بحران سیل در حمیدیه مدیریت شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. حوادث
بحران سیل در حمیدیه مدیریت شده است

بحران سیل در حمیدیه مدیریت شده است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
کرمان - ایرنا - نماینده استاندار کرمان و مسئول ستاد معین این استان در امور کمک رسانی به مناطق سیل زده خوزستان گفت: وضعیت سیل در شهرستان حمیدیه تحت کنترل و هلال احمر کرمان در زمینه تأمین اقلام مورد نیاز سیل زدگان اقدامات زیادی انجام داده است.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری کرمان، حجت الاسلام محمد محمودآبادی در بازدید از انبار هلال احمر استان کرمان در شهرستان حمیدیه افزود: جمعیت هلال احمر این استان به عنوان یکی از پایگاه‌های فعال در استان خوزستان و شهرستان حمیدیه اقدامات زیادی برای تأمین اقلام سیل زدگان انجام داده است.

وی با اشاره به انتخاب این استان به عنوان معین شهرستان حمیدیه تصریح کرد: انبار هلال احمر کرمان در حمیدیه مملو از اجناس مورد نیاز سیل زدگان است و تا امروز بسیاری از اقلام مورد نیاز سیل زدگان توسط ستاد معین استان تأمین شده است.

محمودآبادی اظهار داشت: با توجه به حجم عظیم آب در منطقه و زیر آب رفتن بسیاری از روستاها، هلال احمر استان کرمان با حضور فعال، همه اقلام خوراکی و بهداشتی و چادر را برای اسکان ساکنان این مناطق فراهم کرده است.

وی با تقدیر از زحمات نیروهای جمعیت هلال احمر استان کرمان فعال در حمیدیه افزود: برای جلوگیری از اسراف در عرضه غذاهای گرم، ستاد معین استان تصمیم گرفت بسته‌های خشک مواد غذایی را با محوریت هلال احمر در روستاها توزیع کند و در این زمینه هم موفق عمل کردیم.

نماینده استاندار کرمان و مسئول ستاد معین این استان در امور کمک رسانی به مناطق سیل زده خوزستان گفت: نیروهای هلال احمر کرمان به صورت روزانه به روستاها و نقاط مختلف متأثر از سیل مراجعه و اقلام بهداشتی و خوراکی را به مردم تحویل می‌دهند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث چند روز اخیر

حجت الاسلام محمودآبادی تصریح کرد: هم اکنون در شهرستان حمیدیه وضعیت عادی برقرار و بحران سیل تحت کنترل است و یکسری از کمبودها در حوزه آبرسانی، پوشاک و روشنایی از کرمان تأمین شده است.

وی با اشاره به امکانات لجستیکی و پشتیبانی ستاد معین استان کرمان در حمیدیه خاطرنشان کرد: با بیش از ۷۰ دستگاه ماشین سبک و سنگین که ستاد معین استان در حمیدیه مستقر کرده، کار تکمیل سیل بندها و تجهیز آنها در حال انجام است و با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی باید تا ۲ روز آینده منتظر افزایش جریان آب باشیم.

استان کرمان از طرف وزیر کشور در ابتدای رخداد بحران سیل در استان خوزستان به عنوان معین شهرستان حمیدیه انتخاب شد و هلال احمر استان کرمان با ۳۸ نیروی داوطلب به عنوان اولین نهاد مشغول خدمت رسانی به هموطنان در این منطقه فعال

است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مرگ ۲ کودک در سیل شهرستان میبد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، روز گذشته (۳۱ اردیبهشت)، بارندگی شدید و وقوع سیل در شهرستان میبد به گرفتار شدن یک خودروی سواری در آب منجر شد. سرنشینان خودرو یک خانواده بودند و پدر خانواده در این حادثه نجات یافت، اما متاسفانه دو فرزند ۱۲ ساله و ۶ ساله‌اش، جان خود را از دست دادند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سردار محمود معین‌‎پور امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت آزادسازی خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مشکل سیل خوزستان همچنان بر روی دوش مردم بوده و در رنج و سختی به سر می‌برند. وی با اشاره به این‌که برخی روستاهای استان خوزستان همچنان زیر آب است ادامه داد: اگر آب از برخی مناطق استان تخلیه شده باشند اما منازل سیل‌زدگان غیرقابل سکونت است و نیازمند بازسازی و تعمیر هستند. جانشین سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با اشاره به حساسیت منطقه سیل‌زده مگران از توابع شهرستان شوش ادامه داد: با توجه به گرمای طاقت فرسا، زندگی مردم در چادر بسیار سخت و استفاده از منازلشان نیز امکان‌پذیر نیست که در همین راستا با هماهنگی با استاندار و فرماندهی سپاه استان خوزستان برای آنها کانکس تهیه شد. وی با اشاره به تأمین کانکس و کولر توسط سپاه، بسیج و برخی دستگاه‌های استان خوزستان خاطرنشان کرد: بخشی از مردم منطقه مگران شوش در کانکس‌ها مستقر هستند و مابقی نیز بعد از تأمین کانکس اسکان پیدا می‌کنند. جانشین سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با اشاره به آماده‌سازی گروه‌‌های جهادی و آغاز فعالیت‌ها همزمان با اجرای تفاهم‌نامه با دستگاه‌ها، افزود: فعالیت‌های جهادی به صورت خودجوش در بسیاری از مناطق شروع شده است و در این راه افراد خیر را نیز مشارکت داده‌ایم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل
اینجا شهرستان بافق یکی از شهرهای پررونق گردشگری ایران است. هنر دست مردمانش به برگ‌های خرما و حصیر گره خورده و حتی بادبزن‌هایش از میراث ملی ایران محسوب می‌شوند. در این شهر خبری از چاه‌های نفت و رودهای پرآبی همچون کارون نیست اما آنچنان شبیه خوزستان است که شاید اگر لهجه خاص مردمانش به گوش مردم خوزستان، غریب نمی‌آمد اینجا را خوزستانی در جنوب شرقی یزد می‌نامیدند. خوزستان کوچک یزد از دیرباز چنان از نظر زورگویان و منفعت طلبان غنی بوده که بارها مورد هجوم یاغیان و کشورگشایان قرار گرفته است و وجود موقعیت استراتژیک و خاص بافق حتی در موقعیت کنونی، این حقیقت را بازگو می‌کند. زیبایی این درختان هر بیننده‌ای را بر این میراث گرانبها واقف می‌کند، میراثی که شاید جا دارد در لیست آثار ملی جای بگیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
وی با اشاره به مبانی دینی و آموزه‌های قرآنی، صیانت از حقوق عامه و تکریم ارباب رجوع را در مکتب انبیاء و اولیاء الهی یک ارزش و در شمول حقوق اساسی مردم دانست که از حیث وظایف سازمانی در زمره مهمترین اولویت‌های دستگاه قضائی نیز به شمار می‌رود. حجت الاسلام و المسلمین جعفری با بیان این که تشخیص منابع مالی و میزان درآمد برای شفاف سازی نظام پرداخت مالیات یک ضرورت به حساب می‌آید، خطاب به اطباء خاطرنشان کرد: ما از پزشکان انتظار داریم طبق قوانین و مقررات مربوطه، زمینه‌های شفاف سازی منابع مالی و میزان درآمد‌های خود را بطور روشن و نظام‌مند فراهم کنند. این مقام قضایی بیان داشت: برخی افراد به ویژه کسانی که با بی مبالاتی و سهل انگاری خود زمینه ساز ایراد خسارت را ایجاد می‌کنند نباید در همه حال از دولت توقع تأمین خسارت داشته باشند. جعفری، ضمن ارائه گزارشی از مهمترین اقدامات دستگاه قضائی استان در حادثه سیل اخیر، بارزترین محور‌های عملکرد دستگاه قضائی را در این حادثه احصاء و تبیین کرد. انتهای پیام/
فارسفارس23 ساعت قبل
سپاه بر اساس تدابیر مقام معظم رهبری که فرمودند: توجه داشته باشید؛ مهم این است که در هر دوره‌ای از دوره‌ها ما بفهمیم دشمنی دشمن چگونه است و چه‌کار دارد با ما می‌کند؛ نقشه‌ی دشمن را بفهمیم؛ درست مثل جنگ نظامی. در جنگ نظامی اگر شما توانستی حدس بزنی که نقشه‌ی دشمن چیست، پیشگیری می‌کنی، خودت را آماده می‌کنی؛ یا دفاع خوب می‌کنی یا حمله‌ی پیش‌دستانه می‌کنی؛ در جنگ نظامی این‌جوری است. طبیعتا این تغییرات اقلیمی هم برکاتی دارد برای کشور و هم اگر آماده نباشیم خساراتی برای ما در پی دارد. امروز ما درگیر تهدیدات هیبریدی هستیم به عنوان مثال تهدیدات سایبری، مردم محور، عملیات روانی، اقتصادی و امنیتی. دشمنان جنگ غیرنظامی را بر علیه ما شروع کرده‌اند ولی اهدافشان همان اهدافی است که در یک جنگ نظامی دنبال می‌شود و اما کاری که ما باید انجام دهیم، یک هم افزایی و هماهنگی بین عملیات‌های غیر نظامی و نظامی است که باید پدید بیاید.

نظرها

اخبار بیشتر