1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
معاون استاندار کرمان: دفاتر تسهیل‌گری ظرفیتی که باید همراهی شود

معاون استاندار کرمان: دفاتر تسهیل‌گری ظرفیتی که باید همراهی شود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
کرمان - ایرنا - سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان از دفاتر تسهیل گری، بعنوان ظرفیت و بازوی قوی و توانمند برای فعالیت در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی نام برد که باید بیشتر همراهی شود.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری امروز شامگاه سه شنبه در نشست هماهنگی دفاتر تسهیل‌گری کرمان با اشاره به اینکه دفاتر تسهیل‌گری در حوزه پیشگیری از مسائل امنیتی نقش موثری ایفا می‌کند، افزود: این دفاتر می‌توانند زمینه‌های بروز آسیب‌ها را شناسایی کنند تا برای رفع آنها اقدام شود.

وی یکی از دلایل بروز آسیب‌های اجتماعی ارا جرا نشدن کامل چرخه مسائل اجتماعی دانست و گفت: وجود معضلی چون بیکاری ارادی در برخی مناطق حاشیه‌ای، جای تامل دارد که باید دلایل آن بررسی شود.

بصیری با تاکید بر لزوم انجام کارها به روش علمی‌تر در دفاتر تسهیل‌گری، افزود: تداوم ارزیابی‌ها از مسائلی است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اهمیت هماهنگی دفاتر تسهیل‌گری با دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد، اظهار داشت: باید مراقبت کرد تا دفاتر تسهیل‌گری به مسائل سیاسی و انتخاباتی ورود نکنند.

بصیری خطاب به مدیران دفاتر تسهیل‌گری کرمان تاکید کرد: اگر احساس کردید کمک‌ها جنبه سیاسی پیدا می‌کند، آنها را قبول نکنید، زیرا نفس کار خدمت به مردم تحت الشعاع سایر مسائل قرار می‌گیرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان نیز در این نشست با بیان اینکه دفاتر تسهیل‌گری مهمترین حوزه‌های مداخله اجتماعی درباره اولویت‌های پنجگانه آسیب‌های اجتماعی هستند، افزود: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب پیرامون اولویت‌های مسائل اجتماعی به ویژه در حوزه حاشیه نشینی، با ایجاد دفاتر تسهیل‌گری در نقاط حاشیه‌ای برای حل این مسائل اقدام شده است.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | اخبار فرهنگی هنری جهان

زهرا موسی پور با اشاره به ایجاد ۱۰ دفتر تسهیل‌گری در کرمان، افزود: در مجموع در ۱۰ استان کشور دفاتر تسهیل‌گری ایجاد شده است.

وی با اعلام اینکه وزارت کشور و دفاتر اجتماعی اعتبارات خوبی را برای تاسیس و تجهیز دفاتر تسهیل‌گری اختصاص داده‌اند، گفت: امروز استان کرمان از استان‌های برتر کشور در حوزه دفاتر تسهیل‌گری به شمار می‌رود و اقدامات دفاتر این استان به الگویی برای سایر استان‌ها تبدیل شده است.

به گفته موسی پور در قالب دفاتر تسهیل‌گری ۶۰ نفر به طور مستقیم با تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به خدمت شده‌اند، و در این دفاتر، توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و عمرانی مناطق حاشیه‌ای پیگیری می‌شود.

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان هم گفت: خدمات دفاتر تسهیل‌گری در محلاتی مانند قلعه محمود و میدان قلعه، قلاع دختر و اردشیر، پامنار، سرآسیاب، شهرک پدر، شهرک صنعتی، شهرک بنی هاشم، انتهای فیروزآباد، شهید رجایی، شهید صیاد شیرازی و شرف آباد ارائه می‌شود.

رضا کامیاب مقدس با اعلام اینکه ۱۰۱ هزار و ۱۳۲ نفر از جمعیت محلات از خدمات دفاتر تسهیل‌گری استفاده می‌کنند، یادآور شد: ایجاد دفاتر تسهیل‌گری در اسفند سال ۹۶ به جهاد دانشگاهی استان محول شده است.

وی گفت: در دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی متخصصانی در حوزه‌های شهرسازی، مددکاری، اجتماعی، روانشناسی و مسائل اقتصادی فعالیت دارند که هریک از این افراد براساس تخصص‌های خود، به یکی از جنبه‌های محلات می‌پردازند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام سید محمدحسین میرلوحی در این مراسم با اشاره به روایاتی بر لزوم انتظار فرج و زنده نگهداشتن، پاسداشت و احیای شب نیمه شعبان تأکید کرد و افزود: زنده‌ترین انسان‌ها کسانی هسند که منتظر فرج امام زمان (عج) هستند. وی با تشریح ابعاد مختلف شخصیت حقیقی و حقوقی حضرت صاحب الزمان (عج) گفت: دوران غیبت، دوران بیچارگی و بی کسی شیعه است. حجت الاسلام میرلوحی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان معنا و مفهوم آزادی از نگاه شهید مطهری و مفهوم عدالت از نگاه امیرالمؤمنین (ع) پرداخت و افزود: عدالت چیزی جز اجرای حق نیست. وی همچنین با بیان اینکه دوران ظهور، دوران اظهار قدرت و برقراری اقتدار اسلام در کل جهان است، گفت: ما منتظران باید ویژگی‌های دوران اقتدار اسلام را در خود ایجاد کنیم و انسان‌های پرقدرت و امیدواری باشیم. قرائت قرآن و مناجات خوانی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
کارهایم را رها کردم و به خانه حضرت عسکری (علیه‌السلام) رفتم و ازعلت این دعوت سؤال کردم؟ به من فرمود: عمه جان! سپس فرزند نرجس خاتون حجت خدا را دیدم که به سجده افتاده است. سپس به محضر امام عسکری (علیه‌السلام) شرفیاب شدم، امام که می‌دانست من به دنبال حضرت مهدی می‌گردم فرمودند: عمه جان! ۶ گوشت و نان فراوان خریداری کرده، به عنوان عقیقه فرزند گرامیش مهدی (علیه‌السلام) در میان شیعیان سامرا تقسیم می‌کنند. ۷ حضرت عسکری (علیه‌السلام) گوسفندانی را به خارج از سامرا می‌فرستاد تا به عنوان عتقیقه فرزندش ذبح کرده، اطعام کنند.

یک فرودگاه، ۱۰۰ میلیون مسافر؛ بزرگترین فرودگاه تک‌سازه‌ای جهان کجاست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سردار عبدالرضا آقاخانی با بیان اینکه برای نیروی انتظامی پاسداری از رویداد بین المللی تامین امنیت مراسم نیمه شعبان افتخار است، گفت: مهم‌ترین موضوع این مراسم امنیت زائران بوده که بر عهده پلیس است بنابراین باید نگاه ما به مراسم جشن نیمه شعبان در قم اعتقادی و ارزشی بوده تا عمل مان انقلابی شود. فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به گستره فعالیت‌های مجموعه فرماندهی انتظامی استان قم در بخش‌های انتظامی، عملیاتی، ترافیکی، پشتیبانی و اطلاع رسانی، افزود: به دلیل افزایش ضریب امنیت و انضباط، ۱۶ پایگاه انتظامی، عملیاتی و تخصصی پلیس‌های اطلاعات، راهور و آگاهی در مسجد جمکران حضور خواهند داشت. وی گفت: ۵ هزار نیروی پلیس امنیت مراسم نیمه شعبان را در قم بر عهده دارند، این ماموریت بزرگ برای پلیس فرصتی فراهم می‌کند که انضباط و توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارد. فرمانده انتظامی استان با تاکید بر این که نیمه شعبان یک رویداد بین المللی و جهانی است و باید به همین اندازه به آن توجه شود، افزود: اجتماع مردم در کنگره عظیم نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران در کل دنیا بی نظیر بوده که این نشأت گرفته از عنایت خاص امام زمان (عج) است. وی گفت: دستگاه‌های اجرایی، حمایتی و نظامی در جشن نیمه شعبان به شکل ملی وارد میدان می‌شوند و امیدواریم این مراسم به بهترین وجه برگزار شود.

رازهای سوپر استار شعبده‌بازی ایران + فیلم

ایسناایسنا20 ساعت قبل
فیزیک یکی از شاخه‌های شعبده بازی است و شعبده هم هنر و هم علم است. بهروز کریمی در همین زمینه می‌گوید: ریشه کلمه شعبده بازی هم عربی و هم فارسی است. کریس انجل کارهایش مثل فیلم است در خیابان و مکان‌های عمومی اجرا می‌کند، در واقع او فیلم می‌سازد. هنرجوهای خیلی خوبی داشتم برای مثال سالار عقیلی که ماهرانه شعبده بازی می‌کند و بعد به حوزه موسیقی رفت. قرار است دو غرفه برای فروش لوازم شعبده بازی بزنیم و بچه‌ها ابزار خود را با قیمت مناسب بخرند.
فردا نیوزفردا نیوز20 ساعت قبل
فیزیک یکی از شاخه‌های شعبده بازی است و شعبده هم هنر و هم علم است. بهروز کریمی در همین زمینه می‌گوید: ریشه کلمه شعبده بازی هم عربی و هم فارسی است. وقتی یک نفر برایشان شعبده بازی می‌کند می‌خواهند حدس بزنند و بعد از فهمیدن راز می‌خواهند این شعبده‌ها را اجرا کنند که اشتباه است. هنرجوهای خیلی خوبی داشتم برای مثال سالار عقیلی که ماهرانه شعبده بازی می‌کند و بعد به حوزه موسیقی رفت. قرار است دو غرفه برای فروش لوازم شعبده بازی بزنیم و بچه‌ها ابزار خود را با قیمت مناسب بخرند.

نظرها

اخبار بیشتر