چراغ سبز یک کشور آفریقایی برای اعطای پناهندگی به «عمر البشیر»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
چراغ سبز یک کشور آفریقایی برای اعطای پناهندگی به «عمر البشیر»

چراغ سبز یک کشور آفریقایی برای اعطای پناهندگی به «عمر البشیر»

مهرخبرگزاری مهر |
وزیر امور خارجه اوگاندا اعلام کرد که کشورش امکان اعطای پناهندگی به رئیس جمهوری برکنار شده سودان را بررسی می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، «هنری اوریم» وزیر خارجه اوگاندا اعلام کرد: در صورت درخواست عمر البشیر (رئیس جمهور برکنار شده سودان) برای دریافت پناهندگی، کشورش این موضوع را در عالی‌ترین سطوح بررسی خواهد کرد.

وی با اشاره به نقش مهم البشیر در انعقاد پیمان صلح جنوب سودان گفت: دولت اوگاندا می‌تواند درباره اعطای پناهندگی به البشیر تصمیم بگیرد.

وزیر خارجه اوگاندا تاکید کرد: ما از نزدیک تحولات سودان را بررسی می‌کنیم و از رهبران این کشور می‌خواهیم که به خواسته‌های مردم سودان از جمله انتقال مسالمت آمیز قدرت به یک دولت غیرنظامی احترام بگذارند.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

گفتنی است، اوگاندا اولین کشور آفریقایی بود که در گذشته از عمر البشیر استقبال کرد و او را به دادگاه جنایی بین المللی تحویل نداد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر2 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر حمایت دولت از فعالیت بخش خصوصی و واگذاری بنگاه‌های دولتی به این بخش گفت: دولت و شخص رئیس جمهور معتقدند تا وقتی که اقتصاد کشور توسط بخش خصوصی اداره نشود، این اقتصاد شکوفا نخواهد شد لذا نسبت به واگذاری امور به بخش خصوصی اهتمام جدی و ویژه‌ای داریم. رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: امروز در شرایط تحریم و فشار حداکثری دشمن همه تلاش ما طراحی راهکار و سازوکاری است که وضعیت کنونی کمترین تأثیر را در اقتصاد کشور داشته باشد و در این راستا برنامه‌هایی تنظیم شده که آنها را دنبال خواهیم کرد. رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: در سفر رئیس جمهور به استان فارس تعهد شد که ۹۹۲ میلیارد تومان برای توسعه استان اختصاص یابد و تا امروز حدود ۲ هزار و ۷۹۱ میلیارد تومان یعنی سه برابر تعهد اعلام شده بودجه برای استان اختصاص یافته است. واعظی تصریح کرد: معتقدم علیرغم همه محدودیت‌ها و مشکلات می‌توانیم روی پای خود بایستیم و از همه مشکلات و گردنه‌ها به سلامت عبور کنیم. در این جلسه استاندار فارس و شماری از رؤسای بانک‌ها و فعالان اقتصادی گزارشی از ظرفیت‌های استان و برنامه‌ریزی برای فعال سازی این ظرفیت‌ها در راستای ایجاد شتاب در روند توسعه استان ارائه کردند.

نظرها

اخبار بیشتر