دانش آموزان و دانشجویان کردستانی از مراکز فنی و حرفه‌ای بازدید می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
دانش آموزان و دانشجویان کردستانی از مراکز فنی و حرفه‌ای بازدید می‌کنند

دانش آموزان و دانشجویان کردستانی از مراکز فنی و حرفه‌ای بازدید می‌کنند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
سنندج - ایرنا - مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: طرح بازدید دانش آموزی و دانشجویی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان همزمان با آغاز هفته معرفی مشاغل، اجرایی می شود.

سید جمیل احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام مدارس و دانشگاه‌های استان برای شرکت در این طرح و بازدید از مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای دعوت شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این طرح از ۲ تا ۱۱ اردیبهشت امسال اجرا می‌شود، افزود: این طرح به صورت هماهنگ کشوری با هدف ترویج فرهنگ مهارت ‌آموزی و شناساندن آموزش ‌های مهارتی به دانش آموزان و دانشجویان برگزار می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان اضافه کرد: دانشجویان و دانش آموزان در راستای اجرای این طرح از ۱۶ مرکز چارت دار دولتی در سراسر استان و بیش از ۱۳۴ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای بازدید می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور متولی اصلی نظام آموزش مهارت و فناوری است، گفت: سیاست‌ها، اهداف و برنامه هایی مانند اطلاع رسانی، هدایت و فراگیر نمودن هر چه بیشتر آموزش مهارتی در بین دانش آموزان و دانشجویان را دنبال می‌کنیم.

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

احمدی یادآور شد: تمام مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای این استان به جدیدترین امکانات کارگاهی و آموزشی ارائه‌ دهنده آموزش‌های مهارتی روز دنیا همگام با استانداردهای جهانی در کشور مجهز هستند.

وی تاکید کرد: برگزاری دوره‌های کوتاه مدت کپسولی و معرفی مراکز آموزش مهارتی به دانش آموزان از جمله برنامه‌های در نظر گرفته ‌شده در این طرح بازدید است.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۱۳۴ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای خصوصی در این استان مجوز فعالیت دارند که ۶۸۴ مربی در آنها مشغول به کار هستند.

۷۳۴۹/۹۱۰۲

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | بیرانوند به این دلیل تا اطلاع ثانوی محروم شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل

خوان نعمت الهی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

ضیافت الهی

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ همه مهمانیم، مهمان ماه ضیافت الهی. اذان که می‌گوید هر کس آرزویی دارد و دعایی زیر لب. در این خوان گسترده رمضان همگی آماده می‌شوند برای شب‌های قدر. سفره‌های ساده افطار تمرین خوبی است برای سادگی و صمیمیت و جمع جوانان مومن در شب‌های قدر دیدنی است. در ماه مهمانی خدا سفره‌های خالی را از یاد نبریم و با افطاری دادن دست یکدیگر را بگیریم و با حذف گزینه‌های ضروری به یک افطاری ساده اکتفا کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، علی اکبر نصرآبادی افزود: همه موضوع‌هایی که برای چاپ تمبر انتخاب می‌شود و به نوعی با مسائل ملی، فرهنگی و اجتماعی کشور ربط دارد باید از شورای عالی تمبر مجوز دریافت کند. وی گفت: تمبر‌های جاری و شخصی که به مناسبت‌های مختلف و در زمان‌های خاص با موضوعات ملی، مذهبی و مناسبتی چاپ می‌شود، همانند تمبر یادگاری دارای ارزش و اعتبار است و شورای عالی تمبر به عنوان تنها مرجع تخصصی تمبر می‌تواند، ضمن نظارت در این زمینه، از سوء استفاده‌های احتمالی نیز جلوگیری کند. نصرآبادی در ادامه به ورود فناوری‌های نوین در عرصه چاپ پرداخت و گفت: دنیا در زمینه ورود فناوری به عرصه تمبر و ایجاد جذابیت‌های بیشتر حرکت کرده است و چنانچه بخواهیم این قابلیت‌ها را در تمبر کشورمان ایجاد کنیم، باید هر چه سریع‌تر زمینه ورود فناوری به کار تولید و چاپ تمبر را فراهم نمائیم. رئیس شورای عالی تمبر درخصوص تولید تمبرینه‌هایی از جنس طلا و نقره نیز گفت: تولید و انتشار این دست آثار به عنوان تمبر، با اصل وجودی این اثر فرهنگی در تضاد است، اما به عنوان اثر هنری در صنایع دستی بسیار خوب است. وی ادامه داد: مواردی، چون لزوم چاپ تمبر در چاپخانه دولتی، دقت در انتخاب رنگ و کاغذ، توزیع و انتشار عادلانه تمبر توسط بخش خصوصی، بکارگیری و جایگزین کردن تمبر به جای نقش تمبر روی مرسوله و پاکات از مهم‌ترین مشکلات این حوزه است. این مقام مسئول افزود: جلوگیری از چاپ بی رویه و رونمایی تمبر شخصی یا اختصاصی با استفاده از تصاویر افراد شاخص فرهنگی، هنری، علمی و موضوعات ملی و کشوری بدون هماهنگی شورای عالی تمبر نیز می‌تواند ضمن افزایش متقاضیان و علاقمندان تمبر در جلب نظر مشترکین تاثیر بسزائی بگذارد. نصرآبادی گفت: مصداق بارز این مشکلات به تمبر نوروز ۱۳۹۸ برمی گردد که بنده به اتفاق دبیر و گرافیست شورا حدود پنج جلسه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی با همکاری کارشناسان این کتابخانه به تابلوی مینیاتور با تزیین خط نستعلیق در وصف نوروز از حضرت حافظ برخوردیم که طرح فاخری برای تمبر نوروز به شمار می‌رفت، ولی متاسفانه به رغم برنامه ریزی‌های به عمل آمده برای رونمایی آن با حضور مقامات تراز اول کشور، شاهد رونمایی تمبر دیگری به نام نوروز در قالب تمبر شخصی با حضور مقامات دولتی در صدا و سیما بودیم. رئیس شورای عالی تمبر تصریح کرد: معمولا برای دستیابی به منابع ناب و تایید شده و ایجاد جذابیت، انتخاب موضوع با حضور همکاران شورا و بررسی منابع انجام می‌شود که متاسفانه در تمبر شخصی این ملاحظات کمرنگ است و همین نکته ضربه مهلکی به تمبر یادگاری که در واقع تمبر ملی کشور است وارد نموده و می‌نماید. نصرآبادی افزود: در سال جاری بنا به تصمیم اعضای شورا، ضمن ایجاد تعدیل منطقی در تولید، تعداد موضوعات تمبر افزایش می‌یابد که با تنوع و بهره برداری از فناوری جدید جذابیت و شور و اشتیاق بیشتری در این زمینه ایجاد می‌کند و به رونق تمبر یادگاری نیز کمک می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر