هوای مشهد برای سومین روز پیاپی پاک است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
هوای مشهد برای سومین روز پیاپی پاک است

هوای مشهد برای سومین روز پیاپی پاک است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در پی بارندگیهای روزهای گذشته در مشهد کیفیت هوای این کلانشهر روز چهارشنبه برای سومین روز پیاپی همچنان پاک است.

تورج همتی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا میانگین کنونی شاخص کلی کیفیت هوای مشهد را ۴۳ ای. کیو. آی اعلام کرد و افزود: شاخص کیفیت هوا در ۱۲ ایستگاه این شهر در وضعیت پاک و در۱۱ ایستگاه دیگر آن در وضعیت سالم قرار دارد.

وی ادامه داد: شایسته است شهروندان مشهد و زائران و مسافران با بهره گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از استفاده از خودروهای شخصی، نقش موثر خود را در جلوگیری از افزایش حجم آلاینده‌های هوا ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا در کمتر از ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین اعداد ۵۰ تا ۱۰۰ به معنای وضعیت سالم است.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی برای همه سنین محسوب می‌شود.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۰ تا ۳۰۰ ای. کیو. آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می‌دهد.

مردم مشهد طی سال گذشته ۴۵ روز هوای پاک، ۲۷۵ روز هوای سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم تنفس کردند.

۱۹۲۲/۷۴۹۶

خواندن خبر در سایت منبع

اخبار بیشتر