1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
نمایشگاه گردشگری پکن، فرصتی برای معرفی ایران به جهان

نمایشگاه گردشگری پکن، فرصتی برای معرفی ایران به جهان

ایرناخبرگزاری ایرنا |
پکن- ایرنا- بیست و پنجمین نمایشگاه گردشگری چین که روز سه شنبه با حضور 85 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در پکن گشایش یافت فرصتی برای معرفی ایران به گردشگران خارجی به ویژه جهانگردان چینی بود.

به گزارش ایرنا چین سالانه ۱۲۰ میلیون گردشگر به خارج از کشور می‌فرستد و بیشتر از ۸۵ میلیون توریست نیز سالانه به این کشور سفر می‌کنند بر اساس آمار در سال ۹۶ شمسی بین ۱۱۲ تا ۱۱۵ هزار ایرانی به چین سفر کرده‌اند در مقابل حدود ۱۰۰ هزار چینی نیز به ایران سفر کرده‌اند با این حال فعالان عرصه گردشگری ایران امیدوار هستند سهم بیشتری از ۱۲۰ میلیون گردشگر چینی جذب کنند.

شماری از فعالان عرصه گردشگری چین که در نمایشگاه بین المللی گردشگری پکن حضور یافته‌اند ضمن تلاش برای جذب گردشگر خارجی به ایران خواستار همکاری و حمایت‌های دولتی شدند.

** جذب توریست، مهمترین هدف نمایشگاه

'فرهاد باقر زاده' نماینده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران در پکن در گفت و گو با ایرنا گفت: نمایشگاه امسال از مهمترین نمایشگاه‌های گردشگری جهان است که هر ساله اواخر فروردین ماه در پکن برگزار می‌شود.

وی گفت: نمایشگاه پکن در چهار هزار متر مربع مساحت و با حضور ۸۵ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است.

نماینده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران در پکن افزود: این نمایشگاه بیشتر برای تجار و آژانس‌های مسافرتی چینی است و با هدف جذب توریسم به کشورهای خودشان دایر شده است.

** ایران بهترین مقصد گردشگری برای توریست‌های چینی

'سسلیا ژائو' از فعالان حوزه گردشگری چین نیز در مورد دیدگاه گردشگران چینی به ایران گفت: ایران یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای توریست‌های چینی است زیرا کشوری با تمدن و فرهنگ کهن به حساب می‌آید و بیشتر گردشگران چینی آشنایی فراوانی با ایران دارند.

او گفت: در سال‌های اخیر با توجه به اجرای راهبرد راه ابریشم نوین و تلاش همکاران ایرانی از جمله فعالیت‌های گسترده دفاتر خدمات مسافرتی، اطلاع رسانی درباره ایران، ارایه امتیازات به گردشگران و راه اندازی خطوط هوایی جدید از جمله خط هوایی تهران - 'شن جن' در جنوب چین، آگاهی گردشگران چینی درباره ایران بیشتر شده است.

سسلیا تصریح کرد: گردشگران چینی بسیار علاقه مند هستند که به ایران سفر کنند شمار بیشتری به ایران می‌روند آنها تجربیات بیشتری از ایران بدست می‌آورند و وقتی به چین باز می‌گردند با خاطراتی بسیار خوب از ایران می‌گویند و عاشق ایران هستند.

** چینی‌ها علاقه مند به سفر به ایران هستند

'حسین خلیفی' نماینده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران در شانگهای هم گفت: با توجه به تصویر نادرستی که برخی رسانه‌ها در مورد ایران و منطقه ارایه می‌کنند برگزاری چنین نمایشگاه هایی می‌تواند شناخت درستی از ایران به چینی‌ها و کشورهای دیگر ارایه کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

وی معرفی ایران را یکی از دستاوردهای این نمایشگاه دانست و افزود: چینی‌ها علاقه مند به سفر به ایران و شناخت کشور ما هستند و این نمایشگاه می‌تواند چنین ظرفیتی برای معرفی ایران به آنان باشد.

او نقش رسانه‌های دو کشور در شناسایی ظرفیت‌ها را موثر دانست و گفت: مردم ایران و چین باید یاد بگیرند از منابع درست، اطلاعات موثقی در مورد دو کشور کسب کنند.

خلیفی افزود: ایران با داشتن ظرفیت‌های سرمایه گذاری، مناطق آزاد و مناطق ویژه تجاری با سیاست‌های جذاب سرمایه گذاری و با آغوشی باز، پذیرای سرمایه گذاران چینی در زمینه‌های مختلف صنعتی است.

** گردشگری نقش بسزایی در توسعه کلان کشور دارد

علی غمخوار از فعالان عرصه گردشگری هم در این نمایشگاه گفت: گردشگری از پدیده‌های منحصر بفردی است که نقش بسزایی در توسعه کلان کشور دارد.

وی کسب درامد برای مردم و دولت، کسب درامد ارزی، توسعه مناطق مختلف و همچنین اشتغال را از جمله منافع اقتصاد گردشگری برای کشور معرفی کرد.

این فعال حوزه گردشگری افزود: در موقعیت کنونی که به توسعه صادرات به ویژه صادرات خدمات نیاز داریم این اتفاق می‌تواند از طریق جذب و پذیرایی از گردشگران خارجی ممکن شود.

وی در خصوص چین هم گفت: با توجه به اشتراکات فرهنگی که دو کشور دارند و همچنین پتانسیل این کشور که سالانه ۱۲۰ میلیون گردشگر دارد باید برای جذب سهمیه خود تلاش کنیم.

** سهم کم ایران از توریست‌های چینی

عطاران از فعالان عرصه گردشگری هم در این نمایشگاه گفت: وضعیت گردشگری میان دو کشور مناسب نیست چون اکنون چین بیشترین میزان خروجی توریست را دارد ولی ما از این بازار سهم کمی داریم.

او دلیل پایین بودن علاقه چینی‌ها به ایران را عدم شناخت آنها از ایران و فرهنگ غنی ایران عنوان کرد و افزود: تبلیغات منفی که برخی رسانه‌ها در مورد خاورمیانه و ایران منتشر می‌شود در این مورد تاثیر زیادی دارد.

عطاران همچنین تبلیغات ایران برای جذب گردشگران چینی را پایین دانست و افزود: نیاز است با تبلیغات بیشتر، زمینه را برای حذب گردشگران چینی فراهم کنیم.

بیست و پنجمین نمایشگاه گردشگری چین به مدت سه روز پذیرای بازدید علاقه مندان به توریسم و گردشگری است.

**آساق**۱۹۰۴**

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با همکاری متخصصان وزارت دفاع و جهاد خودکفایی هوانیروز ارتش، سه موشک «حیدر»، «قمربنی هاشم (ع)» و «دهلاویه هوا پایه» طراحی و ساخته شد. همچنین قابلیت نصب انواع سیستم‌های جستجوگر برای استفاده در اوضاع مختلف آب و هوایی به منظور اهداف زرهی، تجهیزات زمینی و تجمع نفر‌ها را دارد و در شب نیز می‌تواند شلیک کند. ۳- موشک دهلاویه هواپایهاین موشک، موشک هوا به زمین با هدایت لیزری و برد بیش از ۸ کیلومتر و وزن پایین برای اهداف زرهی به صورت نقطه زن با قدرت نفوذ یک متر و و بیست سانتی متر است. موشک دهلاویه پیش از این، کارکرد زمین پایه داشت که اکنون به هواپایه ارتقا یافت. این موشک‌ها اکنون در مرحله تست و آزمایشات مقدماتی قرار دارند و به زودی به صورت تولید انبوه بر روی بالگرد‌های شکاری ۲۰۹ نصب خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از اجرای طرح حیات مدنی شهرتهران در شب‌های ماه مبارک رمضان خبردادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی امور شورای شهرداری تهران؛ نشست «حیات مدنی در شب‌های رمضان» با حضور سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری، شاپور رستمی معاون امور مناطق، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و سیدمحمد بهشتی و برخی اعضای شورای شهر و کارشناسان در شهرداری تهران برگزار شد. نژادبهرام: ارتقای امنیت شبانه در تهران ضروری استعضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و از طراحان مصوبه احیای زیست شبانه در خصوص انگیزه‌های این مصوبه اظهار کرد: هدفگذاری اصلی شورای شهر از مصوبه احیای زیست شبانه موضوع امنیت در شهر بود. رستمی: اجرای طرح حیات مدنی شهر در ۵ نقطه تهرانمعاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در جمع‌بندی این جلسه گفت: ۱۵ نقطه مناسب برای اجرای طرح ویژه شب‌های ماه مبارک رمضان شناسایی شده است، که بر اساس صلاحدید معاون محترم اجتماعی و فرهنگی در ۵ نقطه شاخص از این نقاط، از ۱۵ اردیبهشت‌ماه ویژه برنامه‌های ماه رمضان آغاز می‌شود. شاپور رستمی، افزود: معاونت خدمات شهری و معاونت اجتماعی و فرهنگی عهده‌دار اجرای طرح شب‌های ماه رمضان هستند و سایر معاونت‌ها و بخش‌های شهرداری نیز برای اجرای این طرح کمک می‌کنند. رستمی افزود: ­طرح زندگی در شب پس از ایام ماه مبارک رمضان هم می‌تواند­ادامه پیدا کند.

ملخ‌ها پیش از حمله به ایران، اعلان جنگ کرده بودند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
جنوب ایران صحنه نبرد با ملخ‌های صحرایی آفریقایی شده که محصولات کشاورزی و باغی را می‌خورند. ایران، خبر داشت که قرار است این حشرات به استان‌های جنوبی کشور یورش ببرند.

فلافل فروش‌های لشکرآباد اهواز

8+
مهرمهر22 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
رئیس قوه قضائیه: مبارزه جدی با ناسلامتی­ و فساد در برون و درون قوه قضائیه مورد تاکید ما­ست و هیچگونه ناسلامتی پذیرفته نیستبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست با روسای دادگستری و دادستان‌های مراکز استان افزود: موضوع مبارزه با فساد تاکید همیشگی ما بوده و مسئله سلامت در دستگاه قضایی بسیار مهم است. وی تاکید کرد: بنابراین هیچگونه ناسلامتی و فساد پذیرفته نیست و مبارزه جدی با آن در درون قوه قضائیه و بیرون قوه قضائیه مورد تاکید ماست. رئیس قوه قضائیه در ادامه بحث به اعتماد سازی عمومی اشاره کرد و گفت: این موضوع باید صورت گیرد و سرمایه‌های اجتماعی موفق شود. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: برخی از کار‌های ما هزینه‌های اجتماعی را درست می‌کند که نباید این گونه باشد و سرمایه اجتماعی برای دستگاه قضائی بسیار مهم است. رئیس قوه قضائیه افزود: کاهش­ سرمایه اجتماعی و ضرورت رضایت مندی عمومی نسبت به قوه قضائیه نکته بسیار مهمی است که این نیز با نامتناسب بودن برخی از برخورد‌ها در سطوح مختلف بعضا موجب گله مندی می‌شود.

شگفتی‌های اردیبهشتی طبیعت ایلام؛ از «ویژدرون» تا «ابوغویر»

4+
مهرمهر16 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر