1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. تکنولوژی

مروری بر رایج‌ترین شیوه‌های حملات «فیشنگ» ایمیلی

انتخابخبرگزاری انتخاب |
حملات فیشینگ یا حملاتی که با اهداف سرقت پول و اطلاعات انجام می شود در بسیاری از سرویس های اینترنتی رایج است و ایمیل نیز یکی از همین سرویس ها است.
مروری بر رایج‌ترین شیوه‌های حملات «فیشنگ» ایمیلی - 0

حملات فیشینگ یا حملاتی که با اهداف سرقت پول و اطلاعات انجام می‌شود در بسیاری از سرویس‌های اینترنتی رایج است و ایمیل نیز یکی از همین سرویس‌ها است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، رایج‌ترین حملات فیشینگ در سراسر جهان از طریق سرویس‌های ایمیل رخ می‌دهد اما چگونه؟

تجزیه و تحلیل بیش از ۳۶۰ هزار ایمیل فیشینگ نشان می‌دهد برخی از تم‌های مشترک در ایمیل‌های آلوده شده وجود دارد. رایج‌ترین موضوعاتی که در ایمیل‌های فیشینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند، نشان می‌دهد که چگونه مجرمان اینترنتی از عباراتی مثل «اورژانسی»، سیستم‌های شخصی سازی و فشار بر کاربران برای وادار کردن آنها به مطالعه ایمیل‌ها استفاده می‌کنند. درواقع این هکرها از این روش‌ها استفاده می‌کنند تا قربانیان را به کلیک کردن روی لینک‌های مخرب، دانلود نرم افزارهای مخرب و …ترغیب کنند.

جنایتکاران سایبری به خوبی می‌دانند که مردم صدها ایمیل در روز را پاسخ می‌دهند. پس از تجزیه و تحلیل هزاران ایمیل فیشینگ طی یک دوره سه ماهه، محققان شرکت امنیتی سایبری، Barracuda Networks، رایج‌ترین خطوط استفاده شده در حملات فیشینگ را مشخص کرده‌اند. این خطوط موضوعاتی رایج هستند و می‌توانند به راحتی قربانیان ساده را فریب دهند. هدف اولیه این ایمیل‌ها این است که کاربران را ترغیب کنند با فوریت ایمیل‌ها را باز کنند و به ایمیل‌ها پاسخ دهند، به ویژه اگر پیام به شیوه‌ای طراحی شده باشد که به نظر برسد از سوی یکی از همکاران یا رئیس فرد ارسال شده است و در نتیجه قربانی به سرعت و بدون توجه به مضمون ایمیل به آن پاسخ می‌دهند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار کوتاه علم و تکنولوژی ایران و جهان

برخی از عبارات کلیدی استفاده شده در حملات فیشینگ شامل موارد زیر است:

_درخواست

_پیگیری

_فوری / مهم

_آیا شما در دسترس هستید؟ / آیا شما پشت میز خود هستید؟

_وضعیت پرداخت

_سلام

_خرید

_فاکتور موقت

_پاسخ:

_پرداخت مستقیم

_هزینه‌ها

_حقوق و دستمزد

بسیاری از خطوط اصلی در ایمیل‌های فیشینگ به موارد مالی و پرداخت‌ها اشاره می‌کنند؛ اگر گیرنده فکر می‌کند ممکن است پولی از دست بدهد، به احتمال زیاد به سرعت ایمیل را باز می‌کند.

در گذشته، مهاجمان ایمیل‌های دارای باج افزار ارسال می‌کردند، که در واقع کامپیوتر را تسخیر و فایل‌ها را رمزگذاری می‌کرد و مبالغی باج خواهی می‌کرد. اما امروز، آنها حتی نیازی به ارسال باج افزار ندارند. آنها می‌توانند به راحتی از دستکاری‌های اجتماعی استفاده کنند تا گیرنده را برای ارسال یک پول از حساب پس انداز مجبور کنند که روشی بسیار ارزان‌تر، موثر‌تر و به لحاظ شناسایی سخت‌تر است. "

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
ماجرای حذف طلگرام طلایی چیست؟ حذف هاتگرام و تلگرام طلایی از گوشیکاربران تلگرام طلایی و هاتگرام از صبح امروز در شبکه‌های اجتماعی از هشدار گوگل برای حذف این پیام رسان‌ها از روی گوشی خود خبر دادند؛ حال به نظر می‌رسد گوگل وارد عمل شده و این دو اپلیکیشن را به صورت خودکار از روی گوشی کاربران حذف کرده است. چندی پیش تلگرام بر استفاده کردن از این نسخه‌ها و عدم ایمن بودن آن‌ها هشدار داده بود و حال به‌نظر می‌رسد نوبت به خود گوگل و سیستم عامل اندروید رسیده است تا به کاربران در این ارتباط یک هشدار بسیار جدی بدهد. اخیرا آنتی‌ویروس Play Protect تلگرام طلایی و هاتگرام را به علت آنچه که تلاش برای به سرقت بردن اطلاعات حساس عنوان کرده، مسدود و از روی گوشی افراد پاک کرده است و تلاش کاربران برای نصب مجدد این اپلیکیشن‌ها بی فایده بوده و اجازه نصب را به کاربر نمی‌دهد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
چندی پیش تلگرام بر استفاده کردن از این نسخه‌ها و عدم ایمن بودن آن‌ها هشدار داده بود و حال به‌نظر می‌رسد نوبت به خود گوگل و سیستم عامل اندروید رسیده است تا به کاربران در این ارتباط یک هشدار بسیار جدی بدهد. اخیرا آنتی‌ویروس Play Protect تلگرام طلایی و هاتگرام را به علت آنچه که تلاش برای به سرقت بردن اطلاعات حساس عنوان کرده، مسدود و از روی گوشی افراد پاک کرده است و تلاش کاربران برای نصب مجدد این اپلیکیشن‌ها بی فایده بوده و اجازه نصب را به کاربر نمی‌دهد. «جواد دادگر» کارشناس حوزه فناوری اطلاعات در گفتگو با دیجیاتو ماجرای پیش آمده را بیشتر یک موضوع سیاسی می‌داند تا یک موضوع فنی و باور دارد که گزارشات رسیده به دست گوگل دستمایه موضوعات سیاسی شدند. او البته تاکید می‌کند که اساسا وجوداین دو برنامه با وجود هشدارهای کارشناسان و سازمان‌های دولتی همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. گوگل در هنگام نصب تلگرام طلایی به‌صورت کاملا شفاف نوشته که این اپلیکیشن (تلگرام طلایی) خطرناک بوده و سعی بر جاسوسی از اطلاعات شخصی همچون پیامک، عکس، صداهای ضبط شده و تاریخچه تماس‌های کاربر دارد.
دیجیاتودیجیاتو22 ساعت قبل
گروه NPD که به صورت ماهانه به بررسی آمار فروش کنسول‌ها و بازی‌های ویدئویی در آمریکا می‌پردازد، بالاخره گزارش ماه مارس را در اختیار عموم مردم قرار داد. با توجه به این گزارش، نینتندو سوییچ توانست برای چهارمین ماه پیاپی صدر لیست پرفروش‌‌ترین کنسول‌ها را از آن خود کند. بدین ترتیب، سوییچ نه تنها پرفروش‌ترین کنسول سه ماهه اول سال بوده، بلکه پرفروش‌ترین کنسول سال تا به این لحظه نیز بوده است. با نگاهی به لیست پرفروش‌ترین بازی‌های ماه مارس، بازی The Division ۲ را در رتبه نخست می‌بینیم. نکته ۲: علامت ^ نشاندهنده این است که فروش دیجیتالی نسخه پی سی بازی لحاظ نشده است.
همشهریهمشهری22 ساعت قبل
در اکثر کشورهای دنیا ازجمله کشوری که من تحصیل و کار کرده‌ام، سامانه پزشک خانواده و یا پزشک درمانگر وجود دارد. این پزشک که پزشک عمومی است، در حقیقت نقش واسطه بین بیمار، مراکز درمانی و مراکز بهداشتی و بیمه را به عهده دارد. البته بیمار آزاد است که هر پزشک عمومی را که در شهر یا دست‌کم در استانی که زندگی می‌کند، طبابت می‌نماید به‌عنوان پزشک درمانگر برگزیند. این افراد ترجیح می‌دهند که پزشک متخصص خود را خویش انتخاب کنند چون اطمینان دارند که خود بهتر می‌دانند مشکلشان چیست و نیازی به توصیهٔ پزشک عمومی ندارند یا مراجعه به پزشک عمومی را خاص طبقه محروم می‌دانند! به‌جز این علت غیرمنطقی و بی‌پایه، از عارف و عامی گرفته تا مرفه و بینوا عملا در اکثر موارد مستقیم به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند که علت اصلی آن همان‌طور که گفتم عدم وجود سامانه پزشک درمانگر است.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
کارنامه تولید خودرو در سال گذشته که همراه با کاهش ۳۹ درصدی بود، را شاید بتوان مهم‌ترین خبر هفته گذشته قلمداد کرد. هرچند کاهش تولید در سال ۹۷ با توجه به اعمال تحریم‌های بین‌المللی قابل پیش‌بینی بود با این حال مسوولان صنعتی کشور سال جدید را سال جبران کسری‌های خودروسازی خوانده‌اند و تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو را برای سال‌جاری پیش‌بینی کرده‌اند. بررسی آمار ماهانه خودروسازان بزرگ نشان می‌دهد تیراژ محصولات سواری آنها در اسفند و نسبت به بهمن، حدود ۴۲ درصد رشد کرده است. اما خبر دیگری که طی هفته جاری در بسیاری از رسانه‌ها بازتاب پیدا کرد پیشنهاد عضو کمیسیون صنایع مجلس برای برگزاری کمپین نخریدن خودروی نو بود. به این ترتیب رضا رحمانی زمان اجرای آزادسازی قیمت‌ها را به افزایش تیراژ خودرو در دو شرکت خودروساز کشور موکول کرده است.
فردا نیوزفردا نیوز3 ساعت قبل
نحوه نصب تلگرام طلایی بدون مشکل نصب هاتگرام بدون ارور چونه هاتگرام و طلگرام طلایی را نصب کنیمدر روزهای گذشته تلگرام طلایی و هاتگرام به دلیل مشکلات امنیتی توسط گوگل پلی از روی گوشی‌های هوشمند و موبایل‌های مختلف حذف شده است و گوگل پلی اجازه نصب آن را نمی‌دهد احتمال وجود جاسوسی و بد افزار در این نرم افزار‌ها باعث شده است که حتی امنیتی مانع از نصب آن‌ها در گوشی شودتوصیه ما این است که هرگز از این دو نرم افزار به دلیل وجود احتمال خطرات امنیتی استفاده نکنید با این حال برخی همچنان می‌خواهند این نرم افزار‌ها را بر روی گوشی خود نصب کند برای نصب تلگرام طلایی و هاتگرام بر روی گوشی خود کافیست همانطور که در عکس‌های زیر مشاهده می‌کنید آموزش ما را اجرا کرده تا بتوانیم تلگرام طلایی و هاتگرام را بدون مشکل و ارور بر روی گوشی خود نصب کنیدبه قسمت مشخص شده در عکس بروید و تیک مربوط به حفاظت از گوشی خودتان را غیر فعال کنید و پس از آن می‌توانید تلگرام طلایی و یا هاتگرام را نصب کنید

نظرها

اخبار بیشتر