خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه برای افراد دیابتی مفید است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. سرگرمی
خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه برای افراد دیابتی مفید است

خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه برای افراد دیابتی مفید است

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: طبق نتایج یک مطالعه جدید، افراد دیابتی باید در وعده صبحانه تخم مرغ بخورند تا میزان قندخون‌شان کاهش یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، طبق یافته‌های بدست آمده، صبحانه پرچرب و با میزان کربوهیدرات پایین می‌تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع۲ در کنترل میزان قندخون‌شان در طول روز کمک کند.

«جاناتان لیتل»، سرپرست تیم تحقق از مجله تغذیه بالینی آمریکا، در این باره می‌گوید: «افزایش زیاد قندخون بعد از صبحانه ناشی از تلفیق مقاومت انسولین در صبح در افراد مبتلا به دیابت است و همچنان به دلیل داشتن رژیم غذایی غربی در صبحانه که مملو از کربوهیدرات‌هاست، نیز می‌باشد.»

همواره وعده صبحانه یک وعده غذایی پرچالش برای افراد مبتلا به دیابت است. حال یافته‌ها نشان می‌دهد اولین وعده غذایی کم کربوهیدرات و پرچرب در صبح، می‌تواند شیوه ساده‌ای برای پیشگیری از افزایش چشمگیر قندخون و بهبود کنترل گلوکز در طول روز باشد و احتمالا می‌تواند به کاهش سایر عوارض دیابت هم کمک کند.

در این مطالعه شرکت کنندگان مبتلا به دیابت طی دو روز از لحاظ رژیم غذایی تحت کنترل بودند. یک روز در وعده صبحانه املت خوردند و روز بعد جو دوسر و مقداری میوه مصرف کردند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار و سرگرمی روز

وعده ناهار و شام در هر دو روز یکسان بود. با استفاده از کنترل کننده گلوکز که به شکم وصل شده و میزان گلوکز را هر ۵ دقیقه یکبار اندازه گیری می‌کند، میزان افزایش قندخون شرکت کنندگان در طول روز ارزیابی شد.

لیتل در این باره می‌گوید: «یافته‌ها نشان داد صبحانه کم کربوهیدرات و پرچرب کاملا از افزایش ناگهانی قندخون بعد از صرف صبحانه پیشگیری می‌کند و همین مسئله می‌تواند برای بهبود ثبات میزان گلوکز در طول ۲۴ ساعت آینده کافی باشد.»

محققان عنوان می‌کنند نوسانات ناگهانی قندخون به عروق خونی، چشم‌ها و کلیه‌ها آسیب می‌رساند

لیتل اذعان می‌کند: «تغییر در رژیم غذایی می‌تواند گامی مهم در زمینه حفظ سلامت در همه، حتی افراد بدون دیابت، باشد.» کد خبر ۴۳۷۴۱۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف11 ساعت قبل
برای خوش‌گذرانی در ساحل دریای سیاه تور گرجستان تابستان ۹۸ را رزرو کنید و به این کشور زیبا سفر کنید. خوشگذرانی تابستانه در سواحل اروپا با تور استانبولدر تور استانبول تابستان ۹۸ سوار یکی از کروزهای بسفور شوید. استانبول این روزها پر از گردشگرانی است که از اروپا و روسیه به استانبول سفر کرده‌اند. چمدان ببندید و برای تفریح و خرید کردن به استانبول سفر کنید. با کارشناسان آژانس آویسا برای رزرو تور استانبول تماس بگیرید.
زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
بازی Cyberpunk ۲۰۷۷ بی‌شک یکی از موردانتظارترین بازی‌هایی است که قرار است در سال‌های آینده عرضه شود و تاکنون اطلاعات فراوانی از آن در دسترس مخاطبان قرار گرفته. شما در Cyberpunk ۲۰۷۷ نمی‌توانید به کودکان و NPCهای داستانی آسیب بزنید. کاربری به نام masoncool۴۵۶۶ که در پستی اسکرین شاتی را منتشر کرده بود که گفت‌وگوی او با اکانت رسمی بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ را نشان می‌داد. سایبرپانک ۲۰۷۷ قرار نیست همانند بازی‌هایی چون The Outer Worlds از استودیو آبسیدین (Obsidian) باشد. با همه‌ی این تفاسیر، بازی Cyberpunk ۲۰۷۷ هنوز هم اثری پرمحتوا و خارق‌العاده‌ای به نظر می‌رسد که بازیکنان می‌توانند صدها ساعت را درون آن سپری کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
در ماههای اخیر و علیرغم فروش بالای فیلم‌ها، به نظر می‌رسید کیانو ریوز به شدت تنها و کمی افسرده است. درست همانطور که آشنایی جولی و برد پیت در فیلم مشهور «آقا و خانم اسمیت» منجر به جدایی برد پیت از همسرش جنیفر آنیستون و ازدواج او با آنجلینا جولی شد. آنجلینا جولی از مدتها پیش به فهرست بازیگران این فیلم پیوسته است، اکنون خبرها حکایت از پیوستن کیانو ریوز به این پروژه دارند. به محض این که خبر پیوستن احتمالی کیانو ریوز به این پروژه سینمایی مطرح شد، این مسئله نیز مطرح شد که جولی در مجاب کردن کارگردان برای انتخاب ریوز نقش داشته است. اگر این شایعات حقیقت داشته باشد باید بپذیریم که رابطه جولی و پیت واقعا و برای همیشه تمام شده است.

فیلم | جشن تولد پاندای ۱۱۰ کیلویی در باغ وحش برلین

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
اگر خرید جک s۳ را به عنوان گزینه نهایی خود برای صاحب شدن یک کراس آور انتخاب کرده‌اید، شاید بهتر باشد که کمی در این انتخاب خود فکر کنید و در مورد ویژگی‌ها و مشخصات آن مطالعه بیشتری داشته باشید.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
محمد سعید کریمیان در گفتگو با خبرآنلاین گفت: طی بازرسی دو روزه نمایندگان وزارت بهداشت اتریش و شرکت تولید داروی اکتافارما، کیفیت فرآورده پلاسمای حاصل شده از خون‌های اهدایی در کردستان به منظور تهیه داروهای مشتق از این ماده حیاتی تایید و مجوز ارسال محموله‌ها به اتریش صادر شد. وی افزود: انتقال خون کردستان روزهای یکشنبه و دوشنبه میزبان سه بازرس از وزارت بهداشت اتریش و شرکت تولیدکننده داروهای مشتق از پلاسما بود. مدیرکل انتقال خون کردستان یادآور شد: پلاسما ۵۶٪حجم خون را تشکیل می‌دهد که ۹۰٪ آن آب و ۱۰٪ بقیه شامل املاح، قند، چربی و پروتئین هائی نظیر فاکتور‌های انعقادی خون است. بیماری‌های مانند هموفیلی، نقص سیستم ایمنی بدن و بسیاری دیگر از بیماری­های خودایمنی برای درمان و افزایش کیفیت زندگی خود مصرف کننده داروهای مشتق از پلاسما هستند. کریمیان با یادآوری اینکه انتقال خون کردستان در سال ۱۳۹۵ نیز موفق به اخذ تاییدیه از شرکت csl plasma آلمان شده است از سازمان انتقال خون ایران به عنوان برترین سازمان در منطقه مدیترانه شرقی یاد کرد.

نظرها

اخبار بیشتر