قیمت پیاز و سیب زمینی در ۲ هفته آینده کاهش می‌یابد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اقتصادی
قیمت پیاز و سیب زمینی در ۲ هفته آینده کاهش می‌یابد

قیمت پیاز و سیب زمینی در ۲ هفته آینده کاهش می‌یابد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
کارگر گفت: با توجه به وقوع سیلاب در استان های جنوبی و ازدیاد صادرات، قیمت پیاز و سیب زمینی با نوساناتی در بازار روبروست.

به گزارش افکارنیوز،

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران درباره آخرین تحولات بازار میوه و صیفی اظهار کرد: با توجه به کاهش ذخایر پرتقال و سیب در سردخانه‌ها، قیمت میوه در سطح بازار با نوساناتی روبروست.

وی قیمت هر کیلو پرتقال تامسون شمال را ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو پرتقال جنوب ۵ تا ۷ هزار و ۵۰۰، پرتقال خونی شمال ۴ تا ۶ هزار، پرتقال خونی جنوب ۵ تا ۷ هزار و ۵۰۰ و پرتقال رسمی شمال ۴ تا ۶ هزارتومان است.

کارگر قیمت هر کیلو خیار بوته‌ای را ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: همچنین قیمت هر کیلو گرم خیار گلخانه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰، سیب لبنانی زرد ۶ تا ۱۱ هزار، سیب لبنانی قرمز ۶ تا ۱۰ هزار، کیوی ۵ تا ۹ هزار، گریپ فروت تو سرخ ۳ تا ۵ هزار، لیموشیرین ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰، ملون ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰، موز ۱۰ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰، نارنگی تخم پاکستانی ۶ تا ۱۰ هزار و هندوانه یک هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی از افزایش عرضه گوجه فرنگی در بازار خبر داد و گفت: با توجه به افزایش عرضه، قیمت گوجه فرنگی تا حدودی در بازار کاهش یافته است به طوریکه هم اکنون هر کیلو گوجه فرنگی بوته‌ای با نرخ ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ و گوجه فرنگی گلخانه‌ای ۴ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان عرضه می‌شود و در نهایت با احتساب ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به دلایل گرانی قیمت پیاز و سیب زمینی در بازار بیان کرد: با توجه به وقوع سیلاب در استان‌های جنوب کشور و ازدیاد صادرات در ماه‌های اخیر، قیمت سیب زمینی و پیاز با نوساناتی در بازار روبروست که با ممنوعیت صادرات و عرضه پیاز و سیب زمینی نو به بازار طی ۲ هفته آینده باید منتظر کاهش قیمت محصول در بازار باشیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

کارگر نرخ هر کیلو پیاز را ۶ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان اعلام کرد و گفت: هم اکنون هر کیلو سیب زمینی کهنه با نرخ ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، سیب زمینی نو ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار، باقالی سبز ۳ تا ۴ هزار، بادمجان قلمی ۳ تا ۵ هزار، بادمجان گلخانه ۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰، لوبیا سبز ۷ تا ۹ هزار، هویج ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ و شلغم ۲ تا ۴ هزار تومان در میدان مرکزی عرضه می‌شود.

این مقام مسئول قیمت هر کیلو فلفل تند ریز را ۵ تا ۸ هزار، فلفل دلمه سبز ۵ تا ۷ هزار، کاهو رسمی ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰، کاهو پیچ سالادی ۲ تا ۴ هزار، کلم بروکلی ۷ تا ۹ هزار و کلم سفید و قرمز را ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد سیب زمینی و پیاز مورد نیاز از جنوب کشور تامین می‌شود، تصریح کرد: وقوع سیل اخیر عرضه سیب زمینی و پیاز را تحت تاثیر خود قرار داده است که با برداشت محصول در روز‌های آتی پیش بینی می‌شود که بازار به تعادل برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نحوه سرو غذا بین بیماران کرونا در چین +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به نحوه سرو غذا و دارو در بیمارستان ساخته شده ظرف ۹ روز در چین جهت درمان بیماران مبتلا و یا مشکوک به ویروس کرونا توجه نمایید.

پولی که نیاز فوری ندارید را به بورس بیاورید

3+
تابناکتابناک8 ساعت قبل
الفالف7 ساعت قبل
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از سال ۱۳۹۶ تاکنون، نه‌تنها هیچ‌گونه کاهشی در جمعیت دام کشور گزارش نشده، بلکه افزایش جمعیت را در دام مولد و تولیدات دامی داشته‌ایم. گروه اقتصادی الف، ۲ اسفند ۱۳۹۸، ۰۱:۲۲ ۳۹۸۱۲۰۱۰۹۹به گزارش خبرآنلاین، مرتضی رضایی در رابطه با کاهش جمعیت و تولیدات دام کشور اظهار کرد: با بررسی‌های انجام‌شده از آمار جمعیت و تولیدات دام کشور و با استناد به آمار ارائه شده از مرکز آمار ایران، از سال ۱۳۹۶ تاکنون، نه تنها هیچ‌گونه کاهشی در جمعیت دام کشور گزارش نشده، بلکه افزایش جمعیت را در دام مولد و تولیدات دامی داشته‌ایم. معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به دوره‌ای بودن فعالیت در واحدهای پرواربندی کشور، تصریح کرد: طبیعتا کل این واحدها نمی‌توانند در طول سال فعال و دارای دام پروار باشند. معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تأکید کرد: ارائه برنامه‌ها و سیاست‌های این معاونت جهت احداث واحدهای جدید متناسب با امکانات و منابع موجود متقاضیان، کمک مؤثری در جلوگیری از اتلاف منابع و پایداری تولید در این بخش کرده است. معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: با استفاده از این راهبرد، امکان افزایش درآمد تولیدکنندگان، کاهش قیمت تمام‌شده و کاهش هزینه حاشیه بازار امکان‌پذیر شده و همچنین با استحصال سود منطقی تولیدکنندگان؛ محصولات نیز باقیمت مناسب در اختیار مصرف‌کنندگان قرار خواهد گرفت.
تابناکتابناک7 ساعت قبل
محمدرضا دهقان مدیر مرکز تحقیقات و نوآوری کروز در خصوص ارتباط دانشگاه‌ها با این شرکت گفت: نوآوری در صنعت نیازمند ایجاد ارتباط بین خودروسازی، قطعه سازی و دانشگاهیان است. در حال حاضر دانشگاه‌ها پروژه هایی با مبالغ کلان دریافت کردند و حاضر به همکاری با شرکت‌ها نیستند؛ ولی در جدای این مشکلات کروز برای طراحی قطعات پیشرفته داخلی در حال حاضر با سه دانشگاه شریف، امیرکبیر و تهران همکاری دارد. دهقان پیرو مشکلات موجود راهکارهایی اعلام و اظهار کرد: قطعه ساز باید محصولی تولید کند که متقاضی خرید آن وجود داشته باشد و نیازمند یک اراده ملی است. مدیر مرکز تحقیقات و نوآوری کروز در خصوص ارتباط دانشگاه‌ها با این شرکت توضیح داد: نوآوری در صنعت نیازمند ایجاد ارتباط بین خودروسازی، قطعه سازی و دانشگاهیان است. وی در خصوص هوشمند سازی و ارتقاء این صنعت تصریح کرد: مهمترین عامل برای هوشمند سازی صنعت خودروسازی و قطعه سازی اراده و ایجاد زیرساخت‌های مناسب در این حوزه است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ساعت قبل
الیاس حضرتی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تعداد کشته‌های اعتراضات آبان ماه را به نقل از یک مقام عالی امنیتی، کمتر از ۲۵۰ نفر اعلام کرد.
ایرناایرنا5 ساعت قبل
به گزارش وب سایت کاخ سفید، دونالد ترامپ در نامه‌ای به کنگره اعلام کرد که تمدید وضعیت اضطرار ملی و تحریم‌های لیبی در راستای جلوگیری از هدر رفت دارایی‌های این کشور صورت گرفته است. ترامپ در این نامه افزود: اوضاع در لیبی همچنان تهدیدی غیر معمول و ویژه برای امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده است. وی تصریح کرد، ما باید از دارایی‌های لیبی محافظت کنیم تا اشخاصی که مانع آشتی ملی این کشور هستند از جمله خانواده قذافی و همفکرانش از این اموال سوء استفاده نکنند. ترامپ در ادامه افزود: با در نظر گرفتن این شرایط من صلاح دانستم تا وضعیت اضطراری ملی در مورد لیبی همچنان تداوم یابد. وی تاکید کرد که از دارایی‌های لیبی باید محافظت شود و تحریم‌های این کشور همچنان پابرجا بماند تا از بی‌ثبات‌سازی بیشتر در لیبی جلوگیری شود.

نظرها

اخبار بیشتر