تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری/ لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفت/ دستور به معاونت مالی دادگستری برای خرید تولیدات ملی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری/ لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفت/ دستور به معاونت مالی دادگستری برای خرید تولیدات ملی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- بدری با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری گفت: لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حمایت از تولید داخل و تاکید بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یکی از اولویت‌های اصلی دستگاه قضایی در سال‌های اخیر بوده است. به طوری که این سیاست در سال ۱۳۹۷ به طور چشمگیری دنبال و از تعطیلی تعداد بیشماری کارگاه و کارخانه جلوگیری شده است و در سال جدید نیز دستگاه قضایی بنا به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید، در حال برنامه ریزی برای تحقق این موضوع است.

یکی از استان‌هایی که در این زمینه اقدامات متعددی داشته است استان لرستان است. اگرچه این استان یک استان صنعتی نبوده و از زیرساخت‌های لازم برای توسعه اقتصادی برخوردار نیست، اما مدیران و مسئولان قضایی استان لرستان تلاش داشته‌اند تا جایی که امکان دارد و قانون اجازه می‌دهد از تولیدکنندگان استانی حمایت کرده و مانع بیکار شدن کارگران وکارکنان این تولیدی‌ها شوند.

تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری/ لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفت/ دستور به معاونت مالی دادگستری برای خرید تولیدات ملی - 3

یکی از موضوعاتی که در افزایش تولید داخل و حمایت از کالای داخل اهمیت دارد جذب سرمایه است. استان لرستان به علت اینکه دارای زیرساخت‌های مناسب برای فعالیت‌های صنعتی نمی‌باشد نیازمند سرمایه گذاری برای ایجاد کار و اشتغال آفرینی است.

دستگاه قضایی لرستان نسبت به این موضوع غافل نبوده و سعی کرده است تا شرایط سرمایه‌گذاری در این استان را تسهیل و موانع سرمایه گذاری را برطرف کند.

جعفر بدری رئیس کل دادگستری استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به این موضوع اشاره کرده و می‌گوید: زمانی که بنده حدود ده سال قبل به لرستان آمدم، نگران بحث سرمایه‌گذاری در مورد واحد‌های تولیدی بودم، چون دیدیم که بسیاری از واحد‌های تولیدی استان فعال نیست.

وی ادامه می‌دهد: بر این اساس در آن زمان، جلسه کمیته حمایت از سرمایه‌گذاری را تشکیل دادیم. این جلسات با حضور اعضای اتاق بازرگانی و ادارات و مسئولان استانی تشکیل می‌شود تا موانع واحد‌های اقتصادی برطرف شود.

تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری/ لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفت/ دستور به معاونت مالی دادگستری برای خرید تولیدات ملی - 8

رئیس کل دادگستری استان لرستان تصریح می‌کند: برگزاری متعدد این جلسات یک خروجی خوب داشته و آن هم اینکه اتاق بازرگانی گزارشی داده و اعلام کرد که برگزاری این جلسات در رابطه با حمایت از سرمایه‌گذاری در استان لرستان الگویی برای دیگر استان‌ها تبدیل شده است. از جمله در تهران و جا‌های دیگر مطرح شده و به استان‌های دیگر نیز تسری یافته است.

بدری خاطرنشان می‌کند: در جلسه کمیته حمایت از سرمایه گذاری ارتباط ما از طریق دادستانی با تولید کننده‌ها وجود داشته است. سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی می‌آیند در این جلسات و مسائلشان را مطرح می‌کنند، حالا یا مسائل قضایی داشتند یا مسائل اداری. ما هم آن مسائلی که به ما مربوط می‌شود را پیگیری می‌کنیم؛ بنابراین یکی از سیاست‌های اصلی دستگاه قضایی استان لرستان در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری، ایجاد بازار مصرف برای کارخانجات و رفع موانع تولید برای واحد‌های تولیدی بوده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی ادامه داد: قاچاق کالا موضوع دیگری است که به تولیدکنندگان داخلی لطمات جبران ناپذری وارد می‌کند به طوری که در سالیان اخیر بسیاری از تولیدکنندگان داخلی به علت قاچاق قادر به ادامه تولید نبوده‌اند و ورشکست شده و کارخانه وکارگاهشان تعطیل شده است.

بدری رئیس کل دادگستری استان لرستان به موضوع قاچاق کالا و ضرورت مبارزه با این معضل پرداخته و می‌گوید: یکی دیگر از راهکار‌های ما در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی مبارزه با قاچاق است. چون استان لرستان یکی از استان‌های اصلی در رفت و آمد کالا‌های قاچاق است؛ یعنی بسیاری از کالا‌های قاچاق مثلا از جنوب کشور وارد شده و به سمت مرکز و شمال کشور منتقل می‌شوند.

تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری/ لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفت/ دستور به معاونت مالی دادگستری برای خرید تولیدات ملی - 14

وی از کشف اکثر کالا‌های قاچاق استان خبر می‌دهد و می‌گوید: خوشبختانه بسیاری از این کالا‌ها در راه‌های مواصلاتی استان شناسایی و ضبط می‌شوند، اما بنده معتقدم که این روش مبارزه کارآمد نیست و باید مشکل به صورت ریشه‌ای حل شود.

بدری اظهار می‌کند: این مسئله خیلی مهم و اساسی است. چون دو موضوع در ایجاد ناهنجاری‌های اجتماعی و فساد موثر است. یکی قاچاق کالا و یکی هم مسئله مواد مخدر؛ لذا ما اگر یک ماموری بگذاریم در یک نقطه ثابت که مامور کشفیات باشد، بخشی از مشکلات حل می‌شود، لذا به آقای پورمحمدی پیشنهاد دادیم که باید سیستم به نحوی باشد که مامور سلیقه‌ای کار نکند، بلکه عملکرد آن شفاف باشد.

این مقام قضایی عنوان می‌کند: بنابراین باید در بحث مبارزه با قاچاق کالا روش‌هایی سنتی را با روش‌های نوین جایگزین کنیم. در عین حال کشفیات قاچاق در لرستان بالا بوده و کشفیات خوبی داشته‌ایم و تا حدودی موفق بودند که بازار را کنترل کنند.

تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری/ لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفت/ دستور به معاونت مالی دادگستری برای خرید تولیدات ملی - 18

وی به خرید کالا‌های ایرانی توسط دستگاه‌های دولتی هم تاکید دارد و می‌گوید: چون خرید‌های ما در دادگستری استان به صورت متمرکز انجام می‌شود لذا به معاونت امور مالی دستور داده‌ایم که بروشور‌های تولید کننده‌های ایرانی و بخصوص لرستانی را تهیه کنند تا از همین تولیدکننده‌ها خرید‌های دادگستری انجام شود.

بدری ادامه می‌دهد: لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | تأثیر چشم‌گیر شیوع کرونا بر بازار فناوری جهان

همشهریهمشهری15 ساعت قبل

فیلم/ نظر مردم درباره عملکرد اصلاحات و اعتدال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا دکتر محمد مهدی گویا گفت هر دو مورد مثبت مبتلا به کرونا ویروس شناسایی شده در استان قم، ایرانی هستند. وی تاکید کرد: ارائه اطلاعات بیشتر در این خصوص منوط به انجام آزمایش‌های کاملتر است. قبلا دکتر کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت از مثبت شدن دو نفر در آزمایش‌ از لحاظ ویروس جدید کورونا و ایزوله شدن آنها در شهر قم خبر داده بود.
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
طبق مطالعات انجام شده بر روی مبتلایان به ویروس کرونا، مشاهده می‌شود که با افزایش سن بیماران و مبتلایان به امراض دیگر، احتمال مرگ بر اثر این بیماری نیز افزایش پیدا می‌کند. مقامات بهداشت چین، اولین گزارش عمده خود را در خصوص ویروس کرونا که به طور رسمی COVID-۱۹ نام‌گذاری شده را منتشر کرده‌اند. در این مقاله آمده است که احتمال مرگ و میر با بالا رفتن سن افزایش پیدا می‌کند. از طرف دیگر نیز قابل ذکر است که میزان مرگ و میر در بین مردان با نرخ ۲٫۸ درصد، بیشتر از زنان با نرخ ۱٫۷ درصد بوده است. در نمودار ارائه شده، نرخ مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در بین گروه‌های سنی مختلف را مشاهده می‌کنید؛
تابناکتابناک17 ساعت قبل
به گزارش «تابناک»، دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: آزمایش اولیه به عمل آمده از نمونه‌های ارسالی مشکوک به ابتلا به کروناویروس جدید، در دو مورد مثبت گزارش شده است و آزمایشات بعدی برای بررسی قطعیت موضوع در حال انجام است و نتایج آن نیز به محض آماده شدن به اطلاع عموم خواهد رسید. وی افزود: ظرف دو روز گذشته موارد مشکوک به ابتلا به کروناویروس در شهر قم مشاهده شد که به محض دریافت گزارش، تیم‌های شناسایی و مدیریت بیماری‌های واگیر و تیم‌های واکنش سریع در شهر قم مستقر شده و طبق پروتکل‌های موجود افراد مشکوک تحت ایزولاسیون قرار گرفته و از آن‌ها نمونه آزمایشگاهی اخذ شد، در میان نمونه‌های ارسالی، آزمایشگاه مرجع، دقایقی پیش نتایج آزمایش اولیه دو مورد از موارد مشکوک را از نظر ابتلا به کروناویروس مثبت گزارش کرده و برخی موارد نیز آنفلوآنزای تیپ B اعلام شده است. جهانپور در ادامه گفت: مراحل بعدی آزمایشات در حال انجام است و نتیجه قطعی آزمایشات نهایی این موارد، پس از مشخص شدن به اطلاع عموم خواهد رسید. وی در پایان تاکید کرد: تیم‌های مدیریت و کنترل بیماری‌های واگیر در شهر قم مستقر شده‌اند، بخش ایزوله منفی برای ایزولاسیون موارد مشکوک، تجهیز و آماده ارایه خدمت است و همگی هموطنان عزیز بویژه شهروندان قم، توصیه‌های بهداشتی مبنی بر رعایت بهداشت فردی و عمومی، بهداشت دست دادن (پرهیز از مصافحه و دست دادن و روبوسی) و تنفس، شست‌وشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون مایع، پرهیز از حضور در محل کار و تحصیل در صورت وجود علایم شبه آنفلونزا را مد نظر قرار دهند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
فرمانده انتظامی شهرستان قرچک از جان باختن یک نفر بر اثر آتش سوزی در یک کیوسک نگهبانی خبر داد. سرهنگ علی موسی پورفرمانده انتظامی شهرستان قرچک گفت: در پی اعلام خبری به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع آتش سوزی در یک کیوسک نگهبانی و محبوس شدن یک نفر در آن بلافاصله عوامل انتظامی و امدادی در محل حاضر شدند. وی افزود: با حضور عوامل آتش نشانی به سرعت آتش مهار شد، ولی متاسفانه یک جوان ۲۴ ساله به علت شدت جراحات وارده ناشی از سوختگی جان خود را از دست داد. سرهنگ موسی پور ادامه داد: کارشناسان علت اولیه مرگ این جوان را آتش گرفتن ۲ کپسول پیک نیک و محبوس شدن در کیوسک در هنگام آتش سوزی عنوان کردند. فرمانده انتظامی شهرستان قرچک در خاتمه بیان داشت: جسد متوفی تحویل پزشکی قانونی شد و تحقیقات تکمیلی در این رابطه ادامه دارد.

نظرها

اخبار بیشتر