نکات ابتدایی تمرینات یوگا برای همه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سلامت

نکات ابتدایی تمرینات یوگا برای همه

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
یوگا یکی از بهترین تمرینات برای آرامش ذهن و حفظ سلامت فیزیکی بدن است. چه هدف شما کاهش وزن، چه برقراری آرامش ذهنی و چه سلامتی باشد، یوگا نسبت به دیگر تمرینات گزینه بهتری است. اگر شما در تمرینات یوگا فردی مبتدی هستید، این نکات ابتدایی برای شما مفید است.

برتین‌ها - ترجمه از امیر ابوالمعصوم: یوگا یکی از بهترین تمرینات برای آرامش ذهن و حفظ سلامت فیزیکی بدن است. چه هدف شما کاهش وزن، چه برقراری آرامش ذهنی و چه سلامتی باشد، یوگا نسبت به دیگر تمرینات گزینه بهتری است. اگر شما در تمرینات یوگا فردی مبتدی هستید، این نکات ابتدایی برای شما مفید است. اما اول از همه، باید درک بهتری از مفهوم یوگا داشته باشید.

نکات ابتدایی تمرینات یوگا برای همه - 2

یوگا چیست؟

یوگا ورزشی است که از کشور هند آمده است؛ یوگا در واقع سیستم تعادلی ذهن و جسم که به هر کدام کمک می‌کند تا به بالاترین پتانسیل خود در سطح سلامت و شادی برسند. انجام تمرینات یوگا به شما کمک می‌کند تا سلامتی، بازده و خلاقیت خود را توسعه و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید.

یوگا حرکات مختلفی را با اهداف گوناگون دنبال می‌کند. برای مثال، بعضی از تمرینات یوگا برای کاهش وزن، بعضی برای هضم و بعضی دیگر برای افزایش قد مناسب است. شما می‌توانید ترکیبی از این حرکات را تمرین کنید تا سلامت کلی بدن خود را تجدید نمایید.

۱۰ نکته ابتدایی که قبل از شروع یوگا باید آن‌ها را بررسی کنید

با یوگا تازه آشنا شده‌اید؟ خب، مسلما شما تنها نیستید. شما به عنوان یک مبتدی احتمال دارد با سردرگمی‌های زیادی روبه رو شوید، با توجه به این که کدام یک از حرکات را باید امتحان کنید، چه نکاتی را برای شروع باید رعایت کنید و چه احتیاط‌هایی را باید انجام دهید.

۱ - مقصود و اهداف خود را مشخص کنید

هدف، چیزی است که به ما انگیزه می‌دهد. یوگا هم از این قاعده مستثنی نیست. شما باید هدفی دست یافتنی و مقصودی درست را برای شروع تمرینات خود در نظر داشته باشید.

تاکید ما بر مشخص کردن اهداف دست یافتنی به خاطر این است که اگر شما برای خود اهدافی غیر واقعی تعیین کنید و موفق نشوید، احتمالا از تمرینات یوگا دست خواهید کشید. سعی کنید مقاصدی را انتخاب کنید که از طریق یوگا قابل دسترسی باشند. هر دوی این‌ها برای نگه داشتن ما در این مسیر لازم و ضروری هستند.

۲ - یک مربی یوگای خوب انتخاب کنید

اگرچه بیشتر مردم قصد دارند که تمرینات یوگای خود را به تنهایی آغاز کنند، اما اگر شما هم چنین قصدی دارید به شما توصیه می‌کنیم که یک مربی یوگای خوب استخدام کنید، تا به شما کمک کند که بهتر تمرین کنید. یک مربی یوگای خوب دقیقا می‌داند که چطور شما را علاقه‌مند کند و همه تمرینات را برای شما لذت بخش‌تر و موثرتر ¬کند. یک مربی یوگای با تجربه و با صلاحیت می‌تواند در تمامی جزئیات به شما کمک کند، از جمله ظرافت‌های فیزیکی و ذهنی یوگا به خصوص در شروع کار.

یک مربی سرزنده هم می‌تواند متوجه شود که شما تمرینات را به درستی انجام می‌دهید و هم به شما در زمان درست پاسخ می‌دهد. این موضوع اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد و انگیزه تان را برای تمرین یوگا حفظ می‌کند.

نکات ابتدایی تمرینات یوگا برای همه - 14

۳ - لباس راحت بپوشید

راحت نگه داشتن بدنتان در حین تمرین همواره باید اولویت شما در یوگا باشد. شما در طول تمرین باید حرکات کششی زیادی را در تمام جهات انجام دهید؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که لباسی گشاد و انعطاف-پذیر بپوشید، تا حرکاتتان محدود نشود. در زمان انجام تمرینات یوگا از بستن کمربند، آویختن جواهرات، پوشیدن لباس‌های تنگ و پارچه‌هایی که ممکن است به پوستتان آسیب برسانند، جدا خودداری کنید.

خبری: تازه های پزشکی و سلامت

۴ - محل مناسبی را انتخاب کنید

انتخاب محلی مناسب شما را در وضعیت خوبی قرار خواهد داد و محیطی شاد را برای شما فراهم می‌کند. جایی که بتوانید در آرامش به تمرینات یوگا بپردازید. اگر می‌خواهید به کلاس یوگا بروید، مطمئن شوید که مکان مناسبی را انتخاب می‌کنید. جایی که بتوانید صدای مربی را به وضوح بشنوید و او را ببینید.

۵ - با حرکات ساده و ابتدایی شروع کنید

به عنوان یک مبتدی، لازم است تمرینات یوگا را با حرکات ساده و ابتدایی شروع کنید. حرکاتی که به قدرت و استقامت زیادی نیاز ندارند. از شما انتظار نمی‌رود که از همان اول به طور مستقیم بپرید و سریعا یوگای قدرتی یا حرکات فشرده یوگا را انجام دهید.

در ابتدای تمرینات یوگا ساده عمل کنید و به مرور زمان بعد از این که بر روی حرکات ساده تسلط پیدا کردید، حرکات چالشی بیشتری را به تمرینات روزانه خود اضافه کنید. حرکات ابتدایی یوگا مانند گرم کردن قبل از تمرینات سنگین، شما را برای چالش‌های بزرگ‌تری آماده می‌کنند.

۶ - محدودیت‌های خود را به چالش بکشید

در ابتدا باید تمرینات یوگا را با توجه به راحتی خودتان اجرا کنید و سپس به طور تدریجی از محدوده راحتی خود فراتر بروید تا در طول زمان مهارت‌های بیشتری کسب کنید. اما سعی نکنید با حرکات بسیار سخت به خود فشار وارد کنید. در غیر این صورت ممکن است دچار آسیب‌های ماهیچه‌ای شوید. ‌

می‌توانید از نفس کشیدن خود به عنوان یک معیار کمک بگیرید. هنگامی که ریتم نفس‌های شما آرام و عمیق است، احتمالا راه درستی را در پیش گرفته‌اید. اما اگر نفس هایتان ریتم تند و نامنظمی داشته باشند، به این معنی است که دارید در اجرای تمرینات یوگا اشتباه عمل می‌کنید؛ بنابراین اگر می‌خواهید لذت کار خود را حفظ کنید، به مرور زمان خود را با چالش روبه رو کنید.

نکات ابتدایی تمرینات یوگا برای همه - 26

۷ - ثابت قدم باشید

انجام تمرینات یوگا به طور مداوم و منظم بسیار مهم است؛ زیرا اگر بین تمرینات وقفه ایجاد شود، عضلاتتان تنبل می‌شود. اگرچه بهترین زمان برای انجام تمرینات یوگا صبح زود است؛ اما هر زمان دیگری نیز می‌تواند مناسب باشد، به شرط آن که در تمرینات خود منظم عمل کنید.

با توجه به برنامه زمانی خود، جدولی برای تمرینات یوگا تنظیم کنید و سعی کنید متعهد شوید که به تمامی آن‌ها عمل کنید. اجازه ندهید هیچ عذر و بهانه‌ای شما را از مسیرتان دور کند.

۸ - زمانی را برای استراحت در نظر بگیرید

بلافاصله بعد از اتمام تمرینات یوگا، به کار‌های روزانه خود نپردازید. قابل درک است که شما روزانه کار‌های زیادی برای انجام دادن دارید، اما بهتر است بعد از اتمام تمرینات برای مدتی دراز بکشید و استراحت کنید؛ بنابراین می‌توانید انرژی از دست رفته خود را بازگردانید. هم چنین این کار می‌تواند ذهن شما را آرام کرده و بازدهی شما را افزایش دهد.

جمع بندی

این موارد نکات مهمی هستند که به شما به عنوان یک مبتدی در طول تمرینات یوگا کمک می‌کنند. هنگامی که یوگا را شروع می‌کنید، قادر خواهید بود که حس آرامش و فواید بی نظیر دیگری را در طول زمان تجربه کنید؛ بنابراین به خودتان زمان دهید. مطمئن باشید که اگر بدن خود را دوست داشته باشید، یوگا نیز شما را دوست خواهد داشت.

منبع: lifehack

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا15 ساعت قبل
برنج قهوه‌ای می‌تواند حاوی پروتئین، فیبر و کربوهیدرات بیشتری نسبت به برنج سفید باشد، اما چربی بیشتری نسبت به برنج سفید دارد. برنج سفید همان برنج قهوه‌ای است که سبوس و جوانه را از آن حذف کرده‌اند. در نتیجه، برنج سفید دارای مقدار کمتری از آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین B، مواد معدنی، چربی‌ها، فیبر و پروتئین نسبت به برنج قهوه‌ای است. برنج سفید دارای اسید فولیک بیشتری نسبت به برنج قهوه‌ای است و برای زنان باردار توصیه می‌شود. به طور کلی، برنج قهوه‌ای انتخابی سالم‌تر از برنج سفید است.
فارسفارس23 ساعت قبل
نتایج یک مطالعه جدید که توسط دانشگاه تافتس صورت گرفته بیانگر آن است که رژیم غذایی نامناسب منجر به بروز سالانه ده‌ها هزار سرطان در آمریکا می‌شود. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک مطالعه جدید که توسط دانشگاه تافتس صورت گرفته بیانگر آن است که رژیم غذایی نامناسب منجر به بروز سالانه ده‌ها هزار سرطان در آمریکا می‌شود. آمارها بیانگر آن است، سرطان روده شایع‌ترین نوع سرطان در آمریکاست که به میزان قابل توجهی جوانان را نیز درگیر خود کرده است. انجمن سرطان آمریکا (ACS)، چاقی را مهم‌ترین عامل خطر برای سرطان سینه، کولورکتال، مری، کلیوی و پانکراس دانسته است. دانشگاه تافتس یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکاست و در ماساچوست واقع است؛ ناصر طالب‌زاده پزشک ایرانی از دانش آموختگان دانشگاه تافتس است.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
بسیاری از این نوع غذاها_ که ادعا می‌کنیم برای سگ‌ها بسیار خطرناک هستند _ ممکن است حتی سبب مرگ حیوانات خانگی شما بشوند. علائمی که در این مواقع باید به دنبالش بگردید شامل استفراغ، خستگی، بی حالی و مشکلات هماهنگی اعضای بدن هستند. تکه‌های چربی و استخوانتکه‌های چربی چه در حالت پخته شده و چه در حالت خام می‌تواند سبب مشکلات زیادی در بدن سگ‌ها شود. خوردن بیش از حد نمک می‌تواند سگ‌ها را تشنه کند. این ماده‌ی غذایی می‌تواند سبب افزایش وزن و حتی دیابت در سگ‌ها شود.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
این تجربیات عجیب به نام فلج خواب معروف است که یم اختلال خواب نسبتا شایع و قابل تشخیص است. فلج خواب از مرحله‌ی REM خواب که مختل شده است نشات می‌گیرد. مرحله‌ی REM خواب به مرحله‌ی حرکات سریع چشم در سیکل خواب گفته می‌شود که شما در این زمان عملکردی با بدن خود ندارید. این دارو‌ها می‌توانند با مهار برخی از جنبه‌های مرحله‌ی REM خواب، به تخفیف علائم فلج خواب کمک کنند. چه باید بکنید اگر دچار فلج خواب هستید؟ اگر به ندرت فلج خواب برای‌تان روی می‌دهد، بهداشت خواب‌تان را بررسی کنید، مثلا فلج خواب‌تان می‌تواند علامت این باشد که به اندازه کافی نمی‌خوابید.
سلامت نیوزسلامت نیوز17 ساعت قبل
سلامت نیوز: رئیس کل سازمان نظام پزشکی، در نامه‌ای به رئیس رسانه ملی، نسبت به پخش برنامه‌ای که در آن جامعه پزشکی مورد تمسخر قرار گرفته است، به شدت گلایه و اعتراض نمود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محمدرضا ظفرقندی، در این نامه خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما، عنوان داشته است؛ در روزهای اخیر در یکی از برنامه‌های شبکه یک سیما مجریان بی نزاکت برنامه هزل، طعنه و تمسخر جامعه خدوم پزشکی را به نهایت رساندند. تخریب و تهاجم هجوگونه به جامعه پزشکی به منظور انحراف اذهان مردم شریف ایران از مشکلات عدیده اجتماعی و اقتصادی کشور و مسببین این شرایط نمایش کهنه و نخ نمایی است که سالهاست بر همگان مکشوف و بی اثر شده است. حتما میدانید که در آخرین نظر سنجی انجام شده به رغم همه تخریب‌های ظالمانه، جایگاه جامعه خدوم پزشکی کشور در سه رتبه برتر اعتماد و رجوع مردم قرار دارد. امیدوارم مسئولین آن سازمان لااقل در شرایط خطیر و بحرانی کنونی کشور به اهمیت انسجام ملی و وحدت اقشار مختلف کشور پی برده و بیش از این بر طبل اختلافات و تفرقه‌ها نکوبند و مصالح ملی را بر امور دیگر ترجیح دهند.

نظرها

اخبار بیشتر