اگر آب وارد دشت‌ها نمی‌شد اهواز را سیل برمی داشت/اختصاص بیش از سه هزار دستگاه خودرو وتامین بیش از یک میلیون گونی برای ایجاد سیل بند در خوزستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. حوادث

اگر آب وارد دشت‌ها نمی‌شد اهواز را سیل برمی داشت/اختصاص بیش از سه هزار دستگاه خودرو وتامین بیش از یک میلیون گونی برای ایجاد سیل بند در خوزستان

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- استاندار خوزستان گفت:تا به امروز بیش از سه هزار دستگاه خودرودر در روستا‌ها مشغول خدمات در حوزه ایجاد سیل بند هستند و استانداری بیش از یک میلیون گونی در این مناطق توزیع کرده است.
اگر آب وارد دشت‌ها نمی‌شد اهواز را سیل برمی داشت/اختصاص بیش از سه هزار دستگاه خودرو وتامین بیش از یک میلیون گونی برای ایجاد سیل بند در خوزستان - 0

غلامرضا شریعتی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان اظهار داشت: از آغاز سیل در خوزستان و بالا آمدن سطح آب در رودخانه‌های دز و کرخه و کارون استانداری خوزستان تدابیر مختلفی را اندیشیده است. امکان راه اندازی فیوز پلاک، نهر بحرین در کارون و …، همچنین طراحی و ایجاد روخانه‌های موازی با رودخانه اصلی که اتفاقا نقش مهم‌تری از روخانه‌های اصلی را دارد از این دست فعالیت‌های استانداری است.

وی در ادامه افزود: مسئله دیگر این بود که سیل بند‌ها را تقویت کردیم ومقاومت و پذیرش دبی رودخانه‌ها را بالا بردیم. با بالا بردن پذیرش سیل بند‌ها امکان انتقال جریان بیشتری از رودخانه میسر می‌شود.

شریعتی با بیان اینکه برای کنترل آبی که به سمت اهواز آمده بود در ظرف ۴۸ساعت لازم شد سیل بندی حدود ۵ کیلومتراحداث کنیم افزود: الان می‌خواهیم دو محور سی کیلومتری کانال سلمان را ظرف ۵ روز لایروبی و سیل بندی کنیم.

وی تشریح کرد: کار‌های جهادی زیادی در منطقه رفیع انجام دادیم به طور مثال خروجی رودخانه کرخه سیزده شاخه بود که به علت خشکالی به ۵ عدد رسیده بودودر زمان وقوع سیلاب در مدت زمان کوتاه همه این شاخه‌ها را لایروبی کردیم.

استاندار خوزستان در پاسخ به این سوال که آب چرا در دشت‌ها و زمین‌های کشاورزی پخش شده است افزود: اگر آب در دشت پخش نمی‌شد وارد شهر اهواز می‌شد و آدم را‌ها می‌کشت. وقتی سه هزار و سیصد متر مکعب از سد دز آب رها می‌کنی و هزار و پانصد متر مکعب از کارون رها سازی میشود یعنی ۵ هزار متر مکعب آب قرار است از اهواز عبور کند. اگر این حجم آب گرفته نمی‌شد و وارد شهر می‌شد جان مردم را به راحتی می‌گرفت.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث و جنایت

شریعتی درباره دیگر از اقدامات استانداری گفت: بیش از سه هزار دستگاه لودر، بولدوزر و کمپرسی در اختیار گذاشتیم، همچنین تحکیم سیل بند‌ها در سوسنگرد، رفیع و حمیدیه از دیگر فعالیت‌های ماست.

وی با بیان اینکه یک میلیون و دویست هزار گونی در مناطقی که مشغول ایجا سیل بند بوند اضافه کرد: درخصوص جبران خسارت زمین‌های کشاورزی این بودجه از صندوق توسعه دولت تامین می‌شود و به محض ابلاغ دولت پرداخت می‌شود همانطور که خسارت سیل مروبط به سیل بهمن ماه سال ۹۷ پرداخت شده است.

شریعتی درباره خسارت سیل در خوزستان گفت: تا الان بیش از هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان خسارت بوده است چرا که حدود ۳۰ هزار هکتار زمین‌های کشاورزی ما زیر آب رفته است.

وی افزود: تعداد روستا‌های درگیر ما در سیل خوزستان حدود ۱۷۰ روستا بوده است که حدود ۸۰ روستا دچار آبگرفتگی نشده‌اند و با سیل بند ایمنی را رعایت کرده‌ایم. محدوده ۹۳۲ چاره آبگرفتگی شده است که خیلی از آن‌ها از آب وار خارج شد و خیلی از اهالی به این روستا‌ها بازگشته‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا7 ساعت قبل
مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران با بیان اینکه میزان قصور پزشکی در رشته‌های مختلف دارای نوسان است گفت: معمولا بیشترین قصور متعلق به رشته‌های دندانپزشکی و زنان و زایمان است. مهدی فروزش در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: ‌ میزان قصور پزشکی در تهران آمار متفاوتی دارد و نمی‌توان به طور مشخص گفت که یک رشته پزشکی همواره در صدر آمار قصور پزشکی است. وی ادامه داد: اما معمولا رشته‌های دندانپزشکی و زنان و زایمان در رده‌های اول و دوم قصور پزشکی هستند. از همین جهت نمی‌توان گفت در مدت زمان بازه زمانی یکساله یک رشته در صدر قصور پزشکی قرار داشته چرا که این آمار نوساناتی دارد. مدیر کل سازمان پزشکی قانونی استان تهران در پایان افزود: اما معمولا بیشترین این قصور متعلق به رشته‌های دندانپزشکی و زنان و زایمان است.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
با انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد که این مرد جوان در اثر خوردن قرص برنج جان باخته است. او گفت: همسر صیغه‌ای من به‌نام سامان این جنایت را مرتکب شده است. المیرا متهم ردیف دوم که به اتهام معاونت در قتل پشت میز محاکمه ایستاده بود به دفاع از خود پرداخت. قاضی از زن پرسید؛ چگونه از وقوع قتل شوهر سابق‌خود مطلع شدی؟ صبح زود بود که سامان هراسان به خانه آمد و خبر کشته شدن فرید را داد. قضات دادگاه پس از شور باتوجه به محتویات پرونده متهم ردیف اول را به اتهام قتل عمد به قصاص نفس و المیرا متهم ردیف دوم را به اتهام معاونت در قتل به ۱۵سال حبس محکوم کردند.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
حکم قصاص و زندان برای سه زن و مرد جنایتکار که در اقدامی هولناک مردی را در یک باغ متروکه به قتل رسانده بودند از سوی قضات دادگاه کیفری استان البرز صادر شد. حکم قصاص و زندان برای سه زن و مرد جنایتکار که در اقدامی هولناک مردی را در یک باغ متروکه به قتل رسانده بودند از سوی قضات دادگاه کیفری استان البرز صادر شد. زن جوانی به‌نام سمانه سراسیمه به کلانتری ۱۲ واوان مراجعه و عنوان کرد: همسرم نادر پس‌ از خروج از خانه برنگشته و هیچ اطلاعی هم از او ندارم. او در بازجویی‌ها عنوان کرد: مدتی است که با سمانه همسر مقتول ارتباط دوستی برقرار کرده و به هم علاقه‌مند شده بودیم. سمانه در صحبت‌هایش بارها گفته بود که نادر او را آزار می‌دهد.
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
مرد جوان که در دو سناریوی جداگانه دست به قتل مادر و پسر جوانی زده بود، در یک قدمی چوبه دار روزنه‌ای برای زندگی پیدا کرد. آن‌ها در گام نخست به دفتر شرکت خدماتی پسر سمیرا رفتند و در آن جا با جسد غرق خون زن جوان روبه رو شدند. از هفت سال قبل برای انجام کارهای خدماتی به تهران آمدم و در شرکت پسر سمیرا مشغول به کار شدم. وی افزود: چندی قبل پسر سمیرا معتاد شد و تقریبا همه کارهای شرکت را سمیرا انجام می‌داد. پس از اعترافات بهروز و صدور کیفرخواست، پرونده برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و اولیای دم از دادگاه خواستار قصاص بهروز در قتل سمیرا و میلاد شدند.
رکنارکنا9 ساعت قبل
این مقام انتظامی اظهار کرد: در نتیجه بررسی‌های دقیق میدانی و علمی مشخص شد که متوفی شخصی ۲۵ ساله و از تبعه افغان بوده که در اثر اصابت ضربات پتک از ناحیه سر به قتل رسیده است. جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر عنوان کرد: با مشخص شدن هویت مقتول و علت قتل، کارآگاهان پلیس آگاهی تلاش گسترده‌ای را جهت شناسایی و دستگیری قاتل آغاز کردند. سرهنگ سوسنی بیان کرد: با اشراف اطلاعاتی کارآگاهان پلیس آگاهی و در نتیجه تجزیه و تحلیل اخبار و اطلاعات واصله، قاتل که از تبعه افغان بوده شناسایی و با طراحی دقیق عملیاتی در تور اطلاعاتی پلیس دشتستان گرفتار شد و هنگامی که از یکی از استان‌های غربی وارد شهرستان دشتستان شده بود، دستگیر شد. وی بیان کرد: متهم در تحقیقات پلیسی، ضمن اعتراف به ارتکاب قتل اقرار کرد که به دلیل اختلافات شخصی و با ضربات پتک مقتول را به قتل رسانده است که در این راستا پس از تکمیل تحقیقات برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر