1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سیاسی

پیام پوتین به ایران با هدیه‌ی اخیری که به نتانیاهو داد

انتخابخبرگزاری انتخاب |
ابعاد عملیات واگذاری جسد سرباز اسرائیلی به اسرائیل اشاره به این مهم دارد که مسکو و واشنگتن با وجود اختلاف در مسائل متعدد، در خصوص تامین منافع اسرائیل و مستلزمات امنیت آن، تفاهم دارند و کسی نمی تواند انکار کند که تفاهم واشنگتن و مسکو در مورد تامین امنیت اسرائیل به حدی رسیده است که برای خدمت به خواسته های اسرائیل از یکدیگر سبقت می گیرند؛ بویژه آنکه برای حمایت از نتانیاهو در انتخابات تلاش کردند.
پیام پوتین به ایران با هدیه‌ی اخیری که به نتانیاهو داد - 0

عمر الرداد در رای الیوم نوشت: در وهله اول، اقدام مسکو در مورد تحویل جسد سرباز اسرائیلی مدفون در سوریه به رژیم صهیونیستی، در مقایسه با دیگر پرونده‌های مربوط به سوریه، یک مساله حاشیه‌ای محسوب می‌شود.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»؛ در ادامه این مطلب آمده است: اما بررسی دقیق در این باره، حقایقی را در مورد مواضع روسیه آشکار می‌کند، از جمله در رابطه با آینده سوریه و حضور نیروهای ایرانی و ترکیه‌ای در این کشور و تصورات روسیه از آینده رابطه بین سوریه جدید و اسرائیل و نقشی که مسکو در این میان می‌تواند ایفا کند.

ابعاد عملیات واگذاری جسد سرباز اسرائیلی به اسرائیل اشاره به این مهم دارد که مسکو و واشنگتن با وجود اختلاف در مسائل متعدد، در خصوص تامین منافع اسرائیل و مستلزمات امنیت آن، تفاهم دارند و کسی نمی‌تواند انکار کند که تفاهم واشنگتن و مسکو در مورد تامین امنیت اسرائیل به حدی رسیده است که برای خدمت به خواسته‌های اسرائیل از یکدیگر سبقت می‌گیرند؛ بویژه آنکه برای حمایت از نتانیاهو در انتخابات تلاش کردند.

گویا زبان حال پوتین پس از استقبال از نخست وزیر اسرائیل و تحویل جسد سرباز اسرائیلی اینگونه است که می‌گوید: اگر رئیس جمهور آمریکا حاکمیت جولان را به اسرائیل هدیه می‌دهد، هدیه من به نتانیاهو نیز، پیکر سرباز اسرائیلی است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

در واقع، ۲ نکته درباره این مسئله قابل ذکر است: ۱-تاکید مسکو بر روابط استراتژیک با اسرائیل و بویژه تعامل مثبت نسبت به نگرانی‌ها و دغدغه‌های اسرائیل در قبال تحولات سوریه، ایجاد هماهنگی امنیتی و نظامی گسترده بین تل آویو و مسکو و دادن اجازه به اسرائیل، برای انجام حملات هوایی علیه نیروهای ایرانی در سوریه. ۲-فرستادن پیامی برای ایران و حزب الله، مبنی بر اینکه مسکو در دمشق حرف اول و آخر را می‌زند و این اراده روسیه است که باید اجرایی شود.

بنابراین، مساله بازگرداندن جسد سرباز اسرائیلی به تل آویو، نشان دهنده همکاری مسکو با تل آویو از یک سو، وهمکاری پوتین با با دولت ترامپ از سوی دیگر است. در این شرایط، سوالهایی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه آیا پوتین چتری را باز کرده تا رئیس جمهور سوریه با استفاده از آن، به سمت اسرائیل حرکت کرده و در ادامه معاهده صلحی بین این دو اجرایی شود؟

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو/ اولین تصاویر انفجار‌های منطقه سبز بغداد

انتخابانتخاب23 ساعت قبل

فیلم | مسابقات جهانی ریش‌ و سبیل

همشهریهمشهری5 ساعت قبل
صدها مرد از سراسر جهان امسال به شهر آنتورپ در بلژیک آمدند تا در مسابقات جهانی ریش و سبیل ۲۰۱۹ شرکت کنند. این مسابقات در سه رده سبیل، ریش کامل و ریش تکه‌ای برگزار شد. شرکت‌کنندگان انواع و اقسام ریش و سبیل‌ها را به نمایش گذاشتند که در فیلم برخی از آنها را می‌بینید.

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردند

صفحه اول روزنامه‌های امروز (عکس)

14+
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل
دونالد ترامپ در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: "اگر ایران جنگ می‌خواهد، این رسما پایان کارش خواهد بود. به گزارش؛ تهدید ترامپ علیه ایران بعد از این بود که وزارت کشور عراق از شلیک چند موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر داده بود. در روزهای اخیر رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های ارشد دولتی گزارش داده‌اند که ترامپ تاکید کرده که خواهان جنگ با ایران نیست. 'ترامپ به شدت بر خطر جنگ افزوده'از سوی دیگر انتقاد دمکرات‌ها از دولت آقای ترامپ به خاطر افزایش تنش با ایران ادامه دارد. هفته پیش با افزایش شدید تنش‌ها هم آمریکا هم ایران گفتند به دنبال جنگ نیستند.

سازه‌های مرموز بتنی در خط ساحلی بریتانیا! (+تصاویر)

6+
عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل

نظرها

(3)

تحلیل بسیار ضعیفی است

1 ماه قبل

چرت و پرت می نوسین.

لا اقل یچیزی بگین که بگنجه.

راستشو بگو چقدر از نتانیاهو پول گرفتین.

1 ماه قبل

طیآره هآی قرآضه ی روسی و چینی و هرنوع مرتبط بآمنگولوید جز نحسی چیزی ندآشته اند.بجز خط تولید نهآیی مسآفری و جنگنده و بآری ,خرید چیز دیگری از این دست هیچ کآرآیی ندآرد.دوره ی روسستآن و مدل خیآلی اش مدتهآست گذشته و خود روسآن جز روسپیآن سیآست نیستند که بطور متنآوب برآی 3منگولویدغآصب و یهود غآصب تر گربه رقصی می کنند.کشوری که خود بطور کآمل قطعه هآی هوآپیمآ نمی سآزد وبآید از آماریکستآن وآرد کند/اجآزه بگیرد,آخر این چه طور قدرتی است؟؟؟این جز عنصر خرآبکآری و تخریب ایرآ-نی-یت نبوده و نیست و نظآم بینلملل سآخته تآ منافع منغولوید و یهود رآدردوسوی تآمین کند. این قدرت کآذب یکسویه است که فقط قدرت نظآمی دآرد و بردگی انسآنی-تآمین وتربیت انسآنی برآی ترکیب دموگرآفیک در دیگر کشورهآی قوی تر-. از خوآب بیدآر شوید. این کشور گنده گوز /گنده گوی,حتآ توآن برقرآری روآبط مطلق رفت و آمدی-ویزآفری-بآ ایرآن و ترکیه رآدآرآ نیست تآ چه رسد به گنده گوزی هآی اقتصآدی /سیآسی. همآن نهآیت بآلآ و پآیینش فرستآدن روسپی به اقصآنقآط جهآن بویژه آمآریکستآن آمآل جهومسیحیآن است و نه بیشتر.

4 هفته قبل

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

گزینه جذاب در لیست خرید پرسپولیس

افتصادنیوز14 ساعت قبل

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیما8 ساعت قبل

نسخه‌های شفا بخش

صدا و سیما4 ساعت قبل