1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
‌دیواری کوتاه‌تر از کارگران وجود ندارد

‌دیواری کوتاه‌تر از کارگران وجود ندارد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
‌استاندار قم با بیان اینکه دیواری کوتاه‌تر از کارگران وجود ندارد، عنوان کرد: همواره در کمیسیون‌های کارگری باید یک نماینده از کارگران حضور داشته باشد تا از حق و حقوق کارگران دفاع کند؛ همچنین باید به خاطر داشت مدیران نباید تحت تأثیر هیجانات قرار بگیرند و حقوق غایبین را به حاضرین ببخشند چراکه غایبین همواره محکوم بوده‌اند.

‌به گزارش ایسنا، بهرام سرمست در جلسه تشکل‌های کارگری استان قم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه عنوان کرد: کارگران از بلوغ سیاسی برخوردارند. ما شرمساریم اگر قادر به انجام اقدامات بیشتری برای کارگران بودیم و انجام ندادیم، همکاری این قشر همواره شایسته تقدیر بوده و امید است با ظهور منجی عالم حاکمیت مستضعفان تحقق یابد.

وی با اشاره به آمادگی همه جانبه استانداری برای همکاری با سمن‌های کارگری خاطر نشان کرد: استانداری اولا وظایف ذاتی و در ثانی وظایف فرا سازمانی برای پیگیری وضعیت کارگران دارد و بنده همه جانبه از این دسته از اقدامات حمایت می‌کنم.

سرمست ضمن تشبیه نقش استاندار به پدر گفت: در این امر صرفا به مدیران دولتی اکتفا نخواهم کرد و از شما نمایندگان کارگران دعوت به عمل میآورم تا بازوی فکری مدیران و سازمان‌های دولتی باشید، ضمن اینکه باید همواره نقش میانه و پدر گونه‌ای را میان شما و مدیران ایفا کنم.

استاندار قم با تاکید بر لزوم تشکیل این جلسات به صورت فصلی، اظهار کرد: با توجه به اینکه دیواری کوتاه‌تر از کارگران وجود ندارد، همواره در کمیسیون‌های کارگری باید یک نماینده از کارگران حضور داشته باشد تا از حق و حقوق کارگران دفاع کند؛ همچنین باید به خاطر داشت مدیران نباید تحت تأثیر هیجانات قرار بگیرند و حقوق غایبین را به حاضرین ببخشند چراکه غایبین همواره محکوم بوده اند.

سرمست با بیان اینکه کارگران عنصر اصلی تولید هستند، گفت: ما در قبال کارگران وظایف مهمی داریم که همواره باید از رونق تولید دفاع کنیم؛ همچنین به یاد داشته باشیم اگر سیاست مان تولید محور باشد هم کارفرما و هم تولید کننده و مصرف کننده از این شرایط استفاده خواهند کرد.

وی افزود: در سال جاری باید اولویت تولید و حفظ و احیای اشتغال باشد که در این راستا حلقه اتصال میان تولید کننده، دولت، کارگران و مصرف کننده سبب حفظ اتحاد است.

وی با تاکید بر لزوم حفظ همبستگی دستگاه‌ها عنوان کرد: اختلاف میان دستگاه‌ها آسیب بزرگی بر سر راه تولید است که در صورت پیش آمد، معاونت سیاسی استانداری و اداره کل کار و تعاون وظیفه حل آن را برعهده دارند و باید تا جایی که امکان دارد از وجود اختلاف پرهیز شود چراکه قربانیان این اختلافات مدیران نیستند و این امر مستقیما گریبان کارگران را خواهد گرفت.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

سرمست در خصوص بحث‌های مطرح شده از سمت نمایندگان کارگران مبنی بر کمبود خدمات کارگران عنوان کرد: این مباحث مستقیم متوجه نمایندگان کارگران است به این دلیل که همواره قانون یکسان بوده ولی میزان بهره‌برداری و انتفاع از قانون به افراد به ویژه این سمن‌ها بستگی دارد.

استاندار قم با اشاره به وضعیت آموزشی مناسب کارگران شهر تبریز گفت: در این شهر خدمات رفاهی دانشگاه کارگران به میزانی مطلوب است که بعضا مورد استقبال سایر نهادهای دولتی نیز قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در شهر قم سرمایه‌های بسیاری از جمله وجود حضرات آیات، رئیس مجلس، نمایندگان مردم و موقعیت جغرافیایی استان به لحاظ نزدیکی به پایتخت وجود دارد ولی متأسفانه استفاده بهینه در راستای انتفاع شهر قم صورت نمی‌گیرد.

سرمست در جواب نمایندگانی که خواهان توزیع بن گوشت برای کارگران بودند، عنوان کرد: بحث بن مطالبه‌ی کمی است و باید به خاطر داشت استان قم اولین استانی بود که پیشنهاد هدفمند سازی توزیع اقلام اساسی را به هیئت دولت داد و مورد قبول و حمایت قرار گرفت که در ادامه نیز برای انجام چنین طرح‌هایی، تشکل‌های کارگری باید اطلاعات و برنامه‌های صحیح را به استانداری تحویل دهند.

جنجال، هیاهو و تجمع مشکلی را از کارگران حل نخواهد کرد

وی با بیان اینکه جنجال، هیاهو و تجمع مشکلی را از کارگران حل نخواهد کرد، عنوان کرد: شأن کارگران در این است که مشکلات خود را به صورت منطقی و در چارچوب قانون ارائه دهند.

سرمست ضمن اشاره بر لزوم آموزش به کارگران اظهار کرد: در امر آموزش حقوقی و فنی کارگران باید پیش قدم بود چراکه با آموزش کارگران، جامعه بیکاری کاهش می‌یابد.

وی در خصوص بحث بیمارستان کارگران گفت: باید مطالبات تان را در این زمینه به صورت مدون به استانداری منتقل کنید تا مورد پیگیری قرار گیرد.

استاندار قم با بیان اینکه استان قم قبل از انقلاب مورد بی مهری بوده و اکنون نیز به دلیل عدم مطالبه گری از وضعیت مطلوب فاصله دارد، تصریح کرد: عدم پیگیری در استان قم سبب شده است تا قم به جایگاه واقعی خود دست نیابد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
عصرایران؛ مصطفی داننده- حجت الاسلام صدیقی امام جمعه محترم تهران در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت گفت: «خداوند با فشارهای بین‌المللی می‌خواهد امتحانتان کند، چرا نگرانید که تحریم باشد و تشدید شود؛ به جهنم که تشدید شود. دوم: مردم با تحریم خو گرفته‌اند اما واقعا شرایط زندگی کردن‌شان سخت شده است. مسؤولان کشور هم باید کاری کنند. تحریم فقط برای مردم امتحان الهی است یا شامل مسؤولان کشور هم می‌شود؟ خوب مسؤولان هم آستین بالا بزنند و مشکلات کشور را حل کنند. مردم زمان رسول خدا، آن شرایط سخت را تحمل کردند و بعد به پیروزهای بزرگ رسیدند.
مهرمهر3 ساعت قبل
تأخیرهای ایجاد شده در اجرای این پروژه به سبب نبود منابع مالی کافی و عدم تخصیص آن بوده است. فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت: وضعیت راههای استان‌های لرستان و ایلام تا یک ماه آینده به وضعیت متعادل می‌رسد. دکتر سعید محمد افزود: احداث پل‌های دائمی میان شهری در استان‌های سیل زده تا یک سال آینده به اتمام می‌رسد. دریادار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در ارتباط زنده تصویری با این برنامه گفت: در حادثه سیل استان خوزستان، اولین تجربه بسیج دریایی بدست آمد. در این حرکت امدادی بالغ بر ۱۰۰ فروند شناور و قایق بسیجی و حدود ۲۰۴ شناور سپاه همکاری و حضور داشتند.

ماجرای خبرنگاری که هدیه سردار سلیمانی را پس داد! + فیلم

الفالف17 ساعت قبل
در همین حال و هوا باخبر شدیم سردار سلیمانی به منطقه آمده است؛ من باید با سردار سرافراز اسلام، مردی که نامش دشمن را به لرزه در می‌آورد مصاحبه می‌کردم. از صبح سر آفیش حاضر می‌شدم و برای مصاحبه با سردار سلیمانی تلاش می‌کردم اما متاسفانه موفق نمی‌شدم؛ نا امید شدم ازبس تلفن زدم و پیگیری کردم. برای سردار هرجا میرفتیم، سردار آنجا را ترک کرده بود. غروب شد؛ دلهره داشتم، سرانجام خبر رسید سردار به موکب می‌آید؛ راه افتادیم، من از بس که به بن‌بست خورده بودم، گریه کردم. این را گفتم و به راه خودم ادامه دادم، که خودرو سردار توقف کرد و سردار سلیمانی با لحنی پدرانه گفت «دخترم می‌شود گریه نکنی، حالا بگو چه بگویم» و من گفتم هرچی درحق این مردم باید گفته شود.
انتخابانتخاب14 ساعت قبل
‎همین حالا هم معاون رئیس این نهاد چینی است‎. ‎توکلی: مسئله را ساده نکنید. اما پالرمو و‎ CFT ‎این گونه نیست‎. ‎‎انتخاب: یکی از نگرانی هایی که مخالفان بیان می‌کنند، در مورد تروریستی عنوان شدن حزب الله است، اما حزب الله در لیست گروه‌های تروریستی نیست. اگر سازمان ملل گفته حزب الله تروریستی نیست، اینها به صراحت می‌گویند که باید ‏مصوبه خود را پس بگیرد. سازمان ملل به صراحت می‌گوید سازمان هایی که برای تخلیه کشورشان از اشغال تلاش می‌کنند، تروریستی ‏نیستند. اما آنها با وقاحت می‌گویند سازمانی که برای تخلیه کشورش از اشغال تلاش می‌کند، چون حزب الله است، پس تروریست است.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
در لحظاتی مانند وضعیت فعلی، کاری که کمک می‌کند این است که گامی به عقب برداریم و نگاهی به تغییرات جهان بیندازیم. آمریکا که کشوری نامرتبط بود تنها دو درصد از اقتصاد جهانی سهم داشت. اکنون چین دومین اقتصاد جهان و تنها رقیب احتمالی آمریکا می‌باشد. دو آلمان وجود داشت، پیمان ورشو برجا بود و نه آمریکا بلکه شوروی بود که افغانستان را اشغال کرده بود. کره شمالی و پاکستان دارای تسلیحات اتمی نبودند اما آمریکا و شوروی باهم بیش از ۵۰۰۰۰ بمب هسته‌ای داشتند.
جهان نیوزجهان نیوز20 ساعت قبل
(اما) آیا محکوم به شکست است؟ باید بگویم ۹۹ درصد بله، ولی ۱ درصد هم احتمال شکست نخوردن هست … ترامپ به طرز منحصر به‌فردی می‌تواند اسرائیلی‌ها را به‌جلو براند زیرا در اسرائیل بسیار محبوب است. در آینده (با اعلام طرح صلح) یک دولت آپارتاید (رژیم صهیونیستی) رسمی می‌شود. : به نظر شما، کوشنر چه رویکردی در قبال طرح صلح دارد؟: او بسیار باهوش اما شدیدا بی‌جرأت است. : چه زمان‌هایی بود که فکر نمی‌کردید دیگر از سوی ترامپ حیرت‌زده و شوکه شوید؟: در موضوع توافق هسته‌ای ایران. ما در حال مذاکره با دولت (مشخص نیست کدام کشور) درباره توافقی برای اضافه‌کردن متمم به توافق هسته‌ای ایران بودیم، درخصوص موشک‌ها و تروریسم و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران.

نظرها

اخبار بیشتر