جدیدترین وضعیت اشتغال و بیکاری در کرمانشاه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اقتصادی
جدیدترین وضعیت اشتغال و بیکاری در کرمانشاه

جدیدترین وضعیت اشتغال و بیکاری در کرمانشاه

ایرناخبرگزاری ایرنا |
کرمانشاه- ایرنا- براساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری کرمانشاه در سال 97 کاهش یافته اما این استان همچنان در صدر جدول بیکاری کشور است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه در سال ۹۳ نرخ بیکاری ۱۵٫۷ درصد را تجربه کرد، این نرخ در سال ۹۴ به ۱۷٫۶ درصد صعود کرد و سال بعد هم رکورد ۲۲ درصد را ثبت کرد.

تعداد بیکاران کرمانشاه در سال ۹۶ اندکی کاهش یافت و به «۱۷۲ هزار نفر» رسید اما نرخ بیکاری استان از ۲۱٫۲ درصد پایین‌تر نیامد.

براساس گزارشی که مرکز آمار ایران به تازگی منتشر کرده، نرخ بیکاری کرمانشاه در پایان سال ۹۷ به ۱۸٫۷ درصد کاهش یافته که نشانگر بهبود ۲٫۴ درصدی نسبت به سال ۹۶ است.

البته کرمانشاه همچنان در صدر جدول بیکاری کشور قرار دارد و نرخ بیکاری آن ۶٫۷ درصد از میانگین کشور بیشتر است.

با این حال نکته امیدوارکننده این است که کاهش نرخ بیکاری کرمانشاه در شرایطی رخ داده که نرخ بیکاری میانگین کشوری نسبت به سال ١٣٩٦، یک دهم درصد افزایش یافته است.

پس از کرمانشاه استان‌های چهارمحال و بختیاری با نرخ بیکاری ۱۷٫۴ و سیستان و بلوچستان با ۱۶ درصد در رتبه‌های بعدی هستند.

از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری کشور به ترتیب متعلق به استان‌های سمنان، همدان و مرکزی به ترتیب با نرخ بیکاری ۷٫۲، ۸٫۳ و ۸٫۴ درصد است.

از نظر مرکز آمار، شاغل یعنی افراد ۱۰ ساله و بیشتر که در طول هفته مرجع، طبق تعریف کار، حداقل یک ساعت کار کرده و یا بنا به دلایلی به طور موقت کارشان را ترک کرده باشند.

**وضعیت مشارکت اقتصادی

گرچه کرمانشاه همچنان بیشترین بیکار کشور را دارد اما ۴۳٫۲ درصد جمعیت ١٠ ساله و بیش‌تر این استان از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند؛ یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند.

بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکیست که این نرخ نسبت به سال قبل (١٣٩٦)، ۱٫۹ درصد افزایش یافته است. این شاخص در میانگین استان‌ها تنها چهار دهم درصد افزایش یافته است.

نرخ مشارکت اقتصادی اینگونه محاسبه می‌شود: نسبت جمعیت فعال (شاغل و بیکار) ۱۰ ساله و بیشتر (۱۵ ساله و بیشتر) به جمعیت در سن کار ۱۰ ساله و بیشتر (۱۵ ساله و بیشتر) ضربدر ۱۰۰.

نسبت اشتغال سال ۹۷ در کرمانشاه هم از ۳۲٫۵ درصد در سال ۹۶ به ۳۵٫۱ درصد در سال ۹۷ افزایش داشته است.

نسبت اشتغال عبارت است از نسبت جمعیت شاغل ۱۰ ساله و بیشتر (۱۵ ساله و بیشتر) به کل جمعیت در سن کار ۱۰ ساله و بیشتر (۱۵ ساله و بیشتر) ضربدر ۱۰۰.

بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی استان کرمانشاه نشان می‌دهد که در سال ١٣٩٧، بخش خدمات با ۵۰٫۱ درصد بیش‌ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده و بخش‌های صنعت با ۲۲و کشاورزی با ۲۸ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

**چرا بیکاری کرمانشاه به سختی پایین می‌آید؟

کاهش اندک نرخ بیکاری فصلی در کرمانشاه گرچه خوشایند است اما نشان می‌دهد که موانع سرسختی برای تداوم سیر نزولی و اشتغالزایی در استان وجود دارد.

یکی از مهمترین موانع، فضای نامطلوب کسب و کار است به طوری که آخرین پایش ملی کسب و کار هم نشان می‌دهد کرمانشاه در بین چهار استان آخر کشور جا گرفته است.

به گفته هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه «روند پیچیده و طولانی بروکراسی اداری استان برای اعطای مجوز به سرمایه گذاران هم اکنون بیش از ۷۰ روز کاری به طول می‌انجامد در حالی که در بیشتر کشورها طی ۲۴ ساعت انجام می‌شود.»

از سوی دیگر معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: برای غلبه بر نرخ بالای بیکاری در استان، مدیریت استان در حال پیگیری چهار اقدام راهبردی است.

هدایت حاتمی در گفت و گو با ایرنا بهبود فضای کسب و کار، ایجاد و توسعه زیرساخت‌های قانونی و فیزیکی، احیای واحدهای راکد و نیمه فعال و جذب سرمایه‌های جدید را چهار برنامه کنونی استانداری برای اشتغالزایی در استان عنوان و اظهار کرد: دست‌کم سه پرونده کلیدی اشتغالزایی در استان در آستانه آغاز عملیات اجرایی قرار دارند که اشتغالزایی هر یک از آنها بین ۲ تا چهار هزار نفر است.

او همچنین با بیان اینکه ۲۷۶ طرح سرمایه گذاری بالای یک میلیارد تومان در دستور کار اداره‌کل کار و رفاه اجتماعی استان است، گفت: اجرایی شدن این طرح‌ها سبب رونق تولید و پایین آمدن نرخ بیکاری استان در سال ۹۸ می‌شود.

حاتمی از بانک‌های عامل استان خواست که اولویت پرداخت تسهیلات را از محل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و اعتبارات مناطق زلزله‌زده به طرح‌های اشتغالزای استان بدهند.

آنچنان که استاندار کرمانشاه آذر ۹۶ در جلسه ستاد اشتغال استان وعده داده تا پایان برنامه ششم توسعه، نرخ بیکاری استان به «۱۴ درصد» می‌رسد.

استان کرمانشاه پر از ظرفیت‌های بزرگ و متعدد اقتصادی و درآمدزایی است؛ از وجود ۶۰۰ هزار جوان ۱۵ تا ۲۹ ساله و بیش از ۹۰۰ هزار هکتار زمین آماده کشت با منابع آبی مناسب گرفته تا وجود معادن متعدد و ظرفیت‌های پرشمار گردشگری و داشتن چهار بازارچه و ۲ گمرک رسمی در ‌مرز عراق.

کرمانشاه با وسعت حدود ۲۵ هزار کیلومتر مربع، ۱٫۵ درصد از مساحت کل کشور (هفدهمین استان) را به خود اختصاص داده و شامل ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان است.

۷۴۴۴/۸۰۶۶

گزارش از عبدالله الماسی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فراروفرارو5 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
چرخانچرخان3 ساعت قبل
واردات خودروهای دست دوم پیشنهادی بود که بعضی از فعالان بازار برای کنترل بازار خودرو ارائه شد ولی این پیشنهاد واکنش‌های زیادی را به همراه داشت که از جمله آن می‌توان به بعضی از مخالفت‌ها اشاره کرد ولی مساله اصلی واکنش مجلسی‌هاست که در صورت مثبت بودن آن می‌توان به عملیاتی شدن آن امیدوار بود. به گزارش چرخان، با گرانی بازار خودرو علی الخصوص در زمینه خودروهای خارجی باعث شد تا طرح ساماندهی بازار خودرو با رای مثبت مجلسی‌ها به تصویب برسد که از جمله موارد موجود در آن، مساله خودروهای هیبریدی است که تا زمان تولید آنها در داخل از مالیات و تعرفه معاف شدند که به اشتباه به عنوان آزادشدن واردات خودروهای هیبریدی برداشت شد. البته معتقدم که راهکار اصلی برای کاهش قیمت خودرو این است که خودرو از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مربوط به آزادسازی واردات خودروهای خارجی گفت: در صورتی که واردات خودروهای خارجی به کشور آزاد شود منجر به رقابت پذیری خودروهای داخلی می‌شود که به همین دلیل موافق این اتفاق هستم ولی بایستی برنامه ریزی مدونی در این موضوع صورت بگیرد. وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد واردات خودروهای دست دوم گفت: معتقد هستم که در حال حاضر خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای تلقی می‌شود و تا زمانی که این دیدگاه وجود دارد قطعا واردات خودروهای دست دوم در بازه کوتاه مدت موثر خواهد بود و منجر به کاهش قیمت در بازار می‌شود و بازهم شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود.

روحانی: قیمت ارز کمتر از ۸ هزار تومان است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای؛ مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان و رئیس کمیته راهبری حمل و نقل جاد‌های، با بیان این که حمل و نقل جاده‌ای یکی از مشاغل بسیار سخت در دنیا به شمار می‌رود، افزود: دستیابی به مدل حمل و نقل مطلوب نیاز به مطالعه و بررسی علمی دارد و بخشی از کار‌ها در میان مدت و بلند مدت به نتیجه می‌رسد. وی بررسی شاخص قیمت حمل کالا بر اساس تن بر کیلومتر را ابزاری در جهت کشف قیمت واقعی حمل کالا اعلام کرد و افزود: اگر این شاخص به درستی تعریف و اجرا شود، حق راننده در حمل کالا ضایع نمی‌شود و دستاورد‌های مثبت آن در کل سیستم حمل و نقل تسری می‌یابد. قربانی در مصوبات این جلسه اعلام کرد: افزایش درصد اعمال نرخ تن –کیلومتر در بارنامه‌ها صادره، رصد موانع اجرای صحیح این پروژه از سوی دفتر حمل و نقل کالا، ارائه پیشنهاد از سوی تشکل‌های صنفی در خصوص نظارت بر اجرای این پروژه، از جمله مهم‌ترین موارد قابل پیگیری است. فرامرز مداح عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با حضور در این نشست اظهار داشت: مسائل و مشکلاتی که در اجرای طرح تن بر کیلومتر وجود دارد ابتدا باید مدیریت و حل و فصل شود، سپس به روز رسانی و بازنگری در محتوا صورت گیرد. وی افزود: در مورد صنایعی که میزان کرایه نسبت به ارزش کالا درصد بالایی دارد مانند صنعت گچ و سیمان باید به طور ویژه مورد بررسی قرار گیرد. غلامحسین دغاغله مدیر کل دفتر حمل و نقل کالا در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده طی هفته گذشته بیان کرد و گفت: رفع مشکلات مربوط به سوخت ناوگان فعال در حمل و نقل برون شهری با تخصیص تنخواه به میزان ۵۰ درصد سقف سهمیه عملکردی برای ناوگان باری سنگین بین شهری، رفع مشکلات مربوط به سوخت ناوگان فعال در حمل کالا‌های اساسی با احتساب ضریب ۳/۱ به کیلومتر طی شده مسیر‌هایی که مبدأ یا مقصد آن‌ها بنادر اصلی است، از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که مصوب شده و در حال اجراست. وی همچنین از اعمال بیش از ۹۰ درصدنرخ تن بر کیلومتر در بارنامه‌های صادره خبر داد و افزود: نرخ‌های تعیین شده در این طرح در واقع نرخ کف کرایه حمل است و درج قیمت بالاتر از نرخ تن بر کیلومتر در بارنامه منعی ندارد. گفتنی است؛ ​ در بخش دیگری از این نشست، نمایندگان کانون انجمن‌های صنفی رانندگان ناوگان جاده‌ای حمل کالای سراسر کشور، دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی کامیونداران کشور و نمایندگان کانون انجمن‌های صنفی موسسات و شرکت‌های حمل و نقل کالای داخلی کشور، نظر‌ها و پیشنهاد‌های خود را در زمینه مسائل مطروح شده بیان کردند. رفع مشکلات کمبود و گرانی اقلام مصرفی ناوگان به ویژه روغن. لاستیک، عدم تناسب کرایه‌ها با هزینه تمام شده حمل و نقل، ضرورت نظارت بر اجرای صحیح و دقیق بخشنامه‌های ابلاغی در استان‌ها از مهمترین دغدغه‌های تشکل‌های صنفی در این نشست بود.

نظرها

اخبار بیشتر