سیلاب به بخش کشاورزی در کشور ۱۳ هزار میلیارد تومان خسارت زد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. حوادث
سیلاب به بخش کشاورزی در کشور ۱۳ هزار میلیارد تومان خسارت زد

سیلاب به بخش کشاورزی در کشور ۱۳ هزار میلیارد تومان خسارت زد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه سیلاب به بخش کشاورزی در کشور ۱۳ هزار میلیارد تومان خسارت وارد کرده است گفت: خسارت سیل به کشاورزی در لرستان ۹۲۰ میلیارد تومان بوده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازخرم‌آباد، علیرضااورنگی عصر امروز در بازدید از مناطق سیل‌زده لرستان اظهار داشت: میزان خسارت سیل اخیر به بخش کشاورزی در کشور ۱۳ هزار میلیارد تومان و در استان لرستان ۹۲۰ میلیارد تومان بوده است.

وی بابیان اینکه تفویض اختیار و تصمیم‌گیری در خصوص بازسازی و نوسازی فعالیت‌های واحدهای تولیدی و کشاورزی و یا جابه‌جایی روستاهایی که براثر سیل اخیر آسیب‌دیده‌اند به مدیران استانی داده‌شده است افزود: اکنون‌که از مرحله امداد و نجات خارج‌شده‌ایم برنامه دولت بحث بازسازی و نوسازی منازل، روستاها و یا فعال‌سازی مجدد واحدهای تولیدی و کشاورزی است٬ بنابراین تصمیم گرفته‌شده آنچه در حوزه وزارت جهاد کشاورزی است بنا به اختیاراتی که وزیر جهاد کشاورزی به ما دادند، تمام این اختیارات و تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری را به مدیران استانی تفویض کنیم.

رئیس سازمان امور اراضی کشور عنوان کرد: مهم‌ترین کار که الآن در دستور کار ما قرارگرفته واگذاری اراضی منابع ملی و یا در بعضی موارد که به استقرار روستاها در محل انتقال جدید می‌انجامد واگذاری اراضی کشاورزی است.

وی بیان کرد: هدف از این کار این است که بدون فرایند پیگیری اخذ مجوز و یا اختیار از مرکز در استان مجاز به تصمیم‌گیری باشد تا امور با سرعت بیشتری پیش برود؛ برای پرداخت خسارت کشاورزان از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی و ستاد مدیریت بحران استان تصمیم‌گیری می‌شود، قاعدتا با شناسایی آمارگیری و راستی آزمایی این خسارات پرداخت خواهد شد و در چارچوب سیاست‌ها و تصمیماتی که اتخاذ می‌شود وزارت جهاد کشاورزی در خدمت تولیدکنندگان و کشاورزان خواهد بود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حادثه ی امروز تهران

اورنگی تصریح کرد: براثر سیل اخیر بخشی از اراضی کشاورزی و فعالیت‌های تولیدی ازجمله مجتمع‌های پرورش ماهی، دام‌پروری، باغات و اراضی زراعی و همچنین زیرساخت‌ها به‌کلی از بین رفته و یا دچار آسیب جدی شده است، بنا بر شرایط موجود استقرار و یا بازسازی این عرصه‌ها ازنظر قانونی امکان‌پذیر نیست به همین دلیل یکی از سیاست‌هایی که دنبال می‌کنیم این است که برای این‌گونه موارد نسبت به جایگزینی محل فعالیت و یا تولید در تمام زیر بخش‌ها در سایر اراضی منابع ملی و دولتی اقدام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این سفر جمع‌بندی نهایی را خواهیم داشت و به همکاران استان لرستان اجازه خواهیم داد که نسبت به جایگزینی و یا معوض به این دسته از فعالیت‌ها و عرصه‌هایی که آسیب‌دیده‌اند اقدام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ ماجرای آتش سوزی در میدان حسن‌آباد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل

بدترین تست‌های تصادف تاریخ

تابناکتابناک16 ساعت قبل
تست تصادف موضوعی است که برای تمام خودروهای تولیدی انجام می‌شود و اصلی‌ترین نهادی که این تست را انجام می‌دهد، ان‌سی‌ای‌پی است که در هر قاره به صورت یکپارچه از خودروها تست تصادف می‌گیرد و از پنج ستاره به آن‌ها امتیاز می‌دهد. در این ویدیو فاجعه‌ترین تست‌های تصادف تاریخ آورده شده است که با تماشای آن می‌توان به نحوه پیشرفت صنعت خودروسازی و احترام به خریداران پی برد که چطور قبل از عرضه، میزان ایمنی یک خودرو را اعلام می‌کنند و اگر نقصی داشته باشد، در برطرف کردن آن می‌کوشند.

حریق گسترده در میدان حسن آباد/ آتش به بافت تاریخی میدان سرایت کرد + فیلم

تابناکتابناک1 روز قبل
کمک شورای شهر به مرمت میدان حسن‌آباداحمد مسجدجامعی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در حاشیه حضورش در اطفای حریق میدان حسن‌آباد با بیان این که میدان حسن‌آباد یکی از قدیمی‌ترین میادین شهر است که به میدان هشت گنبد شهرت دارد، در تشریح آتش‌سوزی گفت: ظاهرا آتش‌سوزی از یک دفتر اسناد رسمی آغاز شده و به دلیل آن که سقف گنبدهای میدان شیروانی است و از چوب دو لایه استفاده شده، حریق کاغذ و چوب باعث افزایش و سرعت گرفتن سرایت آتش به همه طبقات شده است. وی با بیان این که خوشبختانه دقیقا در میدان حسن‌آباد ایستگاه آتش‌نشانی وجود دارد و بلافاصله آتش‌نشانان به اطفای حریق می‌پردازند، گفت: میدان حسن‌آباد یکی از میادینی است که به طور کامل سبک معماری آن از قدیم تاکنون باقی مانده و باید هر چه سریع‌تر پروسه مرمت و بهسازی این میدان آغاز شود. می‌بایست شکل تاریخی این میدان حفظ شود و در شورای شهر پیگیر مرمت این میدان خواهیم بود.

مهار آتش سوزی در میدان حسن آباد تهران +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
زلزله‌ای با قدرت ۴٫۲ ریشتر در ساعت ۳:۱۵ دقیفه بامداد روز پنجشنبه خوزستان را لرزاند. به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری این زمین لرزه در عرض جغرافیایی ۳۱٫۲۷ و طول جغرافیایی ۴۸٫۶۲۲ در ۳۳ کیلومتری اهواز، ۴۲ کیلومتری شادگان، و ۵۴ کیلومتری شادگان در استان خوزستان رخ داده است. بر پایه این گزارش این زمین لرزه در عمق ۱۴ کیلومتری زمین رخ داده است و لرزش آن در بیشتر مناطق استان احساس شد. هنوز از خسارت‌های احتمالی این زمین لرزه‌ای اطلاعاتی در دست نیست. هفته گذشته نیز زمین لرزه‌ای به قدرت ۵٫۷ ریشتر مسجد سلیمان در استان خوزستان را لرزاند که خساراتی نیز در این شهرستان به همراه داشت.

ماجراهای دلهره آور و ترسناک از جن‌زده‌های واقعی + تصاویر

6+
نامه‌نیورنامه‌نیور16 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر