1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اقتصادی
پارسیان سومین هاب صنایع پتروشیمی می‌شود

پارسیان سومین هاب صنایع پتروشیمی می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
بندرعباس - ایرنا - مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان گفت: بر اساس برنامه وزارت نفت این منطقه تبدیل به هاب سوم صنایع پتروشیمی می شود.

به گزارش ایرنا، حسن شاهرخی سه شنبه شب در حاشیه نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری در هرمزگان به خبرنگاران اظهار داشت: وزارت صمت و شرکت منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با اسم منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان و شرکت ملی صنایع پتروشیمی مسوول اجرای این برنامه هستند.

وی ادامه داد: بر این اساس همکاری منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان با وزارت نفت بیشتر می‌شود که این راه و مسیر سرمایه گذاران صنایع پتروشیمی را هموار‌تر می‌کند.

وی اضافه کرد: وزارت نفت خوارک‌های مورد نظر برای استقرار صنایع پتروشیمی همچون اتان، پروپان، ال ان جی، میعانات گازی را به این منطقه اختصاص می‌دهد.

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان یادآور شد: وزیر نفت سال گذشته بازدید از این منطقه و امکانات آن انجام داد که تبدیل شدن پارسیان به هاب سوم صنایع پتروشیمی از تصمیم‌های آن سفر است.

*** ۲۶۰ هزار فرصت شغلی در افق نهایی صنایع انرژی بر پارسیان

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان گفت: ۶۰ هزار فرصت شغلی مستقیم و ۲۰۰ هزار فرصت شغلی به صورت غیر مستقیم در افق نهایی صنایع انرژی بر پارسیان ایجاد می‌شود.

شاهرخی ادامه داد: چهار سرمایه گذار پتروشیمی زمین دریافت کرده‌اند و اکنون در حال انجام کارهای مربوط به استفاده از فاینانس هستند.

وی خاطر نشان کرد: شرایط امروز کشور نسبت به گذشته سخت‌تر شده و سرمایه گذاران باید بتوانند از عهده پشت سر گذاردن تحریم‌ها برآیند لذا ما این را درک می‌کنیم و با آنها تعامل داریم تا بتوانند کار خود را پیش ببرند.

*** یک اسکله صنایع انرژی بر پارسیان در سال جاری افتتاح می‌شود

مدیر عامل منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان یادآور شد: تکمیل بندر این منطقه از اولویت‌ها سال ۹۸ است که پیمانکار بندر منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان سال ۹۶ در فراخوان بین المللی انتخاب شد و انتظار می‌رود اواخر سال ۹۹ آن را آماده تحویل کند.

در سایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

شاهرخی بیان داشت: امسال یک اسکله آن که برای فله خشک مورد استفاده قرار خواهد گرفت آماده بهره برداری می‌شود.

مدیر عامل منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان اشاره کرد: اولویت‌های دیگر منطقه فراهم کردن آب و برق مورد نیاز صنایع است که پیمانکاران آنها هم مشخص شده‌اند و در مدت ۲ ساله آب شیرین کن و در مدت سه ساله نیروگاه برق آماده می‌شود.

سومین همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری هرمزگان از روز دوشنبه با حضور ۵۰۰ نفر از مهمانان داخلی و خارجی در تالار شهید آوینی بندرعباس آغاز شد.

در این همایش ۲ روزه که مهمانان زیادی از داخل و خارج کشور در حوزه‌های اقتصادی، انرژی، گردشگری، شیلات و کشاورزی حضور دارند، در بخش اول نخستین روز از همایش هفت مقام داخلی و خارجی سخنرانی کردند.

این همایش با ۶ محور صنعت و معدن، انرژی، حمل و نقل و عمران شهری، شیلات و کشاورزی، گردشگری و مناطق آزاد برگزار شد.

در این همایش بین المللی رییس سازمان جهانی آتیک، انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه، رسولی معاون وزیر و مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و موسوی رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران سخنرانی کردند.

در بخش عصر گاهی این همایش نیز پنل‌های مختلف سرمایه گذاری حمل و نقل و عمران شهری، صنعت، معدن و تجارت و مناطق ویژه اقتصادی، سرمایه گذاری گردشگری، شیلات و کشاورزی توسط مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان ارائه شد. برپایی نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری استان هرمزگان در هتل هرمز از بخش‌های جانبی عصرگاهی دومین روز این همایش بود.

مراسم پایانی و دومین روز سومین همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری هرمزگان نیز امروز سه شنبه در هتل هرمز برگزار شد.

۳۲۱۹ /۶۰۴۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
طرح فروش فوری خودروهای سایپا در امروز یکشنبه ۳۱ فروردین از ساعت ۱۰ صبح آغاز شد. به گزارش عصر ایران، خودروهای تیبا، وانت نیسان تک سوز، وانت نیسان دوگانه سوز، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۵۱ در این طرح به فروش می‌رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید خودرو می‌توانید به وبسایت فروش سایپا به آدرس saipa. iranecar. com مراجعه کنید.
تابناکتابناک16 ساعت قبل
در نتیجه با افزایش قیمت ۲۶ میلیون تومانی توسط کرمان موتور، طبیعتا قیمت این خودرو در بازار نیز افزایش خواهد یافت. در زمینه افزایش قیمت خودرو‌های خارجی می‌توان دلایلی، چون ممنوعیت واردات خودرو و همچنین افزایش قیمت دلار را برشمرد. موتمنی در مورد دلیل افزایش قیمت خودرو‌ها در سال جدید گفت: این افزایش قیمت به سمت تقاضا باز نمی‌گردد و تقاضا برای خرید کم است. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت خودرو‌های داخلی بر روی افزایش قیمت خودرو‌های خارجی تاثیرگذار بوده است یا خیر، گفت: بله، صددرصد تاثیرگذار بوده است. این افزایش قیمت بار روانی را ایجاد خواهد کرد که بر روی قیمت سایر خودرو‌های مونتاژی هم اثرگذار خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
وی ادامه داد: در حالی که دولت می‌توانست در مقطعی که قیمت رب در بازار داخل دچار افزایش شد، زمینه واردات آن را فراهم کند. در این صورت نه‌تنها قیمت این محصول در بازار داخلی متعادل می‌شد که بازار روسیه نیز از دست نمی‌رفت. رئیس اتاق تهران، شرط رونق گرفتن تولید را کاهش دخالت دولت دانست و گفت: دولت باید از قیمت گذاری و تعیین تکلیف برای واردات و صادرات دست بردارد. محسنی بندپی پیشنهاد کرد: کارگروهی برای شناسایی مقررات و ضوابط دست و پاگیر تولید در استان تهران شکل گیرد که به روانسازی امور کمک کند. در این زمینه می‌توان کارگروهی تشکیل داد که در فواصل مختلف گزارشی از عملکرد و پیشرفت کار ارائه کند.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی، با صدور حکمی سید محمد جعفری را به عنوان مدیرکل حراست سازمان بنادر و دریانوردی منصوب کردبه گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی؛ در بخشی از حکم محمد راستاد خطاب به جعفری، پایش مستمر در راستای صیانت از منابع انسانی سازمان، پیشگیری و مقابله جدی با فساد اداری، ارتباط و تعامل سازنده با واحد‌های ستادی و بنادر تابعه، انجام فعالیت‌ها با اولویت اقدامات پیشگیرانه متناسب با اهداف و ماموریت‌های سازمان، اطلاع رسانی به موقع، صحیح و دقیق در موارد مرتبط با وظایف سازمانی از مهم‌ترین ماموریت‌های وی عنوان شده است. سید محمد جعفری پیش از این، بازرس مدیرعامل، مسئول پاسخگویی به شکایات سازمان بنادر و دریانوردی و رئیس کمیسیون معاملات شرکت ملی نفتکش بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ جواد غفاری با بیان این مطلب گفت: ۲ هکتار از اراضی بستر رودخانه آهار از توابع رودبار قصران در راستای قانون توزیع عادلانه آب رفع‌تصرف شد. وی افزود: در این عملیات ۲۷ مورد پل غیرمجاز، بیش از ۱۰۰۰ متر مربع دیوار و چهار مورد اعیانی غیرمجاز نیز تخریب شد. غفاری گفت: در سه روز کاری هشت حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق ۳۳۰ متر و دبی ۳ لیتر بر ثانیه مسدود شد که با انجام این عملیات از خروج ۵۹ هزار و ۱۳۰ متر مکعب آب از سفره‌های آب زیرزمینی جلوگیری شد. مدیر امور آب شمیرانات با هشدار نسبت به لزوم هوشیاری مردم به هنگام انجام معاملات در نزدیکی رودخانه‌ها افزود: افرادی که قصد انجام معامله در نزدیکی رودخانه‌ها را دارند حتما پیش از انجام معامله از شرکت آب منطقه‌ای تهران استعلام لازم اخذ کنند تا در آینده متحمل هیچگونه ضرر و زیان نشوند. وی گفت: امور منابع آب شمیرانات به‌عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به‌عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.
الفالف13 ساعت قبل
به گزارش الف، عمران خان نخست وزیر پاکستان روز یکشنبه (فردا) به دعوت حسن روحانی رئیس جهمور کشورمان به تهران سفر خواهد کرد. این اولین سفر عمران خان به ایران به منظور تقویت روابط دوجانبه در زمینه‌های گوناگون است. وی قرار است به گفته خودش ابتدا به شهر مشهد رفته و سپس به تهران سفر کند؛ چراکه معتقد است اگر از امام رضا (ع) اجازه بگیرد سفر آسان می‌شود. علیرغم مشکلات بانکی و فقدان کانال‌های مالی به دلیل تحریم‌های ایران، تهران صادرات خود به پاکستان را در سال گذشته ۳۸ درصد افزایش داد. مذاکرات رسمی مقامات ایران و پاکستان در روز دوشنبه در تهران و همچنین دیدار با مقامات عالی کشور از برنامه‌های این سفر است.

نظرها

اخبار بیشتر