1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. حوادث
مسئولانی که در جریان سیل اخیر کوتاهی کردند باید محاکمه شوند/ مردم لرستان در سیل مظلوم ماندند/ شرایط دریافت وام برای مردم سیل‎زده آسان شد

مسئولانی که در جریان سیل اخیر کوتاهی کردند باید محاکمه شوند/ مردم لرستان در سیل مظلوم ماندند/ شرایط دریافت وام برای مردم سیل‎زده آسان شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی خواستار محاکمه مسئولان، استانداران، فرمانداران و شهردارانی شد که در جریان سیل اخیر حضور نداشتند.

فاطمه‎علی‌اصغری- روزهای ابتدایی سال ۹۸ خبر تلخ وقوع سیل در چند استان کشور موجبات ناراحتی بسیاری از مردم ایران را در سراسر کشور فراهم کرد.

لرستان، خوزستان، ایلام، کرمانشاه و گلستان استان‎هایی بودند که حجم سیل و میزان خسارت در این استان‎ها بسیار بالا بود روندی که نگرانی‎های بسیاری را برای مردم این مناطق در جهت نحوه بازسازی منازل‌شان ایجاد کرد.

در گفت و گوی تفصیلی با محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی درباره میزان خسارت سیل در استان لرستان، تدبیر مجلس برای جبران خسارت‎ها و نحوه عملکرد دولت و نیروهای مسلح به گفت و گو پرداختیم.

متن این گفت و گو به شرح زیر است:

خبر فوری: جنابعالی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی هستید و این روزها استان و شهر شما درگیر سیل است از نظر شما مقصر اصلی بحران سیل لرستان کدام نهاد و مسئولین هستند و کدام نهادها قصور کردند؟

خدابخشی: در استان لرستان متاسفانه چند شهر خسارت‎های زیادی دیدند و براثر سیل در شهرهای الیگودرز، پلدختر، چگینی، خرم‎آباد و نورآباد متاسفانه ما ۱۵ نفر از هم‎استانی‎های خود را از دست دادیم و در خود شهر الیگودرز ۳ نفر براثر سیل و تخریب واحدهای مسکونی جانشان را از دست دادند.

پیش‌بینی‎هایی درباره خسارت بالا در برخی از شهرهای استان لرستان صورت گرفته بود و ستاد بحران در برخی از مناطق آمادگی نسبی را ایجاد کرده بود اما این پیش‎بینی در بعضی از شهرها درست نبود و سبب شد ما خسارت بسیاری ببینیم.

اینکه تغییرات اقلیمی رخ داده و پیش‌بینی‌ها درست انجام شد سبب شد تا خسارت سیل در شهرهای مختلف بسیا بالا باشد به گونه‎‌ای که در حوزه‎های مختلف ما خسارت بالایی را مشاهده می‎کنیم.

اینکه چه ارگان‌‎هایی کمک کردند وچه نهادهایی خوب عمل نکردند و سبب شد تا سیل خسارت بیشتری به مردم وارد شود بحث دیگری است اما اینکه در چه حوزه‎هایی به مردم لرستان خسارت وارد شده است برای همه مشهود است و در حال حاضر هم در حوزه‎های زیرساختی و هم درحوزه کشاورزی خسارت‎ها بسیار زیاد است و در شهرستان الیگودرز به عنوان نمونه ما در روستاها بیش از ۳۰۰۰ هزار واحد مسکونی تخریبی داشتیم یعنی از مجموع ۱۰ هزار ۵۰۰ واحد مسکونی که در روستاها داشتیم ۶۰۰۰ هزار واحد مسکونی غیرمقاوم بوده است که بیش از ۳۰۰۰ هزار واحد تخریب شده است از این رو در این روستاها نیازمند احداث واحدهای جدید و مقاوم‌سازی برخی از منازل هستیم.

*مسیر دسترسی برخی از روستاهای لرستان هنوز بسته است

نزدیک به ۳ هزار و ۵۰۰ تن ماهی پرورشی به دلیل وجود مزارع پرورش ماهی براثر وقوع سیل از بین رفت به خاطر اینکه ماهی قزل‌آلا به گل و لای و آلودگی آب حساس است و این بخش خسارت‎های بسیاری دید.

کانال‌های انتقال آب کشاورزی در سیل اخیر خسارت زیادی‎ دیدند و درخود شهرستان الیگودرز از مجموعه ۴۰۰ قنات ۲۰۰ قنات آسیب دیدند و ۳۵۰ کیلومتر از مجموع ۱۲۵۰ کیلومتر جاده‎ای که ما در شهرستان الیگودرز داشتیم تخریب شد و پل‎های زیادی را آب برد و ارتباط راه‎های روستایی با مرکز شهرستان مسدود شده است و ما در روزهایی از سال ۹۸ شاهد بسته شدن ۲۵۰ روستا با مرکز شهرستان بودیم و در منطقه ززوماهرو الیگودرز که شامل ۱۴۶ روستا است به دلیل رانش زمین قبل از وقوع سیل راه دسترسی‎شان بسته شد و علی‎رغم اینکه مسیرجدیدی که ایجاد شد بازهم تردد به دلیل ارتفاع بالای برف امکانپذیر نبود و حتی یک دستگاه برف‎رویی در منطقه نبود که این راه دسترسی برای بیش از ۲۰ هزار نفر باز کند از این رو مردم منطقه ززوماهرو شول‌آباد به خاطر اینکه به مرکز شهر الیگودرز مراجعه کنند به خرم‎آباد می‎رفتند و مسافت طولانی را طی می‎کردند تا به مرکز شهر برسند و واقعا مردم این منطقه در شرایط فعلی در عذاب هستند و بعد از ۴۰ سال از گذشت انقلاب مردم راه دسترسی مناسب به مرکز شهرستان ندارند.

در شهرهایی که زیرساخت حمل و نقل وجود ندارد ما تنها ۳۰۰ کیلومتر راه مالرو داریم یعنی روستاهای پرجمعیتی داریم که اینها بعد از ۴۰ سال علی‎‏رغم کاهای ارزنده‎ای که در کشور انجام شده است این مردم هنوز ززوماهرو و شول‎آباد هنوز جاده دسترسی ندارند از این رو اگر جاده دسترسی نداشته باشند انتقال سایرامکانات مثل فیبرنوری و آنتن تلفن همراه امکانپذیر نیست و امکان ارائه خدمات بهداشتی هم وجود ندارد و با وقوع سیل هم کلا این دو منطقه تخریب شدند و راه دسترسی ندارند و تنها یک جاده روستایی که امکان رفت و آمد ماشین در آن محدود است برای تردد فراهم است و این بخشی از سخت‎هایی استان لرستان است که تنها به الیگودرز ختم نمی‎شود و شهرهایی چون پلدختر و نورآباد خسارت بسیار زیادی دیدند.

خبر فوری: باتوجه به هجم خسارت‎های وارده به لرستان براثر سیل شما به عنوان نماینده این استان چرا درخواستی را برای تشکیل جلسه فوق‎العاده مجلس در اام تعطیلات ارائه ندادید؟

خدابخشی: من در ایام تعطیلات در کنار مردم بودم و کامل در منطقه حضور داشتم و این امر تنها به امسال محدود نمی‎شود بلکه در طول دوران نمایندگی‎ام چند روز قبل از عید و دو هفته بعد از تعطیلات همیشه در منطقه حضور داشتم و روستا به روستا می‎چرخیدم و مدیران را هم با خود می‎بردم و پای درد و دل مردم می‎نشستم و مشکلات و مسائل را بررسی می‎کردم و در سال جاری نیز با چندین نفر از مسئولین با مردم، دهیاران و شوراها صحبت کردیم و در حال حل مشکلات بودیم که با وقوع سیل روبه‌رو شدیم و بارش‌هایی که نسبت به سال گذشته بیشتربود و همین امر مشکلات زیادی را در منطقه ایجاد کرده بود.

*برخی از دستگاه‌ها بهتر عمل می‎کردند قعا میزان خسارت‎ها کمتر بود

ما در طول وقوع سیل در لرستان با رئیس مجلس به صورت تلفنی ارتباط داشتیم و وی هم وضعیت منطقه را از طریق ستاد کل نیروهای مسلح پیگیری‌هایی داشتند که لازم است بنده از وی و نیروهای سپاه و بسیج به دلیل همراهی مردم لرستان تشکر کنم.

سپاه و بسیج در حادثه سیل لرستان ثابت کردند که نیرویی برخواسته از بطن مردم هستند و آماده ایثار و مجاهدت هستند و من لازم می‎دانم از مسئولینی که شبانه‎روز تلاش کردند تشکر کنم البته بعضی‌ها هم کم‌کاری داشتند و در حد انتظار مردم واقعا پای کار نبودند و اگر برخی از دستگاه‌ها بهتر عمل می‎کردند قطعا مشکلات مردم و میزان‌ خسارت‌ها می‌توانست از این کمتر باشد.

خبر فوری: در جریان وقوع سیل دربرخی از استان‎های کشورموج نارضایتی از برخی وزرا مثل وزیرکشور و نیرو در فضای عمومی کشور افزایش پیدا کرد آیا در جهت طرح استیضاح این وزرا در مجلس اقدامی را انجام خواهید داد؟

خدابخشی: ما از عملکرد وزارت نیرو در سالیان گذشته انتقاد داریم که این موضوع به دوران اردکانیان تنها منوط نمی‎شود و نه تنها من بلکه مجمع نمایندگان استان لرستان از عملکرد وزارت نیرو راضی نیست و ما براساس شاخص‎ها در این راستا انتقادات خود را مطرح کردیم و به عنوان نمونه براساس مطالعات آمایش سرزمین لرستان استانی است که باید قطب کشاورزی باشد و این هدف‌گذاری‌هایی است که کارشناسان مور تایید سازمان برنامه و بودجه اعلام کردند و براساس شاخص‌‌های مربوط به همین حوزه کشاورزی و معیارهایی که مرتبط با حوزه کاری وزارت نیرو است اگر ارزیابی را درباره استان لرستان نسبت به سایر استان‎ها انجام دهیم متوجه می‎شویم در کشور ۴۶ تا ۴۷ درصد زمین‎های کشاورزی آبی هستند اما در استان لرستان ۲۳ درصد زمین‎های کشاورزی آبی هستند و این درشرایطی است که منابع آبی قوی در استان لرستان وجود دارد و این رویه در شهرستان الیگودرز حتی اوضاع بدتری دارد و ما تنها ۱۱ درصد از زمین‎های کشاورزی‎ که در شهرستان داریم آبی هستند و این امر به معنای این است که واقعا به مردم لرستان اجحاف شده است و این به عملکرد وزارت نیرو درباره تخصیص آب و وزارت کشاورزی بازمی‌گردد و این دووزارتخانه آنطور که باید در استان لرستان عملکرد قابل قبولی نداشتند و همین سبب شد شاخص‌های مربوط به این دو وزارتخانه نسبت به سایر استان‌ها بسیار پایین باشد.

در خبری بخوانید: اخبار حوادث ناگوار

خبر فوری: آیا عملکرد ضعیف وزارت نیرو در استان لرستان سبب استیضاح وزیر می‎شود؟

خدابخشی: اردکانیان در مدت زمانی که در وزارت نیرو حضور داشته است باید نسبت به عملکردی که داشته است پاسخگو باشد و به خصوص در وضعیت فعلی در جهت بهبود وضعیت وارد عمل شود و شاخص‌ها را بهتر کنند و ما شاهد توسعه متوازن در استان لرستان به مانند سایر استان‎ها باشیم.

*صدای مردم لرستان در سیل اخیر شنیده نشد

خبرفوری: مردم لرستان نسبت به انعکاس اخبار سیل این استان نسبت به سایر استان‌ها انتقاد کردند آیا این انتقاد به جا و صحیح بوده است؟

خدابخشی: من به عنوان یکی از نمایندگان استان لرستان این انتقاد را دارم که آنچنان که لازم بود مشکلات مردم سیل‌زده لرستان به گوش مسئولان رسید و در خود شهرستان الیگودرز به عنوان نمونه در شرایطی که ۲۹۰ روستا از مجموعه ۴۱۷ روستا شهرستان راه دسترسی‎شان بسته می‌شود صدای مردم این منطقه به گوش مردم نمی‎رسد و آنها خودشان هم به دلیل کمبود امکانات و تخریب زیرساخت مخابراتی امکان مخابره مشکلات برایشان فراهم نیست از این رو مشکلات آنها در رسانه‎ها انعکاس پیدا نمی‎کند و در نتیجه مورد کم‌توجهی قرار می‌گیرند و این امر به دلیل کمبود زیرساخت‎ها در استان لرستان است.

خبرفوری: رئیس جمعیت هلال احمر در اظهاراتی از عدم دریافت کمک خارجی در سیل اخیر  به دلیل تحریم‎های آمریکا علیه ایران خبر داد از این رو به عنوان یک نمانیده مجلس احساس نکردید که به ترامپ برای حل این مشکل یک نامه بزنید؟

خدابخشی: سوال من این است که اول باید این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم که آیا از امکاناتی که در اختیار جمعیت هلا‎ل‎احمر بوده است به خوبی و به شکل مطلوب برای امدادرسانی استفاده شده است یا خیر؟

در شهرستان الیگودرز در استان لرستان پاسخ این سوال منفی است چراکه ۶ فروند هلی‌کوپتر در لرستان مسئولیت امدادرسانی را برعهده داشته است اما هلی‌کوپتر ساعت ۱۱ وارد الیگودرز می‎شود ولی ساعت ۱ برمی‎گردد و این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که شرایط جوی مساعد است و روستاهای دوردست آذوقه ندارند و راه دسترسی ندارند از این رو از امکاناتی که در مجموعه هلال احمر است به خوبی استفاده نشده است و بهتر است ما ابتدا از امکانات خودمان به خوبی استفاده کنیم بعد به فکر حل مشکلات در تعاملات بین‎المللی باشیم.

چطور ممکن است سپاه پاسدارن به بهترین شکل ممکن پای کار قرار دارد ولی سایر بخش‎‌‎ها اقدامی انجام نمی‎دهند.

خبرفوری: در پی وقوع سیل برخی از مسئولین در رده‎های مختلف همچون فرماندار، استاندار و شهردار در شهرهای خود حضو نداشتند از نظر شما باید نسبت به این مدیران و مسئولانی که در گذشته در جهت اعطای مجوز ساخت و ساز در حریم رودخانه‎ها و عدم لایروبی معابرعملکرد ضعیفی داشتند چه برخوردی اتخاذ کرد؟ آیا این افراد باید محاکمه شوند؟

خدابخشی: به نظر من دستگاه‎ها و کسانی که اجازه ساخت و ساز در بستر رودخانه‎ها را دادند باید پاسخگوی خسارت‎هایی که به مردم وارد شده است پاسخ بدهند چرا که یک دستگاهی وقتی برای ساخت و ساز مجو صادر می‎کند یعنی تمام بررسی‌های کارشناسی را انجام داده است چراکه ما اگر این ساخت و سازهای غیرمجاز را در بستر برخی از رودخانه‎ها نداشتیم در استان لرستان به مراتب خسارت‎ها کمتر بود از این رو باید افرادی که کوتاهی کردند چه در صدور مجوزها و چه در ساخت ابنیه‌هایی که در جریان سیل از بین رفته است باید پاسخگو باشند و این افراد به دلیل بازی با جان مردم محاکمه شوند.

*برای جبران خسارت سیل منابع مالی جدا اختصاص دادیم

فرد و نهادی که عملکرد خوبی نداشته است و باعث شده به مردم خسارت جانی وارد شود دادستان باید به عنوان مدعی‌العموم با آنها برخورد شود.

خبرفوری: باتوجه به وقوع حادثه سیل در لرستان و چند استان دیگر کشورمان آیا طرحی را برای رسیدگی به مناطق و بهبود وضعیت مردم در این استان‌ها در دستور کار دارید؟

خدابخشی: طرحی را نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای کمک به مناطق سیل‎زده تهیه کردند و این طرح به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شده و کلیات آن در کمیسیون مصوب شده و جزئیات آن نیز بررسی شده و در حال جمع‎بندی نهایی است از این رو درصدد هستیم با اختصاص منابعی در جهت جبران خسارت‌ها وارد عمل شویم و مردم هرچه زودتر زندگی خود را از سربگیرند.

خبرفوری: برخی از مردم نسبت به اختصاص بودجه بیشتر از صندوق توسعه ملی به نهادهای چون صدا وسیما در مقایسه با بودجه استان‎های که در درگیر سیل بودند انتقاد کردند نظر شما در این باره چیست؟

خدابخشی: برای ستاد بحران کشور اعتباراتی که در کشور پیش‎بینی شده است ۵ درصد بودجه عمومی است واین بخش اختصاص پیدا کرده رقم بسیاری بالایی و بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان می‎شود از این رو تا جایی که من اطلاع دارم بودجه صدا و سیما ۷ دهم درصد بودجه عمومی کشور است از این رو بودجه ستاد مدیریت بحران چندین برابر بودجه‎ای مثل صدا و سیما است اما اینکه از صندوق توسعه ملی مبالغی برای کمک به مناطق سیل‎زده و زلزله‎زده صورت می‎گیرد با پیشنهادات نمایندگان و موافقت مقام معظم رهبری صورت می‎گیرد از این رو ما درمجلس باید تلاش کنیم صندوق توسعه ملی با توجه به اساسنامه‌ای که در جهت تقویت بخش خصوصی وارد عمل شود و تا جایی که امکانپذیر است این منابع جای دیگری نرود ولی بعضی جاها ناچار هستیم به برخی از حوزه‎ها مثل تامین آب شرب در روستاها کمک کنیم چرا که وقتی آب شرب در روستاها نباشد روستاییان مجبور به مهاجرت به شهر و حاشیه‌نشینی هستند که این امر سبب می‏شود ما در عرصه اجتماعی با مشکلات بسیاری روبه‌رو شویم.

خبرفوری: شما در مجموع عملکرد نیروهای مسلح و دولت را در سیل اخیر چطور ارزیابی می‎کنید؟ آیا مردم از رویکرد مسئولین در سیل اخیر راضی بودند؟

خدابخشی: من در جریان وقوع سیل در مناطق مختلف حضور داشتم و باید گفت نیروهای مسلح باتمام توان پای کار بودند و به مردم کمک کردند و به خصوص در شهرستان الیگودرز سپاه پاسداران، بسیج و نیروهای جهادی سنگ تمام گذاشتند و من به نمایندگی از مردم استان لرستان لازم است از این عزیزان تکر کنم.

خبرفوری: عملکرد دولت چطور بود؟

خدابخشی: دولت هم تا جایی که امکانپذیر بوده کمک کرده است وبرخی از دستگاه‌های دولتی خوب کار کردند و برخی کم‌کاری داشتند اما مقایسه‎ای که انجام بدهیم باید گفت نیروهای مسلح کم‎کاریی نداشتند.

خبرفوری: صحبت پایانی دارید بفرمایید؟

خدابخشی: یکی از مشکلاتی که ما در روستاها داشتیم و خیلی مورد توجه قرار نگرفته بود و باعث شد تا بارش‌های اخیر منجر به سیل و تخریب واحدهای مسکونی شود این بود که بانک‎های عامل از متقاضیان احداث مسکن و مقاوم‎سازی درخواست معرفی ضامن کارمند داشتند از این رو ما در کمیسیون برنامه و بودجه پیشنهاد دادیم ضمانت این قبیل وام‎ها به صورت سفته زنجیره باشد چرا که این شرایط سبب ارائه آسان تسهیلات می‎شود تا در آینده ما در اتفاقات مشابهه دچار مشکل نشویم.

از طرف دیگر ما در کمیسیون برنامه و بودجه محدویت سنی را برای ارائه تسهیلات برداشتیم تا محدویت‎های موجود در این زمینه نیز برداشته شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
رئیس سازمان مدیریت بحران تهران: شهروندان از توقف در حاشیه و بستر رود‌ها و روددره‌ها جدا خودداری کنندرضا کرمی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی درباره تداوم بارندگی‌ها در پایتخت گفت: شهروندان از توقف در حاشیه و بستر رود‌ها و روددره‌ها جدا خودداری کنند. وی افزود: به سازمان‌های تخصصی، شهرداران مناطق و سایر دستگاه‌های مرتبط با حوادث غیرمترقبه در تهران اطلاع رسانی شامل توصیه‌هایی برای جلوگیری از خطرات ناشی از بارش باران و تمهیدات لازم صورت گرفته است. کرمی گفت: به ستاد مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران نیز در ابلاغیه‌های متعددی با موضوع آمادگی‌های لازم و پیشگیری خطرات ناشی از وقوع سیل و همچنین بازدید‌های مستمر از انهار، کانال‌ها و مسیل‌های روبسته و روباز و رودخانه‌های موجود در مناطق مختلف داده شده است. رئیس سازمان مدیریت بحران تهران افزود: در این حال با توجه به حوادث گذشته نظیر سقوط افراد در رودخانه‌ها و کانال‌ها ضروری است شهروندان تهرانی برای پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار از مکان‌ها و مسیر‌های ایمن و قابل رویت تردد کنند.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اردوی جهادی مسئولان و خیرین اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی سراسر کشور جهت خدمت رسانی به مناطق سیل زده استان خوزستان برگزار و اعلام شد طرح «هر بازاری یک کالای اساسی» برای کمک به سیل زدگان در حال ساماندهی است. این اردوی جهادی صبح امروز با حضور سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت، ولی عصر (عج) استان خوزستان، سرهنگ پاسدار دکتر حسن پور ریاست سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور، دکتر سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران، اعضای هییت رئیسه اتاق اصناف ایران، نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران، فرهاد نیکزاد دبیر شورای بسیج تجار و فعالان اقتصادی کشور، سرهنگ عسکری مسئول سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی خوزستان و جمعی از روسای اتاق‌های سراسر کشور در محل مجتمع فرهنگی فجر اهواز آغاز شد. در این مراسم، سرهنگ پاسدار دکتر غلارضا حسن پور، ضمن قدردانی از همدلی اصناف سراسر کشور با سیل زدگان گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف برپایی دومین مرحله از اردوی بزرگ جهادی، هدف مندی انتخاب هدایای غیر نقدی جهت تقدیم به آسیب دیدگان و سیل زدگان است که با خرد جمعی و همت مسوولین اصناف، بازاریان، فعالان اقتصادی و سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور، به لطف خداوند متعال گامی موثر در جهت کمک به مردم عزیز سیل زده انجام خواهیم داد. وی افزود: طرح «هر بازاری یک کالای اساسی» هم اکنون در حال ساماندهی است و جهت هماهنگی بیشتر با روسای اتحادیه‌ها، اصناف و متمرکز کردن بیشتر کمک رسانی‌ها ۲ جلسه در استان گلستان و جلسه امروز در استان خوزستان در قالب اردوی جهادی با حضور همه مسئولان مرتبط استان‌ها برگزار شد. رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: راه اندازی واحد‌های صنفی که به دلیل خسارت‌های سیل از چرخه بازار خارج شده‌اند با تنفس شش ماهه و تامین کالا‌های اساسی زندگی سیل زدگان دو موضوعی است که با قید فوریت در دستور کار بسیج اصناف قرار گرفت که با لطف خدا که این طرح با استقبال خوبی روبرو شد. حسن پور در پایان با اشاره به طرح یک مسجد یک خانه گفت: این طرح به همت بسیج محلات در حال اجراست البته بسیج اصناف هم تاکنون با جلساتی که با ائمه جماعت مساجد بازار تهران برگزار کرد که تا بتواند از تمامی روزنه‌های یاری رسان مردم سیل زده کشور باشد.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع (توان) محموله‌ای از اقلام بهداشتی و مواد غذایی مورد نیاز مردم مناطق سیل زده کشور را ارسال کرد. به گزارش ایسنا به نقل از سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع (توان)، در پی وقوع سیل‌های اخیر در کشور و گسیل هماهنگ کمک رسانی وزارت دفاع به مناطق سیل زده، سازمان توان نسبت به ارسال اقلام ضروری و مورد نیاز سیل زدگان از قبیل تأمین ۱۱ هزار غذای بسته بندی در قالب کنسروجات و همچنین ارسال ۱۰ هزار بسته لوازم بهداشت سلامت اقدام کرد. برابر این گزارش ارسال ۱۲۵ هزار گونی، ۳۸ چادر اسکلتی و ۳۱۰ تخته پتو و بالشت از دیگر اقدامات سازمان توسعه منابع انرژی در خدمت رسانی به هم میهنان سیل زده بوده است. این سازمان علاوه بر کمک رسانی‌های فوق، تبلیغات گسترده و برپایی ایستگاه‌های مختلف، نسبت به جمع آوری و ارسال کمک‌های نقدی و غیر نقدی کارکنان در ستاد، گروه‌ها و شهرک شهید درخشان اقدام کرد که در این خصوص تا کنون مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کمک نقدی و سایر اقلام غیر نقدی جمع آوری و ارسال شده است. انتهای پیام

ارتش با همه وجود پای کار سیل‌زدگان در بازسازی

4+
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مهرمهر16 ساعت قبل
امسال ۲۹ فروردین، روز ارتش، همزمان شده است با تلاش‌ها و از خودگذشتگی‌های نیروهای مسلح به ویژه ارتش در امدادرسانی به هموطنان سیل زده که با تمام وجود پای کار خدمت به مردم هستند. جانشین معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در این برنامه با اشاره به تلاش نیروهای مسلح در امدادرسانی به مردم سیل زده گفت: در کمک به سیل‌زدگان، با ۲۹ فروند بالگرد ارتش در ۴۲۰ سورتی پرواز به سیل‌زدگان امدادرسانی شد، همچنین از ۸ فروند هواپیما در امدادرسانی اخیر استفاده شده است. وی در این زمینه، کارنامه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را در مقایسه با سایر کشورهای دنیا بی‌نظیر دانست و گفت: نیروهای مسلح، برای مرحله بازسازی مناطق سیل زده نیز آمادگی کامل دارند. امیر گلفام تاکید کرد: ان‌شاءالله در این مرحله نیز درصورت درخواست دولت، نیروهای مسلح این آمادگی را دارند تا در بازسازی بافت‌های آسیب دیده مشارکت کنند. معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برنامه‌های ارتش در مرحله بازسازی مناطق سیل زده به‌ویژه بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ان‌شاءالله حتما برنامه‌هایی را در مرحله بازسازی در سطح نیروهای مسلح خواهیم داشت که به محض ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح و در صورت درخواست دولت با همه وجود پای کار بازسازی بافت‌های آسیب دیده در مناطق سیل‌زده نیز خواهیم آمد.
الفالف6 ساعت قبل
برخی ادعا کرده‌اند در عکس‌هایی که به طور تصادفی درون هتل گرفته شده، چهره استنلی نمایان شده است. کینگ حس و حالش را این‌گونه توصیف می‌کند که فضای هتل، راهرو‌های طولانی و خلوت هتل که انگار بی‌انت‌ها شده بودند، او را در خلسه فکری برده بودند. پس از اکران این فیلم و محبوب شدن آن، هتل استنلی بار دیگر مطرح شد. در واقع مهمانان این هتل به این منظور به این هتل می‌آیند تا اتفاقی فراتر از دنیای روزمره و عادی را تجربه کنند. در همین زمینه از دیگر امکانات هتل استنلی این است که در آن تور‌های گردشگری با موضوع محوریت فعالیت‌های ماورائی و ترسناک برگزار می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر