1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اقتصادی

جبران خسارت کشاورزان سیل زده/ افزایش تولیدات کشاورزی قم به ۱٫۵ میلیون تن

الفخبرگزاری الف |
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به بارندگی های اخیر اظهار کرد: غیر از جبران خسارت کشاورزان استان‌های سیل زده، باید در بخش کشاورزی افزایش تولید داشته باشیم.

به گزارش فارس، محمدعلی جوادی سه شنبه شب در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم که در سالن همایش‌های شهرداری قم انجام شد گفت: تحریم‌های ظالمانه آمریکا برای کشور مشکلاتی ایجاد کرد و مردم ما مانند چالش‌های دیگری که در سنوات گذشته به خصوص پس از انقلاب اسلامی طی کردند این چالش بزرگ را هم با موفقیت سپری خواهند کرد‌.

وی با بیان اینکه هر چه تحریم‌ها بیشتر شد، وحدت مردم هم بیشتر شد اضافه کرد: امروزه کشور در یک شرایط بسیار خوب از لحاظ وفاق ملی اسلامی قرار دارد، اکنون نگاه مردم و مسؤولان برای رفع مشکلات به پتانسیل‌های داخل کشور است، تحریم و فشار باعث می‌شود از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: وزارتخانه جهاد کشاورزی یک وزارتخانه تولیدی است، بنابراین باید این تهدیدها را تبدیل به فرصت کرد.

در خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

وی با اشاره به بارندگی‌های اخیر اظهار کرد: غیر از جبران خسارت کشاورزان استان‌های سیل زده، باید در بخش کشاورزی افزایش تولید داشته باشیم.

جوادی افزود: استان قم در زمینه‌های علمی و کشاورزی و … سرآمد است، اگر چه وسعت و جمعیت استان‌های بزرگ را ندارد اما طبق آمار اعلام شده تولیدات استان قم در تمامی زمینه‌ها از قبیل زراعی، باغی و پروتئینی ۷۵۰ هزار تن است.

وی یادآور شد: امیدوارم سازمان جهاد کشاورزی استان قم این رقم خوب را با برنامه‌ای مدون به ۱٫۵ میلیون تن تا پایان دولت دوازدهم افزایش دهد.

وی کشاورزان، بهره برداران و سرمایه گذاران استان قم را نمونه خواند و گفت: کشاورزان، بهره برداران و سرمایه گذاران استان قم قدر و ارزش آب و خاک را به خوبی می‌دانند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، رییس کل این بانک با اشاره به دیدارهای پیشین با حضور مقامات عالی رتبه دو کشور، عنوان کرد که در جلسه مشترک پیشین، آقای اردوغان، رییس جمهوریبر افزایش سطح همکاری‌ها، تسهیل روابط بانکی و نیز رفع موانع میان دو کشور تأکید کردند. گفتنی است در این جلسه همتی، با اشاره به ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی کشور ترکیه، ضرورت روان شدن فعالیت بانک‌های آن کشور با تجار ایرانی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد که با وجود اینکه در شرایط فعلی حجم مبادلات تجاری میان دو کشور از سطح مطلوبی برخوردار است، اما با هدف ترسیم شده ۳۰ میلیاردفاصله دارد و امیدواریم که در آینده نیز حجم مبادلات با توجه به توانمندی‌های متقابل دو کشور بیش از پیش افزایش یابد. همچنین در این دیدار دریا اورس، سفیر ترکیه دربا اشاره به توافقات سازنده روز گذشته فی مابین وزرایایران و ترکیه، خواهان عملیاتی شدن هرچه سریع‌تر این امر در روابط تجاری دو کشور شد. گفتنی است، سفیرترکیه با اشاره به سابقه روابط دو کشور ابراز امیداوری کرد که روابط اقتصادی میان دو کشور تسریع و تسهیل شود.
الفالف10 ساعت قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۱۸ ۳۹۸۰۱۲۹۱۲۱باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: نمایندگان یک درخواستی برای رئیس جمهور ارسال کردند، ما هر چیزی که می‌آید را باید بررسی کنیم؛ بالاخره باید مدیران ما امنیت شغلی داشته باشند. محمود واعظی در واکنش به انتقاد نمایندگان مبنی بر عزل رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار کرد: نمایندگان یک درخواستی برای رئیس جمهور ارسال کردند، ما هر چیزی که می‌آید را باید بررسی کنیم؛ بالاخره مدیران ما باید امنیت شغلی داشته باشند. به گزارش الف، جنبش عدالتخواه دانشجویی طی نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه در خصوص سازمان خصوصی سازی نوشت: انتظار می‌رود با ورود قضایی به جزئیات و رسیدگی در اسرع وقت به پرونده‌های فساد گذشته خصوصی سازی‌ها، اجازه ندهید تبعات اقتصادی، اجتماعی و امنیتی ناشی از چنین سیاست‌هایی دامن جمهوری اسلامی ایران را بگیرید. آقای رئیسی، به پرونده‌های سازمان خصوصی‌سازی‌ رسیدگی کنید/ اجازه ندهید تبعات منفی سیاست‌های این سازمان، دامن کشور را بگیردپیش از بارها گفته شده در روند خصوصی‌سازی‌ها در گذشته مفاسد زیادی رخ داده و اموال عمومی حیف و میل شده است. بیشتر بخوانید: سازمان خصوصی سازی، حراج اموال مردم و سکوت دولت/ قوه قضائیه به تخلفات رسیدگی کند
تابناکتابناک6 ساعت قبل
افزایش میزان مصرف بنزین در سال گذشته باعث شد تا یکبار دیگر موضوع بازگشت کارت‌های سوخت و سهمیه بندی بنزین مطرح شود. با توجه به اینکه بسیاری از کارشناسان یکی از دلایل افزایش مصرف بنزین را قاچاق آن به کشور‌های اطراف می‌دانستند بنابراین موضوع افزایش قیمت بنزین آزاد نیز مطرح شد. افزایش میزان مصرف بنزین در سال گذشته باعث شد تا یکبار دیگر موضوع بازگشت کارت‌های سوخت و سهمیه بندی بنزین مطرح شود. با توجه به اینکه بسیاری از کارشناسان یکی از دلایل افزایش مصرف بنزین را قاچاق آن به کشور‌های اطراف می‌دانستند بنابراین موضوع افزایش قیمت بنزین آزاد نیز مطرح شد. قیمت بنزین احتمالا رشد ۱۲۷ درصدی خواهد داشت، اما این رشد هم نخواهد توانست که از قاچاق بنزین به کشور‌های حوزه خلیج فارس جلوگیری کند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
گفت: به گزارش خبرگزاری صداو سیما، رضا جعفرزاده گفت: پرواز‌های فرودگاه امام، مهرآباد، پیام و فرودگاه‌های اقماری در استان تهران که به مناسبت برگزاری مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران به مدت چهار ساعت و نیم متوقف شده بود از سرگیری شد.

نظرها

اخبار بیشتر