کاهش ۳۰ درصدی پرونده‌های وارده به دادسرای نظامی مازندران/ برگزاری سی و یک هزار نفر ساعت کلاس آگاه سازی حقوقی و قضایی در یگان‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

کاهش ۳۰ درصدی پرونده‌های وارده به دادسرای نظامی مازندران/ برگزاری سی و یک هزار نفر ساعت کلاس آگاه سازی حقوقی و قضایی در یگان‌ها

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- دادستان نظامی مازندران در گزارشی مختصری از فعالیت‌های سال ۱۳۹۷ سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان از کاهش ۳۰ درصدی پرونده‌های وارده خبر داد.
کاهش ۳۰ درصدی پرونده‌های وارده به دادسرای نظامی مازندران/ برگزاری سی و یک هزار نفر ساعت کلاس آگاه سازی حقوقی و قضایی در یگان‌ها - 0

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، رحیم رحیمی میلاشی ضمن قدردانی از تلاش‌های خستگی ناپذیر همکاران اداری و قضایی گفت: پرونده‌های ورودی به سازمان قضایی استان در سال ۹۷ نسبت به سال قبل آن ۳۰ درصد کاهش دارد و این را مرهون همکاری یگان‌ها و تلاش کلیه قضات در اجرای برنامه‌های آگاه سازی نیرو‌های مسلح هستیم.

وی افزود: به همت قضات سازمان قضایی استان مازندران در سال ۱۳۹۷ موفق به برگزاری ۳۱۱۴۸ نفر ساعت کلاس آگاه سازی حقوقی و قضایی در یگان‌ها شدیم که از این میزان ناجا ۱۸۵۱۶ نفرساعت، سپاه ۹۶۲۴ نفرساعت، ارتش ۲۸۰۴ نفرساعت و وزارت دفاع ۲۰۴ نفرساعت را به خود اختصاص داده‌اند.

وی افزود: در سال ۹۷ بازدید‌های سرزده از کلانتری‎ها و پاسگاه‌ها در دستور کار قرار داشت که دو کلانتری توسط رئیس سازمان و چهار کلانتری توسط دادستان نظامی و یک کلانتری توسط بازپرس دادسرای نظامی مورد بازدید قرار گرفت و از نزدیک در جریان روند رسیدگی به امور قرار گرفتیم.

رحیمی با تاکید بر نقش موثر آموزش کارمندان و قضات در دستیابی به اهداف افزود: در مبحث آموزش کارکنان ۲۰۵۲ نفرساعت در ۱۴ دوره آموزشی برای کارمندان و ۲۱۲ نفرساعت طی ۴ دوره آموزشی برای قضات سازمان قضایی استان برگزار شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

وی با اشاره به برطرف شدن نارضایتی مردم از برخورد پلیس در انتقال خودروی متخلفان به توقفگاه گفت: در سال گذشته گزارشی از رسانه ملی مبنی بر بی عدالتی در انتقال خودرو‌ها به توقفگاه پخش شد که به دستور رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت و پس از بازدید‌های مختلف و جلسات گوناگون با مسئولان راهور، مقرر گردید کلیه خودروبرها، هنگام انتقال خودرو از دستگاه اسکیت استفاده نمایند تا هم به خودرو آسیبی نرسیده و هم امکان انتقال کلیه خودرو‌های متخلف به توقفگاه وجود داشته باشد.

رحیمی در پایان، با اشاره به برنامه‌های سازمان قضایی استان مازندارن در سال جدید افزود: به محض وصول برنامه‌های عملیاتی سال ۱۳۹۸ از سازمان مرکز، جلساتی با مدیران و قضات برگزار شد که امیدواریم با عملیاتی نمودن آن‌ها گام‌های پیشرفت را سریع‌تر و محکم‌تر رو به جلو برداریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز11 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی: با توجه به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس و میان دوره مجلس خبرگان در روز جمعه ۲ اسفند ماه امسال، تمامی ۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی مانند همیشه در آماده باش کامل هستند. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی: با توجه به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس و میان دوره مجلس خبرگان در روز جمعه ۲ اسفند ماه امسال، تمامی ۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی مانند همیشه در آماده باش کامل هستند. هر ایستگاه در محدوده تحت پوشش خود با توجه به شناخت ویژه از حوزه‌های انتخاباتی در آن محدوده، مستقر و تامین ایمنی شرکت کنندگان در انتخابات را برعهده دارند.
عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
نداشتن دارویی برای درمان کرونا، بدان معنا نیست که مبتلایان خوب نمی‌شوند. عصر ایران - کرونا، سرانجام به ایران رسید و طبق اعلام رسمی وزارت بهداشت تا کنون ۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. ۲ - نداشتن دارویی برای درمان کرونا، بدان معنا نیست که مبتلایان خوب نمی‌شوند. ۴- هر چند کمبودهایی داریم و مثلا در خصوص کیت تشخیص کرونا نیازمند خارج هستیم و کرونا نیز داروی خاصی ندارد ولی منصفانه باید گفت که شبکه بهداشت ایران در زمره گسترده‌ترین و کارآمدترین‌های جهان است. ۵ - برای اولین بار میزان بهبودیافتگان از کرونا از مبتلایان جدید در دنیا پیشی گرفته و شیب ابتلا ملایم‌تر شده است.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
پیش بینی وزارت بهداشت این است که اکثر این بیماران به ویروس کرونا مبتلا نیستند. از عده‌ای از افرادی که با بیماران فوتی مراوده داشتند دعوت کردیم و از آنها هم آزمایش گرفته شده اما فعلا موارد قطعی پنج نفر است. وزیر بهداشت افزود: آمارهایی که برخی در مورد تعداد مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا اعلام می‌کنند درست نیست و وزارت بهداشت صادقانه هر موردی از کروناویروس که اثبات شود را به مردم اعلام می‌کند. به هر حال هر بیماری تنفسی کرونا نیست زیرا هنوز در فصل زمستان هستیم و شیوع آنفلوانزای B تمام نشده است. بزرگترین وظیفه رسانه‌ها نیز این است که اصول پیشگیری از این بیماری را به مردم آموزش دهند.
ایرناایرنا11 ساعت قبل
دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت به عنوان نماینده وزیر بهداشت در سفری یک روزه به قم وضعیت آمادگی دانشگاه علوم پزشکی قم در رابطه با بیماری کرونا ویروس را بررسی کرد. دکتر محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در ابتدای جلسه هیات رئیسه این دانشگاه با حضور نماینده وزیر بهداشت، از خدمات صادقانه پرستاران و پزشکان با وجود مطالبات معوقه، تشکر و قدردانی کرد. وی در ادامه توصیه‌های لازم برای تریاژ بیماران حاد تنفسی، پذیرش، بستری و ترخیص آنان ارائه داد. در پی فوت دو بیمار مشکوک به ابتلا به کرونا در قم، قرارگاه پدافند زیستی قم با حضور استاندار و معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد و برنامه‌های مختلف برای کنترل و مراقبت‌های لازم صورت گرفته است. در همین ارتباط مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز حوزه‌های علمیه قم امروز پنجشنبه و همچنین شنبه پس فردا تعطیل اعلام شد.
وانانیوزوانانیوز10 ساعت قبل
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک با تاکید بر اینکه با رعایت بهداشت فردی می‌توان ویروس کرونا را پشت سر گذاشت، گفت: از هشت مورد بیمار مشکوک به ویروس کرونا، نتیجه آزمایش هفت نفر مشکوک اعلام شد و وضعیت بیمار مبتلا به ویروس رو به بهبود است. وی با اشاره به موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در اراک که از صبح امروز خبرساز شده است، گفت: امروز هشت مورد مشکوک به این ویروس شناسایی شد که پس از انجام آزمایشات هفت مورد منفی بود و تنها یک مورد مثبت بود که وضعیت او نیز رو به بهبود است. رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: خوشبختانه در استان مرکزی هیچ گونه مورد مثبتی وجود نداشته و یک مورد مثبت از همکاران جامعه پزشکی است که در قم سکونت دارد که پس از مراجعه به اراک علائم را نشان داد و پس از دریافت آزمایش، مورد مثبت اعلام شد و سریعا ایزوله شد. تاکنون از شهروندان اراکی هیچ مورد مثبتی گزارش نشده است. انتهای پیام

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 ماه قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 ماه قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 ماه قبل

گفتگوی بن سلمان و پامپئو در ریاض در مورد تحولات منطقه‌ای و بین المللی

ایسنا1 ساعت قبل

مردم با حضور خود نشان می‌دهند دلبسته نظام و انقلاب هستند

ایسنا1 ساعت قبل

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان رای خود را به صندوق انداخت

ایسنا1 ساعت قبل

دستورالعمل‌های ستاد انتخابات کشور که از طریق صداوسیما ابلاغ می‌شود

ایرنا1 ساعت قبل

عرف: ۴۰ هزار شعبه از ۵۵ هزار شعبه، ثابت است

ایرنا1 ساعت قبل

وزارت خارجه روسیه: حمایت ترکیه از شبه نظامیان در ادلب به افزایش درگیری‌ها منجر می‌شود

ایسنا1 ساعت قبل

فرماندار همدان اعلام کرد: وجود ۳۵۲ شعبه اخذ رای در همدان و فامنین

ایسنا1 ساعت قبل