1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

کاهش ۳۰ درصدی پرونده‌های وارده به دادسرای نظامی مازندران/ برگزاری سی و یک هزار نفر ساعت کلاس آگاه سازی حقوقی و قضایی در یگان‌ها

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- دادستان نظامی مازندران در گزارشی مختصری از فعالیت‌های سال ۱۳۹۷ سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان از کاهش ۳۰ درصدی پرونده‌های وارده خبر داد.
کاهش ۳۰ درصدی پرونده‌های وارده به دادسرای نظامی مازندران/ برگزاری سی و یک هزار نفر ساعت کلاس آگاه سازی حقوقی و قضایی در یگان‌ها - 0

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، رحیم رحیمی میلاشی ضمن قدردانی از تلاش‌های خستگی ناپذیر همکاران اداری و قضایی گفت: پرونده‌های ورودی به سازمان قضایی استان در سال ۹۷ نسبت به سال قبل آن ۳۰ درصد کاهش دارد و این را مرهون همکاری یگان‌ها و تلاش کلیه قضات در اجرای برنامه‌های آگاه سازی نیرو‌های مسلح هستیم.

وی افزود: به همت قضات سازمان قضایی استان مازندران در سال ۱۳۹۷ موفق به برگزاری ۳۱۱۴۸ نفر ساعت کلاس آگاه سازی حقوقی و قضایی در یگان‌ها شدیم که از این میزان ناجا ۱۸۵۱۶ نفرساعت، سپاه ۹۶۲۴ نفرساعت، ارتش ۲۸۰۴ نفرساعت و وزارت دفاع ۲۰۴ نفرساعت را به خود اختصاص داده‌اند.

وی افزود: در سال ۹۷ بازدید‌های سرزده از کلانتری‎ها و پاسگاه‌ها در دستور کار قرار داشت که دو کلانتری توسط رئیس سازمان و چهار کلانتری توسط دادستان نظامی و یک کلانتری توسط بازپرس دادسرای نظامی مورد بازدید قرار گرفت و از نزدیک در جریان روند رسیدگی به امور قرار گرفتیم.

رحیمی با تاکید بر نقش موثر آموزش کارمندان و قضات در دستیابی به اهداف افزود: در مبحث آموزش کارکنان ۲۰۵۲ نفرساعت در ۱۴ دوره آموزشی برای کارمندان و ۲۱۲ نفرساعت طی ۴ دوره آموزشی برای قضات سازمان قضایی استان برگزار شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

وی با اشاره به برطرف شدن نارضایتی مردم از برخورد پلیس در انتقال خودروی متخلفان به توقفگاه گفت: در سال گذشته گزارشی از رسانه ملی مبنی بر بی عدالتی در انتقال خودرو‌ها به توقفگاه پخش شد که به دستور رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت و پس از بازدید‌های مختلف و جلسات گوناگون با مسئولان راهور، مقرر گردید کلیه خودروبرها، هنگام انتقال خودرو از دستگاه اسکیت استفاده نمایند تا هم به خودرو آسیبی نرسیده و هم امکان انتقال کلیه خودرو‌های متخلف به توقفگاه وجود داشته باشد.

رحیمی در پایان، با اشاره به برنامه‌های سازمان قضایی استان مازندارن در سال جدید افزود: به محض وصول برنامه‌های عملیاتی سال ۱۳۹۸ از سازمان مرکز، جلساتی با مدیران و قضات برگزار شد که امیدواریم با عملیاتی نمودن آن‌ها گام‌های پیشرفت را سریع‌تر و محکم‌تر رو به جلو برداریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
پایگاه خبری فردا: یکشنبه هفته آینده به مناسبت نیمه شعبان مدارس سراسر کشور تعطیل است برخی انتظار دارند که به مناسبت اینکه شنبه بین دو تعطیلی این جمعه و نیمه شعبان قرار دارد مدارس در این روز نیز تعطیل باشند اما هیچ خبری مبنی بر تعطیلی مدارس در روز شنبه ۳۱ فروردین متشنج بوده است لذا به نظر می‌رسد مدارس در روز شنبه ۳۱ فروردین دایر است
فارسفارس4 ساعت قبل
محمدباقر الفت، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: با مسدودسازی ۱۲ هزار سیم‌ کارت که به‌منظور کلاهبرداری‌‌های ارتباطی موسوم به کلاهبرداری‌های کارت به کارت استفاده می‌ شد، وقوع این جرم در نوروز امسال ۴۰ درصد کاهش یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: با مسدود سازی ۱۲ هزار سیم‌کارت که به‌منظور کلاهبرداری‌‌های ارتباطی موسوم به کلاهبرداری‌های کارت به کارت استفاده می‌شد، وقوع این جرم در نوروز امسال ۴۰ درصد کاهش یافت. معاون رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: با این اقدام از وقوع ۴۰ درصد از این نوع کلاهبرداری‌ها در فروردین ۹۸ پیشگیری شد. الفت با اشاره به اینکه کشاندن افراد به جلو دستگاه خودپرداز به بهانه دریافت جایزه از شگرد‌های کلاهبرداران ارتباطی است، گفت: با اطلاع رسانی و ارتقا آگاهی مردم میزان وقوع این نوع کلاهبرداری کاهش چشمگیری خواهد یافت. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
امیر حیدری در حاشیه مراسم روز ارتش در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: امروز جوانان برومند این کشور با رژه‌ای که در روز ارتش انجام دادند، ثابت کردند که پای آرمان‌های کشور خواهند بود و در کنار برادران سپاهی تمام تلاش‌مان این است که از مرز‌های آبی، خاکی و هوایی کشور دفاع کنیم و هیچ کسی نمی‌تواند باعث جدایی ارتش و سپاه شود و دشمنان ما هم می‌دانند که جرأت دست درازی به امنیت این کشور را ندارند.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
امیر خانزادی در حاشیه مراسم روز ارتش و درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: امروز یکبار دیگر در رژه اقتدار یک پیام مهم برای دوستان و به ویژه دشمنانمان داشتیم و پرواز جنگنده کوثر و رژه این هواپیما در روز ارتش باعث شد قدرت خودمان را یکبار دیگر به رخ دشمنان بکشیم و باعث هراس آن‌ها شویم. وی در ادامه گفت: خوشبختانه جنگنده کوثر با بهترین فناوری روز و به دست جوانان توانمند کشورمان ساخته شده است و این یعنی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سپاه و به ویژه نیرو‌های مسلح اجازه تخطی به دشمنان این آب و خاک نخواهد داد.
فردا نیوزفردا نیوز23 ساعت قبل
آفت ملخ خویشاوند ملخ است و شباهت زیادی به هم دارند. آیا هجوم آفت ملخ خطرناک است؟ آفت ملخ برای انسان خطرناک یا مرگبار نیست. آیا آفت ملخ برای انسان مضر است؟ آفت ملخ به انسان یا حیوانات حمله نمیکند. آیا آفت ملخ خطرناک است؟ ملخ بیابانی، به علت توانایی گروهیش در پرواز سریع و طی مسافت‌های طولانی، خطرناک‌ترین آفت ملخ است. چرخه زندگی ملخ بیابانی شامل سه مرحله است: تخم، ملخ بی بال، و ملخ بالغ.

نظرها

اخبار بیشتر