مولفه‌های رونق تولید باید در نظر گرفته شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اقتصادی
مولفه‌های رونق تولید باید در نظر گرفته شود

مولفه‌های رونق تولید باید در نظر گرفته شود

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
دبیر کارگروه ویژه اقتصاد مقاومتی بخش خصوصی گفت: رونق تولید نیازمند مولفه‌هایی از جمله ثبات اقتصادی، نرخ ارز، تسهیلات با نرخ پایین، نیروی کار و ماشین آلات و فضای کسب و کار و قوانین در جهت حمایت از تولید دارد که باید مدنظر قرار گیرد.

به گزارش افکارنیوز،

بیژن پناهی زاده اظهار کرد: امسال سال رونق تولید است و برای رسیدن به رونق نیاز به یکسری مولفه از جمله مواد اولیه، ثبات اقتصادی، نرخ ارز، تسهیلات با نرخ پایین، نیروی کار و ماشین آلات و فضای کسب و کار و قوانین در جهت حمایت از تولید دارد که باید مدنظر قرار گیرد.

معاون خانه صنعت و معدن با اشاره به افزایش دستمزد‌ها هزینه تولید را بالا می‌برد، افزود: دولت دستمزد را بالا می‌برد، اما از سوی دیگر دسترسی کارگر به خرید ارزان قیمت محدود می‌شود یعنی اگر دستمزد افزایش می‌یابد نرخ تورم و افزایش قیمت بیش از افزایش دستمزد‌ها است.

وی با بیان اینکه دولت به جای برطرف کردن مشکل، دستمزد‌ها را هر سال افزایش می‌دهد، گفت: دولت با افزایش دستمزد‌ها فشار به بخش خصوصی و تولیدی وارد می‌کند و آن‌ها نمی‌توانند افزایش حقوق داشته باشند از طرفی افزایش حقوق موجب بالا رفتن مالیات، حق بیمه و سایر مولفه‌ها می‌شود.

پناهی زاده با بیان اینکه این راهکار اشتباهی است، باید قدرت خرید حفظ شود و یا قدرت خرید را افزایش دهیم، تصریح کرد: افزایش دستمزد نتیجه معکوس دارد و ثمری برای کارگران ندارد، دولت پشت افزایش دستمزد پنهان می‌شود و عنوان می‌کند به فکر کارگران است این در حالی است که رشد اقتصادی و ثبات قیمت‌ها و جلوگیری از تورم شدید وظیفه دولت است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

معاون خانه صنعت و معدن تاکید کرد: بخش خصوصی با کارگران مشکلی ندارد و تمایل دارد کارگران در رفاه باشد به دلیل اینکه هر چه رفاه کارگرام بیشتر باشد بهره وری آنها بیشتر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه برخی از واحد‌ها توان پرداخت افزایش دستمزد، مالیات و بیمه بیشتر را ندارند، این افزایش‌ها، موجب تعدیل نیرو می‌شود.

پناهی زاده ادامه داد: زمانی که دستمزد افزایش می‌یابد، واحد تولیدی ناچار به افزایش هزینه‌های تولید است و ناچار می‌شود نیرو خود را تعدیل کند و از جذب نیروی جدید نیز خودداری کند و این افزایش نه در حمایت از کارگر بلکه به ضرر آن‌ها است، دولت باید ابتدا قدرت خرید را درست کند، افزایش چند درصدی سالانه دستمزد تاثیری برای کارگران ندارد.

دبیر کارگروه ویژه اقتصاد مقاومتی بخش خصوصی گفت: دولت باید تاوان عدم مدیریت صحیح در بخش اقتصاد، بی انضباطی اقتصاد، تورم شدید و افزایش نرخ ارز و قیمت کالا را بدهد و جبران کند، نباید واحد تولیدی این مابه التفاوت را جبران کند.

وی تاکید کرد: اگر دستمزد ثابت باشد و در مقابل تورم و قیمت کالا‌ها نیز ثابت باشد بهتر از این است که با افزایش دستمزد تورم و قیمت‌ها چند برابر افزایش یابد این موضوعی است که باید یک بار برای همیشه برطرف شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا10 ساعت قبل
او از افزایش قیمت‌ بلیت‌های جشنواره موسیقی فجر اظهار بی‌اطلاعی کرده و می‌گوید که مهمان بوده و هزینه‌ای پرداخت نکرده است. از او می‌پرسم که نظرش درباره‌ی جشنواره موسیقی فجر و نحوه برگزاری آن چیست؟ می‌گوید: این پنجمین اجرایی است که شرکت می‌کنم. او در این زمینه می‌گوید: من سال گذشته هم در جشنواره موسیقی فجر شرکت کردم. خانم دیگری اجراهای بین‌الملل در جشنواره موسیقی فجر امسال را باکیفیت و با ارزش عنوان و از حضورش در این اجراها ابزار رضایت می‌کند. وقتی از آنها می‌پرسیم که نظرشان درباره‌ی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر چیست؟ دختر جوانی پاسخ می‌دهد؟ من سال گذشته هم در جشنواره موسیقی شرکت کردم اما به نظرم امسال گروه‌های بین‌المللی که شرکت کردند خوب بودند.
تابناکتابناک10 ساعت قبل
محمدرضا دهقان مدیر مرکز تحقیقات و نوآوری کروز در خصوص ارتباط دانشگاه‌ها با این شرکت گفت: نوآوری در صنعت نیازمند ایجاد ارتباط بین خودروسازی، قطعه سازی و دانشگاهیان است. در حال حاضر دانشگاه‌ها پروژه هایی با مبالغ کلان دریافت کردند و حاضر به همکاری با شرکت‌ها نیستند؛ ولی در جدای این مشکلات کروز برای طراحی قطعات پیشرفته داخلی در حال حاضر با سه دانشگاه شریف، امیرکبیر و تهران همکاری دارد. دهقان پیرو مشکلات موجود راهکارهایی اعلام و اظهار کرد: قطعه ساز باید محصولی تولید کند که متقاضی خرید آن وجود داشته باشد و نیازمند یک اراده ملی است. مدیر مرکز تحقیقات و نوآوری کروز در خصوص ارتباط دانشگاه‌ها با این شرکت توضیح داد: نوآوری در صنعت نیازمند ایجاد ارتباط بین خودروسازی، قطعه سازی و دانشگاهیان است. وی در خصوص هوشمند سازی و ارتقاء این صنعت تصریح کرد: مهمترین عامل برای هوشمند سازی صنعت خودروسازی و قطعه سازی اراده و ایجاد زیرساخت‌های مناسب در این حوزه است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز7 ساعت قبل
الیاس حضرتی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تعداد کشته‌های اعتراضات آبان ماه را به نقل از یک مقام عالی امنیتی، کمتر از ۲۵۰ نفر اعلام کرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز11 ساعت قبل
علایم مشترک بین ویروس کرونا و آنفلوآنزا باعث شده است تا تشخیص آن‌ها از یک دیگر سخت شود. اما راه تشخیص بین این سه بیماری چیست؟ آیا نشانه‌هایی برای تشخیص این سه بیماری از همدیگر وجود دارد؟ به گزارش تجارت‌نیوز، علایم مشترک بین ویروس کرونا و آنفلوآنزا باعث شده است تا تشخیص آن‌ها از یک دیگر سخت شود. این ماجرا و از سویی علایم مشترک بین ابتلا به ویروس کرونا و بیماری آنفلوآنزا ترس و نگرانی زیادی را در تشخیص این بیماری به وجود می‌آورد. علایم آنفلوآنزا معمولا شامل تب و لرز، خستگی شدید و بدن درد است، حالت تهوع هم از دیگر علایم ابتلا به این بیماری است. آمار دقیق مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا هنوز مشخص نیست، اما این عدد حدود ۲ درصد تخمین زده شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، پیرو اخطاریه روز گذشته اداره کل بحران خوزستان یک سامانه بارشی از اواسط روز یکشنبه هفته آینده تا اواخر چهارشنبه هفته آینده (۴ تا ۷ اسفندماه ۹۸) وارد استان خوزستان می‌شود. این سامانه بارشی رگبار و رعدوبرق، بارش شدید و سیل آسا در حوضه‌های آبریز کرخه، دز، کارون، مارون و مناطق شمالی، شمال شرقی و شرق استان و بارش باران با شدت کمتر در بقیه مناطق استان، وزش باد متوسط تا شدید و تندباد لحظه‌ای، بارش سنگین برف همراه با کولاک در ارتفاعات و ریزش تگرگ در مناطق مستعد، همچنین مواج شدن شمال خلیج فارس همراه با رگبار و رعد و برق در مدت مذکور را به همراه دارد. همچنین به دستور استاندار خوزستان در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان به مدیران، فرمانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران و سایر دستگاه‌ها آماده باش اعلام شد. از تمامی دستگاه‌های مذکور خواسته شد ضمن حضور در محل خدمت نسبت به اطلاع رسانی به واحد‌های تابعه سطح استان و شهرستان اقدام لازم را به عمل آورند.
الفالف9 ساعت قبل
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از سال ۱۳۹۶ تاکنون، نه‌تنها هیچ‌گونه کاهشی در جمعیت دام کشور گزارش نشده، بلکه افزایش جمعیت را در دام مولد و تولیدات دامی داشته‌ایم. گروه اقتصادی الف، ۲ اسفند ۱۳۹۸، ۰۱:۲۲ ۳۹۸۱۲۰۱۰۹۹به گزارش خبرآنلاین، مرتضی رضایی در رابطه با کاهش جمعیت و تولیدات دام کشور اظهار کرد: با بررسی‌های انجام‌شده از آمار جمعیت و تولیدات دام کشور و با استناد به آمار ارائه شده از مرکز آمار ایران، از سال ۱۳۹۶ تاکنون، نه تنها هیچ‌گونه کاهشی در جمعیت دام کشور گزارش نشده، بلکه افزایش جمعیت را در دام مولد و تولیدات دامی داشته‌ایم. معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به دوره‌ای بودن فعالیت در واحدهای پرواربندی کشور، تصریح کرد: طبیعتا کل این واحدها نمی‌توانند در طول سال فعال و دارای دام پروار باشند. معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تأکید کرد: ارائه برنامه‌ها و سیاست‌های این معاونت جهت احداث واحدهای جدید متناسب با امکانات و منابع موجود متقاضیان، کمک مؤثری در جلوگیری از اتلاف منابع و پایداری تولید در این بخش کرده است. معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: با استفاده از این راهبرد، امکان افزایش درآمد تولیدکنندگان، کاهش قیمت تمام‌شده و کاهش هزینه حاشیه بازار امکان‌پذیر شده و همچنین با استحصال سود منطقی تولیدکنندگان؛ محصولات نیز باقیمت مناسب در اختیار مصرف‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر