سعید قاسمی و دو آتشه‌های دیگر: خائن یا نادان؟!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سیاسی

سعید قاسمی و دو آتشه‌های دیگر: خائن یا نادان؟!

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
واقعاً شگفت انگیز است! درست در زمانی که آمریکا سپاه پاسداران را به تروریست بودن متهم می کند، یک سردار سابق سپاه می گوید که ما در بوسنی با القاعده بودیم و آنها از استایل ما را گرفتند و باز درست در سخت ترین شرایط هلال احمر، مدعی می شود که هلال احمر پوششی بوده است برای اعزام نیروهای نظامی به بوسنی و همراهی با القاعده در آنجا!

عصر ایران - اگر کسی بگوید سعید قاسمی، از آن نیروهای نفوذی است که با ظاهری حزب اللهی در صدد ضربه زدن به نظام و کشور در زمان مناسب است، نمی‌توان بدون داشتن مستندات قوی اطلاعاتی تأییدش کرد اما او و نظایرش گاه سخنانی می‌گویند که جز تضعیف داخل نتیجه‌ای ندارد. حرف هایی که یا از نفوذی‌ها بر می‌آید که مأموریت دارند در لباس دوست، دشمنی کنند یا از سر ندانم کاری است که در هر دو حال، خروجی اش یکی است.

در روزهای اخیر دو اتفاق همزمان رخ داده است:

1 - هلال احمر ایران که در گیر سیل گسترده در داخل است، در خارج از کشور با مشکلی به نام مسدودی حساب هایش مواجه شده است چه آن که به دلیل تحریم های آمریکا امکان واریز کمک‌های نقدی خارجی به حساب‌های ارزی هلال احمر وجود ندارد و کار بدانجا رسیده که شماره حساب صلیب سرخ آلمان برای کمک به سیل زدگان ایران اعلام شد.

2 -دولت نومحافظه کار ترامپ، سپاه پاسداران را در فهرست گروه های تروریستی قرار داد.

حال سعید قاسمی در یک گفت و گوی رسانه‌ای درباره هلال احمر و سپاه سخنانی گفته است که دقیقا در راستای تأیید موضع آمریکا علیه سپاه و هلال احمر ایران است.

سعید قاسمی و دو آتشه‌های دیگر: خائن یا نادان؟! - 7

او مدعی شده است در زمان جنگ بوسنی نظامیان ایرانی تحت پوشش هلال احمر به این کشور اعزام می‌شدند. به گفته قاسمی که در آن زمان عضو سپاه بود، آنها در این مأموریت با نیروهای القاعده همکاری می‌کرده‌اند و القاعده ای‌ها استایل آنها را گرفتند و هسته جزیان‌های جهادی در بوسنی این گونه شکل گرفته است.

قاسمی برای این که دقیق‌تر کد بدهد که منظورش از گروه‌های جهادی چه بوده به سوریه اشاره می‌کند و می‌گوید این چیزی که الان ۶ - ۵ سال است در سوریه اتفاق افتاد قبلش در بوسنی اتفاق افتاده بود.

واقعا شگفت انگیز است! درست در زمانی که آمریکا سپاه پاسداران را به تروریست بودن متهم می‌کند، یک سردار سابق سپاه می‌گوید که ما در بوسنی با القاعده بودیم و آنها از استایل ما را گرفتند و باز درست در سخت‌ترین شرایط هلال احمر، مدعی می‌شود که هلال احمر پوششی بوده است برای اعزام نیروهای نظامی به بوسنی و همراهی با القاعده در آنجا!

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

این که در تبیین گروه‌های موجود در بوسنی می‌گوید مانند همین گروه هایی که در ۶ - ۵ سال گذشته در سوریه بوده‌اند، آیا ذهن‌ها را به سمت داعش که ۶ - ۵ سال است در سوریه تحت عنوان گروه‌های جهادی فعالیت‌های تروریستی می‌کند متبادر نمی‌کند؟ کنار هم قرار دادن سپاه و هلال احمر القاعده و اشاره تلویحی به این که ریشه داعش در همان همکاری‌های انجام شده در بوسنی بوده است، چه معنایی دارد؟

آیا این اظهارات که دقیقا همراستای مواضع آمریکاست اتفاقی و از سر ندانم کاری بوده یا تعمدی در کار است تا پاس گل به دشمن بدهند؟

در روزهای اخیر عملکرد دروازه بان تیم تراکتور که سه گل از سپیدرود خورد به موضوع داغی برای بررسی‌های دقیق تبدیل شده است و حتی کار به مجلس کشیده و داد برخی نمایندگان درآمده و دروازه بان را متهم به تبانی کرده‌اند و خواستار برخورد شده‌اند و ….

حال چگونه است که در برابر این سخنان که می‌تواند مستمسکی باشد برای اثبات ادعاهای ضد ایرانی آمریکا و توجیه کننده مسدودسازی حساب‌های هلال احمر و تروریستی نامیدن سپاه، هیچ صدایی برنمی خیزد؟

آیا نتیجه یک بازی فوتبال مهم‌تر از حرف هایی است که از سوی یک سردار بازنشسته بیان می‌شود و می‌تواند برای کشور هزینه ساز باشد؟ ان هم درست در زمانی که آمریکا سپاه را تروریست می‌خواند؟!

سعید قاسمی و امثال او که اتفاقا بیش از بقیه نیز مدعی انقلاب و اسلام و ارزش‌ها هستند و اصطلاحا دو آتشه‌اند، با حرف هایی که مدام می‌گویند و عملا وهن و تضعیف انقلاب و اسلام و ارزش‌ها را رقم می‌زنند، از دو حال خارج نیستند: یا می‌دانند که چه می‌کنند و در حال انجام مأموریتی برای ضربه از درون هستند و خائن اند یا آن که سوء نیتی ندارند ولی نادان اند و امان از ایشان که «بر زمین ات می‌زند نادان دوست».

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ اعلام تعداد آرای نهایی ۱۹ حوزه انتخابیه دیگر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل

ویدئو / دقایق اولیه انتخابات مجلس و میان‌دوره‌ای خبرگان در تهران

ایسناایسنا1 روز قبل
انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، رسما از ساعت ۸:۰۰ صبح جمعه (۲ اسفند) آغاز شد. این انتخابات در ۲۰۸ حوزه انتخابیه آغاز شده است و تا ساعت ۱۸:۰۰ ادامه دارد؛ هرچند ستاد انتخابات می‌تواند زمان اخذ رأی را در حوزه‌های مختلف تا پایان امروز (ساعت ۲۴:۰۰) تمدید کند. این ویدئو گوشه‌هایی از حضور مردم تهران در پای صندوق‌های رأی را به تصویر کشیده است و تا پایان زمان اخذ رأی، به‌روزرسانی خواهد شد.

کاهش ۱۹ درصدی مشارکت مردم در انتخابات مجلس+ فیلم

رکنارکنا10 ساعت قبل

نتایج ۱۹ حوزه انتخابیه

مهرمهر18 ساعت قبل

فیلم/ سردار حاجی‌زاده در صف رای‌گیری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

آغاز رسمی انتخابات مجلس یازدهم با حضور مقام معظم رهبری

مهرمهر1 روز قبل

نظرها

(1)

یعنی باورم نمشه که یه آدمی مثل شما چقدر میتون چرند یات بهم ببافه.

خخخخ.

10 ماه قبل

اخبار بیشتر