1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. سلامت

۶ تغییر کوچک با اثر چشمگیر بر سلامت

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
اگر نمی توانید زمان کافی برای ورزش روزانه اختصاص دهید، پیاده‌روی، استفاده از پله به جای آسانسور، و انجام کارهایی که شما را در مسیر تحقق هدف تحرک بیشتر نگه می دارند نیز مفید خواهند بود.

آفتاب‌‌نیوز : اعمال عادت‌های سالم در سبک زندگی می‌تواند برای برخی دشوار به نظر برسد. اما نیازی نیست تا روال زندگی خود را برای بهبود شرایط سلامت خود به طور کامل تغییر دهید. گاهی اوقات چند تغییر ساده و کوچک تمام آن چیزی است که برای خواب بهتر، استرس کمتر، و بدنی سالم‌تر نیاز دارید.

به گزارش «پریونشن»، فصل بهار زمان خوبی برای آغاز این تغییرات در سبک زندگی است زیرا با بهبود شرایط آب و هوایی انجام فعالیت هر چه بیشتر قابل مدیریت است.

پروتئین بیشتری مصرف کنیدپژوهش‌ها نشان داده‌اند بزرگسالانی که کمتر از ۶۵ سال سن دارند برای حفظ سلامت مطلوب خود باید به ازای هر کیلوگرم از وزنشان ۰٫۸ گرم پروتئین غذایی مصرف کنند. پس از ۶۵ سالگی، شما باید مصرف ۱ تا ۱٫۲ گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم از وزن خود را هدف گذاری کنید. به عنوان مثال، فردی با ۱۵۰ پوند (۶۸ کیلوگرم) وزن، حداقل باید ۶۸ گرم پروتئین در روز مصرف کند.

شما می‌توانید یک منبع غذایی کامل پروتئین را به وعده‌های غذایی روزانه خود اضافه کنید. این می‌تواند به معنای استفاده از تخم مرغ یا جو دوسر در صبحانه، و پروتئین بدون چربی، مانند ماهی، توفو، یا مرغ در ناهار یا شام باشد.

برای مراقبت از خود زمان اختصاص دهیدمراقبت از خود تنها شامل روتین‌های پیچیده مراقبت از پوست نمی‌شود. در واقع، مراقبت از خود شامل فعالیت‌های ظریفی است که به حفظ مرزهای سالم کمک می‌کنند. گاهی اوقات این می‌تواند به سادگی مهربان و محترمانه صحبت کردن با خود باشد.

تحرک بیشتری داشته باشیدهدف کوچکی را برای خود تعیین کنید تا تحرک بیشتری در روتین زندگی روزانه خود داشته باشید، به ویژه اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه و انجام ورزش ندارید.

تغییرات کوچک نیز می‌توانند تاثیر چشمگیری به همراه داشته باشند. اگر نمی‌توانید زمان کافی برای ورزش روزانه اختصاص دهید، پیاده‌روی، استفاده از پله به جای آسانسور، و انجام کارهایی که شما را در مسیر تحقق هدف تحرک بیشتر نگه می‌دارند نیز مفید خواهند بود.

در سایت خبری بخوانید: تازه های پزشکی و سلامت

تنفس عمیق را فراموش نکنیدورزش و رژیم غذایی سالم از جمله ارکان کلیدی حفظ سلامت بدن محسوب می‌شوند، اما نباید اختصاص زمان برای کسب آرامش و دوری از استرس را فراموش نکنید. مدیریت استرس می‌تواند به حفظ عملکرد مطلوب و درست سیستم ایمنی، دستگاه گوارش، و خواب بهتر کمک کند. خوشبختانه نیازی نیست تا برای کسب آرامش حتما در کلاس یوگا شرکت کنید زیرا تمرینات تنفس عمیق نیز گزینه‌ای راحت و ساده برای کاهش تنش و استرس در بدن هستند.

هر روز حرکات کششی انجام دهیدحتی فعالیتی به سادگی انجام حرکات کششی می‌تواند تفاوت قابل توجهی در سلامت کلی شما ایجاد کند. انجام حرکات کششی از این جهت اهمیت دارد که بدن را برای تحریک بیشتر بدون تجربه درد آماده نگه می‌دارند.

شما می‌توانید روز خود را با انجام حرکات کششی به مدت ۱۰ دقیقه آغاز کنید. پس از چند ساعت خواب شبانه و عدم تحرک که سفتی و خشکی بدن را در پی دارد، انجام حرکات کششی می‌تواند به بهبود این شرایط کمک کند. یکی از حرکات ساده‌ای که می‌توانید مد نظر قرار دهید دراز کشید روی زمین و جمع کردن زانوی پای چپ در سینه و حلقه کردن دست‌ها اطراف همسترینگ است. همسترینگ را به آرامی و برای برای ۳۰ ثانیه به سمت نیم تنه بالایی خود بکشید. سپس پا را رها کرده و این کار را با پای راست نیز تکرار کنید.

از خانه خارج شویدبهار فصلی عالی برای حضور در فضای آزاد و افزودن تحرک بیشتر به زندگی روزانه است. حضور در فضای آزاد نه تنها به بهبود خلق و خو کمک می‌کند، بلکه با تحرک بیشتر می‌توانید تناسب اندام خود را نیز بهبود ببخشید.

افرادی که در فضای آزاد ورزش می‌کنند، نسبت به افرادی که در فضای داخلی ورزش می‌کنند، لذت بیشتری از تمرینات ورزشی خود برده و احتمال بیشتری دارد این روند را ادامه دهند.

منبع: عصر ایران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا11 ساعت قبل
معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو گفت: مقایسه تعداد دانشجویان داروسازی در ۸۹ کشور حاکی از آن است که به ازای هر ۱۰ هزار نفر، شاهد فعالیت ۶ داروساز هستیم، در حالی که این آمار در ایران به ۳ داروساز می‌رسد. رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه موضوع زیاد بودن تعداد دانشجویان داروسازی در کشور با تکیه‌ بر استدلال، قابل‌قبول و منطقی نیست، ادامه داد: مقایسه تعداد دانشجویان داروسازی در ۸۹ کشور حاکی از آن است که به ازای هر ۱۰ هزار نفر، شاهد فعالیت ۶ داروساز هستیم، این در حالی است که آمار مذکور در ایران ۳ داروساز است. دکتر پیر صالحی با یادآوری اینکه در طول سال در حدود ۱۵۰۰ دانشجوی داروسازی جذب می‌شوند که این میزان قرار است از سال ۱۴۰۰ به بعد روند کاهشی داشته باشد، اظهار کرد: مشکلی که امروز بعد از فارغ‌التحصیلی دانشجویان داروسازی با آن مواجه هستیم این است که ۸۰ درصد از دانشجویان این رشته به دنبال دایر کردن داروخانه هستند که نباید این‌چنین باشد. دکتر پیر صالحی با تأکید بر اینکه باید توجه داشت که تقویت نهادهای مرتبط با داروسازی منجر به حفظ حقوق فعالان این حوزه خواهد شد، خاطرنشان کرد: هیچ مشکلی را به‌تنهایی نمی‌توان حل کرد، ازاین‌رو دانشجویان باید به فکر کمک باشند که ارائه ایده و راه‌حل ازجمله این کمک‌ها است. انتهای پیام
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ روز شمار هفته سلامت امسال به این شرح اعلام شده است: - یکشنبه یکم اردیبهشت، دسترسی عادلانه به خدمات سلامت- دوشنبه دوم اردیبهشت، آموزش رکن سلامت- سه شنبه سوم اردیبهشت، مشارکت اجتماعی و سلامت- چهارشنبه چهارم اردیبهشت، مراقبت‌های اولیه بهداشتی و سلامت روان- پنج شنبه پنجم اردیبهشت، سلامت در حوادث و بحران ها- جمعه ششم اردیبهشت، سبک زندگی سلامت محور- شنبه هفتم اردیبهشت، سلامت، جمعیت و خانواده
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ حسینعلی شهریاری در دیدار مدیران مجمع خیرین سلامت کشور با وزیر بهداشت، افزود: پس از درگذشت حاج آقا نیری که خدمات ارزشمند و خالصانه‌ای در مجمع خیرین سلامت داشت، مسؤولیت به بنده رسید و در ۶ ماهه اول پارسال، خیرین حدود ۴۰۰ میلیارد تومان در حوزه سلامت مشارکت داشتند. وی تصریح کرد: از روزی که این مسؤولیت را پذیرفتم، تلاش کردیم که خیرین را برای سرمایه گذاری در حوزه‌های پیشگیرانه، پژوهشی و بهداشتی ترغیب کنیم البته تصمیم با خود خیرین سلامت است اما توصیه ما به خیرین سلامت در استانها این است که موازی کاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی نشود و با آنها هماهنگی کاملی وجود داشته باشد. وی با اشاره به افزایش مشارکت بانوان در مجمع خیرین سلامت کشور، گفت: تا کنون در ۵۴ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور، شورای زنان مجمع خیرین سلامت تشکیل شده است و زنان، انگیزه زیادی برای کار کردن دارند. شهریاری از ایده وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی مبنی بر اینکه هر معاونت وزارت بهداشت باید رویکرد اجتماعی باشد تقدیر کرد و افزود: هر کجا که خیرین وارد کار شدند، هزینه تمام شده مراکز بهداشتی و درمانی، نصف قیمت پیمانکاران و دولت است و کیفیت کار نیز بالا است. دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور تأکید کرد: در دانشگاه‌های علوم پزشکی باید به خیرین عزت و احترام گذاشته شود و آنها انتظار دارند که مسؤولان، حرمت شان را نگه داشته و حرف‌های آنها را گوش کنند چون خیرین به حوزه سلامت کمک می‌کنند و هیچ گاه رقیب دولت نیستند.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
شیرکاکائو محصولیست که به طور معمول از ترکیب شیر، کاکائو و شکر تهیه می‌شود. به طور خاص، شیر سرشار از اسید آمینه لوسین است که به نظر می‌رسد بیشتر در ساخت و حفظ ماهیچه هایی قوی نقش دارد. به گفته پژوهشگران، این ممکن است دلیل اصلی پیوند رشد استخوان هایی قوی در کودکان و نوجوانان با مصرف لبنیات را توضیح دهد. با این وجود، برخی مطالعات نیز هیچ پیوندی را بین مصرف شیر یا لبنیات و خطر سرطان نشان نداده‌اند. آیا باید شیرکاکائو مصرف کنید؟ شیرکاکائو مواد مغذی مهمی مانند کلسیم، پروتئین و ویتامین D را ارائه می‌کند که می‌توانند برای سلامت انسان مفید باشند.
الفالف14 ساعت قبل
به گزارش عصرایران، سرطان معده از شایع‌ترین انواع سرطان در جهان نیست، اما این به معنای در امان بودن ما نسبت به این بیماری محسوب نمی‌شود. توجه به نشانه‌های اولیه سرطان معده می‌تواند کمک بزرگی به تشخیص زودرس و روند درمان کند. از آنجایی که ما اغلب ناراحتی معده را با غذا‌های مصرفی خود مرتبط می‌دانیم، نادیده گرفتن سرطان معده در مراحل اولیه و حتی میانی بیماری آسان است. در حقیقت، یکی از نشانه‌های اصلی ابتلا به سرطان معده کاهش وزن بی دلیل است. این مساله به ویژه در صورت مشاهده خون در استفراغ اهمیت بیشتری می‌یابد، زیرا می‌تواند نشانه‌ای از ابتلا به سرطان معده باشد.
الفالف12 ساعت قبل
گروه سلامت الف، ۲۹ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۱۱ ۳۹۸۰۱۲۹۰۵۹یک وعده غذایی سنگین در شب می‌تواند بر سیستم گوارش شما تاثیر بگذارد و خواب را مختل کند. اما وقتی بحث، دیروقت غذا خوردن است باید انتخابی هوشمندانه داشته باشید. نکته مهمبه یاد داشته باشید، محرومیت از خواب باعث تغییر ساختار ژنتیکی شما شده و بر شاخص توده بدنی‌تان تاثیر می‌گذارد. بنابراین افزایش وزن را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. مطالعات همچنین نشان داده‌اند که اجتناب از مصرف شام به کاهش وزن کمک نکرده و باعث می‌شود بدن شما به‌جای چربی بیشتر عضله را بسوزاند.

نظرها

اخبار بیشتر