مدیرکل راه آهن آذربایجان: پارسال بیش از ۲٫۳ میلیون مسافر جابجا شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اقتصادی
مدیرکل راه آهن آذربایجان: پارسال بیش از ۲٫۳ میلیون مسافر جابجا شد

مدیرکل راه آهن آذربایجان: پارسال بیش از ۲٫۳ میلیون مسافر جابجا شد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تبریز - ایرنا - مدیرکل راه آهن آذربایجان از جابجایی 2 میلیون و340 هزار و 375 نفر توسط ناوگان ریلی این منطقه در سال قبل خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با سال قبل از آن 23.7 درصد رشد نشان می دهد.

شاپور ارصلانی سه شنبه شب در جمع خبرنگاران افزود: نوروز امسال ۲۴ هزار و ۹۸۲ نفر مسافر حومه‌ای گردشگری و بین‌المللی توسط اداره کل راه آهن آذربایجان جابجا شد.

وی اظهار داشت: در این مدت همچنین با قطار گردشگری چارتری تبریز- جلفا، تعداد ۱۴ هزار و ۹۹۰ نفر مسافر، قطار محلی تبریز- جلفا ۹ هزار و ۵۸۱ نفر مسافر و قطار گردشگری تبریز – وان تعداد ۳۱۱ نفر مسافر جابه‌جا شده است.

وی تعداد مسافر جابجا شده آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۷ را تعداد ۲ میلیون و ۷۲۳ هزار و ۳۱۴نفر مسافر اعلام کرد که نسبت به سال ۱۳۹۶ از رشد ۴٫۸ درصدی برخوردار بوده است.

مدیرکل راه آهن آذربایجان، نسبت رشد تعداد مسافر جابجا شده در سال ۱۳۹۷ را نسبت به سال ۱۳۹۶ به ترتیب در تعداد مسافر جابه‌جا شده در ناحیه ۲۳٫۷ درصد، مسافر جابجا شده در استان ۴٫۸ درصد، تعداد مسافر جابجا شده با قطارهای محلی حومه‌ای ۱۱٫۶ درصد و مسافر جابجا شده با قطارهای بین المللی را ۲۸۵درصد اعلام کرد.

ارصلانی از رشد ۴۰٫۵۲ درصدی نفر کیلومتر جابجا شده در اداره کل راه آهن آذربایجان در سال ۱۳۹۷ نیز خبر داد و گفت: در سال ۱۳۹۷ اداره کل راه آهن آذربایجان یک میلیارد و ۲۹۴ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۴۷ نفر- کیلومتر مسافر جابجا کرده است.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی همچنین به افزایش ۳۷ درصدی میزان بارگیری، ۳۹ درصدی میزان تخلیه بار و ۷۲ درصدی تن کیلومترمرزی حمل بار در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و گفت: این اداره کل پارسال شاهد بارگیری یک میلیون و ۳۶۲ هزار و ۹۳۷ تن بار و تخلیه ۶۲۲ هزار و ۵۶۰ تن بار در خود بوده است که نسبت به سال قبل به ترتیب افزایش ۳۷ درصدی میزان بارگیری و ۳۹ درصدی میزان تخلیه بار را ثبت کرده است.

وی تشریح کرد: میزان بار صادره از اداره کل راه آهن آذربایجان در سال قبل ۱۰۹ هزار و ۸۸۴ تن بود که نسبت به سال قبل رشد ۲۴۸ درصدی رانشان می‌دهد.

ه گزارش ایرنا، نخستین خط راه آهن ایران یک قرن قبل در حد فاصل تبریز تا بندر شرفخانه دریاچه ارومیه توسط روس‌ها ساخته شد.

راه‌آهن آذربایجان به عنوان یکی از نواحی نوزده‌گانه راه‌آهن ایران در محورهای تبریز - میانه، تبریز- جلفا، تبریز- رازی، مراغه - ارومیه و در آینده نزدیک میانه - بستان آباد فعال است و خطوط ریلی این ناحیه به حدود یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

راه‌آهن آذربایجان به استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل خدمت‌رسانی می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر2 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر حمایت دولت از فعالیت بخش خصوصی و واگذاری بنگاه‌های دولتی به این بخش گفت: دولت و شخص رئیس جمهور معتقدند تا وقتی که اقتصاد کشور توسط بخش خصوصی اداره نشود، این اقتصاد شکوفا نخواهد شد لذا نسبت به واگذاری امور به بخش خصوصی اهتمام جدی و ویژه‌ای داریم. رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: امروز در شرایط تحریم و فشار حداکثری دشمن همه تلاش ما طراحی راهکار و سازوکاری است که وضعیت کنونی کمترین تأثیر را در اقتصاد کشور داشته باشد و در این راستا برنامه‌هایی تنظیم شده که آنها را دنبال خواهیم کرد. رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: در سفر رئیس جمهور به استان فارس تعهد شد که ۹۹۲ میلیارد تومان برای توسعه استان اختصاص یابد و تا امروز حدود ۲ هزار و ۷۹۱ میلیارد تومان یعنی سه برابر تعهد اعلام شده بودجه برای استان اختصاص یافته است. واعظی تصریح کرد: معتقدم علیرغم همه محدودیت‌ها و مشکلات می‌توانیم روی پای خود بایستیم و از همه مشکلات و گردنه‌ها به سلامت عبور کنیم. در این جلسه استاندار فارس و شماری از رؤسای بانک‌ها و فعالان اقتصادی گزارشی از ظرفیت‌های استان و برنامه‌ریزی برای فعال سازی این ظرفیت‌ها در راستای ایجاد شتاب در روند توسعه استان ارائه کردند.

نظرها

اخبار بیشتر