حاتمی کیا چهره سال هنر انقلاب در سال ۹۷ شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

حاتمی کیا چهره سال هنر انقلاب در سال ۹۷ شد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
ابراهیم حاتمی کیا چهره سال هنر انقلاب در سال ۹۷ شد و در مراسمی که در حوزه هنری برگزار گردید جایزه اش را دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما این هنرمند بعد از دریافت جایزه‌اش گفت: من به این لحظه بسیار افتخار می‌کنم. ۳۸ سال است فیلم می‌سازم و این زمانی نزدیک به عمر انقلاب است. تا یادم می‌آید همیشه فراز وفرودهای زیادی برای فیلم ساختن داشته‌ام. گاهی احساس می‌کنم زیاد حرف می‌زنم اما باید بگویم این راهی همواره برایمان نبوده است. ما راه را ساختیم و آنچه را در ابتدای انقلاب نسبت به هنر متعهد، چه گفتن و چگونه گفتن مطرح بود مشخص کردیم.

وی افزود: گاهی به ما پروپاگاند گفته می‌شود. اگرچه در اوایل انقلاب آقا مرتضی آوینی بود و از او انرژی می‌گرفتیم اما مسیر هموار نبود. برای ساخت بیشتر فیلم هایم باید می‌جنگیدم؛ از وقتی جلوی فیلم مهاجر را می‌خواستند بگیرند برای این که فرمانده قصه نباید به نیروی خود سیلی بزند تا بعد از آن. انواع نیش‌ها را در این ۴۰ سال شنیدیم. این مقدمه را گفتم تا بگویم تازه نفس هایی که وارد فضای فیلمسازی می‌شوند تنها با چند انگ شنیدن، از این که نمی‌خواهند در این حوزه بمانند، می‌گویند.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

حاتمی کیا گفت: کسی که در اتوبان همت وارد می‌شود ساده نباید از مسیر بگذرد. باید تحمل کند. ما در این راه متلک‌ها شنیدیم، گریه‌ها کردیم، زخم‌ها خوردیم. در حوزه هنری بارها گریه کردم از این که از سنگینی نگاه‌های حوزه روشنفکری و بهتر بگویم شبه روشنفکری. کسانی بودند که به ما صبوری آموختند و انتظار دارم که جوانان نیز از راه نمانند.

کارگردان «به وقت شام» ادامه داد: وقتی با نام شهید پا به عرصه سینما می‌گذاری، تعهدی داری که نباید به راحتی از آن دست بکشی. ۴۰ سالگی انقلاب به تعبیر مقام معظم رهبری آغاز یک مسیر است. خوشحالم از دست عزیزی مثل آقای سرهنگی و همسنگرانم این جایزه را می‌گیرم. دعا کنیم از مسیر نیفتیم و همچنان پیش برویم.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت ۲۴-پس از پخش سری اول و دوم مسابقه «خنداننده‌شو» در «خندوانه»، تعدادی از شرکت‌کنندگان این مسابقه، در مقام مجری به برنامه‌های تلویزیونی یا به عنوان بازیگر به فیلم‌های سینمایی راه یافتند. علی صبوری علی صبوری در مسابقه «خنداننده‌شو ۲» توانست بیشترین آرای مردمی را به دست آورد و نفر اول این مسابقه شود. محمد معتضدی جزو شرکت‌کنندگانی بود که در فصل اول مسابقه «خنداننده‌شو» توانست به واسطه آرای داوران و مردم، به مرحله نیمه‌نهایی راه یابد و سپس حذف شد. نقش رشیدی آن‌قدر پررنگ نبوده که آن را ملاک قضاوت بازیگری‌اش قراردهیم. رفاهی پیش از «زیر نظر» و حتی پیش از مسابقه «خنداننده‌شو»، نقش کوتاهی در سریال «در حاشیه ۱» بازی کرده بود.

یادمان باشد! اینجا ارکستر سمفونیک تهران است نه …

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
عصر ایران؛ کاوه معین‌فر - پنج شنبه شب (۳ بهمن) کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در تالار وحدت با حاشیه‌های فراوانی همراه شد. بنیاد رودکی طی روزهای گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود: «با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهداد (شهرداد) روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود.» منوچهر صهبایی رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران گفت: «من به هیچ عنوان قرار نبود که در این کنسرت ارکستر سمفونیک تهران، به عنوان رهبر حضور داشته باشم اما گویا رهبر ارکستر سمفونیک تهران به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده بود، دو هفته پیش بدون اینکه با مسئولان بنیاد رودکی صحبتی کرده باشد، از ایران فرار کرده است! شهداد (شهرداد) روحانی هم یک روز بعد در اینستاگرامش نوشت: «مخاطبان محترم ارکستر سمفونیک تهران، با درود، از آنچه شب گذشته در تالار وحدت و در میانه اجرای ارکستر سمفونیک تهران روی داد عمیقا متاسفم شدم. از نوازندگان محترم ارکستر سمفونیک تهران برای حمایت از مخاطبان برنامه و نیز جایگاه رهبر ارکستر سمفونیک تهران کمال تشکر را دارم. _________________________________________________بیشتر بخوانید: اطلاعیه بنیاد رودکی درباره حواشی اجرای ارکستر سمفونیک تهرانکنسرت «حاشیه‌های» ارکستر سمفونیک تهران/ صهبایی: شهرداد روحانی فرار کرد!

واکنش حوزه‌های علمیه به آتش کشیدن کتاب علمی توسط فردی در لباس روحانیت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران16 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، اخیرا فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن فردی، کتابی علمی را در آتش می‌سوزاند و این فرد در لباس روحانیت است. پس از انتشار این فیلم هیچ کدام یک از مراکز علمی و حوزه‌های علمیه این عمل را تایید نکردند و به شدت آن را محکوم کردند. بیشتر بخوانید: سرنوشت کتابخانه‌ای که در آتش جهل آشوب طلبان خاکستر شدانتهای پیام/

کنسرت «حاشیه‌های» ارکستر سمفونیک تهران/ صهبایی: شهرداد روحانی فرار کرد! (+عکس و فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
منوچهر صهبایی: گویا رهبر ارکستر سمفونیک تهران به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده بود، دو هفته پیش بدون اینکه با مسئولان بنیاد رودکی صحبتی کرده باشد، از ایران فرار کرده است! تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در حالی به رهبری منوچهر صهبایی در تالار وحدت تهران برگزار شد که این مجموعه دولتی یکی از شب‌های پرحاشیه خود طی سال‌های اخیر را برای مخاطبان رقم زد. اجرای بخش اول با رهبری منوچهر صهباییصحبت‌ها و انتقادات تند صهبایی در واکنش به این اطلاعیه در حاشیه اجرا، باعث شد تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران تبدیل به پرحاشیه‌ترین کنسرت این ارکستر در سال‌های اخیر شود. در حالی که فشار سنگین ناشی از رهبری ارکستر کنسرت نمایش «مری پاپینز» بارها من را راهی اورژانس کرد و حتی روزهای گذشته مجبور شدم آپاندیسم را عمل کنم. این در حالی است که عودت بلیت‌های خریداری شده به تماشاگرانی که خواهان حضور در یک کنسرت ارکستر سمفونیک تهران بودند نیز می‌توانست یکی از راه‌های دلجویی از مخاطبان این کنسرت پرحاشیه باشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، کتاب «نخلستانی از فانوس» پیرامون شان نزول آیه‌ای از قرآن و رابطه آن با «اهل بیت (ع)» است که در انتشارات جمکران منتشر شده است. این حقیت‌ها و واقعیت‌ها، وقتی با موقعیت‌های داستانی جذاب در هم تنیده شده، خلاقیت شکل گرفته و اثری خواندنی خلق شده است. این موقعیت‌های داستانی، دنیای جذاب و شبانه نویسنده است که با خلق داستانی شگرف، به دنبال این بوده تا نزول آیه‌ای از آیات قرآن را در بستر قصه‌ای پر تعلیق و پر کشمکش به تصویر در بیاورد. پری به سوی آسمان بالاتر پیش رفت، اما نگهبانان آسمان بالاتر با گرز‌ها و نیزه‌های خود راه را بر او سد کردند. پری خود را معرفی کرد و گفت: -محافظ آب هستم… پری آب و آتش… برای مأموریتی به زمین رفته بودم.
ایرناایرنا17 ساعت قبل
به گزارش واحد ارتباطات و رسانه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس جشنواره هنرهای تجسمی فجر در گفت و گویی آخرین تحولات جشنواره را تبیین کرد. دبیر جشنواره و سایر دبیران در فضای مجازی انصراف دادند و شما استعفای دبیر محترم را نپذیرفتید. جشنواره تجسمی فجر درمیان دونمایشگاه قرار می‌گرفت که زمان تغییر دکوراسیون و جمع آوری سایر نمایشگاه‌ها بود و آسیب جدی به این جشنواره می‌زد. به عبارت دیگر امسال، جشنواره هنرهای تجسمی رویکرود اکسپو و فروش آثار شرکت کنندگان را-منوط به تایید خود هنرمندان - دنبال خواهد کرد. دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از تاریخ ۲۹ بهمن تا ۵ اسفند در موسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر