1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
فرماندار لاهیجان: دولت خود را موظف به پاسخگویی می‌داند

فرماندار لاهیجان: دولت خود را موظف به پاسخگویی می‌داند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
لاهیجان - ایرنا - فرماندار شهرستان لاهیجان گفت: امروز دولتی انتقاد پذیر داریم و همه به راحتی از دستگاه های اجرایی انتقاد می کنند و ترسی از بیان آن ندارند و دولت هم خود را موظف به پاسخگویی می داند.

به گزارش خبرنگار ایرنا سیداسماعیل میرغضنفری عصر سه شنبه در جلسه ستاد سازماندهی جوانان شهرستان لاهیجان افزود: امروز ملت شریف ایران و همه می‌توانند خیلی راحت در کنار دستگاه‌های اجرایی بنشینند و و هر نوع انتقادی را شفاف مطرح کنند درحالی که این انتقادها را نمی‌توانند به جاهای دیگر داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: جوانان از مشکلاتی نظیر نداشتن شغل و درآمد مناسب سئوال می‌کنند و همه این مسایل را از دولت می‌خواهند و ما به عنوان نمایندگان دولت باید پذیرای انتقادات مردم و جوانان باشیم و سخنان آنان را بشنوییم و پاسخگو باشیم.

میرغضنفری اظهارداشت: بسیاری موضوعاتی که مطرح می‌شود فقط دولت نمی‌تواند پاسخ دهد و برخی از این مسایل که به آن منتقد هستیم دولت تولی‌گری آن را برعهده ندارد ولی در مقام پاسخ همگان دولت را طرف پاسخگویی می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه باید نگاهمان را نسبت به دولت عوض کنیم یادآورشد: جوانان باید بدانند دولت کانون قدرت نیست و همه مسائل در اختیار دولت قرار ندارد و باید از خود نیز سئوال کنند و کارها را خود شروع کنند و دولت نیز به آنها کمک می‌کند.

فرماندار لاهیجان گفت: جوانان باید برنامه برای خود ترسیم کنند و تشکیلات دولتی نیز از آنان حمایت می‌کند و اگر جوانان برنامه ریزی نداشته باشند در دنیای امروز بتدریج از رقابت‌ها کنار گذاشته می‌شوند.

وی یادآورشد: جوانان باید نگاه‌های خود را تغییر دهند و خودشان را فعالتر کنند؛ امروز ایجاد شغل برای همه جوانان در توان دولت نیست بلکه آنها باید خودشان تلاش کنند و به توانمندی خود اعتماد داشته باشند و دولت نیز با پرداخت تسهیلات کمک می‌کند.

میرغضنفری اظهارداشت: دولت در مدیریت شهرستان‌ها جوان گرایی کرده و برای جوان گرایی روی سیاست‌های خود ایستاده و فضاهایی نظیر فضای نشاط ایجاد کرده و ملت باید در کنار دولت باشد و در همکاری با هم امور پیش برود.

در این جلسه که با حضور مدیران برخی ادارات لاهیجان برگزار شد تعدادی از جوانان نخبه و مدال آور شهرستان مشکلات خود را بیان کردند.

پرتوا دارابی قهرمان آسیا در رشته‌های رزمی در این جلسه اظهارداشت: در لاهیجان زیرساخت‌های ورزشی خوبی وجود دارد ولی ورزش این شهرستان کیفیت لازم را ندارد و با چشم درآمدزایی به آن نگاه می‌شود.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی خاطرنشان کرد: ورزش قهرمانی ارزشمند است و باید به رشته‌های معتبر و ورزش‌های قهرمانی توجه بیشتری صورت گیرد و با اطلاع رسانی به مردم، آنان را نسبت به مزایای ورزش‌های قهرمانی آگاه کرد.

نیلوفر امیدی مربی بسکتبال چای رفاه لاهیجان نیز در این جلسه گفت: شهرستان لاهیجان در زمینه‌های مختلف ورزشی مستعد است و تاکنون آزمون‌های خود را نیز پس داده و باید بیشتر به رشته‌های ورزشی توجه شود.

وی از فرماندار لاهیجان خواست اتاق فکری متشکل از جوانان نخبه شهرستان و برخی ارگان‌ها تشکیل شود تا مشکلات جوانان بررسی و راهکارهای مناسب ارائه شود.

مرتضی میرحسینی جوان نخبه فرهنگی شهرستان لاهیجان نیز گفت: یکی از دغدغه‌های کشور آزادی بیان است که وعده هایی در این زمینه داده شده ولی هنوز به وضعیت مطلوب در این مورد نرسیده‌ایم و هرچه آزادی بیان محدود شود، جامعه نمی‌تواند مشکلات خود را حل کند.

وی افزود: وضعیت فضای رسانه‌ای کشور به گونه‌ای است که یک روزنامه رسمی کشور اثرش از یک کانال معمولی که معلوم نیست توسط چه کسی اداره می‌شود، کمتر است.

ولی شریعت ناصری از فعالان رسانه‌ای شهرستان لاهیجان نیز گفت: هنوز راه حلی برای جوانان نداریم درحالی که در جهان امروز جوان وزنه است؛ امروز جوانان از نظر فیزیکی به ما نزدیکند ولی از نظر مجازی فرسنگ‌ها با ما به عنوان خانواده‌ها فاصله دارند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار لاهیجان نیز گفت: تشکیل ستاد سازماندهی جوانان شهرستان در آغاز سال جدید نشان خوبی برای توجه به جوانان و نخبگان جوان است.

وی اظهار داشت: این ستاد از نماینده ۱۸ اداره و جوانان شهرستان تشکیل شده و امیدواریم با تشکیل پارک و فناوری در لاهیجان طی سال جاری بسیاری از آرزوهای جوانان تحقق یابد.

لاهیجان در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

۶۰۲۹ / ۲۰۰۷

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
عصرایران؛ مصطفی داننده- حجت الاسلام صدیقی امام جمعه محترم تهران در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت گفت: «خداوند با فشارهای بین‌المللی می‌خواهد امتحانتان کند، چرا نگرانید که تحریم باشد و تشدید شود؛ به جهنم که تشدید شود. دوم: مردم با تحریم خو گرفته‌اند اما واقعا شرایط زندگی کردن‌شان سخت شده است. مسؤولان کشور هم باید کاری کنند. تحریم فقط برای مردم امتحان الهی است یا شامل مسؤولان کشور هم می‌شود؟ خوب مسؤولان هم آستین بالا بزنند و مشکلات کشور را حل کنند. مردم زمان رسول خدا، آن شرایط سخت را تحمل کردند و بعد به پیروزهای بزرگ رسیدند.
مهرمهر4 ساعت قبل
تأخیرهای ایجاد شده در اجرای این پروژه به سبب نبود منابع مالی کافی و عدم تخصیص آن بوده است. فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت: وضعیت راههای استان‌های لرستان و ایلام تا یک ماه آینده به وضعیت متعادل می‌رسد. دکتر سعید محمد افزود: احداث پل‌های دائمی میان شهری در استان‌های سیل زده تا یک سال آینده به اتمام می‌رسد. دریادار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در ارتباط زنده تصویری با این برنامه گفت: در حادثه سیل استان خوزستان، اولین تجربه بسیج دریایی بدست آمد. در این حرکت امدادی بالغ بر ۱۰۰ فروند شناور و قایق بسیجی و حدود ۲۰۴ شناور سپاه همکاری و حضور داشتند.

ماجرای خبرنگاری که هدیه سردار سلیمانی را پس داد! + فیلم

الفالف18 ساعت قبل
در همین حال و هوا باخبر شدیم سردار سلیمانی به منطقه آمده است؛ من باید با سردار سرافراز اسلام، مردی که نامش دشمن را به لرزه در می‌آورد مصاحبه می‌کردم. از صبح سر آفیش حاضر می‌شدم و برای مصاحبه با سردار سلیمانی تلاش می‌کردم اما متاسفانه موفق نمی‌شدم؛ نا امید شدم ازبس تلفن زدم و پیگیری کردم. برای سردار هرجا میرفتیم، سردار آنجا را ترک کرده بود. غروب شد؛ دلهره داشتم، سرانجام خبر رسید سردار به موکب می‌آید؛ راه افتادیم، من از بس که به بن‌بست خورده بودم، گریه کردم. این را گفتم و به راه خودم ادامه دادم، که خودرو سردار توقف کرد و سردار سلیمانی با لحنی پدرانه گفت «دخترم می‌شود گریه نکنی، حالا بگو چه بگویم» و من گفتم هرچی درحق این مردم باید گفته شود.
انتخابانتخاب15 ساعت قبل
‎همین حالا هم معاون رئیس این نهاد چینی است‎. ‎توکلی: مسئله را ساده نکنید. اما پالرمو و‎ CFT ‎این گونه نیست‎. ‎‎انتخاب: یکی از نگرانی هایی که مخالفان بیان می‌کنند، در مورد تروریستی عنوان شدن حزب الله است، اما حزب الله در لیست گروه‌های تروریستی نیست. اگر سازمان ملل گفته حزب الله تروریستی نیست، اینها به صراحت می‌گویند که باید ‏مصوبه خود را پس بگیرد. سازمان ملل به صراحت می‌گوید سازمان هایی که برای تخلیه کشورشان از اشغال تلاش می‌کنند، تروریستی ‏نیستند. اما آنها با وقاحت می‌گویند سازمانی که برای تخلیه کشورش از اشغال تلاش می‌کند، چون حزب الله است، پس تروریست است.
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
در لحظاتی مانند وضعیت فعلی، کاری که کمک می‌کند این است که گامی به عقب برداریم و نگاهی به تغییرات جهان بیندازیم. آمریکا که کشوری نامرتبط بود تنها دو درصد از اقتصاد جهانی سهم داشت. اکنون چین دومین اقتصاد جهان و تنها رقیب احتمالی آمریکا می‌باشد. دو آلمان وجود داشت، پیمان ورشو برجا بود و نه آمریکا بلکه شوروی بود که افغانستان را اشغال کرده بود. کره شمالی و پاکستان دارای تسلیحات اتمی نبودند اما آمریکا و شوروی باهم بیش از ۵۰۰۰۰ بمب هسته‌ای داشتند.
جهان نیوزجهان نیوز20 ساعت قبل
(اما) آیا محکوم به شکست است؟ باید بگویم ۹۹ درصد بله، ولی ۱ درصد هم احتمال شکست نخوردن هست … ترامپ به طرز منحصر به‌فردی می‌تواند اسرائیلی‌ها را به‌جلو براند زیرا در اسرائیل بسیار محبوب است. در آینده (با اعلام طرح صلح) یک دولت آپارتاید (رژیم صهیونیستی) رسمی می‌شود. : به نظر شما، کوشنر چه رویکردی در قبال طرح صلح دارد؟: او بسیار باهوش اما شدیدا بی‌جرأت است. : چه زمان‌هایی بود که فکر نمی‌کردید دیگر از سوی ترامپ حیرت‌زده و شوکه شوید؟: در موضوع توافق هسته‌ای ایران. ما در حال مذاکره با دولت (مشخص نیست کدام کشور) درباره توافقی برای اضافه‌کردن متمم به توافق هسته‌ای ایران بودیم، درخصوص موشک‌ها و تروریسم و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران.

نظرها

اخبار بیشتر