بمب افکن‌های چین در اطراف تایوان رزمایش برگزار کردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
بمب افکن‌های چین در اطراف تایوان رزمایش برگزار کردند

بمب افکن‌های چین در اطراف تایوان رزمایش برگزار کردند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
پکن- ایرنا- 'ماشیائو گوانگ' سخنگوی اداره امور تایوان در دولت چین تایید کرد که شماری از بمب افکن ها و جنگنده های این کشور در اطراف تایوان در حال برگزاری رزمایش هستند.

به گزارش ایرنا تارنمای یی سی چین روز چهارشنبه گزارش کرد، تایید این خبر در حالی است که پیشتر تایوان و آمریکا نسبت به حضور نظامی فزاینده چین در این منطقه اعتراض کرده‌اند.

اما سخنگوی چین از برگزاری این رزمایش دفاع کرده و آن را بخشی از تمرینات سالانه ارتش این کشور در این منطقه و با هدف پیشبرد صلح و ثبات تنگه تایوان دانسته است.

روزنامه ارتش چین هم نوشته است که بمب افکن‌ها و جنگنده‌های این کشور در جریان این رزمایش که از روز دوشنبه شروع شده است، انواع تجهیزات الکترونیکی پیشرفته را آزمایش خواهند کرد.

ارتش چین تاکید کرده است که یکی از اهداف این رزمایش حراست از حق حاکمیت و تمامیت ارضی چین است و اتهامات تایوان را در مورد تهدید چین تکذیب کرده است.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

سخنگوی اداره امور تایوان در دولت چین هم هشدار داد که هیچ کس نباید در قدرت و اراده چین برای حراست از حق حاکمیت و تمامیت ارضی تردید کند.

تسای اینگ ون رهبر تایوان برگزاری این رزمایش را تهدیدی برای ثبات تایوان و این تنگه دانسته و گفته است که تایپه هرگز مرعوب این اقدامات چین نخواهد شد.

سخنگوی اداره امور تایوان در دولت چین گفت که مقام‌های حزب حاکم دمکراتیک ترقیخواه در تایوان باید دست از اقدامات تحریک آمیز و ایجاد دشمنی میان دو سوی تنگه تایوان بردارند و بدانند این راهبردها به جایی نخواهد رسید.

آساق**۲۳۱**۱۹۰۴**

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر2 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر حمایت دولت از فعالیت بخش خصوصی و واگذاری بنگاه‌های دولتی به این بخش گفت: دولت و شخص رئیس جمهور معتقدند تا وقتی که اقتصاد کشور توسط بخش خصوصی اداره نشود، این اقتصاد شکوفا نخواهد شد لذا نسبت به واگذاری امور به بخش خصوصی اهتمام جدی و ویژه‌ای داریم. رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: امروز در شرایط تحریم و فشار حداکثری دشمن همه تلاش ما طراحی راهکار و سازوکاری است که وضعیت کنونی کمترین تأثیر را در اقتصاد کشور داشته باشد و در این راستا برنامه‌هایی تنظیم شده که آنها را دنبال خواهیم کرد. رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: در سفر رئیس جمهور به استان فارس تعهد شد که ۹۹۲ میلیارد تومان برای توسعه استان اختصاص یابد و تا امروز حدود ۲ هزار و ۷۹۱ میلیارد تومان یعنی سه برابر تعهد اعلام شده بودجه برای استان اختصاص یافته است. واعظی تصریح کرد: معتقدم علیرغم همه محدودیت‌ها و مشکلات می‌توانیم روی پای خود بایستیم و از همه مشکلات و گردنه‌ها به سلامت عبور کنیم. در این جلسه استاندار فارس و شماری از رؤسای بانک‌ها و فعالان اقتصادی گزارشی از ظرفیت‌های استان و برنامه‌ریزی برای فعال سازی این ظرفیت‌ها در راستای ایجاد شتاب در روند توسعه استان ارائه کردند.

نظرها

اخبار بیشتر