رییس مرکز فرهنگی'نیرنی' یونان: ایران کشور با تمدن غنی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
رییس مرکز فرهنگی'نیرنی' یونان: ایران کشور با تمدن غنی است

رییس مرکز فرهنگی'نیرنی' یونان: ایران کشور با تمدن غنی است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
ایرنا- آتن- رییس مرکز فرهنگی و هنری نیرینی یونان ایران را کشوری با تمدن غنی و مردمی متمدن توصیف کرد.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از آتن، رییس و معاون مرکز فرهنگی، هنری نیرینی در دیدار با 'علی محمد حلمی' رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن گفت: ایران یکی از باسابقه‌ترین کشورهای فرهنگی جهان است و ملت ایران یکی از متمدن‌ترین ملت‌های دنیاست.

'کستس زافیریس' رییس این مرکز با اشاره به فعالیت‌های مختلف این مرکز در زمینه هنر و فرهنگ خاطر نشان کرد: این مرکز فرهنگی از چندین سال پیش فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز کرده، به دنبال توسعه روابط فرهنگی یونان با سایر کشورها به ویژه ایران است.

وی تصریح کرد: ایران کشوری با تمدن چند هزار ساله است که همین امر ما را بر آن داشت تا نسبت به ارتباطات فرهنگی و هنری بیشتر با این کشور اقدام کنیم.

رئیس مرکز و مجموعه فرهنگی و هنری نیروئی ادامه داد: ما معتقدیم که فرهنگ موثرترین عامل در نزدیک کردن انسانهاست و فرهنگ سلاحی موثر برای خنثی کردن توطئه‌های دیگران در ایجاد تفرقه بین ملت هاست و از این رو همکاری ملت‌های متمدن می‌تواند تفرقه افکنی بین ملت را خنثی نماید.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

دکتر حلمی رایزن فرهنگی کشورمان در آتن در این دیدار با اشاره به نقش برخی کشورها و دول غربی مانند رژیم اشغالگر صهیونیستی و آمریکا و همپیمانانشان در منطقه مانند عربستان و امارت در ایجاد گروه‌های تروریستی و ترویج خشونت که امروز در دنیا شاهد آن هستیم، گفت: متاسفانه این کشورها با بی توجهی به ارزشهای انسانی و دینی تنها به دنبال سود و اهداف شوم خود هستند و از ایجاد جنگ و درگیری‌های قومی و مذهبی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند.

حلمی افزود: وظیفه ما بعنوان موسسات و مراکز فرهنگی بالابردن سطح آگاهی و دانش مردم است تا از این طریق بتوانیم مانع رسیدن این کشورهای رادیکال به اهدافشان شویم. ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره به دنبال برقراری ارتباطی سازنده با کشورهای دیگر بویژه در حوزه‌های فرهنگی، هنری و مذهبی بوده است که مرکز گفت و گوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی یکی از مراکز پیشتاز در این حوزه است.

شبک**اروپام**۴۶۲**۱۳۹۲

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نقدی به وضع مد و لباس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
یکی از نقد‌های جدی به وضعیت فرهنگی امروزمان موضوع مد و لباس است؛ حوزه‌ای که به نظر می‌آید رهای رهاستنقدی به وضع مد و لباسنقدی به وضع مد و لباسبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ یکی از نقد‌های جدی به وضعیت فرهنگی امروزمان درد و دل‌های مشترک بین مردم، تولیدکنندگان، کارشناسان، پژوهشگران و طراحان مد و لباس درباره حوزه‌ای است که به نظر می‌آید رهای رهاست. یکی از گلایه‌های جدی اغلب زنان جامعه که می‌خواهند در فضای عمومی با پوششی امن و مطابق با عقایدشان حاضر شوند و از طرفی به قانون هم احترام بگذارند این است که گشتیم نبود، نگردید نیست.

جشنواره بین المللی فیلم شهر

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره بین المللی فیلم شهر با تقدیر از دو پیشکسوت سینما و تلویزیون پروانه معصومی و داوود اسدزاده کار خود را آغاز کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها19 ساعت قبل
این کشتی‌گیر بازنشسته که چند سالی است به جمع بازیگران ژانر اکشن پیوسته، مثل جانسون قصد دارد پا جای پای آرنولد شوارتزنگر بگذارد. تحلیلگران سینمایی منتظر بودند تا نوع واکنش تماشاگران به «استوبر» فیلم جدید باتیستا را ببینند. اهمیت این کمدی اکشن در این بود که برای اولین بار باتیستا به تنهایی قهرمان داستان بود. این کمدی اکشن با هزینه تولید ۱۶‌میلیون دلاری خود، باتیستا را در نقش مسافر معمولی یک تاکسی دارد. در ابتدای کار از او در کنار دواین جانسون به عنوان قهرمانان جدید گونه اکشن اسم بردند.

از دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعات

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
کلاکت ۲۷ تیراز دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعاتاختلاف نظر بین پردیس سینمایی و باغ کتاب، مطبوعات همچنان کاغذ ندارند و … از عناوین مهم کلاکت هستند

آینده بهتر در الکامپ ۹۸

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
آینده بهتر؛ این شعار بزرگترین رویداد فناورانه کشور در حوزه فناوری اطلاعات با عنوان الکامپ که خدمات متنوع برای مخاطبان به ارمغان آورده استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آینده بهتر، این شعار بزرگترین رویداد فناورانه کشور در حوزه فناوری اطلاعات با عنوان الکامپ که خدمات متنوع برای مخاطبان به ارمغان آورده است. بیش از ۵۰۰ کسب و کار نوپا در این رویداد حاضر شده‌اند تا درست در دست هم توسعه اشتغال و خدمات را عرضه کنند؛ این نمایشگاه تا ۳۱ تیرماه میزبان علاقه‌مندان است.
فراروفرارو1 روز قبل
حسین زمان از جمله خوانندگان پاپ ایرانی است که از دهه ۷۰ فعالیت هنری خود را آغاز کرد. همان‌گونه که پیشتر اشاره شد، حسین زمان در سال‌های ۸۵ و ۸۸ دو آلبوم و از سال ۹۲ تا ۹۴ نیز سه تک آهنگ منتشر کرده است. او اضافه می‌کند: اگر این روز‌ها می‌بینید آلبومی منتشر می‌شود، آن آلبوم برای هنرمند جنبه تبلیغاتی دارد و منبع کسب درآمد نیست. به همین دلیل هنرمندان معمولا دیگر به دنبال انتشار آلبوم موسیقی نمی‌روند و بیشتر ترجیح می‌دهند هر چند وقت یک بار تک‌آهنگی را عرضه کنند و خودشان را برای اجرا‌های زنده آماده کنند. در حال حاضر آنقدر نرم‌افزار و شبکه‌های اجتماعی مختلف داریم که مردم به راحتی می‌توانند به آهنگی که می‌خواهند گوش دهند و اصلا نباید اصراری بر تولید آلبوم باشد.

نظرها

اخبار بیشتر