1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. حوادث
طراحی نقشه قتل شوهر بعد از ۳ بار ازدواج

طراحی نقشه قتل شوهر بعد از ۳ بار ازدواج

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
زنی بعد از سه‌بار ازدواج وقتی با شوهرش دچار اختلاف شد این‌بار دیگر نقشه قتل همسرش را طراحی کرد و با همکاری مردی او را به قتل رساند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، مردی آبان سال ۹۶ به مأموران اعلام کرد برادرش گم شده ‌است. این مرد گفت: برادرم کاظم مدتی قبل گم شد. چندبار تماس تلفنی از گوشی او با ما گرفته ‌شد، اما بعد متوجه شدم تماس‌ها واقعی نیست و فرد دیگری با آن خط تماس گرفته ‌است؛ به همین دلیل هم احتمال می‌دهیم برادرمان را دزدیده ‌باشند.

زمانی که مأموران تحقیقات خود را آغاز کردند، همه تماس‌ها قطع و پلیس در بررسی‌ها متوجه شد که جسد مردی با مشخصاتی کاظم پیدا شده ‌است. همسر کاظم به نام سارا برای شناسایی جنازه فراخوانده شد، اما این زن ادعا کرد که جسد را نمی‌شناسد تا اینکه برادر و پدر کاظم او را شناسایی کردند و مشخص شد جسد متعلق به مرد گمشده است. برادر مقتول به مأموران گفت: برادرم برای بار دوم با سارا ازدواج کرد و آنها با هم زندگی می‌کردند، من از جزئیات زندگی‌شان خبر نداشتم و دخالتی هم نمی‌کردم، اما فکر می‌کنم سارا در این قتل چیزی بداند. وقتی سارا مورد بازجویی قرار گرفت ادعا کرد مشکلی با شوهرش نداشته و هیچ نقشی هم در قتل او نداشته است.

پلیس متوجه شد سارا در یک کارخانه کار می‌کند و با مردی از همکاران خود رابطه داشته ‌است. پیامک‌های ارسال‌شده از سوی سارا نشان داد رابطه عاطفی هم بین آنها شکل گرفته‌ است؛ به این ترتیب سارا و مرد جوان به نام فریدون بازداشت شدند.

فریدون در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت: من و سارا در کارخانه همکار بودیم او زن زیبارو و بسیار اغواگری بود و حرف‌هایش همیشه من را تحت تأثیر قرار می‌داد. او برایم از مشکلاتی که با شوهرش داشت، گفته‌ بود ضمن اینکه به من ابراز علاقه‌ کرده ‌بود، من هم تحت تأثیر حرف‌های او قرار گرفتم و شوهرش را با سلاحی که سارا خریده بود به قتل رساندم.

بعد از اعترافات فریدون سارا مورد بازجویی قرار گرفت و گفت: من سه بار ازدواج کردم در دو ازدواج اولم به دلیل اینکه شوهرانم مردان بداخلاقی بودند، از آنها جدا شدم و در نهایت با کاظم ازدواج کردم. من خودم یک دختر داشتم و کاظم هم یک دختر از همسر اولش داشت، او به دخترش خیلی توجه می‌کرد و به من اهمیتی نمی‌داد؛ ازدواج سومم هم موفق نبود. البته قبول دارم که چیزهایی از زندگی‌ام به فریدون گفته‌ بودم، اما هیچ‌کدام از آن حرف‌هایی که زدم به این معنا نبود که شوهرم را بکشد.

پرونده با توجه به تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست با اتهام مباشرت در قتل و سوزاندن جسد برای فریدون و معاونت در قتل و معاونت در جنایت بر میت برای سارا به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در خبری بخوانید: اخبار حوادث ناگوار

متهمان روز گذشته پای میز محاکمه رفتند. در ابتدای جلسه رسیدگی نماینده دادستان در جایگاه حاضر شد و کیفرخواست علیه متهمان را خواند و خواستار رسیدگی قانونی به پرونده شد، در ادامه اولیای‌دم در جایگاه قرار گرفتند و خواستار صدور حکم قصاص برای فریدون و مجازات برای متهم دیگر پرونده شدند. در ادامه فریدون، متهم پرونده، در جایگاه قرار گرفت. او اتهام قتل را قبول کرد و گفت: من آدم بدی نیستم و از اولیای‌دم درخواست دارم توجه کنند که من تحت تأثیر چه زن اغواگری بودم. سارا زن زیبایی است و لحن زنانه‌اش من را به‌شدت تحت تأثیر قرار داد. او درباره زندگی‌ شخصی‌اش خیلی چیزها به من می‌گفت و من همیشه فکر می‌کردم شوهرش چقدر آدم بدی است، او از شکست‌های قبلی‌اش هم گفته ‌بود سارا به من می‌گفت شوهرش او را کتک می‌زند و پول‌هایش را می‌گیرد و اذیتش می‌کند. از آنجایی که کاظم شوهر سوم سارا بود، می‌گفت دیگر نمی‌تواند از او هم طلاق بگیرد و راهی به جز کشتن او برای خلاصی از این وضعیت ندارد.

متهم ادامه داد: سارا چنان من را تحت تأثیر قرار داده ‌بود که انگار جادو شده‌ بودم، من خودم سه فرزند داشتم، اما سارا همه زندگی‌ من شده بود به همین دلیل وقتی به من پیشنهاد قتل شوهرش را داد، قبول کردم. به من گفته‌ بود اگر شوهرش را بکشم می‌توانیم با هم خانه‌ای بگیریم و با هم زندگی کنیم. من هم قبول کردم، سارا به من پول داد تا اسلحه بخرم و زمانی که اسلحه آماده شد، شوهر سارا را در یک منطقه خلوت غافلگیر کردم و او را به قتل رساندم و بعد هم جسدش را با هم سوزاندیم.

سارا بعد از متهم ردیف اول در جایگاه قرار گرفت و گفت: من اتهام را قبول ندارم و اصلا در جریان آنچه اتفاق افتاده ‌است، نبودم. فریدون دروغ می‌گوید من هیچ‌وقت به او نگفتم شوهرم را بکشد و این حرف یک دروغ بزرگ است. حتی قول زندگی مشترک به او را هم نداده ‌بودم. من می‌دانستم که فریدون به من علاقه‌مند است و درددل‌هایی هم درباره زندگی پر از بدبختی که داشتم کرده‌ بودم، اما هیچ‌وقت درخواست قتل همسرم را نداشتم و این حرف‌ها را قبول نمی‌کنم.

متهم درباره اینکه چرا هر سه ازدواجش به شکست انجامید، گفت: یک شوهرم معتاد بود و یک شوهر دیگرم خیلی مرد بداخلاقی بود و کتکم می‌زد. شوهر سوم هم من را اذیت می‌کرد، اما من هیچ‌وقت تصمیم به قتل او نداشتم.

بعد از گفته‌های متهمان و وکلای مدافع آنها، قضات شعبه ۱۰ برای تصمیم‌گیری در این زمینه وارد شور شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اردوی جهادی مسئولان و خیرین اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی سراسر کشور جهت خدمت رسانی به مناطق سیل زده استان خوزستان برگزار و اعلام شد طرح «هر بازاری یک کالای اساسی» برای کمک به سیل زدگان در حال ساماندهی است. این اردوی جهادی صبح امروز با حضور سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت، ولی عصر (عج) استان خوزستان، سرهنگ پاسدار دکتر حسن پور ریاست سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور، دکتر سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران، اعضای هییت رئیسه اتاق اصناف ایران، نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران، فرهاد نیکزاد دبیر شورای بسیج تجار و فعالان اقتصادی کشور، سرهنگ عسکری مسئول سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی خوزستان و جمعی از روسای اتاق‌های سراسر کشور در محل مجتمع فرهنگی فجر اهواز آغاز شد. در این مراسم، سرهنگ پاسدار دکتر غلارضا حسن پور، ضمن قدردانی از همدلی اصناف سراسر کشور با سیل زدگان گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف برپایی دومین مرحله از اردوی بزرگ جهادی، هدف مندی انتخاب هدایای غیر نقدی جهت تقدیم به آسیب دیدگان و سیل زدگان است که با خرد جمعی و همت مسوولین اصناف، بازاریان، فعالان اقتصادی و سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور، به لطف خداوند متعال گامی موثر در جهت کمک به مردم عزیز سیل زده انجام خواهیم داد. وی افزود: طرح «هر بازاری یک کالای اساسی» هم اکنون در حال ساماندهی است و جهت هماهنگی بیشتر با روسای اتحادیه‌ها، اصناف و متمرکز کردن بیشتر کمک رسانی‌ها ۲ جلسه در استان گلستان و جلسه امروز در استان خوزستان در قالب اردوی جهادی با حضور همه مسئولان مرتبط استان‌ها برگزار شد. رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: راه اندازی واحد‌های صنفی که به دلیل خسارت‌های سیل از چرخه بازار خارج شده‌اند با تنفس شش ماهه و تامین کالا‌های اساسی زندگی سیل زدگان دو موضوعی است که با قید فوریت در دستور کار بسیج اصناف قرار گرفت که با لطف خدا که این طرح با استقبال خوبی روبرو شد. حسن پور در پایان با اشاره به طرح یک مسجد یک خانه گفت: این طرح به همت بسیج محلات در حال اجراست البته بسیج اصناف هم تاکنون با جلساتی که با ائمه جماعت مساجد بازار تهران برگزار کرد که تا بتواند از تمامی روزنه‌های یاری رسان مردم سیل زده کشور باشد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع (توان) محموله‌ای از اقلام بهداشتی و مواد غذایی مورد نیاز مردم مناطق سیل زده کشور را ارسال کرد. به گزارش ایسنا به نقل از سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع (توان)، در پی وقوع سیل‌های اخیر در کشور و گسیل هماهنگ کمک رسانی وزارت دفاع به مناطق سیل زده، سازمان توان نسبت به ارسال اقلام ضروری و مورد نیاز سیل زدگان از قبیل تأمین ۱۱ هزار غذای بسته بندی در قالب کنسروجات و همچنین ارسال ۱۰ هزار بسته لوازم بهداشت سلامت اقدام کرد. برابر این گزارش ارسال ۱۲۵ هزار گونی، ۳۸ چادر اسکلتی و ۳۱۰ تخته پتو و بالشت از دیگر اقدامات سازمان توسعه منابع انرژی در خدمت رسانی به هم میهنان سیل زده بوده است. این سازمان علاوه بر کمک رسانی‌های فوق، تبلیغات گسترده و برپایی ایستگاه‌های مختلف، نسبت به جمع آوری و ارسال کمک‌های نقدی و غیر نقدی کارکنان در ستاد، گروه‌ها و شهرک شهید درخشان اقدام کرد که در این خصوص تا کنون مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کمک نقدی و سایر اقلام غیر نقدی جمع آوری و ارسال شده است. انتهای پیام

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی

4+
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
مهرمهر3 ساعت قبل
امسال ۲۹ فروردین، روز ارتش، همزمان شده است با تلاش‌ها و از خودگذشتگی‌های نیروهای مسلح به ویژه ارتش در امدادرسانی به هموطنان سیل زده که با تمام وجود پای کار خدمت به مردم هستند. جانشین معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در این برنامه با اشاره به تلاش نیروهای مسلح در امدادرسانی به مردم سیل زده گفت: در کمک به سیل‌زدگان، با ۲۹ فروند بالگرد ارتش در ۴۲۰ سورتی پرواز به سیل‌زدگان امدادرسانی شد، همچنین از ۸ فروند هواپیما در امدادرسانی اخیر استفاده شده است. وی در این زمینه، کارنامه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را در مقایسه با سایر کشورهای دنیا بی‌نظیر دانست و گفت: نیروهای مسلح، برای مرحله بازسازی مناطق سیل زده نیز آمادگی کامل دارند. امیر گلفام تاکید کرد: ان‌شاءالله در این مرحله نیز درصورت درخواست دولت، نیروهای مسلح این آمادگی را دارند تا در بازسازی بافت‌های آسیب دیده مشارکت کنند. معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برنامه‌های ارتش در مرحله بازسازی مناطق سیل زده به‌ویژه بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ان‌شاءالله حتما برنامه‌هایی را در مرحله بازسازی در سطح نیروهای مسلح خواهیم داشت که به محض ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح و در صورت درخواست دولت با همه وجود پای کار بازسازی بافت‌های آسیب دیده در مناطق سیل‌زده نیز خواهیم آمد.
خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به حضور مستمر سپاه در مناطق سیل زده کشور گفت: سپاه پاسداران همچنان در کنار مردم خواهد ایستاد و با تمام توان در اختیار آن‌ها خواهیم بود. سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در حاشیه مراسم رژه روز ارتش در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده توسط سپاه در مناطق سیل زده، با اشاره به افتتاح جاده معمولان به خرم آباد، گفت: همه واحد‌های سپاه در مناطق سیل زده برای تحکیم سیل بند‌ها و جلوگیری از انتشار آب در تلاش هستند. وی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران همچنان در کنار مردم سیل زده خواهد ایستاد و با تمام توان در اختیار آن‌ها خواهیم بود.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر