1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری/ لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفت/ دستور به معاونت مالی دادگستری برای خرید تولیدات ملی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- بدری با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری گفت: لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حمایت از تولید داخل و تاکید بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یکی از اولویت‌های اصلی دستگاه قضایی در سال‌های اخیر بوده است. به طوری که این سیاست در سال ۱۳۹۷ به طور چشمگیری دنبال و از تعطیلی تعداد بیشماری کارگاه و کارخانه جلوگیری شده است و در سال جدید نیز دستگاه قضایی بنا به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید، در حال برنامه ریزی برای تحقق این موضوع است.

یکی از استان‌هایی که در این زمینه اقدامات متعددی داشته است استان لرستان است. اگرچه این استان یک استان صنعتی نبوده و از زیرساخت‌های لازم برای توسعه اقتصادی برخوردار نیست، اما مدیران و مسئولان قضایی استان لرستان تلاش داشته‌اند تا جایی که امکان دارد و قانون اجازه می‌دهد از تولیدکنندگان استانی حمایت کرده و مانع بیکار شدن کارگران وکارکنان این تولیدی‌ها شوند.

تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری/ لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفت/ دستور به معاونت مالی دادگستری برای خرید تولیدات ملی - 3

یکی از موضوعاتی که در افزایش تولید داخل و حمایت از کالای داخل اهمیت دارد جذب سرمایه است. استان لرستان به علت اینکه دارای زیرساخت‌های مناسب برای فعالیت‌های صنعتی نمی‌باشد نیازمند سرمایه گذاری برای ایجاد کار و اشتغال آفرینی است.

دستگاه قضایی لرستان نسبت به این موضوع غافل نبوده و سعی کرده است تا شرایط سرمایه‌گذاری در این استان را تسهیل و موانع سرمایه گذاری را برطرف کند.

جعفر بدری رئیس کل دادگستری استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به این موضوع اشاره کرده و می‌گوید: زمانی که بنده حدود ده سال قبل به لرستان آمدم، نگران بحث سرمایه‌گذاری در مورد واحد‌های تولیدی بودم، چون دیدیم که بسیاری از واحد‌های تولیدی استان فعال نیست.

وی ادامه می‌دهد: بر این اساس در آن زمان، جلسه کمیته حمایت از سرمایه‌گذاری را تشکیل دادیم. این جلسات با حضور اعضای اتاق بازرگانی و ادارات و مسئولان استانی تشکیل می‌شود تا موانع واحد‌های اقتصادی برطرف شود.

تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری/ لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفت/ دستور به معاونت مالی دادگستری برای خرید تولیدات ملی - 8

رئیس کل دادگستری استان لرستان تصریح می‌کند: برگزاری متعدد این جلسات یک خروجی خوب داشته و آن هم اینکه اتاق بازرگانی گزارشی داده و اعلام کرد که برگزاری این جلسات در رابطه با حمایت از سرمایه‌گذاری در استان لرستان الگویی برای دیگر استان‌ها تبدیل شده است. از جمله در تهران و جا‌های دیگر مطرح شده و به استان‌های دیگر نیز تسری یافته است.

بدری خاطرنشان می‌کند: در جلسه کمیته حمایت از سرمایه گذاری ارتباط ما از طریق دادستانی با تولید کننده‌ها وجود داشته است. سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی می‌آیند در این جلسات و مسائلشان را مطرح می‌کنند، حالا یا مسائل قضایی داشتند یا مسائل اداری. ما هم آن مسائلی که به ما مربوط می‌شود را پیگیری می‌کنیم؛ بنابراین یکی از سیاست‌های اصلی دستگاه قضایی استان لرستان در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری، ایجاد بازار مصرف برای کارخانجات و رفع موانع تولید برای واحد‌های تولیدی بوده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی ادامه داد: قاچاق کالا موضوع دیگری است که به تولیدکنندگان داخلی لطمات جبران ناپذری وارد می‌کند به طوری که در سالیان اخیر بسیاری از تولیدکنندگان داخلی به علت قاچاق قادر به ادامه تولید نبوده‌اند و ورشکست شده و کارخانه وکارگاهشان تعطیل شده است.

بدری رئیس کل دادگستری استان لرستان به موضوع قاچاق کالا و ضرورت مبارزه با این معضل پرداخته و می‌گوید: یکی دیگر از راهکار‌های ما در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی مبارزه با قاچاق است. چون استان لرستان یکی از استان‌های اصلی در رفت و آمد کالا‌های قاچاق است؛ یعنی بسیاری از کالا‌های قاچاق مثلا از جنوب کشور وارد شده و به سمت مرکز و شمال کشور منتقل می‌شوند.

تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری/ لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفت/ دستور به معاونت مالی دادگستری برای خرید تولیدات ملی - 14

وی از کشف اکثر کالا‌های قاچاق استان خبر می‌دهد و می‌گوید: خوشبختانه بسیاری از این کالا‌ها در راه‌های مواصلاتی استان شناسایی و ضبط می‌شوند، اما بنده معتقدم که این روش مبارزه کارآمد نیست و باید مشکل به صورت ریشه‌ای حل شود.

بدری اظهار می‌کند: این مسئله خیلی مهم و اساسی است. چون دو موضوع در ایجاد ناهنجاری‌های اجتماعی و فساد موثر است. یکی قاچاق کالا و یکی هم مسئله مواد مخدر؛ لذا ما اگر یک ماموری بگذاریم در یک نقطه ثابت که مامور کشفیات باشد، بخشی از مشکلات حل می‌شود، لذا به آقای پورمحمدی پیشنهاد دادیم که باید سیستم به نحوی باشد که مامور سلیقه‌ای کار نکند، بلکه عملکرد آن شفاف باشد.

این مقام قضایی عنوان می‌کند: بنابراین باید در بحث مبارزه با قاچاق کالا روش‌هایی سنتی را با روش‌های نوین جایگزین کنیم. در عین حال کشفیات قاچاق در لرستان بالا بوده و کشفیات خوبی داشته‌ایم و تا حدودی موفق بودند که بازار را کنترل کنند.

تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری/ لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفت/ دستور به معاونت مالی دادگستری برای خرید تولیدات ملی - 18

وی به خرید کالا‌های ایرانی توسط دستگاه‌های دولتی هم تاکید دارد و می‌گوید: چون خرید‌های ما در دادگستری استان به صورت متمرکز انجام می‌شود لذا به معاونت امور مالی دستور داده‌ایم که بروشور‌های تولید کننده‌های ایرانی و بخصوص لرستانی را تهیه کنند تا از همین تولیدکننده‌ها خرید‌های دادگستری انجام شود.

بدری ادامه می‌دهد: لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
پایگاه خبری فردا: یکشنبه هفته آینده به مناسبت نیمه شعبان مدارس سراسر کشور تعطیل است برخی انتظار دارند که به مناسبت اینکه شنبه بین دو تعطیلی این جمعه و نیمه شعبان قرار دارد مدارس در این روز نیز تعطیل باشند اما هیچ خبری مبنی بر تعطیلی مدارس در روز شنبه ۳۱ فروردین متشنج بوده است لذا به نظر می‌رسد مدارس در روز شنبه ۳۱ فروردین دایر است
فارسفارس4 ساعت قبل
محمدباقر الفت، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: با مسدودسازی ۱۲ هزار سیم‌ کارت که به‌منظور کلاهبرداری‌‌های ارتباطی موسوم به کلاهبرداری‌های کارت به کارت استفاده می‌ شد، وقوع این جرم در نوروز امسال ۴۰ درصد کاهش یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: با مسدود سازی ۱۲ هزار سیم‌کارت که به‌منظور کلاهبرداری‌‌های ارتباطی موسوم به کلاهبرداری‌های کارت به کارت استفاده می‌شد، وقوع این جرم در نوروز امسال ۴۰ درصد کاهش یافت. معاون رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: با این اقدام از وقوع ۴۰ درصد از این نوع کلاهبرداری‌ها در فروردین ۹۸ پیشگیری شد. الفت با اشاره به اینکه کشاندن افراد به جلو دستگاه خودپرداز به بهانه دریافت جایزه از شگرد‌های کلاهبرداران ارتباطی است، گفت: با اطلاع رسانی و ارتقا آگاهی مردم میزان وقوع این نوع کلاهبرداری کاهش چشمگیری خواهد یافت. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
امیر حیدری در حاشیه مراسم روز ارتش در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: امروز جوانان برومند این کشور با رژه‌ای که در روز ارتش انجام دادند، ثابت کردند که پای آرمان‌های کشور خواهند بود و در کنار برادران سپاهی تمام تلاش‌مان این است که از مرز‌های آبی، خاکی و هوایی کشور دفاع کنیم و هیچ کسی نمی‌تواند باعث جدایی ارتش و سپاه شود و دشمنان ما هم می‌دانند که جرأت دست درازی به امنیت این کشور را ندارند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
امیر خانزادی در حاشیه مراسم روز ارتش و درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: امروز یکبار دیگر در رژه اقتدار یک پیام مهم برای دوستان و به ویژه دشمنانمان داشتیم و پرواز جنگنده کوثر و رژه این هواپیما در روز ارتش باعث شد قدرت خودمان را یکبار دیگر به رخ دشمنان بکشیم و باعث هراس آن‌ها شویم. وی در ادامه گفت: خوشبختانه جنگنده کوثر با بهترین فناوری روز و به دست جوانان توانمند کشورمان ساخته شده است و این یعنی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سپاه و به ویژه نیرو‌های مسلح اجازه تخطی به دشمنان این آب و خاک نخواهد داد.
فردا نیوزفردا نیوز23 ساعت قبل
آفت ملخ خویشاوند ملخ است و شباهت زیادی به هم دارند. آیا هجوم آفت ملخ خطرناک است؟ آفت ملخ برای انسان خطرناک یا مرگبار نیست. آیا آفت ملخ برای انسان مضر است؟ آفت ملخ به انسان یا حیوانات حمله نمیکند. آیا آفت ملخ خطرناک است؟ ملخ بیابانی، به علت توانایی گروهیش در پرواز سریع و طی مسافت‌های طولانی، خطرناک‌ترین آفت ملخ است. چرخه زندگی ملخ بیابانی شامل سه مرحله است: تخم، ملخ بی بال، و ملخ بالغ.

نظرها

اخبار بیشتر