پاسخ محکم ایران به گزافه‌گویی پمپئو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
پاسخ محکم ایران به گزافه‌گویی پمپئو

پاسخ محکم ایران به گزافه‌گویی پمپئو

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
سخنگوی وزارت خارجه گفت: مخالفت‌های فزاینده جامعه بین‌المللی نسبت به رفتارها و اقدامات خلاف قوانین بین‌المللی، تغییر ماهیت رژیم آمریکا را تبدیل به یک مطالبه جهانی کرده است.

به گزارش افکارنیوز،

سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در مورد تلاش این کشور برای " تغییر ماهیت جمهوری اسلامی ایران" گفت: خوشبختانه هر چه زمان می‌گذرد سران رژیم کنونی آمریکا منویات خود را بهتر و بیشتر از پیشینیان‌شان بروز می‌دهند و از تغییر رفتار به تغییر نظام و هم اکنون به تغییر ماهیت جمهوری اسلامی ایران اذعان می‌کنند؛ اما آنکه باید تغییر ماهیت دهد رژیم آمریکا است نه ایران؛ مخالفت‌های فزاینده جامعه بین المللی نسبت به رفتارها و اقدامات خلاف قوانین بین المللی، تغییر ماهیت رژیم آمریکا را تبدیل به یک مطالبه جهانی کرده است.

موسوی افزود: رژیمی که با توسل به تروریسم اقتصادی و قلدری، تجارت آزاد جهانی را به گروگان گرفته و دولت ها را تهدید می‌کند که براساس خواسته‌ها و سیاست‌های نامشروع این کشور عمل کنند، میلیاردها دلار سلاح مرگبار برای قتل عام غیر نظامیان به خاورمیانه و منطقه خلیج فارس صادر می‌کند، از اجرای عدالت در مورد جنایتکاران جنگی و قاتلین خبرنگاران ممانعت کرده و آنها را تحت چتر حمایتی خود قرار می‌دهد، به محیط زیست و حقوق بشر و ارزشهای جامعه بین المللی و حقوق بین الملل احترام نمی‌گذارد و بصورت روزانه در حال تهدید نظم، صلح و ثبات بین المللی است، باید تغییر ماهیت دهد.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت. علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت که متن آن در ذیل می‌آید: آیت‌الله جنتی دامت برکاتهدبیر محترم شورای نگهبانبا تقدیم سلام، این روزها هرجا می‌روم، مردم می‌پرسند دلیل رد صلاحیت شما چه بود؟ می‌گویم خودم هم نمی‌دانم. شورای نگهبان از من دعوت کرد. استاد شهید آیت‌الله مطهری نیز در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی فرمودند در جمهوری اسلامی احزاب غیراسلامی هم حق فعالیت دارند مشروط به اینکه با تابلوی خودشان فعالیت کنند نه با تابلوی اسلام.
ایرناایرنا15 دقیقه قبل
عضو هیات علمی حقوق دانشگاه اصفهان ادامه داد: امروز آزادی در کشور وجود دارد و باید کاری کنیم که احساس آزادی هم در جامعه بیش از پیش ملموس شود. این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: ارزش‌های انقلابی باید در جامعه تبیین شود تا مردم بر اساس این ارزش‌ها دست به انتهاب بزنند. وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب بارها از ضرورت متصل نبودن نماینده مجلس به کانون‌های قدرت و ثروت تذکر داده‌اند و همین مساله موجب می‌شود نامزد صالح و سالمی که به هیچ کانون قدرت و ثروت متصل نیست شنیده نشود. وی تصریح کرد: باید ساختاری فراهم شود که مدرس‌ها بتوانند راهی مجلس شوند و از گذرگاهی که جریان ثروت و قدرت تولید کرده‌اند عبور کنند. نشست خبری «جایگاه مجلس در نظام ولایی»، روز دوشنبه با حضور فعالان جنبش‌های دانشجویی استان در ناحیه بسیج دانشجویی اصفهان برگزار شد.
مهرمهر18 دقیقه قبل
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه بی‌تردید یک نماینده شاخص باید دارای معیارهایی باشد، اظهار کرد: بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب نیز بارها در فرمایشات مختلف، ویژگی‌های نماینده اصلح را بیان کرده‌اند. یکی از ویژگی‌های نماینده اصلح، مردمی بودن است و یک نماینده مجلس باید از جنس مردم بوده و آشنا به مسائل مردم باشد و مهم‌تر از همه اینکه خود را جزو مردم بداند و این مهم نیز با شعار دادن محقق نمی‌شود. مجلس عرصه خدمت بوده و عرصه‌ای است که کرسی آن به عنوان یک امانت در دست نماینده بوده و باید تلاش کند تا نهایت امانت‌داری را در این زمینه داشته باشد. نماینده‌ای در مجلس فعال خواهد بود که صاحب اندیشه و برنامه باشد، به همین خاطر باید به این موضوع در آستانه انتخابات توجه ویژه‌ای داشت. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با یادآوری اینکه نخبگان در این عرصه وظیفه سنگینی بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: این قشر از جامعه باید در این فرصتی که عرصه تبلیغات فراهم است، در معرفی هر چه بهتر کاندیداها به اقشار مختلف مردم، سهم خود را ادا کنند تا انتخاب‌ها به صورت آگاهانه صورت گیرد.
ایرناایرنا25 دقیقه قبل
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول ۴۱ سال پس از انقلاب اسلامی، همواره روابطی راهبردی با جمهوری سوریه داشته‌ایم، بیان کرد: سوریه از محورهای مهم مقاومت است. لاریجانی همکاری تجاری ایران و سوریه را مهم توصیف کردلاریجانی همکاری تجاری ایران و سوریه را مهم توصیف کرد و افزود: دو دولت باید ملزومات این همکاری را فراهم کنند تا این کار راحت‌تر و سریعتر صورت گیرد. رییس مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه اظهار داشت: بخشی از مذاکرات با آقای بشار اسد رییس جمهوری سوریه در همین خصوص بود. لاریجانی همچنین در پاسخ به سوال تلویزیون سوریه مبنی بر مهمترین هدف از این سفر، نقش ایران در بازسازی سوریه و چالش‌های احتمالی پیش‌رو افزود: همکاری اقتصادی ایران و سوریه از یکی دو سال پیش شروع شده است و برخی مسائل نیز مربوط به سال‌ها پیش بوده است. برای بازسازی سوریه و گسترش روابط اقتصادی، تجار ایرانی مایلند که با تجار سوری همکاری کرده و حتی برخی از صنعتگران ایران می‌توانند در سوریه سرمایه‌گذاری کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین27 دقیقه قبل
وی ادامه داد: در واقع این مستقل بودن بیشتر بهانه فرار کردن از پاسخگویی شده، اگر این نماینده به مجموعه‌ای تعلق داشت به خاطر آبروی مجموعه‌اش هم که شده عملکرد بهتری از خود نشان می‌داد. بذرپاش اضافه کرد: نماینده ممکن است وقتی ببیند که رسانه‌ها دارند هجمه می‌کنند طبق نظر رسانه‌ها رأی دهد، در واقع به جای اینکه با عقل و منطق، روش علمی و تحقیق رأی دهد نگاه کند ببیند که رسانه‌ها چه می‌گویند، اما با این وجود من با طرح شفافیت آراء موافقم‌ چون محاسنش بیش از معایبش است. وی در ادامه یادآور شد: خوب حالا مشکل اینجاست که مردم در بازه زمانی یک هفته‌ای که عده‌ای برای رأی آوردن حرف‌هایی می‌زنند چطور انتخاب درستی داشته باشند، باید یکسری ساختارها از قبل داشته باشیم که بهتر بتوانیم انتخاب کنیم. بذرپاش در پایان یادآور شد: یکی از اصلاحات اساسی این است که مجلس باید خودش بر علیه خودش قانون وضع کند که اتفاقا هم کار خوبی است که مجلس مصوب کند که نماینده‌ها در دوره‌های بعدی اجازه دخالت در بودجه‌های منطقه‌ای را نداشته باشند، در واقع با این قانون جلوی سهم‌خواهی‌های نهادها و افراد از مجلس هم گرفته می‌شود. منبع: ایسنا
جام نیوزجام نیوز28 دقیقه قبل
توقف انتخابات الکترونیک در ایستگاه دولتوضوع برگزاری انتخابات الکترونیکی سابقه‌ای قریب به ۲۰ سال دارد. به موجب قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب سال ۱۳۷۸، برگزاری انتخابات الکترونیک در تبصره‌های از ماده ۹ این قانون مورد اشاره قرار گرفته است. همان طور که مشخص است زیر ساخت‌ها هنوز در دولت تأمین نشده علی رغم اینکه شورای نگهبان بارها گفته است که از انتخابات الکترونیک استقبال می‌کند. نهایتا نکته قابل توجه این است که الکترونیکی شدن انتخابات علی الخصوص در قسمت اخذ رأی الکترونیک در ایستگاه «دولت» توقف داشته است و آنچه از گفته‌ها مشخص می‌شود این است که دولت و وزارت کشور به عنوان مجریان برگزاری انتخابات تا کنون توانایی برگزاری انتخابات به این شیوه را نداشته‌اند. نظارت استصوابی از زمانی که فرد نامزد انتخابات مجلس می‌شود تا پایان دوره نمایندگی فرد باید ادامه داشته باشد نه اینکه صبر کنند مجلس تمام شود و سپس صلاحیت افراد را بررسی کنند.

نظرها

اخبار بیشتر