اظهارات زن میانسالی که سرقت مسلحانه کرد: دیدم قیافه رئیس بانک مظلوم است، تصمیمم را گرفتم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اقتصادی

اظهارات زن میانسالی که سرقت مسلحانه کرد: دیدم قیافه رئیس بانک مظلوم است، تصمیمم را گرفتم

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایران نوشت:ساعت 10:30 صبح دوشنبه 26 فروردین زن میانسالی درحالی که بسته‌ای زیر چادرش مخفی کرده بود وارد بانک ملت شعبه فرمانیه شد. او چند دقیقه‌ای روی صندلی انتظار مشتریان بانک نشست و زمانی که مطمئن شد مشتری دیگری به غیر از خودش داخل بانک نیست به میز رئیس بانک نزدیک شد. اما قبل از آن یک قبضه نارنجک را داخل گلدان نزدیک در اتاق رئیس بانک قرار داد.

زن ۶۴ ساله وارد اتاق رئیس شد و ناگهان جعبه‌ای را روی میز رئیس گذاشت و گفت: داخل این جعبه بمب است. اگر به خواسته‌ام عمل نکنی بمب منفجر می‌شود. من ۲۲ هزار دلار نقد می‌خواهم. چراغ کوچکی که روی جعبه چشمک می‌زد و ریموت کنترلی که در دست داشت خبر از یک انفجار زود هنگام می‌داد. زن گفت اگر پول را ندهی دکمه را می‌زنم و همه جا را منفجر می‌کنم. رئیس بانک به بهانه آوردن پول اتاق را ترک کرد و از کارمندان نیز خواست بلافاصله از بانک خارج شوند. سپس با پلیس تماس گرفته و درخواست کمک کردند. دقایقی بعد نیز باتوجه به حساسیت موضوع سرکلانتر و رئیس کلانتری ۱۲۳ نیاوران و مأموران پلیس در محل حاضر شدند. آنها با اینکه می‌دانستند هر لحظه امکان انفجار وجود دارد اما وارد بانک شده تا با زن میانسال وارد گفت‌وگو شوند.

۸ دقیقه بعد …/ سر کلانتر نیاوران شروع به صحبت با زن میانسال کرده و درنهایت موفق شد هشت دقیقه بعد او را وادار به تسلیم کنند. وی بعد از تسلیم مدعی شد که بمب و نارنجک تقلبی بوده است و تنها برای ترساندن رئیس بانک و رسیدن به هدفش این کار را انجام داده است. سردار ظهیری- رئیس پلیس پیشگیری پایتخت- در تشریح این خبر گفت: داخل جعبه‌ای که زن میانسال به همراه داشت، مقداری سنگ بود که به هیچ وجه چاشنی و مواد منفجره به همراه نداشت. همچنین مشخص شد کلت و نارنجک همراه وی نیز قلابی بوده و قابلیت شلیک و انفجار نداشته است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

گفت‌وگو با زن میانسال

چرا تصمیم به این کار گرفتی؟ از زندگی خسته شده بودم، وضعیت زندگی‌ام در ایران خیلی سخت بود و برای همین به همراه دخترم و یکی از دوستانم تصمیم گرفتیم که از ایران خارج شویم. اما هزینه رفتنمان از ایران ۲۰ هزار دلار بود و من این پول را نداشتم. این موضوع انگیزه‌ای شد تا به فکر سرقت از بانک بیفتم.

چرا این بانک را انتخاب کردی؟ من از مترو تجریش پیاده شدم. در راه ۵ بانک دیگر را هم دیدم و برای ارزیابی و سنجش ماجرا به داخل آنها هم رفتم. اما آنها مناسب سرقت نبودند و درنهایت من بانک ششم را برای این کار انتخاب کردم.

این بانک چه ویژگی داشت که آن را انتخاب کردی؟ چهره رئیس بانک معصوم بود و به نظر می‌رسید که راحت می‌شود از آنجا سرقت کرد.

شوهرت از این ماجرا با خبر بود؟ شوهرم سال ۷۹ یا ۸۰ بود که ما را رها کرد و رفت. من در اوج جوانی مجبور شدم که به تنهایی دخترم را بزرگ کنم.

ایده این سرقت را چه کسی داد؟ خودم. من لیسانس علوم اجتماعی دارم و بسیار مطالعه می‌کنم.

وسایل را از کجا آوردی؟/ همه آنها را در خانه داشتم. چراغ چشمک زن برای یک عروسک بود. تمام وسایلی را که در خانه داشتم کنار هم گذاشتم و با ایده گرفتن از فیلم‌های گانگستری خارجی آنها را درست کردم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز13 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، به عقیده بسیاری از کارشناسان اقتصادی رفتار بازارساز طی ماه‌ها و روزهای اخیر در افت قیمتی دلار نقش تعیین‌کننده‌ای داشته است. به عبارتی تغییر در سیاست ارزی دولت و افزایش تدریجی نرخ ارز در سامانه نیما باعث شد تا جریان ورود ارز صادراتی به کشور تسهیل شود و این امر یکسان‌سازی نرخ ارز را رقم زد. این اقتصاددان تصریح کرد: بانک مرکزی نرخ ارز در سامانه نیما را به نرخ ارز در بازار آزاد نزدیک کرد و بازار متشکل ارزی هم با هدف تک نرخی کردن ارز آغاز به کار می‌کند. به همین جهت یکی از دلایل کاهش قیمت ارز در بازار این است که بازار متشکل ارزی آغاز به کار خواهد کرد و تیم دولت و بانک مرکزی به سمت تک نرخی کردن ارز حرکت کرده‌اند. این اقتصاددان تصریح کرد: اگر قیمت دلار به زیر ۱۰ هزار تومان رسد صادرات کاهش پیدا خواهد کرد.
الفالف22 ساعت قبل
پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ابتدا با اشاره به کارت‌های اجاره‌ای گفت: کارت‌های یکبار مصرف یا اجاره‌ای برای مدت یک سال اعتبار دارد. کاظم پالیزدار دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور در ادامه برنامه با اشاره به عملکرد منفی کارت‌های بازرگانی گفت: تعداد صدور کارت زیاد است، اما فقط به واسطه اجاره‌ای بودن آن نیست لذا یکسری ضوابط برای صدور کارت در موضوع واردات و صادرات ایجاد کرده‌ایم. در ادامه برنامه، پالیزدار یادآور شد: زمانی که قرار باشد این کارت‌ها صادر شود، قانون گذاری‌های مشخص اجرا می‌شود و باید صورت حساب‌های بانکی نظارت و احراز شود. علیخانی با بیان اینکه صدور کارت براساس آئین نامه انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: شرایط صدور کارت، همانطور که گفتیم بر اساس آئین نامه انجام می‌شود و راستی آزمایی آن هم به سرعت انجام می‌شود. پورابراهیمی ادامه داد: بحث احراز هویت با بررسی مدارک کاملا متفاوت است و شرایط احراز برای صدور کارت، اعتبار و رتبه بندی ما را برطرف نمی‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
۳- خاصیت گرمازایی فعالیت بدنیخاصیت گرمازایی فعالیت بدنی، حدود ۱۵ تا ۳۰ درصد از کل انرژی روزانه را شامل می‌شود. در مورد وزن به غیر از میزان خوردن پارامتر‌های مختلفی دخیل‌اند؛ ژنتیک، میزان متابولیسم، فعالیت بدنی و. انجام کار‌های ریز و درشت خانه فرصت‌های بسیار خوبی برای افزایش کالری سوزی‌اند. در نهایت این کهاگر وزن کم کردن، هدف اصلی‌تان از ورزش کردن است، پس فعالیت بدنی غیرورزشی را نیز باید جزئی از برنامه‌تان کنید. رمز یک کاهش وزن موفق که بتوانید آن را حفظ کنید، همین دو نکته است!

۴۰ سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملیاتی می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۲ تصویب، نهایی و ابلاغ شد و مهم‌ترین محور این قانون بازدارندگی و پیشگیری از قاچاق با توسعه سامانه‌هاست. وی با بیان اینکه حدود ۱۲ دستگاه اجرایی باید این سامانه‌ها را عملیاتی کنند، گفت: بخشی از سامانه‌ها فعال شده، اما ارتباط سامانه‌ها و سرویس‌دهی دستگاه‌های مختلف با یکدیگر دچار اشکال بود. وزیر کشور افزود: با نمایندگان دستگاه‌های حاضر در نشست امروز توافق نامه‌ای امضا کردیم و همه مراحل نهایی کردن حدود ۴۰ سامانه مشخص شد. رحمانی فضلی یادآور شد: هر کدام از این سامانه‌ها دارای زیرسامانه‌های مختلفی هستند که تاریخ قطعی اتمام همه آن‌ها بجز چند مورد انتهای سال ۹۸ خواهد شد و البته از ماه مرداد این سامانه‌ها عملیاتی می‌شود، ولی در انتهای سال ۹۸ همه سامانه‌ها باید فعال شوند. وزیر کشور گفت: با راه اندازی این سامانه‌ها در زمینه پیشگیری بازدارندگی، هدایت مؤثر و نظارت بر روند فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و مالی؛ کنترل‌های خوبی خواهیم داشت. وی بیان کرد: امیدواریم با راه اندازی این سامانه‌ها از میزان تخلفات کاسته و سرعت عمل دستگاه‌ها برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیشتر شود که دستگاه‌های اجرایی، تجار، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ما با اطمینان و اعتماد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.
اصفهان امروزاصفهان امروز15 ساعت قبل
بنا به بررسی‌های صورت گرفته در زمان حاضر میانگین سنی زنان سرپرست خانوار به ۴۰ سال رسیده است. به گفته مسئولان امر یکی از مهم‌ترین علل افرایش هرساله میزان زنان سرپرست خانوار در کشور طلاق است و به همین دلیل میانگین سنی این زنان کاهش یافته است. طبق دستورالعمل سازمان‌های حمایتی زنان سرپرست خانوار شامل زنان بیوه، مطلقه، همسران مردان معتاد، مردان زندانی، مردان بیکار، مردان مهاجر، مردانی که در نظام‌وظیفه مشغول خدمت هستند، مردان ازکارافتاده، زنان خودسرپرست (زنان سالمند تنها)، دختران خودسرپرست (دختران بی‌سرپرستی که هرگز ازدواج‌نکرده‌اند) هستند. یکی از دلایل افزایش زنان سرپرست خانوار به اعتقاد برخی از کارشناسان کاهش سن طلاق و افزایش تجرد قطعی زنان است. فرشاد در مورد مستقل شدن زنان سرپرست خانوار هم گفت: بهزیستی هر سال موظف بوده است که ۱۰ د رصد زنان سرپرست خانوار را به توانمندسازی برساند.
موجموج11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج همدان، جعفر کاویانی دلشاد، مدیرجهادکشاورزی فامنین با اشاره به کشت ۲ هکتار گل محمدی در فامنین، گفت: توسعه باغات گل محمدی فرصت‌های شغلی جدید برای افراد جویای کار ایجاد می‌کندکشت ۲ هکتار گل محمدی در فامنینکاویانی نیاز آبی کم، سازگاری با محیط، توسعه صادرات غیر نفتی، ایجاد در امد زایی و توسعه اکوتوریسم را از دیگر مزایای توسعه کشت این گیاه برشمرد و گفت: اگر برنامه‌ای برای توسعه و کشت جایگزین مد نظر است باید به موضوع بازار فروش نیز اهمیت داده شود. وی با اشاره به کشت ۲ هکتار گل محمدی در فامنین، افزود: از این میزان ۱٫۵ هکتار در سه روستای زرقان، قموشانه و طاوه و ۰٫۵ هکتار در اراضی فامنین کشت شده است.

نظرها

اخبار بیشتر