1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
چرا باید از سوپرمارکت آنلاین خرید کرد؟

چرا باید از سوپرمارکت آنلاین خرید کرد؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
قطعا قدم زدن با چرخ خرید در راهروهای پر از محصولات متنوع و رنگی فروشگاه‌ها و انتخاب یک به یک مایحتاج منزل بسیار لذتبخش است. حال تصور کنید درحال خرید در هایپرمارکت هستید و همزمان به فکر ترافیک و جا به جایی خریدها فرو رفته اید که ناگهان صف عرض و طویل صندوق مقابل چشمانتان برق می‌زند. صفی با حداقل 20 نفر که حساب و کتاب هر یک حدود 15 دقیقه طول میکشد...!

به نقل از تزول، ماجرای خرید از هایپرمارکت‌ها این روزها تنها به صف‌های طولانی، یافتن جای پارک مناسب و هدر رفت زمان ختم نمی‌شود؛ بلکه گاه ممکن است پس از خرید از هایپرمارکت‌ها و هنگام مصرف برخی محصولات، ناگهان متوجه زمان کم باقی مانده از تاریخ انقضای محصولات شویم، کالاهایی که گمان کرده‌ایم آن‌ها را به قیمت عمده و با صرفه جویی هر چه بیشتر خریداری کرده‌ایم و حتی در هزینه‌های خود صرفه جویی لحاظ کرده‌ایم.

حال باید برای رفع اینگونه مشکلات چه اقدامی انجام داد؟ مسلم است دقت لازم جهت زمان باقی مانده از تاریخ انقضای محصولات نیاز است، اما گاه تخفیف‌های هیجان انگیز و با هدایای در نظر گرفته شده مجال بررسی دقیق نمی‌دهد و هیجان خرید با تخفیف‌های درصدی را افزایش می‌دهد.

بررسی تبعات افزایش هایپرمارکت‌ها بر اقتصاد سوپرمارکت‌های محلی

نزدیک به یک دهه‌ای می‌شود رشد قارچ گونه هایپرمارکت‌ها در هر محله آن چنان بوده است که اگر در محله‌ای هایپرمارکتی وجود نداشته باشد جای تعجب دارد. این در حالی است که طی دهه‌های گذشته تعداد فروشگاه‌های زنجیره‌ای محدود بود و شاید هر دو یا سه سال یکبار فروشگاه جدیدی افتتاح می‌شد. اما طی ۱۰ سال گذشته تاکنون و با گسترش مجتمع‌های خرید و افتتاح هایپرمارکت‌ها در طبقه زیرین آن‌ها، تخفیف‌های درصدی و مداوم، دسترسی آسان و وجود پارکینگ‌ و … نه تنها بر رفتار خرید مصرف کنندگان اثرگذاشته، بلکه در برخی محله‌ها بر فروش سوپر مارکت‌ها نیز موثر بوده است.

گرچه بسیاری از سوپرمارکت‌های محلی همچنان بر این باورند که وجود هایپرمارکت‌ها خطر و تاثیری در فروش روزانه آن‌ها ندارد، اما به طور طبیعی جهت دهی‌های خرید محصولات به سمت هایپرمارکت‌ها، تخفیف‌های هیجان انگیز، تبلیغات گسترده و.. تبعاتی همچون کاهش فروش سوپرمارکت‌ها آن هم به مرور زمان در برخواهد داشت.

البته لازم به ذکر است، برخی محله‌ها همچون محله‌های مرکزی و اداری شهر، فروش سوپرمارکت‌ها به دلیل تردد بالای کارمندان مثبت است. اما به تدریج و با افزایش فروش اینترنتی هایپرمارکت‌ها و ارسال محصولات با پیک، می‌تواند در فروش همین سوپر مارکت‌ها لغزش‌هایی ایجاد شود. ‌

در این شرایط است که باید سوپرمارکت‌ها نیز به خود بیایند و به جمع سوپرمارکت‌های اینترنتی بپیوندند تا هم در پایان ماه فروش بالایی کسب، و هم به کاهش ترافیک و ترددهای سطح شهر و در نهایت صرفه جویی در زمان مصرف کنندگان کمک کنند.

اکنون، در همین زمینه سوپرمارکت‌ آنلاین  تزول، به عنوان بزرگترین و سریع‌ترین سوپرمارکت آنلاین تهران توانسته است بیش از دو هزار سوپرمارکت تهران در همه محله‌ها (مناطق ۲۲ گانه) را به این شبکه متصل کند. سوپر مارکت‌هایی با قابلیت ارسال رایگان و محصولات تازه، متنوع و با کیفیت که می‌توانند محصولات را حداقل ۴۵ دقیقه پس از ثبت سفارش به دست مشتریان محلی خود برسانند.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان | جدیدترین اخبار کوتاه علم و تکنولوژی ایران و جهان

چرا باید از سوپرمارکت آنلاین خرید کرد؟ - 10

نگاهی به آخرین وضعیت فروش سوپرمارکت‌ها

آمارهای منتهی به سال ۹۷ نشان می‌دهد که هایپرمارکت‌ها تنها حدود چهار درصد از نیازهای مردم در شهر بزرگ تهران را برطرف می‌کنند و ممکن است این رقم تا ۵ سال آینده به حدود ۱۲ درصد نیز برسد. از این رو بسیاری بر این باورند فعلا خبری از ورشستگی سوپرمارکت‌های محلی نیست و فروش آن‌ها پابرجاست؛ اما نکته قابل توجه اینجاست که همین آمار نیز یک احتمال است!. چرا که تکنولوژی و استفاده از اپلیکیشن‌های تلفن همراه، آمار دیگری را نشان می‌دهند. زیرا، همان‌گونه که تصور نمی‌شد روزی تلفن همراه، سیستم‌های رایانه‌ای، البسه و حتی خودرو به صورت اینترنتی خریداری شوند، اما در حال حاضر گسترش خرید اینترنتی محصولات و فرهنگ خرید آنلاین به گونه‌ای افزایش یافته که دیگر خرید مایحتاج منزل ازجمله آسان‌ترین خریدهای آنلاین به شمار می‌آید.

از سویی دیگر آمار پهنای باند و کاربران فضای مجازی نشان می‌دهد، حدود ۱۰ میلیون و ۳۵ هزار و ۲۷۲ هزار مشترک اینترنت پهن باند ثابت و ۶۱ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۳۲۹ مشترک اینترنت پهن‌باند سیار در کشور وجود دارد که بر اساس این آمار، مصرف کنندگان اینترنت در تهران نیز قابل توجه هستند؛ از این رو نگرانی از منظر زیرساخت‌های استفاده از اینترنت وجود ندارد. حال راهکار باقی مانده وجود اپلیکیشن‌های مصرفی و آسان برای همه اقشار مصرف کننده است تا بتوانند مایحتاج روزانه خود را از سوپرمارکت اینترنتی دلخواه خود تهیه کنند.

تزول، به عنوان سریع‌ترین سوپر مارکت آنلاین تهران نیز توانسته است از میان شش هزار خوار و بار فروشی تهران، با حدود دو هزار سوپر مارکت تهران قرار داد همکاری منعقد کند و به واسطه این همکاری، خرید اینترنتی مواد غذایی را تسهیل بخشد.

اکنون کافی است، با نصب اپلیکیشن سوپرمارکت آنلاین تزول از طریق فروشگاه‌های آنلاین، هرآنچه از سوپر مارکت محله خود لازم دارید را در تزول سفارش دهید و خیلی راحت و کمتر از ۴۵ دقیقه آن هم به صورت رایگان تحویل بگیرید. همچنین کاربران تزول می‌توانند با معرفی اپ تزول به دوستان خود، از تخفیف کد هدیه نیز بهره‌مند شوند.

تزول، سریع‌ترین سوپر مارکت آنلاین تهران حامی سوپرمارکت‌های محلی و اقتصاد خرده فروشان.

جهت مراجعه به فروشگاه اینترنتی تزول، روی لینک «خرید آنلاین مواد غذایی» کلیک کنید

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
عصر امروز مسابقه چرتکه کودکان هوشمند استان تهران به میزبانی دانشکده ریاضی دانشگاه علم و صنعت برگزار شدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مسابقه چرتکه کودکان هوشمند عصر امروز با حضور ۶۰۰ کودک از استان تهران در رده‌های سنی ۵ تا ۷ و ۷ تا ۱۲ سال به میزبانی دانشکده ریاضی دانشگاه علم و صنعت برگزار شد. کودکان در مسابقه محاسبات ذهنی از سه حس بینایی، شنوایی و لامسه بهره می‌برند و انجام این محاسبات از طریق تصویرسازی چرتکه در ذهن رقم می‌خورد تا نیمکره راست کودکان فعال شود و این امر باعث افزایش اعتماد به نفس و تمرکز در کودکان خواهد شد. ۵۰ نفر برتر مسابقه چرتکه به مسابقه ملی نخبگان که مرداد امسال به میزبانی برج میلاد برگزار می‌شود دعوت خواهند شد و پس از مشخص شدن نفرات برتر در مسابقات کشوری نیز برترین‌ها در قالب تیم ملی به رقابت‌های جهانی چرتکه که دی ماه امسال به میزبانی تایلند برگزار خواهد شد اعزام می‌شوند. ایران تاکنون دو بار موفق به کسب عنوان قهرمان قهرمانان در مسابقات جهانی چرتکه شده است.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جبرئیل نوکنده با اشاره به استقبال بی نظیر از این نمایشگاه گفت: نمایشگاه ایران مهد تمدن ۲۳ اسفند ۹۷ با حضور مسئولان جمهوری اسلامی ایران و مدیرانی از کشور اسپانیا در موزه باستان شناسی آلیکانته اسپانیا افتتاح شد و از روز اول افتتاح مورد استقبال بازدید کنندگان وعلاقه‌مندان به حوزه میراث فرهنگی قرار گرفت. وی با بیان این که این تعداد بازدید کننده نشان از استقبال ویژه مخاطبان از این رویداد بزرگ فرهنگی است، افزود: برگزارکنندگان نیز ضمن اعلام این میزان آن را نشانی از عملکرد موفق این نمایشگاه دانسته‌اند. نوکنده گفت: نمایشگاه ایران، مهد تمدن که در موزه درنتس هلند موفق به اخذ رتبه اول جایزه جهانی عناوین نمایشگاه‌های موزه‌ها در نیویورک شده است، می‌رود تا گام‌های بلندتری را در معرفی فرهنگ، هنر و تمدن غنی ایرانی برداشته و سفیر فرهنگی باشد تا چهره واقعی ایران اسلامی در سطح بین الملل اعتلا بخشد. نمایشگاه آثار تاریخی و باستانی ایران با عنوان «ایران؛ مهد تمدن‌ها» با حضور حسن قشقاوی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، جبرئیل نوکنده رئیس موزه ملی ایران و تعدادی از مقامات محلی ایالت والنسیا ۲۳ اسفند ۹۷ در موزه باستان شناسی آلیکانته اسپانیا گشایش یافت. در این نمایشگاه که به مدت ۵ ماه برپا می‌شود، علاوه بر نمایش آثار تاریخی، مجموعه‌ای از برنامه‌های فرهنگی، علمی و هنری نیز در کنار آن اجرا خواهد شد.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
به گزارش روز جمعه خبرنگار فرهنگی ایرنا از سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، «سید محمد طباطبایی» مدیر روابط عمومی این نمایشگاه با اعلام این خبر گفت: این مراسم روز سه‌شنبه (ساعت ۸ صبح) با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در «تالار قلم» کتابخانه ملی برگزار می‌شود. وی ادامه داد: در این مراسم هیاتی از کشور چین به عنوان مهمان سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و ناشران و اهالی فرهنگ حضور خواهد داشت. سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود. فراهنگ**۱۳۵۵ **۲۰۲۱**انتهای پیام /*
فردا نیوزفردا نیوز3 ساعت قبل
کولاک: محمد کاظم تارتار که اصالتا اهل خراسان شمالی است، با مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان انگلیسی از شهر اصفهان اولین کسی است که توانست تمام سوالات مسابقه برنده باش را درست جواب دهد و اولین برنده مسابقه برنده باشد شود. جوانی که به گفته خودش سالهاست مطالعه‌ آزاد فراوانی دارد و به خصوص در رشته جغرافیا و تاریخ مطالعات گسترده‌ای داشته است. می‌شود گفت هیچکس مثل محمدکاظم نتوانسته بود آنقدر دقیق به سوالات مختلف پاسخ و توضیح بدهد.
برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل
آریانا سعید که بی‌تردید می‌توان گفت مشهورترین آوازخوان زن در افغانستان است. این بار اظهارات او در باره زنان محجبه مانند بمبی در شبکه‌های اجتماعی ترکید و باز هم برای آریانا سعید جنجال‌ آفرید. برترین‌ها: آریانا سعید که بی‌تردید می‌توان گفت مشهورترین آوازخوان زن در افغانستان است. این بار اظهارات او در باره زنان محجبه مانند بمبی در شبکه‌های اجتماعی ترکید و باز هم برای آریانا سعید جنجال‌ آفرید. این بخش از حرفهای آریانا سعید غوغایی در میان منتقدان و برخی از کاربران صفحات اجتماعی ایجاد کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر