1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اقتصادی

قیمت خودروهای داخلی و خارجی چند

الفخبرگزاری الف |
قیمت خودروهای داخلی و خارجی چند - 0

افزایش بی سابقه‌ی قیمت خودروهای داخلی پیامدی است که با آغاز موج جدید تحریم‌ها و خروج شرکت‌های خودروسازی از کشور به وقوع پیوست. در کنار مباحث مربوط به تحریم‌ها و افزایش نرخ دلار، عرضه‌ی محدود و در مواردی عدم عرضه‌ی بعضی از خودروها از جانب خودروسازان داخلی نیز باعث افزایش قیمت خودروهای داخلی شده است.

در شرایط فعلی، قیمت‌ها کاملا بی ثبات بوده و به صورت غیر منطقی و بدون توجه به قدرت خرید مردم افزایش می‌یابند. بنابراین، آگاهی از قیمت واقعی و یا معامله شده‌ی خودرو اولین دغدغه‌ای است که خریداران و فروشندگان خودرو با آن روبرو خواهند بود.

قصد داریم در این مقاله به این سوال پاسخ گوییم که چطور می‌توان از قیمت خودروهای داخلی و خارجی و نیز تغییرات آن به صورت لحظه‌ای آگاه شد؟

افزایش قیمت خودرو داخلی و خارجی در سال ۱۳۹۷

در سال ۹۷ شاهد تغییرات بسیار زیاد در متغیرهای اقتصادی همچون نرخ ارز، سکه، نرخ تعرفه‌های گمرکی و … بودیم. با شروع تحریم‌ها در خرداد ماه سال ۹۷، بسیاری از خودروسازهای خارجی همچون رنو، پژو، سوزوکی، مزدا و … از بازار ایران کناره گیری کردند. عدم عرضه‌ی خودروهای خارجی در کنار افزایش بی سابقه‌ی نرخ ارز و تعرفه‌های گمرکی باعث شد که قیمت خودروهای خارجی افزایش بی سابقه‌ای را تجربه کنند.

از آنجا که قیمت خودرو داخلی و خارجی از یکدیگر تاثیر می‌پذیرند، با افزایش قیمت در بازار خودروهای خارجی شاهد افزایش قیمت خودرو داخلی نیز بودیم، اما این بار افزایش قیمت خودروهای داخلی گوی سبقت را از خودروهای خارجی ربود، تا جایی که مصرف کنندگان داخلی را با پژو ۲۰۷ اتومات ۱۳۰ میلیون تومانی روبرو کرد.

البته خودروسازهای داخلی نیز در ایجاد شرایط فعلی بی‌تقصیر نبوده و عدم عرضه‌ی خودرو از جانب آنان و نیز اتخاذ سیاستهایی همچون قیمت گذاری ۵ درصد زیر قیمت بازار، عواملی بود که بر شدت افزایش قیمت خودروهای داخلی افزود. عدم عرضه‌ی هر کالایی و ایجاد محدودیت در آن، به افزایش تقاضا و به تبع آن افزایش قیمت‌ها دامن می‌زند، اتفاقی که در بازار خودرو کشور رخ داد و خودرو را به یک کالای سرمایه‌ای با افزایش قیمت لحظه‌ای و مورد استفاده برای دلالان و تاجران خودرو تبدیل کرد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

قیمت خودروهای داخلی و خارجی چند - 10

چه خودرویی بخریم؟ چند؟ از کجا؟

اگرچه تا چندی پیش، انتخاب‌های متعددی پیش روی خریداران خودرو وجود داشت، اما با شرایط فعلی عدم عرضه‌ و افزایش قیمت خودرو، راه حلی جز خرید خودروهای داخلی و یا چینی وجود ندارد.

از طرف دیگر، ایجاد رفتار غیرمنطقی در بازار خودرو، فضایی را ایجاد کرد که قیمت‌ها از منطق خاصی پیروی نکند و فروشنده‌ها هر قیمتی را که ممکن باشد به خریداران پیشنهاد دهند. در این شرایط و با توجه به افزایش لحظه‌ای قیمت خودرو، آگاهی از قیمت خودروهای داخلی و خارجی به دغدغه‌ی بسیاری از خریداران و فروشندگان خودرو تبدیل شده است.

برای پاسخ گویی به نیاز فوق مجموعه‌های متعددی به ارائه خدمات اطلاعاتی در زمینه‌ی قیمت خودرو داخلی و خارجی می‌پردازند. به عنوان مثال وب سایت همراه مکانیک به عنوان مرجع قیمت خودرو دست دوم،، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که با وارد کردن نام خودروی مورد نظر خود، به جست و جوی انواع مدل‌های آن پرداخته و از قیمت خودروهای داخلی مطلع شوید.

برای آگاهی از قیمت خودرهای داخلی از طریق همراه مکانیک کافی است به آدرس hamrah-mechanic.com/carprice/dakheli/ مراجعه کنید.

همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره‌های خرید خودرو از کارشناسان همراه مکانیک کمک بگیرید. کارشناسان این مجموعه به شما کمک می‌کنند که با توجه به بودجه‌ی خود و نیز کیفیت خودروهای موجود در بازار بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، رییس کل این بانک با اشاره به دیدارهای پیشین با حضور مقامات عالی رتبه دو کشور، عنوان کرد که در جلسه مشترک پیشین، آقای اردوغان، رییس جمهوریبر افزایش سطح همکاری‌ها، تسهیل روابط بانکی و نیز رفع موانع میان دو کشور تأکید کردند. گفتنی است در این جلسه همتی، با اشاره به ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی کشور ترکیه، ضرورت روان شدن فعالیت بانک‌های آن کشور با تجار ایرانی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد که با وجود اینکه در شرایط فعلی حجم مبادلات تجاری میان دو کشور از سطح مطلوبی برخوردار است، اما با هدف ترسیم شده ۳۰ میلیاردفاصله دارد و امیدواریم که در آینده نیز حجم مبادلات با توجه به توانمندی‌های متقابل دو کشور بیش از پیش افزایش یابد. همچنین در این دیدار دریا اورس، سفیر ترکیه دربا اشاره به توافقات سازنده روز گذشته فی مابین وزرایایران و ترکیه، خواهان عملیاتی شدن هرچه سریع‌تر این امر در روابط تجاری دو کشور شد. گفتنی است، سفیرترکیه با اشاره به سابقه روابط دو کشور ابراز امیداوری کرد که روابط اقتصادی میان دو کشور تسریع و تسهیل شود.
الفالف11 ساعت قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۱۸ ۳۹۸۰۱۲۹۱۲۱باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: نمایندگان یک درخواستی برای رئیس جمهور ارسال کردند، ما هر چیزی که می‌آید را باید بررسی کنیم؛ بالاخره باید مدیران ما امنیت شغلی داشته باشند. محمود واعظی در واکنش به انتقاد نمایندگان مبنی بر عزل رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار کرد: نمایندگان یک درخواستی برای رئیس جمهور ارسال کردند، ما هر چیزی که می‌آید را باید بررسی کنیم؛ بالاخره مدیران ما باید امنیت شغلی داشته باشند. به گزارش الف، جنبش عدالتخواه دانشجویی طی نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه در خصوص سازمان خصوصی سازی نوشت: انتظار می‌رود با ورود قضایی به جزئیات و رسیدگی در اسرع وقت به پرونده‌های فساد گذشته خصوصی سازی‌ها، اجازه ندهید تبعات اقتصادی، اجتماعی و امنیتی ناشی از چنین سیاست‌هایی دامن جمهوری اسلامی ایران را بگیرید. آقای رئیسی، به پرونده‌های سازمان خصوصی‌سازی‌ رسیدگی کنید/ اجازه ندهید تبعات منفی سیاست‌های این سازمان، دامن کشور را بگیردپیش از بارها گفته شده در روند خصوصی‌سازی‌ها در گذشته مفاسد زیادی رخ داده و اموال عمومی حیف و میل شده است. بیشتر بخوانید: سازمان خصوصی سازی، حراج اموال مردم و سکوت دولت/ قوه قضائیه به تخلفات رسیدگی کند
تابناکتابناک6 ساعت قبل
افزایش میزان مصرف بنزین در سال گذشته باعث شد تا یکبار دیگر موضوع بازگشت کارت‌های سوخت و سهمیه بندی بنزین مطرح شود. با توجه به اینکه بسیاری از کارشناسان یکی از دلایل افزایش مصرف بنزین را قاچاق آن به کشور‌های اطراف می‌دانستند بنابراین موضوع افزایش قیمت بنزین آزاد نیز مطرح شد. افزایش میزان مصرف بنزین در سال گذشته باعث شد تا یکبار دیگر موضوع بازگشت کارت‌های سوخت و سهمیه بندی بنزین مطرح شود. با توجه به اینکه بسیاری از کارشناسان یکی از دلایل افزایش مصرف بنزین را قاچاق آن به کشور‌های اطراف می‌دانستند بنابراین موضوع افزایش قیمت بنزین آزاد نیز مطرح شد. قیمت بنزین احتمالا رشد ۱۲۷ درصدی خواهد داشت، اما این رشد هم نخواهد توانست که از قاچاق بنزین به کشور‌های حوزه خلیج فارس جلوگیری کند.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
گفت: به گزارش خبرگزاری صداو سیما، رضا جعفرزاده گفت: پرواز‌های فرودگاه امام، مهرآباد، پیام و فرودگاه‌های اقماری در استان تهران که به مناسبت برگزاری مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران به مدت چهار ساعت و نیم متوقف شده بود از سرگیری شد.

نظرها

اخبار بیشتر