ضرورت تامین زمین برای توسعه فضای آموزشی در یزد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
ضرورت تامین زمین برای توسعه فضای آموزشی در یزد

ضرورت تامین زمین برای توسعه فضای آموزشی در یزد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
یزد- ایرنا- رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک یزد، مساعدت و همکاری اداره کل راه و شهرسازی برای تامین زمین جهت توسعه فضاهای آموزشی مورد نیاز در شهر یزد را خواستار شد .

به گزارش ایرنا 'زهره امیرچخماقی' روز چهارشنبه در دیدار با سرپرست و معاون املاک و حقوقی این اداره کل، توجه ویژه راه و شهرسازی در توسعه فضاهای آموزشی با عنایت به کمبود سرانه‌های موجود و توجه به توسعه و افزایش فضاهای آموزشی مورد نیاز را خواستار شد.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک یزد به موضوع کمبودها و نیاز‌های فضاهای آموزشی استان اشاره کرد و افزود: با توجه به عدم تامین اعتبارات لازم در توسعه فضاهای آموزشی، وجود خیرین مدرسه ساز، مهمترین اصلی است که ما متولیان آموزشی استان باید قدردان آن باشیم.

وی با ابراز امیدواری از همکاری و مساعدت خوب خیرین در ساخت مدرسه، از مسوولان راه و شهرسازی خواست در خصوص تامین زمین جهت توسعه و ایجاد فضاهای آموزشی همکاری‌های مضاعف داشته باشند.

سرپرست راه و شهرسازی استان نیز تامین فضای آموزشی برای جبران کمبود‌های فعلی را لازمه توسعه فرهنگ و آموزش در استان دانست.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

'سید عباس مشکاتیکل' خاطرنشان کرد: ما به این موضوع معتقدیم که مدرسه خانه دوم فرزندان ماست و باید در حد استاندارد از فضاهای کافی برخوردار باشد.

وی قول مساعد داد برای توسعه فضاهای آموزشی هرگونه مساعدت لازم براساس مقدورات این اداره کل را بکار خواهد گرفت.

در پایان این نشست، خانم امیرچقماقی از همکاری‌های این اداره کل به ویژه حوزه معاونت املاک و حقوقی که همکاری‌های خوبی با آموزش و پرورش داشته‌اند قدردانی نمود.

ناحیه یک یزد آموزش و پرورش یزد حدود ۶۵ هزار دانش آموز دارد که در حدود ۲۶۰ مدرسه در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند.

۷۰ مدرسه در این ناحیه، نیاز به بازسازی دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر