اردوگاه اسکان اضطراری در مدارس و سالن‌های ورزشی شهر‌های دزفول، اهواز، کارون، دشت آزادگان، شوشو، شوشتر، شادگان، باوی، حمیدیه، سوسنگرد و … ایجاد شد.

طی عملیات در استان خوزستان از ۲۰ فروند قایقی جیمینی جهت تسریع امدادرسانی استفاده شد و ۱۰۸۵ نفر از مردم و ۶ مصدوم منتقل شدند. همچنین ۱۱۲۹۰ کیلوگرم اقلام امدادی نیز توسط این قایق‌ها منتقل شد.

تیم‌های پشتیبان نیز از استان‌های فارس، اصفهان، البرز، کرمان و تهران در خوزستان حضور یافتند.

همچنین انبار تفکیک و بسته بندی اقلام اهدایی جهت توزیع میان آسیب دیدگان توسط سازمان داوطلبان فعال شد. بیش از ۱۸۰ هزار پرس غذای گرم نیز میان حادثه دیدگان توزیع شد.

در استان خوزستان هم امداد هوایی مجموعا ۱۹۰ ساعت و. ۴۰۸ سورتی پرواز انجام داد که ۹۰۵ نفر و ۱۰۵ هزار کیلوگرم بار جابه جا شد.

در طول این مدت در استان خوزستان ۲۱۴۲۰ دستگاه چادر، ۲۹۹۰۸ بسته غذایی، پتو، نایلون، ست بهداشتی، برنج نان و… توزیع شد.

اقدامات صورت گرفته در استان ایلام از ۴ تا ۲۵ فروردین

در استان ایلام نیز در ۹ شهرستان ایلام، آبدانان، ایوان غرب، سیروان، دهلران، ملکشاهی، چرداول، دره شهر، ماژین، بدره و مهران به بیش از ۱۹ هزار نفر امدادرسانی شده و ۳۳۴۳ نفر اسکان اضطراری داده و ۲۳۷ واحد مسکونی از آب تخلیه شده است.

جهت تسریع امدادرسانی دو فروند بالگرد امدادی در منطقه مستقر شد و ۸ اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان‌های ملکشاهی، دره شهر، ماژین و مهران ایجاد شد. همچنین علاوه بر تقویت انبار‌های امدادی استان و شعب تیم‌هایی از استان کردستان برای پشتیبانی عملیات اعزام شدند.

اقدامات سازمان داوطلبان در مناطق سیل‌زده

سازمان داوطلبان نیز اقدام به جمع اوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی پرداخت.

همچنین کاروان‌های سلامت از سوی این سازمان به مناطق آسیب دیده استان گلستان اعزام شدند و ۶۴۳۲ نفر پزشک داوطلب به ۹۶۰ نفر خدمات پزشکی ارائه کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در مراسمی که همزمان با برگزاری سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران، در هتل هما برگزار شد، سه تن از رادیولوژیست‌های برتر کشور، مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند. محمد کاظم طرزمنی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، علی حکمت نیا عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و حمیدرضا حقیقت خواه عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سه تن از رادیولوژیست‌های برتر در کنگره امسال انجمن رادیولوژی ایران بودند. در این برنامه که با حضور رئیس و اعضای هیئت مدیره انجمن رادیولوژی ایران برگزار شد، مهمانان خارجی حاضر در کنگره نیز حضور داشتند. همچنین در این مراسم، از سه نفر از اساتید مطرح بین المللی رادیولوژی از کشورهای بلژیک، فرانسه و انگلستان، به عنوان عضو افتخاری انجمن رادیولوژی ایران، تجلیل به عمل آمد. بنابراین گزارش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی کشور نیز حضور داشتند.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با همکاری متخصصان وزارت دفاع و جهاد خودکفایی هوانیروز ارتش، سه موشک «حیدر»، «قمربنی هاشم (ع)» و «دهلاویه هوا پایه» طراحی و ساخته شد. همچنین قابلیت نصب انواع سیستم‌های جستجوگر برای استفاده در اوضاع مختلف آب و هوایی به منظور اهداف زرهی، تجهیزات زمینی و تجمع نفر‌ها را دارد و در شب نیز می‌تواند شلیک کند. ۳- موشک دهلاویه هواپایهاین موشک، موشک هوا به زمین با هدایت لیزری و برد بیش از ۸ کیلومتر و وزن پایین برای اهداف زرهی به صورت نقطه زن با قدرت نفوذ یک متر و و بیست سانتی متر است. موشک دهلاویه پیش از این، کارکرد زمین پایه داشت که اکنون به هواپایه ارتقا یافت. این موشک‌ها اکنون در مرحله تست و آزمایشات مقدماتی قرار دارند و به زودی به صورت تولید انبوه بر روی بالگرد‌های شکاری ۲۰۹ نصب خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از اجرای طرح حیات مدنی شهرتهران در شب‌های ماه مبارک رمضان خبردادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی امور شورای شهرداری تهران؛ نشست «حیات مدنی در شب‌های رمضان» با حضور سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری، شاپور رستمی معاون امور مناطق، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و سیدمحمد بهشتی و برخی اعضای شورای شهر و کارشناسان در شهرداری تهران برگزار شد. نژادبهرام: ارتقای امنیت شبانه در تهران ضروری استعضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و از طراحان مصوبه احیای زیست شبانه در خصوص انگیزه‌های این مصوبه اظهار کرد: هدفگذاری اصلی شورای شهر از مصوبه احیای زیست شبانه موضوع امنیت در شهر بود. رستمی: اجرای طرح حیات مدنی شهر در ۵ نقطه تهرانمعاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در جمع‌بندی این جلسه گفت: ۱۵ نقطه مناسب برای اجرای طرح ویژه شب‌های ماه مبارک رمضان شناسایی شده است، که بر اساس صلاحدید معاون محترم اجتماعی و فرهنگی در ۵ نقطه شاخص از این نقاط، از ۱۵ اردیبهشت‌ماه ویژه برنامه‌های ماه رمضان آغاز می‌شود. شاپور رستمی، افزود: معاونت خدمات شهری و معاونت اجتماعی و فرهنگی عهده‌دار اجرای طرح شب‌های ماه رمضان هستند و سایر معاونت‌ها و بخش‌های شهرداری نیز برای اجرای این طرح کمک می‌کنند. رستمی افزود: ­طرح زندگی در شب پس از ایام ماه مبارک رمضان هم می‌تواند­ادامه پیدا کند.

ملخ‌ها پیش از حمله به ایران، اعلان جنگ کرده بودند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
جنوب ایران صحنه نبرد با ملخ‌های صحرایی آفریقایی شده که محصولات کشاورزی و باغی را می‌خورند. ایران، خبر داشت که قرار است این حشرات به استان‌های جنوبی کشور یورش ببرند.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
رئیس قوه قضائیه: مبارزه جدی با ناسلامتی­ و فساد در برون و درون قوه قضائیه مورد تاکید ما­ست و هیچگونه ناسلامتی پذیرفته نیستبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست با روسای دادگستری و دادستان‌های مراکز استان افزود: موضوع مبارزه با فساد تاکید همیشگی ما بوده و مسئله سلامت در دستگاه قضایی بسیار مهم است. وی تاکید کرد: بنابراین هیچگونه ناسلامتی و فساد پذیرفته نیست و مبارزه جدی با آن در درون قوه قضائیه و بیرون قوه قضائیه مورد تاکید ماست. رئیس قوه قضائیه در ادامه بحث به اعتماد سازی عمومی اشاره کرد و گفت: این موضوع باید صورت گیرد و سرمایه‌های اجتماعی موفق شود. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: برخی از کار‌های ما هزینه‌های اجتماعی را درست می‌کند که نباید این گونه باشد و سرمایه اجتماعی برای دستگاه قضائی بسیار مهم است. رئیس قوه قضائیه افزود: کاهش­ سرمایه اجتماعی و ضرورت رضایت مندی عمومی نسبت به قوه قضائیه نکته بسیار مهمی است که این نیز با نامتناسب بودن برخی از برخورد‌ها در سطوح مختلف بعضا موجب گله مندی می‌شود.
فارسفارس23 ساعت قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی ۱۳۲ مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد زنگانه در دوازدهمین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طبق توافق با شورای اجتماعی کشور قرار شد ۱۶۰ مرکز ملاقات با فرزند تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود که تاکنون ۱۳۲ مرکز فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۸۰درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است. وی ادامه داد: حدو ۷۰ هزار ملاقات در این مراکز صورت گرفته و ۷۴۰ مورد صلح و سازش بین والدین طلاق گرفته اتفاق افتاده است. در بقیه استان‌ها هم قرار شد یک شهر از هر استان به صورت پایلوت اجرا شود. به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت هر شهرستان، دست کم یک حکم قرآن و مصلح تربیت می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر