1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دیجیاتو
  4. تکنولوژی
پتنت جدید از گوشی شفاف ال جی خبر می‌دهد

پتنت جدید از گوشی شفاف ال جی خبر می‌دهد

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو |

همیشه پتنت‌های منتشر شده درباره‌ی تلفن‌های هوشمند پر از ایده‌‌های عجیب و غریب به شمار می‌رود و برای طراحانشان مهم نیست که گجت‌های تولید شده بر اساس آنها، کارایی لازم را داشته باشند یا حداقل از مدل‌های فعلی بهتر باشند. پتنت جدید ال جی هم در واقع چنین خصوصیتی دارد چرا که این پتنت به توصیف گوشی شفاف ال جی می‌پردازد.

پتنت جدید از گوشی شفاف ال جی خبر می‌دهد - 3

بر اساس این پتنت ال جی سعی دارد ویژگی عجیبی به تلفن‌های هوشمند تاشو خود بدهد تا کاربران بتوانند دستایشان در پشت این گجت را ببیند. مشخصا گوشی‌های تاشو به محصولات هیجان انگیزی بدل شده و گویی از آینده نزدیک آماده‌اند اما سوال اینجاست که در کدامیک از آینده‌ انسان چنین وسیله‌‌ای کاربرد دارد.

با این حال پتنت جدید ال جی نشان می‌دهد که کمپانی کره‌ای قصد دارد ناگهان ویژگی شفافیت را به این محصول بدهد. البته باید درنظر داشت که ال جی سال ۲۰۱۵ میلادی این پتنت را ثبت کرده بوده و ناگهان اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا تصمیم گرفته مجوز استفاده از آن را در اختیار ال جی قرار دهد.

خبری: بهترین اخبارعلمی و تکنولوژی از سراسر وب

پتنت جدید از گوشی شفاف ال جی خبر می‌دهد - 8

مسلما طی این ۴ سال ایده‌های بهتری به ذهن طراحان این کمپانی رسیده و ممکن است هیچگاه شاهد تولید گوشی شفاف ال جی نباشیم. از سوی دیگر باید در نظر داشت که ال جی برای اینکه بتواند تلفن هوشمند این چنینی تولید کند باید باتری و دیگر اجزای این موبایل را هم شفاف کند. کاری که بعید است به راحتی عملی شود.

شاهد تنها سود طراحی و تولید یک تلفن هوشمند شفاف، اپلیکیشن‌ها یا ویژگی‌های واقعیت افزوده آن باشند. از لحاظ تئوری کاربر می‌تواند با استفاده از گوشی شفاف، تصاویر واقعیت افزوده را بدون هیچ تاخیری مشاهده کند چرا که دوربین از پروسه مشاهده کنار خواهد رفت و کاربر مستقیم به تماشای دنیای واقعی خواهد پرداخت اما باز هم عملی کردن چنین طرحی بسیار دور از ذهن است.

پتنت جدید از گوشی شفاف ال جی خبر می‌دهد - 12

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قدس آنلاینقدس آنلاین14 ساعت قبل
دانش پشت مبارزه شان وادارم میکند دست از سر دکمه خاموش بردارم و با چشم پر خواب بایستم به تماشای این فناوری حیرت انگیز. آنجا که ترکیب مهندسی و تکنولوژی انسانی کولاک میکند و نمیشود به تحسین ۱۰ ابررایانه مبارز آهنی زبان نگشود. در جا میگیرم که نه با من است، نه با تلفن، نه با هیچ کس دیگر … با تکنولوژی است. با اینکه دیروقتی ساعت، زهر خودش را می‌ریزد به جانمان، اما دیدن روبات‌ها کار خودش را می‌کند و سانهای نیمه شبی ذهنم آغاز می‌شود. به نظرتان آیا وقت آن نرسیده که ما هم برای درآوردن برچسب جهان چندم از روی افکار و کردارمان مفیدتر باشیم؟
انتخابانتخاب12 ساعت قبل
مدتی پیش شرکت سامسونگ به برخی از رسانه‌ها تعدادی محدود از گوشی تاشو ۲ هزار دلاری خود را ارائه کرد. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شرکت سامسونگ که ماه‌ها روی گلکسی فولد یا همان گوشی تاشو معروف خود مانور داده است، اکنون با یک چالش جدی رو به رو است چرا که به نظر می‌رسد گلکسی فولد اساسا تاشو نیست. مارک گورمن از بخش فناوری بلومبرگ نیز می‌گوید: «ضعف نمایشگر گلکسی فولد من را شوکه کرده و این نمایشگر اصلا با انتظارات من همخوانی ندارد.» مارکس براونلی، از کارشناسان فعال در یوتیوب به محض برداشتن محافظ صفحه نمایشگر گلکسی فولد، با یک صفحه نمایش شکسته رو به رو شد. صفحه اصلی گلکسی فولد دارای یک لایه محافظ قدرتمند است که بخشی از ساختار صفحه نمایش را تشکیل می‌دهد.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
شرکت جنسیس از طرح مفهومی زیباترین خودرو سال رونمایی کرد. این خودرو زیبا که (Mint)؛ «نعنا» نام گرفته مانند اسمش سبز است و با هدف حفاظت از محیط زیست با نیروی الکتریکی کار می‌کند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، تولید یک ماشین الکتریکی دوستدار طبیعت ایده‌ای ست که باعث شده گروه خودروسازی جنسیس برای ساخت خودرو نعنا دست به کار شوند. جنسیس الکتریکی این هفته در جریان نمایشگاه بین المللی خودرو در نیویورک معرفی شده است. یکی از مهمترین ویژگی‌های خودرو الکتریکی جنسیس ابعاد ظریف آن است.
عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
در شرایطی که ایرانیها بیش از یک میلیون ازمحصولات اپل را خریداری واستفاده میکنند تحریم شرکت اپل (و باصطلاح طراحان، آیفون) به شوخی بهارستانی شبیه‌تر است تا قانونگذاری در مجلس. علیرضا رحیمی نماینده تهران در توئیتی نوشت: در شرایطی که ایرانیها بیش از یک میلیون ازمحصولات اپل را خریداری واستفاده میکنند تحریم شرکت اپل (و باصطلاح طراحان، آیفون) به شوخی بهارستانی شبیه‌تر است تا قانونگذاری در مجلس. به گزارش عصر ایران، پیش از این نمایندگان با پیشنهاد طرحی دو فوریتی خواستار تحریم شرکت آمریکایی اپل شدند. بر اساس این طرح، ورود و آزاد سازی محصولات این شرکت به داخل کشور ممنوع بوده و گمرک جمهوری اسلامی مسئول نظارت بر اجرای آن است. همچنین در بخش دیگری از این طرح، هرگونه تبلیغات محصولات اپل در داخل کشور ممنوع بوده و وزارت ارتباطات نیز موظف است از رجیستری محصولات این شرکت خودداری کند.
همشهریهمشهری16 ساعت قبل
می‌توان گفت دیدن خواب بد زمانی رخ می‌دهد که بخش ویژه‌ای از فعالیت‌های مغزی در یک طرف مغز بالا باشد. سپس تنظیم احساساتی مانند خشم و کنجکاوی توسط مغز به هنگام خواب دیدن مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. شرکت‌کنندگان در این پژوهش دو شب را در یک آزمایشگاه خواب گذراندند و از مغز آن‌ها نوار مغزی گرفته شد. نوار مغزی ثبت فعالیت الکتریکی مغز است، این تکنیک شامل اخذ سیگنال توسط الکترودهای سطحی، بهبود سیگنال، چاپ سیگنال و آنالیز آن می‌شود. خواب آرای‌ام (REM) یا خواب همراه با حرکات سریع چشم نوع مهمی از خواب است زیرا الگوهای خواب ما با رفتارهایی مانند حرکت سریع چشم، ضربان تندتر، تنفس سریع‌تر و حرکات بدن مشخص می‌شود که در آن صورت خواب دیدن هم بیشتر اتفاق می‌افتد.
دیجیاتودیجیاتو14 ساعت قبل
به‌نظر می‌رسد که این ویژگی تنها قابلیت مهم نسخه‌های بعدی گوگل پلی نیست و در کنار آن یکی از خواسته‌های قدیمی کاربران دیوایس‌های اندرویدی نیز برآورده خواهد شد. در نسخه کنونی گوگل پلی، اپلیکیشن‌ها یکی یکی دانلود می‌شوند؛ یک اپلیکیشن شروع به دانلود می‌کند و بعد از اینکه تمام شد به سراغ برنامه بعدی می‌رود. با این حال در بررسی نسخه آزمایشی گوگل پلی، کاربران متوجه شده‌اند که در این نسخه می‌توان اپلیکیشن‌ها را به صورت همزمان دانلود و آپدیت کرد. البته دانلود و آپدیت همزمان ویژگی جدیدی برای کاربران اندرویدی نیست. در روزهای اولیه فعالیت اندروید و پیش از آنکه اندروید مارکت (Android Market) به گوگل پلی تغییر اسم بدهد، می‌شد از این ویژگی‌ استفاده کرد.

نظرها

اخبار بیشتر