فرماندار لاهیجان: دولت خود را موظف به پاسخگویی می‌داند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
فرماندار لاهیجان: دولت خود را موظف به پاسخگویی می‌داند

فرماندار لاهیجان: دولت خود را موظف به پاسخگویی می‌داند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
لاهیجان - ایرنا - فرماندار شهرستان لاهیجان گفت: امروز دولتی انتقاد پذیر داریم و همه به راحتی از دستگاه های اجرایی انتقاد می کنند و ترسی از بیان آن ندارند و دولت هم خود را موظف به پاسخگویی می داند.

به گزارش خبرنگار ایرنا سیداسماعیل میرغضنفری عصر سه شنبه در جلسه ستاد سازماندهی جوانان شهرستان لاهیجان افزود: امروز ملت شریف ایران و همه می‌توانند خیلی راحت در کنار دستگاه‌های اجرایی بنشینند و و هر نوع انتقادی را شفاف مطرح کنند درحالی که این انتقادها را نمی‌توانند به جاهای دیگر داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: جوانان از مشکلاتی نظیر نداشتن شغل و درآمد مناسب سئوال می‌کنند و همه این مسایل را از دولت می‌خواهند و ما به عنوان نمایندگان دولت باید پذیرای انتقادات مردم و جوانان باشیم و سخنان آنان را بشنوییم و پاسخگو باشیم.

میرغضنفری اظهارداشت: بسیاری موضوعاتی که مطرح می‌شود فقط دولت نمی‌تواند پاسخ دهد و برخی از این مسایل که به آن منتقد هستیم دولت تولی‌گری آن را برعهده ندارد ولی در مقام پاسخ همگان دولت را طرف پاسخگویی می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه باید نگاهمان را نسبت به دولت عوض کنیم یادآورشد: جوانان باید بدانند دولت کانون قدرت نیست و همه مسائل در اختیار دولت قرار ندارد و باید از خود نیز سئوال کنند و کارها را خود شروع کنند و دولت نیز به آنها کمک می‌کند.

فرماندار لاهیجان گفت: جوانان باید برنامه برای خود ترسیم کنند و تشکیلات دولتی نیز از آنان حمایت می‌کند و اگر جوانان برنامه ریزی نداشته باشند در دنیای امروز بتدریج از رقابت‌ها کنار گذاشته می‌شوند.

وی یادآورشد: جوانان باید نگاه‌های خود را تغییر دهند و خودشان را فعالتر کنند؛ امروز ایجاد شغل برای همه جوانان در توان دولت نیست بلکه آنها باید خودشان تلاش کنند و به توانمندی خود اعتماد داشته باشند و دولت نیز با پرداخت تسهیلات کمک می‌کند.

میرغضنفری اظهارداشت: دولت در مدیریت شهرستان‌ها جوان گرایی کرده و برای جوان گرایی روی سیاست‌های خود ایستاده و فضاهایی نظیر فضای نشاط ایجاد کرده و ملت باید در کنار دولت باشد و در همکاری با هم امور پیش برود.

در این جلسه که با حضور مدیران برخی ادارات لاهیجان برگزار شد تعدادی از جوانان نخبه و مدال آور شهرستان مشکلات خود را بیان کردند.

پرتوا دارابی قهرمان آسیا در رشته‌های رزمی در این جلسه اظهارداشت: در لاهیجان زیرساخت‌های ورزشی خوبی وجود دارد ولی ورزش این شهرستان کیفیت لازم را ندارد و با چشم درآمدزایی به آن نگاه می‌شود.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی خاطرنشان کرد: ورزش قهرمانی ارزشمند است و باید به رشته‌های معتبر و ورزش‌های قهرمانی توجه بیشتری صورت گیرد و با اطلاع رسانی به مردم، آنان را نسبت به مزایای ورزش‌های قهرمانی آگاه کرد.

نیلوفر امیدی مربی بسکتبال چای رفاه لاهیجان نیز در این جلسه گفت: شهرستان لاهیجان در زمینه‌های مختلف ورزشی مستعد است و تاکنون آزمون‌های خود را نیز پس داده و باید بیشتر به رشته‌های ورزشی توجه شود.

وی از فرماندار لاهیجان خواست اتاق فکری متشکل از جوانان نخبه شهرستان و برخی ارگان‌ها تشکیل شود تا مشکلات جوانان بررسی و راهکارهای مناسب ارائه شود.

مرتضی میرحسینی جوان نخبه فرهنگی شهرستان لاهیجان نیز گفت: یکی از دغدغه‌های کشور آزادی بیان است که وعده هایی در این زمینه داده شده ولی هنوز به وضعیت مطلوب در این مورد نرسیده‌ایم و هرچه آزادی بیان محدود شود، جامعه نمی‌تواند مشکلات خود را حل کند.

وی افزود: وضعیت فضای رسانه‌ای کشور به گونه‌ای است که یک روزنامه رسمی کشور اثرش از یک کانال معمولی که معلوم نیست توسط چه کسی اداره می‌شود، کمتر است.

ولی شریعت ناصری از فعالان رسانه‌ای شهرستان لاهیجان نیز گفت: هنوز راه حلی برای جوانان نداریم درحالی که در جهان امروز جوان وزنه است؛ امروز جوانان از نظر فیزیکی به ما نزدیکند ولی از نظر مجازی فرسنگ‌ها با ما به عنوان خانواده‌ها فاصله دارند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار لاهیجان نیز گفت: تشکیل ستاد سازماندهی جوانان شهرستان در آغاز سال جدید نشان خوبی برای توجه به جوانان و نخبگان جوان است.

وی اظهار داشت: این ستاد از نماینده ۱۸ اداره و جوانان شهرستان تشکیل شده و امیدواریم با تشکیل پارک و فناوری در لاهیجان طی سال جاری بسیاری از آرزوهای جوانان تحقق یابد.

لاهیجان در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

۶۰۲۹ / ۲۰۰۷

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر2 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر حمایت دولت از فعالیت بخش خصوصی و واگذاری بنگاه‌های دولتی به این بخش گفت: دولت و شخص رئیس جمهور معتقدند تا وقتی که اقتصاد کشور توسط بخش خصوصی اداره نشود، این اقتصاد شکوفا نخواهد شد لذا نسبت به واگذاری امور به بخش خصوصی اهتمام جدی و ویژه‌ای داریم. رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: امروز در شرایط تحریم و فشار حداکثری دشمن همه تلاش ما طراحی راهکار و سازوکاری است که وضعیت کنونی کمترین تأثیر را در اقتصاد کشور داشته باشد و در این راستا برنامه‌هایی تنظیم شده که آنها را دنبال خواهیم کرد. رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: در سفر رئیس جمهور به استان فارس تعهد شد که ۹۹۲ میلیارد تومان برای توسعه استان اختصاص یابد و تا امروز حدود ۲ هزار و ۷۹۱ میلیارد تومان یعنی سه برابر تعهد اعلام شده بودجه برای استان اختصاص یافته است. واعظی تصریح کرد: معتقدم علیرغم همه محدودیت‌ها و مشکلات می‌توانیم روی پای خود بایستیم و از همه مشکلات و گردنه‌ها به سلامت عبور کنیم. در این جلسه استاندار فارس و شماری از رؤسای بانک‌ها و فعالان اقتصادی گزارشی از ظرفیت‌های استان و برنامه‌ریزی برای فعال سازی این ظرفیت‌ها در راستای ایجاد شتاب در روند توسعه استان ارائه کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی ناظر امین نوشت: جمعی از فعالان فضای مجازی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر مردمی شورای نگهبان بر سلامت انتخابات نظارت داشتند، روایت‌های خود را با سخنگوی شورای نگهبان در میان گذاشتند. این فعالان فضای مجازی، روز جمعه در شعبه‌های اخذ رای در نقاط مختلف تهران مستقر شده و به عنوان ناظر مردمی شورای نگهبان، بر سلامت انتخابات نظارت کردند و در جریان فرآیند نظارت بر روند برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری قرار گرفتند. روایت‌های این ناظران از برگزاری انتخابات در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و گزارش آنان در خصوص نظارت بر سلامت انتخابات به سخنگوی شورای نگهبان ارائه شد. در این جلسه که با حضور دکتر هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان برگزار شد، دکتر عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان دیدگاه‌های فعالان فضای مجازی در خصوص روند برگزاری و نظارت بر انتخابات در ایران را شنید و به سئوالات آنان پاسخ گفت و در پایان نیز از فعالیت‌های آنان تقدیر و تشکر کرد.
ایسناایسنا29 دقیقه قبل
دبیر ستاد حقوق بشر گفت: مخالفت آمریکایی‌ها با پیشرفت ملت ایران موجب شد به محض پیروزی انقلاب اسلامی، جلوی دسترسی ملت ایران به فناوری‌های حساس را بگیرند و عملا «حق پیشرفت» را از ملت ایران سلب نمایند. معاون رئیس قوه قضائیه با اشاره به ماهیت حقوق بشری انقلاب اسلامی، اظهار کرد: سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران بر مبنای صیانت از حقوق انسان‌ها و نیز تأمین حقوق ملت ایران شکل گرفته است. باقری کنی با اشاره به روند دشمنی آمریکا با ملت ایران، تصریح کرد: مخالفت آمریکایی‌ها با پیشرفت ملت ایران موجب شد تا به محض پیروزی انقلاب اسلامی، جلوی دسترسی ملت ایران به فناوری‌های حساس را بگیرند و عملا «حق پیشرفت» را از ملت ایران سلب نمایند. معاون رئیس قوه قضائیه افزود: اعتماد به نفس ملت ایران موجب شد تا علی‌رغم مخالفت آمریکایی‌ها، ملت ایران بتواند با اتکا به ظرفیت‌های داخلی به پیشرفت دست یابد. باقری کنی ادامه داد: پیشرفت درون‌زای ملت ایران موجب خشم آمریکایی‌ها شده و به همین دلیل آنها ملت ایران را با تحریم‌های وحشیانه مجازات کردند، به گونه‌ای که حتی جلوی صادرات دارو به ایران را هم گرفتند و عملا قصد دارند علاوه بر حق پیشرفت «حق حیات» را نیز از ملت ایران سلب کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز38 دقیقه قبل
سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران‌ایر) گفت: با وجود بازگردانده شدن پرواز هواپیمای بدون مسافر این شرکت از سوی مقامات ترکیه، رایزنی‌های خود را از طریق دفتر ایران‌ایر در ترکیه و سفارت ایران در استانبول انجام دادیم و توانستیم مجوز این پرواز را بگیریم و هواپیما به سمت استانبول پرواز کرده تا مسافران ایرانی را باز گرداند. در پی‌شیوع ویروس کرونا در ایران، برخی از کشورهای همسایه پروازهای مسافری ایران را ممنوع کرده بودند اما برای بازگرداندن مسافران ایرانی به کشور به ویژه از مقاصدی مانند ترکیه هواپیماهای ایرلاین‌های داخلی به صورت یکطرفه و بدون مسافر به فرودگاه‌های این کشورها می‌رفتند و مسافران ایرانی را بازمی‌گرداندند. این تصمیم در حالی اجرایی می‌شد که ساعاتی پیش هواپیمایی کشور ترکیه با ارسال نامه‌ای هرگونه پرواز ایرانی به کشورش را حتی برای فرود اضطراری و بدون مسافر ممنوع اعلام کرد و هواپیمای تهران - استانبول ایران‌ایر را از میانه راه بازگرداند. در پی این تصمیم‌گیری مقامات ترک، معصومه اصغرزاده سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران‌ایر) در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پرواز ایران‌ایر که تهران را به مقصد استانبول بدون مسافر و برای بازگرداندن ایرانی‌ها ترک کرده بود، از روی آسمان بازگردانده شد اما با رایزنی‌های صورت گرفته از سوی دفتر این ایرلاین در ترکیه و سفارت ایران در استانبول توانستیم مجوز را برای این پرواز مجددا دریافت کنیم. وی افزود: هواپیمای مورد نظر هم‌اکنون در تبریز سوخت‌گیری کرده و مجددا به مقصد استانبول در حال پرواز است تا مسافران ایرانی را بازگرداند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز54 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، عبدالناصر همتی در پیامی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: این روزها برخی نوشته‌ها و مصاحبه‌های من درخصوص FATF مورد استناد افرادی از گرایش‌های مختلف قرار می‌گیرد. در این زمینه ذکر این نکته را ضروری می‌دانم که بانک مرکزی، نهادی تخصصی و حرفه‌ای است و در مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری نظرات کارشناسی خود را گفته و بر آن اصرار می‌روزد. کما اینکه در مورد FATF نیز در دولت، مجلس و در مجمع تشخیص مصلحت نظام، موضع بانک را به صراحت بیان کردم. لذا همانطور که در مجمع بر اساس مصالح ملی با تکیه بر تصمیم FATF برای لطه زدن به اقتصاد کشور و بی ثبات کردن بازار ایجاد می‌کنند، بر مبنای وظیفه و مصالح ملی عمل کرده‌ام و باز هم تاکید می‌کنم: کشورمان توانسته است تا حدود زیادی ارتباط تحریم ناپذیری با نظام پولی و مالی دنیا خارج از چارچوب FATF برقرار کند و بانک مرکزی نیز با همراهی سایر بخش‌های اقتصادی تلاش خود را در جهت تسهیل پایدار نیازهای تجاری کشور بی وقفه ادامه خواهد داد.
رکنارکنا54 دقیقه قبل
ولی گرین کارت آمریکا را دارید؟ بله. بهترین فیلمی که بازی کردین چه بود؟ ازدواج به سبک ایرانی و سن پترزبورگ بادیگارد حاتمی کیا. وضع مالی تون بعد ازدواج خیلی بهتره شده؟ بله من با یک جراح و استاد دانشگاه ازدواج کردم طبیعی است که وضعیت مالی ام بهتر شود. پول چه نقشی در زندگی دارد؟ همسرمن استاد دانشگاه است اوایل ازدواج وضعیت ایده آلی نداشتیم و در یک آپارتمان شصت متری در خیابان اندرزگو زندگی مان را شروع کردیم. نظرتان را در مورد کلمات زیر بگویید؟ مرحوم ناصر حجازی: استقلالیه به تمام معنامحمد رضا شریفی نیا: دوست عزیز من هستند و یک بازیگر دوست داشتنی و هنرمندمریلا زارعی: بازیگر خوبهدیه تهرانی: دوست عالیپرویز پرستویی: بازیگر فوق العادهابراهیم حاتمی کیا: کارگردان جدی

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

کرونا با بدن چه می‌کند؟

نامه‌نیور2 روز قبل

قتل جوان ۲۰ ساله درمقابل چشمان خواهرش

خبر فوری2 روز قبل

اینفوگرافیک | آمار کرونا در ایران | چند استان درگیر کرونا هستند؟

همشهری2 روز قبل

فساد کارکنان گمرک عراق مانع از صادرات شد، نه کرونا/ آغاز بارگیری کالا در گمرگ مهران/ بنگاه‌های کوچک در معرض خطر تعطیلی هستند/ لزوم تشکیل کارگروهی ویژه برای حفظ بازار عراق و افغانستان

تابناک2 روز قبل

پیش‌بینی تکرار آبگرفتگی شدید اهواز در بارندگی از روز دوشنبه

خوزستان آنلاین2 روز قبل

واکنش رضویان به احتکار ماسک‌ها

فردا نیوز2 روز قبل

جنجالی تازه در آمریکا؛ حمایت روس‌ها به سندرز متمرکز شده است؟ /ترامپ چه می‌شود؟

خبرآنلاین2 روز قبل

حذف بازی‌های پرسپولیس و سپاهان از جدول بازی‌های هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا

رکنا2 روز قبل

طلا در جهان ۳۲ دلار گران شد

برترین‌ها2 روز قبل

خوزستان به کیت تشخیص کرونا مجهز شد

خوزستان آنلاین2 روز قبل