نمایشگاه گردشگری پکن، فرصتی برای معرفی ایران به جهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
نمایشگاه گردشگری پکن، فرصتی برای معرفی ایران به جهان

نمایشگاه گردشگری پکن، فرصتی برای معرفی ایران به جهان

ایرناخبرگزاری ایرنا |
پکن- ایرنا- بیست و پنجمین نمایشگاه گردشگری چین که روز سه شنبه با حضور 85 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در پکن گشایش یافت فرصتی برای معرفی ایران به گردشگران خارجی به ویژه جهانگردان چینی بود.

به گزارش ایرنا چین سالانه ۱۲۰ میلیون گردشگر به خارج از کشور می‌فرستد و بیشتر از ۸۵ میلیون توریست نیز سالانه به این کشور سفر می‌کنند بر اساس آمار در سال ۹۶ شمسی بین ۱۱۲ تا ۱۱۵ هزار ایرانی به چین سفر کرده‌اند در مقابل حدود ۱۰۰ هزار چینی نیز به ایران سفر کرده‌اند با این حال فعالان عرصه گردشگری ایران امیدوار هستند سهم بیشتری از ۱۲۰ میلیون گردشگر چینی جذب کنند.

شماری از فعالان عرصه گردشگری چین که در نمایشگاه بین المللی گردشگری پکن حضور یافته‌اند ضمن تلاش برای جذب گردشگر خارجی به ایران خواستار همکاری و حمایت‌های دولتی شدند.

** جذب توریست، مهمترین هدف نمایشگاه

'فرهاد باقر زاده' نماینده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران در پکن در گفت و گو با ایرنا گفت: نمایشگاه امسال از مهمترین نمایشگاه‌های گردشگری جهان است که هر ساله اواخر فروردین ماه در پکن برگزار می‌شود.

وی گفت: نمایشگاه پکن در چهار هزار متر مربع مساحت و با حضور ۸۵ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است.

نماینده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران در پکن افزود: این نمایشگاه بیشتر برای تجار و آژانس‌های مسافرتی چینی است و با هدف جذب توریسم به کشورهای خودشان دایر شده است.

** ایران بهترین مقصد گردشگری برای توریست‌های چینی

'سسلیا ژائو' از فعالان حوزه گردشگری چین نیز در مورد دیدگاه گردشگران چینی به ایران گفت: ایران یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای توریست‌های چینی است زیرا کشوری با تمدن و فرهنگ کهن به حساب می‌آید و بیشتر گردشگران چینی آشنایی فراوانی با ایران دارند.

او گفت: در سال‌های اخیر با توجه به اجرای راهبرد راه ابریشم نوین و تلاش همکاران ایرانی از جمله فعالیت‌های گسترده دفاتر خدمات مسافرتی، اطلاع رسانی درباره ایران، ارایه امتیازات به گردشگران و راه اندازی خطوط هوایی جدید از جمله خط هوایی تهران - 'شن جن' در جنوب چین، آگاهی گردشگران چینی درباره ایران بیشتر شده است.

سسلیا تصریح کرد: گردشگران چینی بسیار علاقه مند هستند که به ایران سفر کنند شمار بیشتری به ایران می‌روند آنها تجربیات بیشتری از ایران بدست می‌آورند و وقتی به چین باز می‌گردند با خاطراتی بسیار خوب از ایران می‌گویند و عاشق ایران هستند.

** چینی‌ها علاقه مند به سفر به ایران هستند

'حسین خلیفی' نماینده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران در شانگهای هم گفت: با توجه به تصویر نادرستی که برخی رسانه‌ها در مورد ایران و منطقه ارایه می‌کنند برگزاری چنین نمایشگاه هایی می‌تواند شناخت درستی از ایران به چینی‌ها و کشورهای دیگر ارایه کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

وی معرفی ایران را یکی از دستاوردهای این نمایشگاه دانست و افزود: چینی‌ها علاقه مند به سفر به ایران و شناخت کشور ما هستند و این نمایشگاه می‌تواند چنین ظرفیتی برای معرفی ایران به آنان باشد.

او نقش رسانه‌های دو کشور در شناسایی ظرفیت‌ها را موثر دانست و گفت: مردم ایران و چین باید یاد بگیرند از منابع درست، اطلاعات موثقی در مورد دو کشور کسب کنند.

خلیفی افزود: ایران با داشتن ظرفیت‌های سرمایه گذاری، مناطق آزاد و مناطق ویژه تجاری با سیاست‌های جذاب سرمایه گذاری و با آغوشی باز، پذیرای سرمایه گذاران چینی در زمینه‌های مختلف صنعتی است.

** گردشگری نقش بسزایی در توسعه کلان کشور دارد

علی غمخوار از فعالان عرصه گردشگری هم در این نمایشگاه گفت: گردشگری از پدیده‌های منحصر بفردی است که نقش بسزایی در توسعه کلان کشور دارد.

وی کسب درامد برای مردم و دولت، کسب درامد ارزی، توسعه مناطق مختلف و همچنین اشتغال را از جمله منافع اقتصاد گردشگری برای کشور معرفی کرد.

این فعال حوزه گردشگری افزود: در موقعیت کنونی که به توسعه صادرات به ویژه صادرات خدمات نیاز داریم این اتفاق می‌تواند از طریق جذب و پذیرایی از گردشگران خارجی ممکن شود.

وی در خصوص چین هم گفت: با توجه به اشتراکات فرهنگی که دو کشور دارند و همچنین پتانسیل این کشور که سالانه ۱۲۰ میلیون گردشگر دارد باید برای جذب سهمیه خود تلاش کنیم.

** سهم کم ایران از توریست‌های چینی

عطاران از فعالان عرصه گردشگری هم در این نمایشگاه گفت: وضعیت گردشگری میان دو کشور مناسب نیست چون اکنون چین بیشترین میزان خروجی توریست را دارد ولی ما از این بازار سهم کمی داریم.

او دلیل پایین بودن علاقه چینی‌ها به ایران را عدم شناخت آنها از ایران و فرهنگ غنی ایران عنوان کرد و افزود: تبلیغات منفی که برخی رسانه‌ها در مورد خاورمیانه و ایران منتشر می‌شود در این مورد تاثیر زیادی دارد.

عطاران همچنین تبلیغات ایران برای جذب گردشگران چینی را پایین دانست و افزود: نیاز است با تبلیغات بیشتر، زمینه را برای حذب گردشگران چینی فراهم کنیم.

بیست و پنجمین نمایشگاه گردشگری چین به مدت سه روز پذیرای بازدید علاقه مندان به توریسم و گردشگری است.

**آساق**۱۹۰۴**

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برنابرنا11 ساعت قبل
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد با انتقاد ‌از‌ فروش مواد مخدر در ‌محله‌های یزد‌ گفت: اقدامات قضایی و پلیسی همواره انجام می‌شود و این دغدغه‌ها را دنبال خواهیم کرد. ضمن اینکه همه باید بدانیم با مکتوم کردن برخی واقعیات جامعه، صرفا صورت مساله پاک می‌شود. وی از راه‌اندازی اتاق ویژه سمن‌ها در دادسرای یزد خبر داد و گفت: با هدف بهره گیری از ظرفیت سمن‌ها در دادسرای یزد جایگاهی برای حضور اعضای سمن‌ها ایجاد می‌شود تا از نزدیک و بدون واسطه با بزه‌دیدگان و خانواده‌های در معرض آسیب ارتباط داشته باشند و در جهت توانمند سازی آنها اقدام کنند. حدادزاده‌ عدم آموزش مهارت‌های زندگی به ویژه مهارت‌های حل مسئله را یکی از مشکلات مشهود در پرونده‌های کیفری برشمرد و بیان داشت: بسیاری از اختلافات و دعاوی خانوادگی ناشی از عدم کسب مهارت‌های ارتباطی، حل مسئله و تفکر خلاق و همدلی و خودآگاهی است که در این زمینه نیز می‌توان از ظرفیت سمن‌ها استفاده کرد. دادستان یزد در ادامه تاکید کرد: تنوع حوزه فعالیت سمن‌ها مطلوب است اما یک اولویت بندی برای شناخت ضروریات جامعه نیز مورد نیاز است تا توان و انرژی این سمن‌ها بهتر مدیریت شود.
مهرمهر8 ساعت قبل
رئیس انجمن خدمات بین‌المللی سلامت ایران و معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور گفت: ۱٫۲ میلیارد دلار درآمد ما در حوزه گردشگری سلامت در سال گذشته بوده است در حالی که می‌توانستیم بیش از این میزان درآمد زایی داشته باشیم. جهانگیری با اشاره به اینکه گردشگری سلامت تنها چهار بیمارستان و خدمات پزشکی نیست، اظهار کرد: تنها ۳۰ درصد گردشگری سلامت به خدمات پزشکی برمی‌گردد و بخش مهم دیگر آن آب‌های گرم معدنی و سایر مؤلفه‌های مهم مرتبط با بازتوانی و سلامت است. جهانگیری با بیان اینکه بیش از قیمت ارائه خدمت و کیفیت خدمت در گردشگری سلامت حائز اهمیت است، گفت: در گردشگری سلامت همه چیز بر محوریت کار حرفه‌ای، تکنولوژی بالا و بر اساس تخصص است. در گردشگری سلامت اصل کیفیت ارائه خدمت استوی اظهار کرد: کیفیت خدمات گردشگری سلامت نیز تنها به آنچه در بیمارستان‌ها ارائه می‌شود محدود نیست بلکه مواردی چون حمل و نقل مطمئن نیز دارای اهمیت است. رئیس انجمن خدمات بین‌المللی سلامت ایران و معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: در حوزه گردشگری سلامت باید بر برند سازی، معرفی ظرفیت‌ها و بیمارستان‌های برجسته به صورت دقیق و حرفه‌ای کار کنیم.

دورهمی ائمه جمعه سراسر کشور

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارندمردم، ولی نعمتان ما هستندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارند.

یک اتفاق عجیب در شمال غرب ایران/ دریاچه ارومیه زنده ماند اما … (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
آنچه دریاچه نیاز داشت آب بود که رساندند؛ از کنترل مصرف گرفته تا تونل آب، ‌ اما یک ترس همچنان باقی مانده‌است. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فاطمه خسروی ستاد احیاء دریاچه ارومیه دو سال است که خبرنگاران را به ارومیه می‌آورد تا از اقدامات انجام گرفته برای احیاء بزرگترین دریاچه داخلی ایران بگوید. اما بزرگترین بلای دریاچه ارومیه توسعه زمین‌های کشاورزی بود. این زمین‌‌ها هرآنچه آب در سفره‌های زیرزمینی و آبخوان‌ها بود را مصرف کردند و دریاچه که دیگر هیچ حق‌آبه‌ای نداشت روز به روز خشک‌تر شد. اما حالا قرار است هر دو باشند؛ هم زمین‌های کشاورزی و هم دریاچه، اما هر دو آب می‌خواهند؛ درست همان چیزی که هنوز علم نمی‌تواند تولیداش کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
شهرداری موظف است بلافاصله پرونده را به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع دهد تا کمیسیون پس از رسیدگی تصمیم بگیرد با متخلف چطور برخورد کند. تخلفاتی که پرونده مربوط به آنها باید در کمیسیون ماده ۱۰۰ مورد رسیدگی قرار گیرد عبارت‌اند از:۱. احداث بنا بدون پروانه (مجوز) یا احداث بنا خارج از پروانه یا مازاد بر آن۲. حکم کمیسیون ماده ۱۰۰ عمدتا بر ۲ محور «تخریب» یا «اخذ جریمه» استوار است. آرای قطعی کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری مطابق بند ۲ ماده ۱۰ دیوان عدالت اداری قابل شکایت و اعتراض در دیوان عدالت اداری است.

نظرها

اخبار بیشتر