1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سیاسی
صفحات‌مجازی‌سرداران‌سپاه‌مسدودشد			اقدامات علیه سپاه و چاقوکشی اینستاگرام

صفحات‌مجازی‌سرداران‌سپاه‌مسدودشد اقدامات علیه سپاه و چاقوکشی اینستاگرام

الفخبرگزاری الف |

صبح نو نوشت: روز گذشته و در اتفاقی کم‌نظیر، غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی اینستاگرام پیرو سیاست‌های خصمانه دولت آمریکا و پس از درج نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های به اصطلاح تروریستی، صفحات شخصی برخی از سرداران سپاه را مسدود و از دسترس خارج کرد.

نکته جالب این بود که حتی برخی از کسانی که سال‌هاست از سازمان رسمی سپاه خارج و اکنون فعالیت‌های سیاسی-اجتماعی دارند هم از گزند این اقدام اینستاگرام در امان نماندند. صفحات منتسب به فرمانده سپاه، سردار قاسم سلیمانی، سردار باقری فرمانده ستادکل نیروهای مسلح، مهندس ضرغامی، دکتر قالیباف و سردار کمالی از جمله این صفحات بودند.

درباره اقدام اینستاگرام نکات متنوعی قابل بیان است. اول این که، شبکه‌ای اجتماعی که در آن صدها صفحه غیراخلاقی، نژادپرست و حتی خشونت‌طلب فعال است، بدون توجه به آن‌ها اجازه می‌دهد آزادانه فعالیت کنند؛ اما با بهانه‌ای سیاسی -که با اصول رسانه‌های آزاد در تضاد است- صفحات فرماندهان نیروی نظامی رسمی یک کشور را مسدود می‌کند.

طبق قوانینی که اینستاگرام درباره فعالیت کاربران در این شبکه اجتماعی منتشر کرده است «مطالب ارسالی نباید دارای محتوای خشونت‌آمیز، برهنگی یا حتی نیمه‌برهنگی، تبعیض‌آمیز، غیر قانونی، دشمنی و کینه‌توزی و مخصوصا جنسی و پورنوگرافی باشند.» درحالی که در اینستاگرام به راحتی گروه‌های تروریستی دارای صفحه هستند و هیچ ممانعتی از فعالیت انها انجام نمی‌شود و اینکه فعالیت‌های بسیار جنسی در آن رواج دارد اما مدیران این شرکت آمریکایی هیچ اقدامی برای حذف آن‌ها نمی‌کند.

بنابراین بر اساس همین بند از قوانین اینستاگرام می‌توان به این نکته اشاره کرد که اینستاگرام صفحه کاربری قاسم سلیمانی یا همین طور تصاویر کمک نیروهای حشدالشعبی به سیل‌زدگان را به سبب اقدام اخیر ایالات متحده آمریکا و تروریست خطاب کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مشمول موضوع خشونت برشمرده و حذف کرده است. سردار موسی کمالی، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با تأیید خبر انسداد صفحه اینستاگرام با تأکید بر این مطلب که «ما یک پاسداریم» گفت: «معلوم شد که اینستاگرام و تلگرام در خدمت صهیونیسم است؛ این یک نوع مبارزه است و ان‌شاءالله این مبارزه را تا سرنگونی استکبار جهانی و صهیونیسم و برگزاری نماز جماعت در مسجدالاقصی ادامه خواهیم داد.» وی درخصوص جزئیات مطالبی که در صفحه اینستاگرامی منتسب به ایشان منتشر می‌شد، گفت: «ترویج ارزش‌های اسلامی، پرداختن به موضوعات تخصصی و ارتباط با سربازان و خانواده‌های آن‌ها از جمله مطالبی بود که در این صفحه اینستا منتشر می‌شد.» سردار کمالی تأکید کرد: «در این صفحه هیچ مطلبی در ارتباط با خشونت مطرح نشده بود.»

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

حساب‌های متعدد اینستاگرامی وابسته به این افراد که تا این لحظه مسدود شدند، با توجه به میزان فالورهای‌شان شامل سردار قاسم سلیمانی ۸۸۸٫۴k/۲۳۵٫۸k/۱۰۴٫۵k، حساب سپاه پاسداران ۳۹۲٫۹k، سرلشکر عزیز جعفری ۳۷۴٫۶k، محمدباقر قالیباف ۲۲۸k، سرلشکر باقری ۲۱۴٫۸k، سردار حاج سعیدقاسمی ۱۴۰k و سردار موسی کمالی ۲۴٫۹k است.

تلاش‌های اخیر دولت آمریکا در جهت به انزوا کشیدن ایران نشان‌دهنده ناامیدی آن‌ها از شکست کشورمان است. تحریم‌ها و فشارهای آمریکا روزبه‌روز خنده‌دارتر می‌شود. این که دولت آمریکا روزگاری ایران را تحریم تسلیحاتی و نفتی می‌کرد و امروز به چنین اقدامات سطحی و بی‌هدفی رسیده، به خوبی عمق شکست‌های آمریکا در طول چهل سال اخیر در مقابل ایران را نشان می‌دهد. تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ایران، هرچند که صدماتی به پیکره اقتصادی کشور و معیشت مردم وارد می‌کند؛ اما نکات مثبتی نیز دارد. یکی از آن نکات، آشکار شدن بیش‌ازپیش رویکرد رسانه‌های مدعی آزادی بیان و مستقل بودن است. کارشان به جایی رسیده که از یک پست ساده در اینستاگرام و احتمالا به‌زودی توییتر هراس دارند. مگر سپاه چه پیامی برای مردم ایران و فراتر از آن دارد که چنین هراسان شده‌اید؟

به نظر می‌رسد با توجه به مخاطب ۳۰میلیونی فارس زبان در این شبکه مدیران باید اقدامی جدی در جهت ایجاد بستری بومی برای فعالیت کاربران ایرانی داشته باشند در آخرین ساعات تنظیم گزارش سخنگوی اینستاگرام بسته شدن صفحات مربوط به سپاه را مرتبط با تحریم‌های این کشور علیه سپاه دانست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور17 ساعت قبل
اما خطر بزرگتر ایجاد راهی است که حکومتهای آینده پس از ترامپ را در دشمنی بدون برنده با ایران درگیر می‌سازد. از همان ابتدا، دشمنی ایران و آمریکا به یک اندازه از تعصبات تصمیم گیرندگان در تهران و واشنگتن و طرح‌های دیگر قدرت‌های خاورمیانه متاثر بوده است. این عملکرد مبتنی بر این فرض غلط است که تحریم‌ها ایران را مجبور به تسلیم خواهد کرد. ترامپ دشمنی ایران و آمریکا را نهادینه کردهدف این اقدام کاهش مانورپذیری دولت‌های آینده آمریکا و کنار گذاشتن صلح و تفویض ایده دشمنی دائمی آمریکا با ایران، به روسای جمهور آینده ایالات متحده است. معاهده هسته‌ای ایران پیرو دیپلماسی بودو مستقیما منافع ملی آمریکا را تامین می‌کرد.
الفالف13 ساعت قبل
وی می‌گوید: اروپایی‌ها بسیار عقب هستند و نباید این طور تصور کنند که جمهوری اسلامی ایران منتظر آنها می‌ماند. فراتر از بی‌عملی که وزیر خارجه به آن اشاره دارد به نظر می‌رسد اروپایی‌ها در روزهای اخیر با صراحت بیشتری از سیاست واقعی خود در قبال ایران و برجام رونمایی کردند. در این راستا آنها به صراحت از تغییر برجام، امضای برجام‌های ۲ و ۳ و … سخن می‌گویند. مقامات فرانسوی و انگلیسی نیز بارها صحبت از لزوم بازنگری در برجام و مذاکرات موشکی و تغییر سیاست منطقه‌ای ایران سخن گفته‌اند. موضع گیری کشورهای اروپایی برخواسته از اشتراک منافع آنها با آمریکایی‌ها جهت محدود و از بین بردن مولفه‌های قدرت ایران است.
انتخابانتخاب18 ساعت قبل
أمین العاصی در «العربی الجدید» نوشت: در بحبوحه تحولات سیاسی که پرونده سوریه شاهد آن است، وزیر خارجه ایران، محمد جواد ظریف در روز سه شنبه به پایتخت سوریه سفر کرد. شاید بارزترین این تحولات، مربوط به نزدیکی تشکیل کمیته قانونی است که با هدف ارائه یک راه حل سیاسی قاطع انجام می‌شود و ایران نگران است این مساله مخالف منافع آن در سوریه باشد. ایران یک قدرت مهم در جغرافیای سوریه محسوب می‌شود و نیروهای طایفه‌ای و محلی مورد حمایت تهران در نقاط مختلف سوریه مستقر شده‌اند. و اکنون ایران قصد دارد میوه‌های حمایت نامحدود خود از نظام بشار اسد را در شرایط دشوار فعلی خود بچیند. علاوه بر این، ادامه حملات اسرائیل به پایگاههای نظامی در سوریه این ادعا را تقویت می‌کند که هنوز ایرانی هایی در این پایگاهها حضور دارند.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه از تهران گزارش داد که جت‌های جنگنده ساخت ایران با پرواز در مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت روز ملی ارتش بر فراز تهران، به نمایش گذاشته شدند. خبرگزاری رویترز نیز با بازتاب رژه روز ارتش و صحبت‌هایی از رئیس جمهوری اسلامی ایران نوشت: در ایران یک رژه نظامی در روز ارتش برگزار شد تا آخرین تجهیزات نظامی این نیرو در میان تنش‌های شدید با ایالات متحده به نمایش گذاشته شود. خبر پرواز جنگنده‌های ساخت ایران به ویژه کوثر در چندین رسانه خبری و روزنامه کشورهای جهان مانند واشنگتن پست آمریکا، شین هوا و گلوبال تایمز چین، روزنامه لاوانگاردیا اسپانیا، اسپوتنیک روسیه، المصدر نیوز - لبنان و هاآرتص رژیم صهیونیستی به نقل ازخبرگزاری آسوشیتدپرس و دیگر منابع، با این عنوان منتشر شده است که در این رژه، ایران اولین جنگنده خود به نام کوثر را رونمایی کرد.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
پالایشگاه‌های 'باهارات پترولیوم' و 'منگلور' برای جبران کاهش واردات نفت از ایران به عراق روی آورده‌اند، درحالی که شرکت نفت هند اولین قرارداد یک ساله خرید نفت از آمریکا را امضا کرده و به دنبال افزایش واردات نفت از مکزیک می‌باشد. شرکت هندوستان پترولیوم در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ حدود ۱٫۵ میلیون تن نفت خام از ایران وارد کرده بود. وی افزود: شرکت نفت هند قراردادهای جایگزین با سایر کشورها از جمله عربستان سعودی، کویت امضا کرده و همچنین این شرکت از آمریکا نفت بیشتری وارد خواهد کرد. شرکت نفت هند همچنین به دنبال خرید ۱٫۵ میلیون تن نفت خام از کشور مکزیک است. سال گذشته پالایشگاه نفتی منگلور، اولین قرارداد یک ساله خود را با عراق جهت واردات ۱٫۵ میلیون تن نفت خام بصره امضا کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین14 ساعت قبل
هیچ گاه یک کشور نمی‌تواند برای حفظ دیدگاه‌های برخی عناصر داخل آن کشور، منافع سایر کشورها را قربانی کند. مبادلات تجاری ایران و ترکیه از سال ۲۰۱۷ افزایش چشمگیری داشته و دو کشور توانسته‌اند با پشت سرگذاشتن برخی اختلافات در خصوص سوریه و عربستان، تراز تجاری خود را افزایش دهند. اما بحث تجاری تنها موضوع میان دو کشور نیست، هرچند که در اولویت جدی قرار دارد. هر دو کشور به دلایل مختلف و در سطوح متفاوت در زمینه عملکرد آمریکا و سعودی دچار مشکل هستند. حالا دو کشور بخوبی می‌دانند که حضور آمریکا در روابط میان دو کشور تأثیر منفی خواهد داشت.

نظرها

اخبار بیشتر