‌دیواری کوتاه‌تر از کارگران وجود ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
‌دیواری کوتاه‌تر از کارگران وجود ندارد

‌دیواری کوتاه‌تر از کارگران وجود ندارد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
‌استاندار قم با بیان اینکه دیواری کوتاه‌تر از کارگران وجود ندارد، عنوان کرد: همواره در کمیسیون‌های کارگری باید یک نماینده از کارگران حضور داشته باشد تا از حق و حقوق کارگران دفاع کند؛ همچنین باید به خاطر داشت مدیران نباید تحت تأثیر هیجانات قرار بگیرند و حقوق غایبین را به حاضرین ببخشند چراکه غایبین همواره محکوم بوده‌اند.

‌به گزارش ایسنا، بهرام سرمست در جلسه تشکل‌های کارگری استان قم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه عنوان کرد: کارگران از بلوغ سیاسی برخوردارند. ما شرمساریم اگر قادر به انجام اقدامات بیشتری برای کارگران بودیم و انجام ندادیم، همکاری این قشر همواره شایسته تقدیر بوده و امید است با ظهور منجی عالم حاکمیت مستضعفان تحقق یابد.

وی با اشاره به آمادگی همه جانبه استانداری برای همکاری با سمن‌های کارگری خاطر نشان کرد: استانداری اولا وظایف ذاتی و در ثانی وظایف فرا سازمانی برای پیگیری وضعیت کارگران دارد و بنده همه جانبه از این دسته از اقدامات حمایت می‌کنم.

سرمست ضمن تشبیه نقش استاندار به پدر گفت: در این امر صرفا به مدیران دولتی اکتفا نخواهم کرد و از شما نمایندگان کارگران دعوت به عمل میآورم تا بازوی فکری مدیران و سازمان‌های دولتی باشید، ضمن اینکه باید همواره نقش میانه و پدر گونه‌ای را میان شما و مدیران ایفا کنم.

استاندار قم با تاکید بر لزوم تشکیل این جلسات به صورت فصلی، اظهار کرد: با توجه به اینکه دیواری کوتاه‌تر از کارگران وجود ندارد، همواره در کمیسیون‌های کارگری باید یک نماینده از کارگران حضور داشته باشد تا از حق و حقوق کارگران دفاع کند؛ همچنین باید به خاطر داشت مدیران نباید تحت تأثیر هیجانات قرار بگیرند و حقوق غایبین را به حاضرین ببخشند چراکه غایبین همواره محکوم بوده اند.

سرمست با بیان اینکه کارگران عنصر اصلی تولید هستند، گفت: ما در قبال کارگران وظایف مهمی داریم که همواره باید از رونق تولید دفاع کنیم؛ همچنین به یاد داشته باشیم اگر سیاست مان تولید محور باشد هم کارفرما و هم تولید کننده و مصرف کننده از این شرایط استفاده خواهند کرد.

وی افزود: در سال جاری باید اولویت تولید و حفظ و احیای اشتغال باشد که در این راستا حلقه اتصال میان تولید کننده، دولت، کارگران و مصرف کننده سبب حفظ اتحاد است.

وی با تاکید بر لزوم حفظ همبستگی دستگاه‌ها عنوان کرد: اختلاف میان دستگاه‌ها آسیب بزرگی بر سر راه تولید است که در صورت پیش آمد، معاونت سیاسی استانداری و اداره کل کار و تعاون وظیفه حل آن را برعهده دارند و باید تا جایی که امکان دارد از وجود اختلاف پرهیز شود چراکه قربانیان این اختلافات مدیران نیستند و این امر مستقیما گریبان کارگران را خواهد گرفت.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

سرمست در خصوص بحث‌های مطرح شده از سمت نمایندگان کارگران مبنی بر کمبود خدمات کارگران عنوان کرد: این مباحث مستقیم متوجه نمایندگان کارگران است به این دلیل که همواره قانون یکسان بوده ولی میزان بهره‌برداری و انتفاع از قانون به افراد به ویژه این سمن‌ها بستگی دارد.

استاندار قم با اشاره به وضعیت آموزشی مناسب کارگران شهر تبریز گفت: در این شهر خدمات رفاهی دانشگاه کارگران به میزانی مطلوب است که بعضا مورد استقبال سایر نهادهای دولتی نیز قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در شهر قم سرمایه‌های بسیاری از جمله وجود حضرات آیات، رئیس مجلس، نمایندگان مردم و موقعیت جغرافیایی استان به لحاظ نزدیکی به پایتخت وجود دارد ولی متأسفانه استفاده بهینه در راستای انتفاع شهر قم صورت نمی‌گیرد.

سرمست در جواب نمایندگانی که خواهان توزیع بن گوشت برای کارگران بودند، عنوان کرد: بحث بن مطالبه‌ی کمی است و باید به خاطر داشت استان قم اولین استانی بود که پیشنهاد هدفمند سازی توزیع اقلام اساسی را به هیئت دولت داد و مورد قبول و حمایت قرار گرفت که در ادامه نیز برای انجام چنین طرح‌هایی، تشکل‌های کارگری باید اطلاعات و برنامه‌های صحیح را به استانداری تحویل دهند.

جنجال، هیاهو و تجمع مشکلی را از کارگران حل نخواهد کرد

وی با بیان اینکه جنجال، هیاهو و تجمع مشکلی را از کارگران حل نخواهد کرد، عنوان کرد: شأن کارگران در این است که مشکلات خود را به صورت منطقی و در چارچوب قانون ارائه دهند.

سرمست ضمن اشاره بر لزوم آموزش به کارگران اظهار کرد: در امر آموزش حقوقی و فنی کارگران باید پیش قدم بود چراکه با آموزش کارگران، جامعه بیکاری کاهش می‌یابد.

وی در خصوص بحث بیمارستان کارگران گفت: باید مطالبات تان را در این زمینه به صورت مدون به استانداری منتقل کنید تا مورد پیگیری قرار گیرد.

استاندار قم با بیان اینکه استان قم قبل از انقلاب مورد بی مهری بوده و اکنون نیز به دلیل عدم مطالبه گری از وضعیت مطلوب فاصله دارد، تصریح کرد: عدم پیگیری در استان قم سبب شده است تا قم به جایگاه واقعی خود دست نیابد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ عراقچی: آماده انجام تعهدات هستیم به شرط رعایت انتظارات ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ چشم کودک ۹ ساله فلسطینی هدف سرباز اسراییلی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز چهارشنبه از تمرکز رسانه‌های منتقدش بر روی اخبار مربوط به ویروس «کرونا» انتقاد کرد. «نانسی مسونیر» از مقامات این مرکز روز سه‌شنبه گفت شیوع کرونا در آمریکا اجتناب ناپذیر است. ویروس کرونا تا کنون ۸۰ هزار نفر را در دنیا مبتلا کرده و موجب مرگ ۳۰۰۰ نفر عمدتا در چین شده است. با وجود این، نمایندگان کنگره آمریکا در روزهای گذشته به شدت از دونالد ترامپ بابت سیاست‌های ضعیف برای مبارزه با ویروس کرونا انتقاد کرده‌اند. او در توئیتر نوشت: «من از درخواست بودجه رقت‌‌انگیز و نامناسب رئیس‌جمهور ترامپ انتقاد نکردم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سیدباقر پیشنمازی شامگاه چهارشنبه در باره برگزاری این هفته نماز جمعه تهران گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا این هفته تمهیدات ویژه‌ای را با هماهنگی اورژانس تهران و وزارت بهداشت اندیشیده‌ایم. وی از مهمترین تمهیدات انجام شده برای برگزاری نماز جمعه این هفته تهران را ضدعفونی کردن فضای مصلی، سرویس‌های بهداشتی و ورودی‌های مصلای امام خمینی (ره) و جلوگیری کردن از ورود اشخاصی که علائم مبنی بر این بیماری را دارند عنوان کرد. رییس ستاد برگزاری نماز جمعه تهران با بیان اینکه نمازگزاران حتما با خود مهر و سجاده شخصی همراه داشته باشند یادآور شد: از دیگر تمهیدات اندیشه شده کوتاه کردن مدت زمان برنامه نماز جمعه است که برخی آیتم‌ها حذف و برخی دیگر هم کوتاه شده است. پیشنمازی در ادامه به نمازگزارانی که دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی یا سالمندان توصیه کرد که حتی‌المقدور در مراسم این هفته نماز جمعه شرکت نکنند، همچنین خانم‌ها از چادر شخصی برای اقامه نماز استفاده کنند. نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام والمسلمین «محمدجواد حاج علی اکبری» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
خبرها درباره انتقال ویروس کرونا به آلمان هم در حال افزایش است. به نوشته دویچه وله آلمان به این ترتیب برنامه مشخص و جامعی درباره نحوه واکنش به ویروس کرونا در آلمان وجود ندارد. ترس از ویروس کرونا در برلیننشریه بیلد آلمان هم درباره ترس از ویروس کرونا در برلین نوشت. طی یک هفته آینده در پایتخت آلمان نمایشگاه مهم اقتصاد توریسم بین الملی موسوم به „ITB" برگزار می‌شود. ارتش المان هم بعد از کشف یک مورد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا در ارتش، پادگانی در شهر کلن را قرنطینه کرد.
الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۷ اسفند ۱۳۹۸، ۲۲:۱۸ ۳۹۸۱۲۰۷۱۷۵به گزارش طبق گزارش رسانه‌های بین‌المللی، سخنان نماینده چین در پایان نشست مشترک کمیسیون مشترک برجام که امروز در پایتخت اتریش برگزار شد مطرح شده است. وانگ در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد اعضای کمیسیون مشترک دیدگاه‌های مختلفی درباره فعال‌سازی مکانیسم موسوم به «ساز و کار حل و فصل اختلافات» دارند. دیپلمات چینی با وجود این تأکید کرد که در جلسه امروز هیچ بحثی درباره راه‌اندازی این ساز و کار مطرح نشده است. او گفت: «بازگرداندن تحریم‌ها یا کلید زدن مکانیسم [حل و فصل اختلاف] پاسخ چالش‌های پیش روی ما نیستند. شرکت‌کنندگان در این جلسه تأیید کردند که این مسئله نباید در دستور کار ما قرار بگیرد.» نماینده چین در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین همچنین درباره تبعات تلاش‌های آمریکا برای اعمال مجدد تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران هشدار داد.

نظرها

اخبار بیشتر