خدمات شیمی درمانی کودکان در بیمارستان بوشهر ارائه می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
خدمات شیمی درمانی کودکان در بیمارستان بوشهر ارائه می‌شود

خدمات شیمی درمانی کودکان در بیمارستان بوشهر ارائه می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
بوشهر- ایرنا- رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: برای نخستین بار خدمات تخصصی شیمی درمانی ویژه کودکان مبتلا به سرطان در این مرکز آموزشی درمانی ارائه می شود.

به گزارش ایرنا، عاطفه اسفندیاری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به حضور ۲ فوق تخصص خون و آنکولوژی کودکان و نوجوانان دراین مرکز آموزشی، از سال گذشته تاکنون خدمات شیمی ‌درمانی اطفال به مراجعان ارائه‌ شده است.

وی اظهارداشت: در زمان حاضر چهار تخت برای کودکان مبتلا به سرطان در بیمارستان شهدای خلیج فارس فعال است.

اسفندیاری گفت: از سال گذشته تاکنون ۱۵۰ دوره شیمی ‌درمانی اطفال در این بیمارستان انجام شده است.

وی اظهار کرد: امید می‌رود با تکمیل اورژانس هسته‌ای و انتقال تعدادی از بخش‌های بیمارستانی به فضای فیزیکی جدید، ایجاد بخش سرطان و بیماری‌های خونی اطفال در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌ فارس با سهولت بیشتری انجام شود.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌ فارس بوشهر گفت: زحمات شبانه ‌روزی دکتر نادر شکیب آزاد و دکتر غلامرضا فتح پور در راه‌اندازی و ارائه‌ خدمات به کودکان مبتلا به سرطان در این مرکز شایسته تقدیر ویژه است.

۶۰۴۷/۶۰۴۳

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد لاهیجان، گفت: شایعات مربوط به ابتلای پرستار فوت شده لاهیجانی به ویروس کرونا بی اساس است. دکتر سعید صباحی رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد لاهیجان درباره درگذشت پرستار بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد با اظهار تأسف از درگذشت «نرجس خانعلی زاده»، افزود: بی شک تلاش‌های ارزنده وی در طول دوران همکاری، در راستای اعتلای اهداف نظام سلامت و نجات جان دردمندان و نیازمندان همواره در اذهان همه ما ماندگار خواهد بود. وی در ادامه ضمن تسلیت درگذشت وی به خانواده و جامعه درمان و پرستاران و همکاران بیمارستان به بخصوص بخش اورژانس، گفت: شایعاتی مربوط به ابتلای وی به ویروس کرونا در فضای مجازی منتشر شده که بی اساس است. دکتر صباحی تأکید کرد: قطعا بعد از مشخص شدن نتیجه نهایی آزمایشات ایشان موضوع اطلاع رسانی خواهد شد.
ایرناایرنا16 ساعت قبل
خطری که جان کودکان کار را تهدید می‌کندمدیرعامل موسسه مهروماه (موسسه توانمندسازی زنان و کودکان کم برخوردار) با بیان اینکه همه جا صحبت از ویروس کرونا و راه‌های پیشگیری و مقابله با آن است، می‌گوید: آنچه که در میان هیاهوی کرونا گم شده است «کودکان کار» و به خصوص «کودکان زباله گرد» است. انواع توصیه‌های پزشکی و بهداشتی دست به دست می‌چرخد اما دریغ از یک دستورالعمل یا توجه ویژه به کودکان کار. به این فهرست اما می‌توان کودکان زباله گرد که شب‌ها در گودها (محل جمع آوری و دپوی زباله‌ها) به سرمی برند را نیز اضافه کرد. انتخابش یکسان است اما شرایطی که کودکان کار در آن مبتلا شوند چندین برابر یک کودک عادی است. در این میان وزارت بهداشت چه برنامه‌ای برای پوشش بهداشتی کودکان کار و زباله گرد دارد؟ کودکان کار و زباله گرد به علت عدم تمکن مالی امکان بهره گیری از خدمات بهداشتی غیر رایگان را ندارند.
ایرناایرنا1 روز قبل
نشستی با حضور نماینده سازمان جهانی بهداشت، مقام‌های وزارت بهداشت ایران با دعوت از سفرای کشورهای خارجی مقیم تهران بعد از ظهر چهارشنبه به ابتکار وزارت امورخارجه در محل این وزارتخانه برگزار شد. نماینده سازمان جهانی بهداشت در این نشست اظهار کرد: ایران از ظرفیت‌های لازم بنیادین برای مدیریت این بیماری برخوردار است. نماینده سازمان بهداشت جهانی (WHO) در این نشست توانمندی و عملکرد ایران را یک نمونه موفق و مثال زدنی در جهان و منطقه ذکر کرد. مدیران وزارت بهداشت ایران نیز ضمن ارائه آخرین وضعیت مقابله با ویروس کرونا در ایران، بر تعهد و پایبندی ایران به مقررات شناخته شده بین‌المللی در حوزه بهداشت تاکید کردند. همچنین بر این نکته تاکید شد که ایران واجد تمامی توانمندی‌های فنی و تخصصی لازم برای مقابله با کرونا است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که برای پیشگیری از انتشار بیماری کرونا، ملاقات عمومی در بیمارستان‌ها، سرای سالمندان و زندان‌های استان ممنوع است. دکتر حسن اینانلو شامگاه چهارشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: بر این اساس بیماران تا حصول بهبودی در بیمارستان‌ها خواهند ماند و سپس ترخیص می‌شوند. به گزارش ایرنا وی ادامه داد: طرح‌های قرنطینه‌ای با هدف کنترل و مهار کرونا ویروس با شدت در استان پرجمعیت البرز دنبال می‌شود. اینانلو تاکید کرد: مردم اگر کار غیر ضروری درمانی دارند به تعویق بیاندازند و پس از اپیدمی مراجعه کنند. بیماری کرونا ویروس که از چند پیش در استان البرز موارد مثبت آن مشاهده شده طبق آمار رسمی تاکنون سه نفر در این استان را مبتلا کرده که از این تعداد یک نفر جان باخت.

نظرها

اخبار بیشتر