کارآفرینی نیازمند فرهنگ سازی در جامعه است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
کارآفرینی نیازمند فرهنگ سازی در جامعه است

کارآفرینی نیازمند فرهنگ سازی در جامعه است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
بیرجند - ایرنا - رئیس مجمع عالی کارآفرینان گفت: تا وقتی فرهنگ کارآفرینی در جامعه ایجاد نشود کارآفرینی رخ نمی دهد و خود به خود کشور توسعه اقتصادی نمی یابد چون نیازمند به زیرساخت های درست فرهنگی برای اقتصاد هستیم.

به گزارش ایرنا، امین شاکری سه شنبه شب در کنفرانس ملی، منطقه‌ای جوان خلاق، ایران پیشرو در بیرجند افزود: در حوزه اقتصادی مشکل در کشور زیاد است و این مشکلات زیربنایی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: استان‌های غنی به لحاظ منابع خدادادی در کشور داریم اما از این منابع کمترین بهره برداری می‌شود و در حوزه‌های مختلف راحت‌ترین کار برای ما این است که معادن را کشف، استخراج و سپس خام فروشی کنیم در حالی که در سراسر دنیا این نسخه منسوخ شده است.

رئیس مجمع عالی کارآفرینان در ادامه بیان کرد: خراسان جنوبی مستعد به لحاظ منابع خدادادی است که اگر شناسایی شده و برای آنها پهنه شغلی تعریف کنیم برای استان ارزش افزوده ایجاد می‌شود.

شاکری گفت: در کنار ارزش افزوده اقتصادی ارزش افزوده اجتماعی، فرهنگی، گردشگری و … ایجاد شده که به توسعه و پیشرفت یک استان و منطقه کمک می‌کند.

وی افزود: کارآفرین فردی است که یک ایده را پرورش داده و با مخاطره و ریسک پذیری آن را تبدیل به یک ارزش افزوده کند، کارآفرینی از یک ایده خلاقانه شروع می‌شود و با مخاطره و ریسکی از جانب کارآفرین به وقوع می‌پیوندد و به ایجاد یک ارزش افزوده اجتماعی یا اقتصادی منجر می‌شود.

شاکری اظهار داشت: ترس از شکست مانع پیشرفت می‌شود اما بزرگان کسب و کار پول را آن طرف ریسک می‌دانند و بسیاری از افراد موفق در حوزه اقتصادی افرادی هستند که جرات کارکردن داشته و ریسک را قبول می‌کنند البته ابتدا باید توانمندی خود برای یک کار را بسنجیم و سپس اقدام به انجام کار کنیم.

وی یادآور شد: شاید یک فرد در زمینه موسیقی و سینما و … موفق باشد اما نباید در انتخاب رشته فقط با توجه به فشار والدین انتخاب رشته کند و فرد باید استعداد خود را کشف کند.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

رئیس مجمع عالی کارآفرینان بیان کرد: افرادی با شناسایی توانمندی‌های خود به موفقیت‌های بزرگی رسیده‌اند و قرار نیست همه کشور ما فقط دکتر و مهندس باشد در هر کار تلاش کنید که بهترین باشید.

مجمع عالی کارآفرینان به همت تعدادی از کارآفرینان، مدیران و فعالان حوزه اقتصاد و کسب و کار در تیر ۱۳۹۲ به عنوان مؤسسه‌ای غیردولتی و غیرانتفاعی تشکیل شد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی هم در این کنفرانس گفت: تلاش ما پیگیری مطالبات جوانان است تا در کنار آنها مشوق کارهای خوبشان باشیم.

مریم مهرور افزود: بهترین پیامد کارآفرینی اشتغالزایی است و بسیاری از کشورها برای رفع بحران اقتصادی خود به مقوله کارآفرینی توجه ویژه دارند و کشور ما در سال‌های اخیر به این موضوع توجه خوبی داشته است.

وی اظهار داشت: آموزش هایی که در روزهای آینده در این کنفرانس ارایه می‌شود نتیجه بخش خواهد بود و امیدواریم فرهنگ پشت میزنشینی سنتی در افراد به نوآوری و فناوری تغییر کند.

کنفرانس ملی، منطقه‌ای جوان خلاق، ایران پیشرو با محوریت کارآفرینی و ترویج روحیه کارآفرینی، موفقیت و ایجاد انگیزه در بین جوانان منطقه شرق کشور شامل استان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان و یزد از ۲۶ فروردین ماه جاری در بیرجند آغاز شده و تا ۲۹ فروردین نیز ادامه دارد.

اختتامیه این کنفرانس با حضور یکهزار و ۲۰۰ نفر از جوانان ۱۵ تا ۲۵ سال از استان‌های یاد شده در سالن اجلاسیه دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

۷۵۵۹ * ۶۰۵۴

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
آمریکایی‌ها تقریبا تمامی ترفند‌هایی را که در دور قبلی تحریم‌ها ایران برای فروش نفت استفاده می‌کرد، مسدود کرده‌اند و اکنون هم به دنبال شناسایی ابتکارات جدید، اما مخفی ایران برای فروش نفت هستند. به گفته بیژن زنگنه وزیر نفت، برخی مشتریان خارجی نفت کشورمان با هدف جاسوسی و کشف این ابتکارات، تقاضای خرید نفت ایران را می‌کنند. کشور‌هایی مانند چین و هند که از ایران نفت می‌خرند پالایشگاه‌هایشان با نفت ایران قادر به فعالیت است. قطعا با کاهش صادرات نفت ایران کشور‌هایی مانند عربستان و امارات اعلام آمادگی برای جبران صادرات نفت ایران را در برنامه خواهند داشت. زنگنه وزیر نفت از یک موضوع مهم در مورد صادرات نفت ایران پرده برداشت و گفت نمایندگان زیادی از کشور‌های مختلف برای خرید نفت ایران می‌آیند، اما هیچ‌کدامشان خریدار نیستند و می‌خواهند روش‌های خرید نفت ما را بیابند.

تاکید عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر استفاده از ابزارهای کنترلی در حوزه مسکن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت مسکن را عدم تناسب در عرضه و تقاضا در بازار مسکن دانست و گفت: برای تعدیل قیمت‌ها در این بازار می‌توان برنامه‌های بلندمدت و کوتاه مدت داست. نماینده مردم کرمان در مجلس یکی از اقدامات برای تعدیل قیمت مسکن را تقویت ارزش پولی ملی دانست و افزود: خوشبختانه روند نزولی کاهش قیمت ارز که از چندی پیش شروع شده و پیش بینی می‌شود ادامه یابد می‌تواند در بلندمدت باعث کاهش قیمت مصالح ساختمانی و به تبع آن کاهش قیمت مسکن شود. نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از بی برنامگی دولت در حوزه مسکن در سال‌های گذشته گفت: متاسفانه در حوزه مسکن دولت فعلی خط بطلانی بر مسکن مهر کشید که اگرچه مشکلاتی در زمینه اجرا داشت، اما ماهیت کار به دلیل تولید مسکن که اثر ایجاد اشتغال و تولید کالا داشت می‌توانست اثرات مثبتی در بازار مسکن داشته باشد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گام بعدی برای تعدیل قیمت‌ها در بازار خرید و فروش و اجاره مسکن را اعمال سیاست‌ها و اقدامات حاکمیتی در بخش مسکن دانست و افزود: یکی از این سیاست‌ها جداکردن حوزه مسکن از کالای سرمایه‌ای به کالای مصرفی است. پورابراهیمی گفت: یکی از دلایلی که هم اکنون باعث افزایش قیمت شده این است که افراد به مسکن به عنوان کالای سرمایه‌ای نگاه می‌کنند و اتفاقی که بعضا در حوزه دلار و ارز‌های خارجی می‌افتد در حوزه مسکن نیز رخ داده است.

جشن تولد ملکه انگلیس به روایت طنازان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نطنز توانسته است هنرمندان زیادی را به این عرصه معرفی کند؛ هنرمندانی که طنز همراه با تامل را برای مخاطبان خود به همراه می‌آورند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مدیر مالی وزارت نفت ۲۵ میلیون دلار از حساب این وزارتخانه خارج و به حساب یک صراف واریز کرده بود و به ظاهر می‌خواستند با این پول کار کنند. براساس این گزارش مدیرمالی وزارت نفت و فرد صراف صرفه نظر از این که خروج این ارز غیرقانونی و جرم محسوب می‌شود قصد انتقال مبلغ مذکور را به خارج از کشور داشتند. مدیر مالی وزارت نفت صبح امروز قصد خروج از کشور را داشت که دستگیر شد. همزمان با دستگیری این مقام مسئول در وزارت نفت صراف متخلف نیز دستگیر و هر دو روانه زندان شدند و حسابی که دلارها به آن واریز شده نیز مسدود شده است.

ترامپ: ایران دیگر شعار مرگ بر آمریکا سر نمی‌دهد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده روز سه‌شنبه ۱۸ ژوئن در جمع خبرنگاران به سوالاتی درباره ایران پاسخ داد. او تاکید کرد که آمریکا در موضوع ایران بسیار آماده است. آقای ترامپ همچنین اعلام کرد که ایران دیگر شعار مرگ بر آمریکا سر نمی‌دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
آیت محمد ولی در یک گفتگوی تلفنی با اشاره به اینکه حباب سکه امروز ۴۵۰ هزارتومان است افزود: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با ۷۰ هزار تومان افزایش، ۴ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۴۵۰ هزارتومان ​، ربع سکه یک میلیون و ۶۰۰ هزارتومان و سکه‌های گرمی نیز ۹۹۰ هزارتومان قیمت گذاری شده است. امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۷ هزار تومان افزایش به قیمت ۴۳۴ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شده است. محمد ولی با بیان اینکه هر انس طلا در بازارهای جهانی در کانال ۱۳۸۲ دلار عرضه شده است ادامه داد: امروز هر مثقال طلا با ۳۱ هزارتومان افزایش با قیمت ۱ میلیون و ۸۸۱ هزارتومان به فروش رسیده است.

نظرها

اخبار بیشتر