ناامنی در «افغانستان» نتیجه سیاست جنگ‌طلبانه آمریکاست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

ناامنی در «افغانستان» نتیجه سیاست جنگ‌طلبانه آمریکاست

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- مشاور وزیر امور خارجه پاکستان گفت: تمام گروه‌های تروریستی از جمله القاعده، طالبان و داعش توسط آمریکا آموزش دیده‌اند بنابراین باید ارتش آمریکا و سازمان سیا را تروریست‌ خواند نه سپاه پاسداران ایران را.
ناامنی در «افغانستان» نتیجه سیاست جنگ‌طلبانه آمریکاست - 0

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان، نذر عباس مشاور وزیر امور خارجه پاکستان و دیپلمات این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد اظهار داشت: تروریست خواندن نیروی نظامی کشورهای دیگر خود نوعی عمل تروریستی است که آمریکا این خطای بزرگ را مرتکب شده است.

وی افزود: در تاریخ جهان این نخستین بار است که نیروهای مسلح یک کشور دیگر مانند ایران به عنوان تروریست معرفی می‌شود.

مشاور وزیر خارجه پاکستان اظهار داشت: آمریکا که خود پشتیبان بسیاری از گروه‌های تروریستی از جمله داعش است حق ندارد با استفاده ابزاری از قوانین بین المللی سپاه پاسداران را گروه تروریستی معرفی کند.

وی افزود: ادامه ناامنی در افغانستان نتیجه سیاست جنگ طلبانه آمریکا در حمایت از تروریست‌ها است.

نذرعباس تأکید کرد: جامعه جهانی فقط به کشورها و نهادهای بین المللی که آمریکا به آن‌ها سلطه دارد مربوط نمی‌شود بنابراین پاکستان، روسیه همچنین چین که حاضر نیستند سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی بپذیرند با این تصمیم واشنگتن مخالف هستند.

مشاور وزیر خارجه پاکستان گفت: آمریکا از برخی شبه‌نظامیان پشتیبانی می‌کند و زمانی که آن‌ها از کنترل خارج می‌شوند با تروریست معرفی کردن این گروه‌ها علیه کشورهای دیگر وارد عمل می‌شود.

وی افزود: دخالت در امور کشورها به بهانه مبارزه با تروریسم حربه قدیمی آمریکا می‌باشد بنابراین هدف از تروریست معرفی کردن سپاه پاسداران فشار به ایران است.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

نذر عباس خاطر نشان کرد: آمریکا از صدام برای حمله به ایران و کویت استفاده کرد و بعدها به بهانه اینکه وی سلاح کشتار جمعی در اختیار دارد به عراق لشکرکشی کرد.

مشاور وزیر امور خارجه پاکستان ادامه داد: سازمان سیا از اسامه بن لادن در کشورهای مختلف مانند افغانستان استفاده کرد و بعد با تروریسم معرفی کردن وی ارتش خود را راهی منطقه کرد. آمریکا سعی کرد در برابر انقلاب ایران یک نهضت وهابی به وجود آورد اما موفق نشد.

وی افزود: تمام گروه‌های تروریستی جهان از جمله القاعده، طالبان و داعش توسط ارتش آمریکا آموزش داده شده‌اند بنابراین باید نام ارتش آمریکا و سازمان سیا را باید به لیست تروریست‌ها اضافه کرد.

مشاور وزیر امور خارجه پاکستان گفت: سپاه پاسداران فقط از مرزهای جمهوری اسلامی ایران دفاع می‌کند.

وی افزود: ترامپ برای خوشحال کردن اسرائیل و دسیسه برای پیشروی در بلندی‌های جولان، سپاه پاسداران را تروریست معرفی کرد.

نذر عباس تأکید کرد: آمریکا نمی‌تواند ایران را کنترل کند و برای حفظ منافع خود دست به چنین حقه کثیفی زده است.

مشاور وزیر امور خارجه پاکستان گفت: همه کشورها تروریست معرفی شدن سپاه پاسداران را نمی‌پذیرند بنابراین بهتر است مجامع بین المللی سکوت در برابر واشنگتن را ادامه ندهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت. علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت که متن آن در ذیل می‌آید: آیت‌الله جنتی دامت برکاتهدبیر محترم شورای نگهبانبا تقدیم سلام، این روزها هرجا می‌روم، مردم می‌پرسند دلیل رد صلاحیت شما چه بود؟ می‌گویم خودم هم نمی‌دانم. شورای نگهبان از من دعوت کرد. استاد شهید آیت‌الله مطهری نیز در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی فرمودند در جمهوری اسلامی احزاب غیراسلامی هم حق فعالیت دارند مشروط به اینکه با تابلوی خودشان فعالیت کنند نه با تابلوی اسلام.

نظرها

اخبار بیشتر