1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. سرگرمی
بهترین راهکارهای حفظ بناهای تاریخی چیست؟

بهترین راهکارهای حفظ بناهای تاریخی چیست؟

ایمناخبرگزاری ایمنا |
تغییر کاربری بنای تاریخی از مهم‌ترین راهکارهای حفاظتی در میراث معماری است چراکه تعداد بسیاری از بناها کاربری پیشین خود را از دست داده‌ و به بناهایی با کاربری جدید و گاه نامرتبط تبدیل شده اند؛ این درحالی است که کشورهای توسعه یافته، بهترین راهکار حفظ بناهای تاریخی را احیای کاربری اصلی بنا می‌دانند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، در تغییر کاربری یک بنای تاریخی باید تلاش کرد تا فرم قدیمی آن و ویژگی‌های فیزیکی در داخل و خارج بنا، هم‌چنین عملکرد جدید و نقش گذشتۀ آن و نیز میزان انتظارات ما با واقعیت تناسب داشته باشد. عملکردهای گذشتۀ بناهای تاریخی دارای معانی و مفاهیم فرهنگی بوده‌اند که لازم است در کاربری جدید نیز به آن‌ها توجه شود. عملکرد پیشین یک بنای تاریخی و سیمای ظاهری آن ترکیبی را ایجاد می‌کرد که به‌خوبی نشان می‌داد ماهیت آن بنا در فرم ظاهری‌اش تجلی پیدا کرده است بر این اساس لزوم توجه به کاربری تخصیص داده شده به یک بنای تاریخی اهمیت بسیاری دارد.

نظارت، تعهد و علاقه وجود ندارد

احمد منتظر مدیر سابق اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان می‌گوید: مهم‌ترین مسئله این است که درحال حاضر بسیاری افراد و سازمان‌ها در قالب تغییر کاربری، بنای اصلی را نابود می‌کنند مثلا چنین شده است که با گرفتن مجوز هتل که نزدیک‌ترین عملکرد نسبت به عملکرد اصلی خانه‌های تاریخی است بنای تاریخی را خراب می‌کنند و بعد یک هتل می‌سازند.

وی دلیل چنین تغییر کاربری هایی را سودجویی افراد می‌داند و ادامه می‌دهد: در این زمینه همه هم مقصر هستند چون نظارت، تعهد و علاقه‌ای در بین نیست همه به دنبال مال دنیا هستند؛ بنابراین اینکه بنا چه عملکردی می‌تواند داشته باشد و چه عملکردی نمی‌تواند داشته باشد مبحث دوم است اما موضوع اول این است که ما باید اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داشته باشیم که به تغییر کاربری بناهای تاریخی به صورت دقیق نظارت کند مثلا وقتی برای تبدیل یک خانه تاریخی به هتل مجوز می‌دهد باید به دنبال آن نظارت و دقت کند که روند تبدیل حتما به درستی پیش برود.

ضرورت حفظ اصالت بنای تاریخی

منتظر تصریح می‌کند: بر اساس آنچه ازسوی یونسکو ارائه شده است در احیای بنای تاریخی باید به این نکته توجه داشت که اصل بنا و اصالت آن باقی بماند و نباید بدل سازی انجام شود؛ ضمن اینکه باید به موضوع برگشت پذیری هم دقت شود چرا که ممکن است نسل آینده بخواهد آن را از حالت تغییر عملکرد دربیاورد. این مهم‌ترین مسئله است و تا وقتی این موضوع حل نشود هیچ بحث دیگری نمی‌توان مطرح کرد.

مدیر سابق اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان می‌افزاید: در موضوع احیا، هر عملکردی نمی‌تواند مطرح شود مثلا نباید حمام را به رستوران تبدیل کرد درحالی که اکنون همه دارند همین کار را می‌کنند یعنی حمام‌های تاریخی را به رستوران تبدیل می‌کنند و توجهی به این موضوع ندارند که حمام جای بهداشتی برای تمیز کردن آدم‌ها بوده نه محیط بهداشتی برای پخت و پز و از لحاظ بهداشتی برای رستوران مناسب نیست؛ اما متاسفانه حمام‌ها را نابود کردند و دیگر حمامی باقی نگذاشته‌اند و هیچ حفاظتی دربین نیست.

وی با تاکید بر اینکه باید موارد گوهرۀ تاریخ را از موارد غیر گوهره‌ای تشخیص داد و با سنت گوهره‌ای رابطه برقرار کرد، می‌گوید: تغییر کاربری یک بنای تاریخی به مفهوم احیای آن بنا است و حتما باید اصل بنای تاریخی حفظ شود، اما عملکرد احیا اهمیت بسیاری دارد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

خارج نشدن بنا از حالت تاریخی

در موارد و شرایط ایده ال، راه بهتر برای حفظ میراث این است که ساختمان‌های تاریخی با توجه به اهمیت درک نقش تاریخی آن‌ها که قبلا یک بار صورت گرفته، حفظ و نگهداری شده‌اند، بنابراین اگر این ساختمان‌ها به اندازه کافی مهم هستند و یا اینکه به عنوان یک اثر، تولید و بازده مالی را دارند بیشتر اوقات به یک مکان تاریخی تبدیل می‌شود و معمولا به همان حالت و وضعیت اصلی خود مورد محافظت و نگهداری قرار می‌گیرد.

مرتضی فرشته نژاد پیشکسوت مرمت و معماری نیز با بیان اینکه هر بنای تاریخی معماری خاصی دارد و در تغییر کاربری آن‌ها نباید در معماری بنا تغییرات اساسی ایجاد شود، می‌گوید: در تبدیل بنای تاریخی به هتل، باید معماری بنای اصلی کامل حفظ شود و به گونه‌ای باشد که تمام اقدامات انجام شده در آن قابل بازگشت باشد و الحاقات نیز بدون اینکه به اصل معماری بنا خدشه‌ای وارد شود قابل حذف باشد.

وی می‌افزاید: هر نوع تغییر کاربری درخصوص بناهای تاریخی باید با رعایت اصل برگشت پذیری انجام شود و تغییرات ایجاد شده در بنا نباید به شیوه‌ای باشد که آن بنا از حالت تاریخی خارج شود.

تغییر کاربری‌ فرهنگی یا شبه فرهنگی

این پیشکسوت مرمت و معماری تاکید می‌کند: تغییر کاربری بناها اگر با انواع کاربری‌های فرهنگی صورت بگیرد کار بسیار درستی است چون منظور این است که این بناها اولا ازنظر معماری احیا شود و دوم اینکه کاربری مجدد آن‌ها اصل مطلب یعنی کاربری اولیه را زیر سوال نبرد، بنابراین کاربری بهتر است فرهنگی یا شبه فرهنگی باشد و سبب حفظ بنای تاریخی شود.

فرشته نژاد با بیان اینکه ایجاد تغییرات اساسی در بنای تاریخی خلاف است، ادامه می‌دهد: سازمان میراث فرهنگی برای این بوجود آمده که جاذبه‌های بناهای تاریخی را به رخ گردشگران بکشد و سرمشقی برای دانشجویان معماری و مرمت حال و آینده باشد، اما اگر این جاذبه‌ها را زیر پا له کرده و ازبین ببرند چیزی برای ارائه نخواهند داشت.

وی تصریح می‌کند: در احیای یک بنای تاریخی و تغییر کاربری آن علاوه بر رعایت اصول مرمت ازجمله برگشت پذیری، کاربری آن نیز اهمیت بسیاری دارد چرا که اگر تغییر کاربری به درستی انجام شود می‌تواند نشان دهندۀ گوشه‌ای از فرهنگ غنی گذشتگان باشد.

به گزارش ایمنا، اگرچه تنها مرمت و بازسازی یک بنای تاریخی نمی‌تواند تضمینی برای نجات آن بنا باشد بنابراین آنان که به احیا و تغییر کاربری بناهای تاریخی اقدام می‌کنند باید با یافتن تدابیر حفظ اصالت این بناهای ارزشمند، با هدف احیای آن‌ها در تخصیص کاربری مناسب برای آن‌ها اقدام کنند؛ قدر مسلم انتخاب نوع کاربری به موارد بسیار ازجمله درنظر گرفتن کاربری پیشین بنا بستگی دارد.

گزارش از: شیرین مستغاثی، سرویس فرهنگ و هنر ایمنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فلافل فروش‌های لشکرآباد اهواز

8+
مهرمهر22 ساعت قبل

شگفتی‌های اردیبهشتی طبیعت ایلام؛ از «ویژدرون» تا «ابوغویر»

4+
مهرمهر16 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران: برنامه‌ریزی در خصوص شهر شمشک بر اساس طرح علمی و متناسب با استاندارد‌های گردشگری و ورزشی استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ جلسه کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان تهران به ریاست محمد تقی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با حضور مدیران کل استان تهران در خصوص بررسی طرح هادی شمشک برگزار شد. تقی‌زاده با اشاره به ظرفیت بالای شهر شمشک از لحاظ موقعیت مکانی، توریستی و گردشگری عنوان داشت: برنامه‌ریزی در خصوص شهر شمشک بر اساس طرح علمی و متناسب با استاندارد‌های گردشگری و ورزشی است. معاون هماهنگی امور عمرانی با تاکید بر اینکه استانداری تهران با استفاده از نقشه طرح هادی تمامی اراضی در شهر شمشک را به تفکیک شناسایی کرده است، گفت: بررسی طرح هادی شمشک با دو موضوع میزان جمعیت و جمعیت پذیری در افق طرح، مورد بررسی کار گروه کارشناسی قرار گرفت. این مقام مسئول در خصوص توسعه و تعیین محدوده شهر شمشک افزود: مقررشد اعضای کارگروه زیربنایی و شهرسازی استان تهران به صورت تخصصی و علمی با بررسی و بازدید میدانی در خصوص محدوده کالبدی شهر شمشک تصمیم گیری کنند. وی گفت: محدوده کالبدی شهر شمشک باتوجه به ظرفیت بالا درخصوص موقعیت توریستی و ورزشی، به بررسی میزان جمعیت پذیری شمشک درآینده مرتبط است.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
اما هنگامی که خشم غیر قابل‌مهار یا مخرب می‌شود، ممکن است به کیفیت زندگی شما و اطرافیانتان لطمه بزنداگر نمی‌دانید شدت خشمتان چقدر است، آزمون‌های روانشناختی وجود دارد که می‌تواند شدت خشم شما را بسنجد و معلوم کنید آیا خشمتان «بیش از حد طبیعی» است یا نه. شیوه‌های «مهار خشم» (anger management) می‌تواند به شما کمک کند پاسخ عاطفی‌تان را به چیزها یا افرادی که عصبانیتان می‌کنند، کنترل کنید. روانشناسان و سایر متخصصان بهداشت روانی می‌توانند فنونی را به شما بیاموزند تا بتواند شیوه تفکر و رفتارتان در این موارد تغییر دهید.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بسیاری از افراد و به ویژه بانوان با مشکل ریزش ابرو رو به رو هستند. ریزش ابرو یکی از شایع‌ترین مشکلات مرتبط با پوست و مو است که سالانه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را روانه مطب پزشکان متخصص پوست و مو می‌کند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، همیشه برترین روش برای درمان مشکلاتی مثل ریزش مو یا ابرو مراجعه به پزشک متخصص است. اما اگر این ریزش مو قطعی و خفیف باشد می‌توان با برخی روش‌ها تا حدی نسبت به کنترل آن اقدام کرد: _سعی کنید به ویژه اگر پوستی خشک دارید از روغن‌های طبعی مثل نارگیل، روغن زیتون، روغن بادام تلخ و … برای حفظ رطوبت و چربی ابرو استفاده کنید_اگر هر روز حمام می‌کنید روی صورت خود لیف سفت نکشید یا صابون‌های د جوش و آکنه را روی ابرو نمالید_اگر از ماس‌های زیبایی استفاده می‌کنید، حتما پیش از استفاده از ماسک ابروها را با کرم مرطوب کنندهد بپوشایند و ماسک را روی ابرو نمالید_عادات خود را بررسی کنید تا مبادا ناهشیارانه موهای ابروی خود را بکنید_از برداشتن مکرر ابروها خودداری کنید_استرس روزانه خود را کاهش دهید_حداقل تا زمانی که ابروهایتان تقویت شود، از رنگ کردن ابروها خودداری کنید_هر روز با ملایمت اطراف ابرو را ماساژ دهید تا خونرسانی در ابرو بهتر انجام شوداگر ساعاتی طولانی زیر آفتاب می‌مانید حتما از کرم مرطوب کننده استفاده کنید_گاهی ریزش مو علل هورمونی دارد پس وضعیت هورمون‌های خود را با کمک پزشک بررسی کنید
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-طرز تهیه دسر توت فرنگی / طرز تهیه دسر لیوانی / مواد لازم برای تهیه دسر توت فرنگی / مواد لازم برای تهیه دسر لیوانی / طرز تهیه دسر خوشمزهمواد لازم برای تهیه دسر توت فرنگی: ژله توت فرنگی: یک بستهآب جوش: یک لیوانخامه: دو قاشق غذا خوریوانیل: به مقدار لازمژله آلوورا: یک بستهشیر: یک لیوانشکر: دو قاشق غذا خوریژله بلوبری: یک بستهطرز تهیه دسر توت فرنگی: یک بسته ژله توت فرنگی را با یک لیوان آب جوش کاملا مخلوط کنین تا شفاف بشود (اگه آب به اندازه کافی داغ باشه بعد از سه دقیقه هم زدن کاملا شفاف میشود) توجه کنید دیگه نیازی به اضافه کردن آب سرد وجود نداره چون می‌خواهیم لایه‌ها سفت باشندحالا به اندازه مساوی از ژله داخل لیوان‌های مورد نظرتون بریزین و حدود ١ ساعت بگذارین یخچال تا ژله‌ها ببندندقسمت صورتی رنگ ژله یک بسته ژله توت فرنگی می‌باشد که با دو قاشق خامه و یه کوچولو وانیل مخلوط شده است (حواستون باشه وقتی ژله توت فرنگی را اماده کردین بگذارین خنک بشود و بعد خامه را اضافه کنین و حسابی هم بزنین تا یکدست بشود) بعد به ژله زیرین اضافه کنید (نکته اینکه اگه ژله داغ اضافه کنین ژله زیرین آب می‌شود و فرمش رو از دست می‌دهد پس اجازه بدهید خنک بشه (ولی نبنده) بعد اضافه کنیدقسمت سفید رنگ یک بسته ژله آلوورا است که با نصف لیوان شیر ولرم و دو قاشق شکر مخلوط شده (می‌توانید شکر نزنین ولی طعم آلوورا را بهتر می‌کند) و به همین روند لایه‌ها تکرار شدن تا قسمت آبی دسررا آماده نماییمقسمت آبی رنگ هم یک بسته ژله بلوبری است که با ٣ قاشق شیر ولرم مخلوط شده استتوی هر مرحله‌ای که ژله رو درست میکنید اجازه بدهید ژله خنک بشود بعد به لایه زیرین را اضافه کنیدبرای اینکه وقتی ژله‌ها را داخل لیوان می‌ریزین به جداره‌ها نخورن از قیف استفاده کنین که ژله را به ته لیوان هدایت کندبرای اینکه لایه‌ها یکدست و هم اندازه بشوند هر بار مقدار مشخصی ژله بریزین مثلا بگین این لایه برای هر لیوانی که دارم ٦ قاشق باشه، یا مثلا یه ملاقه …و در آخر هر بار که می‌خواهین ژله جدید را اضافه کنین حتما چک کنید که لایه قبلی بسته باشدمواد لازم برای تهیه دسر لیوانی: شیر: ۳ پیمانهشکر: ۳۰۰ گرمآرد ذرت: ۶ قاشق غذا خوریزرده تخم مرغ: ۳ عددکره: ۱۰۰ گرموانیل: ۲ قاشق چای خوریزعفران: یک قاشق مربا خوریرنگ خوراکی ژله‌ای بنفش: مقداریطرزتهیه دسر لیوانی: یک پیمانه شیر را با ۱۰۰گرم شکر ودو قاشق غذا خوری آرد ذرت ویک عدد زرده تخم مرغ و یک قاشق چای خوری وانیل و یک قاشق مربا خوری زعفران مخلوط کرده وبا همزن دستی خوب بزنید (توجه داشته باشید که با همان همزن دستی روی حرارت مداوم هم بزنید با قاشق گلوله میشود) تا مواد مخلوط شوند و روی حرارت بزارید ومدام هم بزنید وقتی به غلظت رسید از روی حرارت برداشته و۵۰ گرم کره را اضافه کرده وهم زده تا کره داخل مواد ذوب شود وبعد داخل لیوان بریزید سریع این کار را بکنید چون این دسر زود میبندد. حالا لایه دوم رو هم دو پیمانه شیر ودو عدد زرده تخم مرغ و یک قاشق چای خوری وانیل و۱۷۰گرم شکر وچهار قاشق غذا خوری آرد ذرت را خوب مخلوط کنید ومقداری رنگ خوراکی ژله‌ای بنفش به آن اضافه کنید و روی حرارت گذاشته مدام هم زده تا غلیظ شود واز رو حرارت بردارید و ۵۰گرم کره بریزید وبعد روی لایه زعفرانی ریخته وتزیین کنید و می‌توانید از هر رنگ دلخواه دیگری نیز استفاده کنید. (طرز تهیه دسر لیوانی و توت فرنگی)

نظرها

اخبار بیشتر