معاون استاندار کرمان: دفاتر تسهیل‌گری ظرفیتی که باید همراهی شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
معاون استاندار کرمان: دفاتر تسهیل‌گری ظرفیتی که باید همراهی شود

معاون استاندار کرمان: دفاتر تسهیل‌گری ظرفیتی که باید همراهی شود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
کرمان - ایرنا - سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان از دفاتر تسهیل گری، بعنوان ظرفیت و بازوی قوی و توانمند برای فعالیت در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی نام برد که باید بیشتر همراهی شود.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری امروز شامگاه سه شنبه در نشست هماهنگی دفاتر تسهیل‌گری کرمان با اشاره به اینکه دفاتر تسهیل‌گری در حوزه پیشگیری از مسائل امنیتی نقش موثری ایفا می‌کند، افزود: این دفاتر می‌توانند زمینه‌های بروز آسیب‌ها را شناسایی کنند تا برای رفع آنها اقدام شود.

وی یکی از دلایل بروز آسیب‌های اجتماعی ارا جرا نشدن کامل چرخه مسائل اجتماعی دانست و گفت: وجود معضلی چون بیکاری ارادی در برخی مناطق حاشیه‌ای، جای تامل دارد که باید دلایل آن بررسی شود.

بصیری با تاکید بر لزوم انجام کارها به روش علمی‌تر در دفاتر تسهیل‌گری، افزود: تداوم ارزیابی‌ها از مسائلی است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اهمیت هماهنگی دفاتر تسهیل‌گری با دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد، اظهار داشت: باید مراقبت کرد تا دفاتر تسهیل‌گری به مسائل سیاسی و انتخاباتی ورود نکنند.

بصیری خطاب به مدیران دفاتر تسهیل‌گری کرمان تاکید کرد: اگر احساس کردید کمک‌ها جنبه سیاسی پیدا می‌کند، آنها را قبول نکنید، زیرا نفس کار خدمت به مردم تحت الشعاع سایر مسائل قرار می‌گیرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان نیز در این نشست با بیان اینکه دفاتر تسهیل‌گری مهمترین حوزه‌های مداخله اجتماعی درباره اولویت‌های پنجگانه آسیب‌های اجتماعی هستند، افزود: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب پیرامون اولویت‌های مسائل اجتماعی به ویژه در حوزه حاشیه نشینی، با ایجاد دفاتر تسهیل‌گری در نقاط حاشیه‌ای برای حل این مسائل اقدام شده است.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | اخبار فرهنگی هنری جهان

زهرا موسی پور با اشاره به ایجاد ۱۰ دفتر تسهیل‌گری در کرمان، افزود: در مجموع در ۱۰ استان کشور دفاتر تسهیل‌گری ایجاد شده است.

وی با اعلام اینکه وزارت کشور و دفاتر اجتماعی اعتبارات خوبی را برای تاسیس و تجهیز دفاتر تسهیل‌گری اختصاص داده‌اند، گفت: امروز استان کرمان از استان‌های برتر کشور در حوزه دفاتر تسهیل‌گری به شمار می‌رود و اقدامات دفاتر این استان به الگویی برای سایر استان‌ها تبدیل شده است.

به گفته موسی پور در قالب دفاتر تسهیل‌گری ۶۰ نفر به طور مستقیم با تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به خدمت شده‌اند، و در این دفاتر، توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و عمرانی مناطق حاشیه‌ای پیگیری می‌شود.

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان هم گفت: خدمات دفاتر تسهیل‌گری در محلاتی مانند قلعه محمود و میدان قلعه، قلاع دختر و اردشیر، پامنار، سرآسیاب، شهرک پدر، شهرک صنعتی، شهرک بنی هاشم، انتهای فیروزآباد، شهید رجایی، شهید صیاد شیرازی و شرف آباد ارائه می‌شود.

رضا کامیاب مقدس با اعلام اینکه ۱۰۱ هزار و ۱۳۲ نفر از جمعیت محلات از خدمات دفاتر تسهیل‌گری استفاده می‌کنند، یادآور شد: ایجاد دفاتر تسهیل‌گری در اسفند سال ۹۶ به جهاد دانشگاهی استان محول شده است.

وی گفت: در دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی متخصصانی در حوزه‌های شهرسازی، مددکاری، اجتماعی، روانشناسی و مسائل اقتصادی فعالیت دارند که هریک از این افراد براساس تخصص‌های خود، به یکی از جنبه‌های محلات می‌پردازند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

«پنهان خانه پنج در» صاحب تیزر شد/ ادامه اجرا بعد از کنترل کرونا

مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیزر نمایش «پنهان خانه پنج در» نوشته حسین کیانی و کارگردانی آرش فلاحت پیشه که به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اجرایش در تالار مولوی تا ۹ اسفند ماه لغو شده است، منتشر شد. این اثر نمایشی با باز شدن تماشاخانه‌ها به اجراهای خود ادامه می‌دهد. در خلاصه این نمایش آمده است: درس اول این بود که نترسید از آنچه با آن می‌ترسانند، در زمانه‌ای که آگاهی برای زنان جرم محسوب می‌شد عطری جان منزل خود را وقف آموزش و تحصیل زنان کرده که مردان، شوهران، گزمه‌ها و درآخر بیگانگان و مغول‌ها بر آنها وارد می‌شوند و هر بار به ترفندی باید ایشان را مغلوب سازند. هژیر سام احمدی، شیما پروهان، شیوا ترابی، سعید جاودان، علی رجایی، بهروز سروعلیشاهی، محمد مهدی کیان، عیسی محمدی، علیرضا موسوی، آیلار نو شهری، نساء یوسفی، ریحانه ادراکی، میثم پاکدامن، فاطمه حاجی حسنی، دیاکو حسامی، هلیا حمیدی، مریم شایسته، نگار شهبازی، مجید صد خسروی، مهدی مرتضوی بازیگران نمایش به ترتیب حروف الفبا هستند. دیگر عوامل نمایش «پنهان خانه پنج در» عبارتند از مدیر تولید: امین محمدی، دستیار کارگردان و سرپرست گروه: سیدجواد حسینی، طراح لباس: پریدخت عابدین‌نژاد، طراح صحنه: سینا ییلاق‌بیگی، طراح نور: احسان فلاحت‌پیشه، آهنگساز و طراح صدا: محمد اسلامی، طراح گریم: سیدامین میری، مدیر هنری: امین منتظری، مدیر اجرا: مرتضی حقیقت‌بیان، دستیار طراح صدا و نوازنده سازهای کوبه‌ای: پدرام سلیمانی، منشی صحنه: کوثر مرادی، مجریان گریم: احمد نگهبان و مژده زادمهر، مدیران صحنه: کامران کندی و محمدصالح محمدی، روابط عمومی: سعید جمشیدی پور، مشاور رسانه: فاطمه امین‌الرعایا، عکاس: شکرانه کریم، مربی کاتاکالی: شیما مهدوی، مربی تایچی: فریبا کامران، دستیار طراح صحنه: محمد حسن درباغی فرد، دوخت لباس: فرحناز معصومی و پگاه میرشجاعی، سرپرست ساخت دکور: امیرحسین بابائیان و مصطفی طباطبایی و گروه ساخت دکور: احمد بابائیان، مصطفی جمالی، محمد حسن درباغی فرد، حمید برنا، فرزاد چوپانی و محمد کیالها.

آقای وزیر اگر شما یک شهروند عادی بودید از وزیر بهداشت چه می‌خواستید؟ پاسخ نمکی به رکنا + فیلم

رکنارکنا12 ساعت قبل
مردم هم از طریق فضای مجازی خواست‌های خود از دولت و وزارت بهداشت را مکرر بیان کردند و هر کدام از دید خود برای مهار این ویروس راهکارهایی را ارائه دادند و خواست هایی از وزیر بهداشت داشتند و دارند. و اما اگر وزیر بهداشت، وزیر نبود، در جایگاه یک شهروند در این روزهای مبارزه با کروناویروس از وزیر بهداشت کشورش چه درخواستی داشت؟ سعید نمکی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا به این سوال اینگونه پاسخ داد: " از وزیر می‌خواستم آنچه به نفع سلامت جامعه است بیان کند. من هیچ مصلحتی را بیشتر و مهم‌تر از مصلحت سلامت مردم نمی‌بینم. من مصلحت را در مصلحت سیاسی، اقتصادی و … نمی‌بینم بلکه مصلحت را از منظر بهداشت و درمان نگاه می‌کنم. به عنوان وزیر بهداشت از مردم غیر از این هم انتظار ندارم و مردم نباید از من بیش از این انتظار داشته باشند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد لاهیجان، گفت: شایعات مربوط به ابتلای پرستار فوت شده لاهیجانی به ویروس کرونا بی اساس است. دکتر سعید صباحی رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد لاهیجان درباره درگذشت پرستار بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد با اظهار تأسف از درگذشت «نرجس خانعلی زاده»، افزود: بی شک تلاش‌های ارزنده وی در طول دوران همکاری، در راستای اعتلای اهداف نظام سلامت و نجات جان دردمندان و نیازمندان همواره در اذهان همه ما ماندگار خواهد بود. وی در ادامه ضمن تسلیت درگذشت وی به خانواده و جامعه درمان و پرستاران و همکاران بیمارستان به بخصوص بخش اورژانس، گفت: شایعاتی مربوط به ابتلای وی به ویروس کرونا در فضای مجازی منتشر شده که بی اساس است. دکتر صباحی تأکید کرد: قطعا بعد از مشخص شدن نتیجه نهایی آزمایشات ایشان موضوع اطلاع رسانی خواهد شد.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
نشستی با حضور نماینده سازمان جهانی بهداشت، مقام‌های وزارت بهداشت ایران با دعوت از سفرای کشورهای خارجی مقیم تهران بعد از ظهر چهارشنبه به ابتکار وزارت امورخارجه در محل این وزارتخانه برگزار شد. نماینده سازمان جهانی بهداشت در این نشست اظهار کرد: ایران از ظرفیت‌های لازم بنیادین برای مدیریت این بیماری برخوردار است. نماینده سازمان بهداشت جهانی (WHO) در این نشست توانمندی و عملکرد ایران را یک نمونه موفق و مثال زدنی در جهان و منطقه ذکر کرد. مدیران وزارت بهداشت ایران نیز ضمن ارائه آخرین وضعیت مقابله با ویروس کرونا در ایران، بر تعهد و پایبندی ایران به مقررات شناخته شده بین‌المللی در حوزه بهداشت تاکید کردند. همچنین بر این نکته تاکید شد که ایران واجد تمامی توانمندی‌های فنی و تخصصی لازم برای مقابله با کرونا است.
ایرناایرنا15 ساعت قبل
خطری که جان کودکان کار را تهدید می‌کندمدیرعامل موسسه مهروماه (موسسه توانمندسازی زنان و کودکان کم برخوردار) با بیان اینکه همه جا صحبت از ویروس کرونا و راه‌های پیشگیری و مقابله با آن است، می‌گوید: آنچه که در میان هیاهوی کرونا گم شده است «کودکان کار» و به خصوص «کودکان زباله گرد» است. انواع توصیه‌های پزشکی و بهداشتی دست به دست می‌چرخد اما دریغ از یک دستورالعمل یا توجه ویژه به کودکان کار. به این فهرست اما می‌توان کودکان زباله گرد که شب‌ها در گودها (محل جمع آوری و دپوی زباله‌ها) به سرمی برند را نیز اضافه کرد. انتخابش یکسان است اما شرایطی که کودکان کار در آن مبتلا شوند چندین برابر یک کودک عادی است. در این میان وزارت بهداشت چه برنامه‌ای برای پوشش بهداشتی کودکان کار و زباله گرد دارد؟ کودکان کار و زباله گرد به علت عدم تمکن مالی امکان بهره گیری از خدمات بهداشتی غیر رایگان را ندارند.

نظرها

اخبار بیشتر