1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
توصیه‌های جهاد کشاورزی گیلان برای تهیه نشاء در کشت مکانیزه

توصیه‌های جهاد کشاورزی گیلان برای تهیه نشاء در کشت مکانیزه

ایرناخبرگزاری ایرنا |
رشت - ایرنا - مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان توصیه هایی برای تهیه نشاء در کشت مکانیزه به برنج کاران استان ارائه کرد.

ابراهیم اکبرزاده روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: میزان بذر لازم در روش کشت مکانیزه به ازای هر هکتار ۳۵ کیلوگرم بذر خشک بعد از بوجاری با آب و نمک است و میزان بذر جوانه زده لازم در هر باکس (جعبه) حدود ۱۸۰ گرم درنظر گرفته شود.

وی ادامه داد: برای اینکه بذرها هنگام بذرپاشی یکنواخت پاشیده شوند و به هم نچسبند، کمی آنها در سایه، هوا خشک نموده تاحدی که بتوان به راحتی بذرپاشی کرد ضمن آنکه خاک لازم برای تهیه نشاء می‌تواند ترکیبی از خاک رس با شن و گیاه پوسیده به نسبت مساوی و یا ترکیب مساوی رس با شن و یا در غیر اینصورت خاک سبک مزرعه باشد.

وی با بیان اینکه خاک‌ها باید غربال و کاملا مخلوط شوند، افزود: تعداد جعبه لازم برای هر هکتار حدود ۲۲۰ عدد منظور شود و نحوه ریختن خاک بستر در جعبه بدین صورت است که ابتدا یک ورق روزنامه در کف جعبه قرار داده و سپس خاک تهیه شده را در جعبه می‌ریزیم و با لولر یا هر وسیله مشابهی سطح خاک را صاف و یکنواخت می‌کنیم ضمن اینکه ارتفاع خاک بستر نباید بیش از دو سانتیمتر باشد.

اکبرزاده یادآور شد: پس از ریختن خاک بستر بوسیله آبپاش بطور آهسته و ملایم خاک را کاملا مرطوب کرده بطوریکه خاک جابجا نشود در این حالت خاک بستر آماده بذرپاشی است.

به گفته مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان، برای بذرپاشی لازم است ابتدا یک پیمانه به عنوان معیار انتخاب کنیم و برای این منظور حدود ۱۸۰ گرم بذر جوانه زده را درون پیمانه ریخته و حد آن را علامتگذاری سپس از آن به کمک پیمانه شروع به ریختن بذر از کناره‌های جعبه به سمت داخل بطور یکنواخت می‌کنیم؛ چنانچه بذرپاشی یکنواخت صورت نگیرد در زمان نشاءکاری با ماشین موجب ایجاد فضاهای خالی از نشاء در زمین اصلی می‌شود.

وی ادامه داد: برای انتقال جعبه‌ها و پوشش آنها برای سبز شدن جوانه‌ها، جعبه‌ها را بر روی هم قرار داده و روی آنها را می‌پوشانیم؛ جعبه‌ها را حتی الامکان به مکانی مسقف و تاریک انتقال دهید و لازم است دراین مدت دمای جعبه‌ها را با کمک دماسنج کنترل کنیم؛ پس از دو تا سه روز جعبه‌ها از بالا به پایین جابجا شوند تا تبادل هوا صورت پذیرد و تا زمان خروج جوانه از خاک به طول یک سانتیمتر در زیر پوشش عمل نگهداری ادامه می‌یابد.

اکبرزاده گفت: برای انتقال جعبه‌ها به زمین اصلی ابتدا باید در زمین خزانه، جوی پشته هایی به روش گفته شده در خزانه ایستگاهی تهیه و سپس جعبه‌ها را به روی پشته‌ها منتقل کنیم؛ چنانچه جعبه‌ها بیش از حد خشک بودند، نسبت به آبیاری ملایم و کم اقدام و ارتفاع آب جوی‌ها باید تا نیمه ارتفاع باکس‌ها بالا آورده شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان مناسب‌ترین درجه حرارت رشد نشاء در خزانه جعبه‌ای را با توجه به سن انتقال گیاه در روز بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد و در شب حدود ۱۷ درجه سانتیگراد ذکرکرد.

وی افزود: نکته بسیار مهم برای خزانه‌های جعبه‌ای کنترل دمای تونل با استفاده از دماسنج می‌باشد که نباید از میزان توصیه شده تجاوز گردد و در روزهای آفتابی تونل‌ها را هوادهی کنیم.

وی در خاتمه اضافه کرد: پس از اینکه نشاءها سه برگی شدند؛ با هوادهی ملایم در ساعت گرم‌تر روز نشاء‌ها را با هوای خارج از پوشش آشنا کرده و عادت می‌دهیم و دو تا سه روز قبل از نشاءکاری تونل‌ها را جمع می‌کنیم ضمن آنکه تاکید می‌شود هوادهی خزانه در روزهای آفتابی باید از همان روزهای اولیه شروع شود.

طبق تقویم زراعی اعلام شده از سوی جهاد کشاورزی گیلان، نشاء کاری از هفتم اردیبهشت ماه به بعد توصیه شده است.

گیلان ۲۳۸ هزار هکتار زمین شالیزار و ۳۰۰ هزار شالیکار دارد و بیشترین سطح زیرکشت برنج در استان در شهرستان‌های رشت و صومعه سراست.

از مجموع اراضی شالیکاری گیلان، ۱۸۰ هزار هکتار از طریق کانال‌های آبرسانی از آب سد سفیدرود آبیاری می‌شوند و بقیه نیز از آب بندان‌ها و رودخانه‌های داخلی استان استفاده می‌کنند.

برای انجام کشت برنج در گیلان ابتدا دو مرحله شخم (زمستانه و بهاره) از ابتدای دی ماه در زمین‌های شالیزاری تا اواخر فروردین ماه انجام می‌شود. پس از انجام این مرحله شخم، عملیات خزانه گیری از فروردین ماه آغاز می‌شود و از پنجم تا هفتم اردیبهشت ماه به بعد نیز زمان انتقال نشاء برنج به زمین‌های آب تخت شده است. از این مرحله تا نیمه دوم تیرماه نیز زمان داشت برنج است و از این زمان تا نیمه شهریورماه، کار برداشت محصول برنج انجام می‌شود.

هر سال حدود ۷۵۰ تا ۸۵۰ هزار تن برنج سفید در استان به دست می‌آید؛ ارقام هاشمی، علی کاظمی، صدری، حسنی و دیلمانی جزو رقم‌های کیفی و ارقام گوهر و سپیدرود جزو رقم‌های پرمحصول است که در شالیزارهای گیلان کشت می‌شود. بیشترین رقم‌های کشت شده برنج در این استان، رقم‌های کیفی هاشمی و علی کاظمی است که افزون بر ۸۵ درصد محصول برنج گیلان را شامل می‌شود.

۷۲۹۶/۲۰۰۷/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر