1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
ضرورت توجه به مطالبات به‌حق قشر دانشجو و فارغ التحصیلان دانشگاه هنر

ضرورت توجه به مطالبات به‌حق قشر دانشجو و فارغ التحصیلان دانشگاه هنر

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر گفت: باید به مطالبات به‌حق قشر دانشجو و هنرجو، شاغل و یا فارغ التحصیل از این دانشگاه که اکنون به فکر جذب شدن در بازار کار حرفه‌ای هستند، توجه داشت و زمینه را برای فعالیت مؤثر آنها متناسب با تخصص و حرفه‌ای که در دانشگاه آموخته‌اند، فراهم کرد تا این قشر فرهیخته در آینده‌ای نزدیک و یا حتی دور، خود را در جامعه مفید و جریان‌ساز تصور کنند.

بیژن اربابی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: طی چندماه اخیر که تصدی این معاونت را در دانشگاه هنر به عهده گرفتم، در وهله نخست کوشش و تلاشی را با همراهی همکارانم به کار بستیم که ابتدا آنچه که در گذشته از مجموعه اقداماتی که به انجام رسیده است را مورد بررسی و رصد قرار داده و به اصطلاح نکات مثبت آن را برای طی کردن مراحل بعدی که موجب قوام و قدرت بیشتر ما در فعالیت آتی خواهد بود، استخراج کنیم.

وی ادامه داد: در ورود به هر عرصه‌ای به طور قطع مهمترین چالش، نیروی انسانی شاغل در آن مجموعه و کمبودهایی که متوجه هر کدام از آنهاست، مورد توجه است. معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر نیز از این امر مستثنی نیست و تلاش شده نسبت به افزایش کفایت مداری اعضای زیرمجموعه به منظور حصول نتیجه بهتر در روند جاری اداری و سازمانی این معاونت حساسیت‌هایی وجود داشته باشد. به بیان دیگر یکی از محورهای فعالیت معاونت فرهنگی دانشگاه هنر، ارتقای کیفی مجموعه اقداماتی است که رسالت آن بر دوش ما نهاده شده است.

اربابی تصریح کرد: یکی از بزرگترین مسائل موجود در عرصه دانشگاهی که البته چالش‌برانگیز هم به نظر می‌رسد، رفتارها و مناسباتی است که در محیط دانشگاه به عنوان یک محیط فرهنگی و فرهیخته جاری است و در عین حال واکنش‌هایی است که از جانب هر کدام از ما در ازای بروز این رفتارها و مناسبات رخ می‌دهد و در این فرایند باید به این نکته توجه داشت که مخاطبان اصلی ما را قشر دانشجو تشکیل می‌دهند که هم در محیط‌های زیرمجموعه این دانشگاه و هم در پیکره بیرونی آن، یعنی سایر دانشگاه‌های هنر مشغول به تحصیل هستند.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

اربابی تأکید کرد: باید به مطالبات به حق قشر دانشجو و هنرجو، شاغل و یا فارغ التحصیل از این دانشگاه که اکنون به فکر جذب شدن در بازار کار حرفه‌ای هستند، توجه داشت و زمینه را برای فعالیت مؤثر آنها متناسب با تخصص و حرفه‌ای که در دانشگاه آموخته‌اند، فراهم کرد تا این قشر فرهیخته در آینده‌ای نزدیک و یا حتی دور، خود را در جامعه مفید و جریان‌ساز تصور کنند.

وی گفت: اعتقاد دارم که اگر از سوی مسئولان فرهنگی در هر سطح و در هر محیطی به ویژه دانشگاهی، هدایتگری به درستی به انجام برسد، دانشجویان، هنرجویان خود قادر به انتخاب راه درست خواهند بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر در پایان گفت: دانشجویان شاغل در رشته‌های گوناگون دانشگاه هنر اقبال خوبی نسبت به کارآفرینی، تولید محتوا، بروز خلاقیت‌های هنر و فعالیت در کانون‌های رشد دارند و امیدوارم با مجموعه تمهیداتی و تدابیری که اندیشیده می‌شود راهی پیش پای ما قرار گیرد که موجب شود از انجام کارهای موازی، تکراری اجتناب کرده و دچار روزمرگی نشویم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام سید محمدحسین میرلوحی در این مراسم با اشاره به روایاتی بر لزوم انتظار فرج و زنده نگهداشتن، پاسداشت و احیای شب نیمه شعبان تأکید کرد و افزود: زنده‌ترین انسان‌ها کسانی هسند که منتظر فرج امام زمان (عج) هستند. وی با تشریح ابعاد مختلف شخصیت حقیقی و حقوقی حضرت صاحب الزمان (عج) گفت: دوران غیبت، دوران بیچارگی و بی کسی شیعه است. حجت الاسلام میرلوحی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان معنا و مفهوم آزادی از نگاه شهید مطهری و مفهوم عدالت از نگاه امیرالمؤمنین (ع) پرداخت و افزود: عدالت چیزی جز اجرای حق نیست. وی همچنین با بیان اینکه دوران ظهور، دوران اظهار قدرت و برقراری اقتدار اسلام در کل جهان است، گفت: ما منتظران باید ویژگی‌های دوران اقتدار اسلام را در خود ایجاد کنیم و انسان‌های پرقدرت و امیدواری باشیم. قرائت قرآن و مناجات خوانی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
کارهایم را رها کردم و به خانه حضرت عسکری (علیه‌السلام) رفتم و ازعلت این دعوت سؤال کردم؟ به من فرمود: عمه جان! سپس فرزند نرجس خاتون حجت خدا را دیدم که به سجده افتاده است. سپس به محضر امام عسکری (علیه‌السلام) شرفیاب شدم، امام که می‌دانست من به دنبال حضرت مهدی می‌گردم فرمودند: عمه جان! ۶ گوشت و نان فراوان خریداری کرده، به عنوان عقیقه فرزند گرامیش مهدی (علیه‌السلام) در میان شیعیان سامرا تقسیم می‌کنند. ۷ حضرت عسکری (علیه‌السلام) گوسفندانی را به خارج از سامرا می‌فرستاد تا به عنوان عتقیقه فرزندش ذبح کرده، اطعام کنند.

رازهای سوپر استار شعبده‌بازی ایران + فیلم

ایسناایسنا21 ساعت قبل
فیزیک یکی از شاخه‌های شعبده بازی است و شعبده هم هنر و هم علم است. بهروز کریمی در همین زمینه می‌گوید: ریشه کلمه شعبده بازی هم عربی و هم فارسی است. کریس انجل کارهایش مثل فیلم است در خیابان و مکان‌های عمومی اجرا می‌کند، در واقع او فیلم می‌سازد. هنرجوهای خیلی خوبی داشتم برای مثال سالار عقیلی که ماهرانه شعبده بازی می‌کند و بعد به حوزه موسیقی رفت. قرار است دو غرفه برای فروش لوازم شعبده بازی بزنیم و بچه‌ها ابزار خود را با قیمت مناسب بخرند.
فردا نیوزفردا نیوز20 ساعت قبل
فیزیک یکی از شاخه‌های شعبده بازی است و شعبده هم هنر و هم علم است. بهروز کریمی در همین زمینه می‌گوید: ریشه کلمه شعبده بازی هم عربی و هم فارسی است. وقتی یک نفر برایشان شعبده بازی می‌کند می‌خواهند حدس بزنند و بعد از فهمیدن راز می‌خواهند این شعبده‌ها را اجرا کنند که اشتباه است. هنرجوهای خیلی خوبی داشتم برای مثال سالار عقیلی که ماهرانه شعبده بازی می‌کند و بعد به حوزه موسیقی رفت. قرار است دو غرفه برای فروش لوازم شعبده بازی بزنیم و بچه‌ها ابزار خود را با قیمت مناسب بخرند.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
امسال ۷۸ ناشر از کشور چین به نمایشگاه کتاب تهران می‌آیند و نشست‌های تخصصی خود را برگزار می‌کنند. در بخش کمیته علمی فرهنگی نمایشگاه هم ۲۰۰ برنامه در هفت سالن به اجرا در می‌آید و نویسندگان در جلسه‌های پرسش و پاسخ با مخاطبان نمایشگاه شرکت می‌کنند. در نمایشگاه کتاب امسال به دلیل مشکلات ترافیکی سال قبل و نیز عملیات عمرانی پارکینگ‌های خیابان قنبرزاده در اختیار نمایشگاه نیست و پارکینگ خیابان شهید بهشتی نیز از دسترس خارج است. فقط با ظرفیت ۸۰۰ خودرو برای عوامل اجرایی پارکینگ تدارک دیده شده که از در خیابان پاکستان ورودی خواهد داشت. سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت در مصلای امام خمینی برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی؛ داوطلبان می‌توانند تا ساعت ۲۴ پنج شنبه ۵ اردیبهشت با مراجعه به سایت اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش به نشانی english. iau. ac. ir/ept در این آزمون‌ها نام نویسی کنند. این آزمون‌ها جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸ همزمان در شهر‌های تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز، کرج، کرمان، کرمانشاه، رشت و ساری برگزار خواهد شد. کارت ورود به جلسه آزمون نیز از چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت و از طریق سایت اینترنتی یاد شده توزیع خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر